Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1008690 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 27, 2010, 13:19:25 »
Po prostu rząd całkowice nas lekceważy. Nas, organizacje pozarządowe itd. Dokałdnie taką samą relację na temat traktowania zaproszonych gości z organizacji pozarzadowych na posiedzeniach komisji sejmowych słyszałem w TOK FM (które bardzo lubi PO i rząd - włascicielem jest Agora bodajże ). Siedźcie cicho i nie przeszkadzajcie my wiemy lepiej, mamy większość i nie słuchamy argumentów, bo jesteśmy madrzejsi i lepiej wykształceni.
Tak wygląda dialog ze społeczeństwem czy inne państwo?




Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 29, 2010, 09:35:09 »
Czyli tylko propaganda, o problemach nie chcą rozmawiać i napuszczają na siebie różne grupy zawodowe, aż się boje myśleć, co będzie gdy Platforma kolejny raz wygra wybory, wtedy nie będą się liczyć już z nikim i z niczym!

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #377 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:04:26 »
A czy wiemy już jak liczyć te nadgodzinki. U mnie żaden z wyżej siedziących nie ma  pomysłu. Zapis mówiący o drugim półroczu jest nie do końca szczęśliwy w moim przekonaniu.
Jeśli przyjmiemy że liczymy tylko drugie półrocze od 0 to czy można być na minusie  z nadgodzinami a raczej z niewyparacowaniem normy czyli 40 godz w tygodniu??

rbeny

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 05, 2010, 16:53:47 »
witam z tymi nadgodzinami to lipa miało być płacone za mniej wiecej 200 nadgodzin ale nic z tego za tyle nie zapłaca z połowe nie zapłaca

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 10, 2010, 13:05:53 »
to śmieszne w jaki sposób będą nam wypłacane nadgodziny...
z tymi godzinami dla dobra służby to też przesada (można oddać parę godzin ale nie tak jak ma być)
PSP schodzi na psy i nikt z tym nic nie robi ale władza jest w biurze :)
 :kwit:
 
zapomniałem pozdrowić też Panów którzy nie zgadzali się na kwotę jaką proponowano im za nadgodziny - szacunek, lecz od nowego roku pracujemy za darmo  :stop:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #380 dnia: Grudzień 10, 2010, 13:17:48 »
Witam ! A skąd masz te informacje ?

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #381 dnia: Grudzień 10, 2010, 15:00:28 »
Komendanci wojewodzcy podobno dostana pieniadze tylko na nadgodziny generowane przez podniesienie stanu. Czyli jesli zmiana etatowo liczy np. 18 osob to do tej pory do pracy przychodzilo ok 10 osob na sluzbe (nie ma znaczenia ile godzin nadliczbowych generowali). Teraz prawdopodobnie bedzie przychodzilo 11-12 (zalezy jak ustali komendant powiatowy/miejski) i placone bedzie za to co generuje tych 1-2 dodatkowych a reszta godzin do odbioru.
...życie depcze wyobraźnię...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #382 dnia: Grudzień 10, 2010, 15:06:24 »
Panowie jakie nadgodziny!!!
Nie wierzyłem odpowiedzi udzielonej w gazecie więc poszedłem do bhpowca w komendzie zapytać się co to sa nadgodziny. I co, ano moja nadgodziny powinny wynosić:
1 i 2 nadgodzina= moja stawka godzinowa tj. 18 zł+ 50% stawki mojej godziny tj.9zł co razem daje 27 zł.-0 oczywiście wszystko netto
kolejne nadgodziny to juz stawka moja godzinowa 18 zł+ 100% stawki mojej godziny tj.18 zł co daje 38 zł
Czyli za jedną służbę ponad wymiar powinienem otrzymać 2x27zł+22x36zł co daje razem 846 zł.
A teraz jak będzie 24x11,5=276zł.
Podsumowując dzięki decydentom w tym niestety i zz (poszły na taki układ) jestem w plecy 570 zł tylko na 24 godzinach nadliczbowych- 1 służba.
Rąbią nas jak chcą.
 Przecież nawet jak przyjdę na dodatkową służbę w miesiącu to jest ona mniej wartościowa niż ta podstawowa, która wynosi 24x18zł=432.
Decydenci wyliczyli zże za 1 służbę otrzymamy 276 zł. i wiedzą że wielu chętnych znajdą, bo nie każdy potrafi dorobić po służbie taką kwotę- ot dewiza decydentów. Jeszcze raz brawa dla tych Panów- Tak jak pisałem w swoim temacie za nic mają strażaków z podziału

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #383 dnia: Grudzień 10, 2010, 17:30:15 »
oficer nie s..aj ogniem tylko spokojnie czekaj końca, wcześniej nie miałeś nawet czego liczyć, pozdrawiam!

A tak na marginesie co Ty zrobiłeś w sprawie nadgodzin oprócz wizyty u bhpowca????

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #384 dnia: Grudzień 11, 2010, 11:42:04 »
będziesz czekał i obudzisz się z ręką w nocniku
prawda jest taka jak mówi officer, a goście z podziału nie wiele mogą zrobić

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #385 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:27:59 »
Panie Officere - odejmij jeszcze 5 dni urlopu dodatkowego, który przecież też jest płatny 100%

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #386 dnia: Grudzień 11, 2010, 15:26:25 »
No niestety projekt rządowy przeszedł, a nie poselski, więc nie można oczekiwać by ten rząd dał nam coś więcej, więc cieszmy się z tego co jest.
Jak powiedział pewien vice minister SWiA:
"i tak dostaliście za duże podwyżki za poprzedniej ekipy"

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #387 dnia: Grudzień 12, 2010, 20:53:35 »
Szanowny Panie apap- proszę czytać ze zrozumieniem posty a potem się do nich ustosunkowywać. Ja odniosłem sie zwłaszcza do nazewnictwa nadgodzin- nie chciałem nazwać konkretnie ale jeśli mnie pchnęłeś pod górę to proszę- Uważam że powinno się to nazwać jałmużną.
Zadowolony jest Pan z tego, że rzucą ochłap a przede wszystkim nie obchodzi Pana że okłamują- z tego też względu, Przepraszam, że tak napiszę , ale jest Pan człowiekiem bez honoru.
A co do sprawy czy ja coś zrobiłem w sprawie nadgodzin/ szanowny Panie nawet jak bym stana na uszach to i tak nikt z moim zdaniem by się nie liczył- Dlaczego - patrz wpisy moje w innych tematach to może zrozumiesz

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #388 dnia: Grudzień 13, 2010, 08:41:58 »
Czytam też inne wpisy i takiego, przepraszam, malkontenta dawno nie czytałem, aż bije negatywnym stosunkiem do wszystkich i wszystkiego, współczuje Pana kolegom i ciesze się, że nie musimy wspólnie pracować!
Zastanawiam się czy w ustawie powinni zapisać "ochłap" żeby Pan officer był usatysfakcjonowany? Póki co proszę pisać nadal te swoje smętne posty i cierpliwie czekać końca, tak jak pisałem wcześniej, i nikt nie oczekuje by Pan stawał na uszach, bo przecież nie o to chodzi, chyba źle Pan officer zrozumiał!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #389 dnia: Grudzień 13, 2010, 13:38:16 »
Panie apap nie zniżę się do pańskiego poziomu inteligencji i kultury- brak z Pańskiej strony merytoryki na napisany problem. Widocznie był Pan też zwolennikiem takich co pisali, że 48godz.=40 godz. czyli i tu godz. i tu też tak jak teraz i tu nadgodz. i tu też. Tyle tylko, że jest w tym wszystkim róznica.
Nie mam nastroju i więcej nie odpiszę na Pańskie zaczepki. odpiszę jeśli Pan udowodni mi, że 1wpis w tym temacie jest kłamstwem z mojej strony .
Pozdrawiam


Panowie proszę wrócić do tematu wątku!

Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 14:01:44 wysłana przez Butel »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #390 dnia: Grudzień 13, 2010, 14:25:38 »
Słuchaj Pan, nie twierdzę, że to jest kłamstwo, wyliczenia się zgadzają, jednakże musi Pan wziąć pod uwagę fakt, że ten problem (nadgodzin) czeka na rozwiązanie już kilka lat i może w końcu, częściowo, uda się go załatwić! A Pan wylicza ile to Pan jest stratny, po konsultacji z bhpowcem, proszę powiedzieć ile Pan dostał za nadgodziny za poprzednie lata i może to bardziej Pana zadowalało!
Jakby nie patrzeć sprawa ruszyła do przodu i to wysiłkiem wielu ludzi, o czym Pan nie wie, może w końcu dojdzie do tego, że nadgodziny będą płacone zgodnie z Pana wyliczeniami i naszymi oczekiwaniami, ale potrzeba jeszcze trochę czasu!
Proszę też nie pisać, że byłem czegoś zwolennikiem i niczego nie sugerować, skoro Pan tego nie wie!
I nie musi też Pan zniżać do mojego poziomu, o którym też Pan nic nie wie, ocenianie ludzi przychodzi Panu zbyt łatwo i na podstawie kilku zdań!
Rozumiem, że lubi Pan jak się z Panem wszyscy zgadzają, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Mam nadzieję, że nie jest też Pan przełożonym, bo ja bym nie chciałbym by Pan mnie oceniał w zakresie honoru, inteligencji i kultury! 
Dziękuję za pozdrowienia!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #391 dnia: Grudzień 13, 2010, 17:36:26 »
apap po kolei.
1. dzięki rozsądnemu d-cy jrg nie miałem nadgodzin podobnie jak koledzy . najwięce było jedna służb- a więc byłem , a teraz komendant będzie wolał aby na podziale było więcej ludzi co niestety w moim środowisku z tego powodu nie do zadowolenia
2. jestem przełożonym i to dobrym- zadnej skargi przez podwładnych do d-cy - nawet anonimowej prze tyle lat służby - no ale może wszyscy tacy sami jak ja ^_^
3. Pański zwrot ' słuchaj Pan" jest typowy dla ludzi.... proszę sobie dokończyć
4. co do zwolenników to też trzeba wiedzieć co to jest przenośnia , nie zromumiał Pan to przepraszam będę bardziej konkretny
5. Jako wieloletni przełożony to wystarczy mi parę zdań aby coś wiedzieć na temat człowieka
 i na koniec to Pan jako pierwszy mnie zaatakował- w jakim celu to już Pańska sprawa.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #392 dnia: Grudzień 13, 2010, 18:03:11 »
apap po kolei.

5. Jako wieloletni przełożony to wystarczy mi parę zdań aby coś wiedzieć na temat człowieka
 

Jeżeli będzie Pan taki wspaniałomyślny to bardzo bym prosił o wskazanie tych paru zdań. Zawsze mnie ciekawiło, jak człowiek potrafi ocenić innego człowieka po kilku (paru) zdaniach. Cieszył bym się, gdyby Pan wyprowadził mnie z błędu, gdyż od zawsze uważałem, że po kilku (paru) zdaniach nie można NIKOGO ocenić obiektywnie. Pytam również dlatego, iż uważam, że nie zjadłem wszystkich rozumów i nie posiadłem wszelkiej wiedzy, a co się z tym wiąże istnieje możliwość, że czegoś się nauczę. 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:21:40 »
jogurt trochę nieodpowiednie miejsce na odpowiedż no ale że mam zwyczaj odpowiadać to proszę
1. Jak ktoś bez powodu atakuje pisząc słowa typu nie s...aj ogniem, smętne teksty,malkontent- to dla ciebie na jaki typ człowieka to wskazuje- dla mnie bez kultury- co potwierdza mnie w przekonaniu kolejny wpis " Słuchaj Pan"- dobrze że jeszcze bez wykrzykników
2. Jak byś kolego nie musiał dłużej np. zrywać jabłek w sadzie, masz już zapłacone zgodnie z umową a ktoś zmusza cię do pracy bez możliwości twojego sprzeciwu i ci to się nie podoba(musisz to zrobić) głośno to wyrażasz, a potem bierzesz od takiego człowieka pieniądze wiedząc, że są mniejsze niż te na które zapracowałeś i uznajesz że jest ok.- to wg cie kto to jest? Dla mnie człowiek pozbawiony honoru.
3. Jeśli jest temat o nadgodzinach a ja podzieliłem się z innymi (początkowo nie miałem takiej wiedzy) swoimi jak najbardziej prawdziwymi stwierdzeniami a w zamian za to zarzuca mi się kłamstwo i pisanie niestworzonych rzeczy to uważam, że nie błyszczy inteligencja a już nie odróżnianie przenośni to potwierdza. Przenośnia tez że poznam się na człowieku po paru zdaniach (ale jogurt to nie do ciebie pstryczek) - nieraz potrzebna dłuższa rozmowa a i to nie skutkuje jesli mamy doczynienia z Agentem Tomek ^_^

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 13, 2010, 19:33:04 »
Już wczesśniej to pisałem , ale widzę potrzebę powtórzenia. Mianowicie.To co się nam proponuje to są kpiny. 60% za nadgodziny!!?? dlaczego były dwa projekty poselski oraz Rządowy ,obydwa przeszły prace w podkomisjach legislacyjnych czyli są zgodne z obowiązującymi przepisami , a jeden różni się od drugiego bardzo znacząco.W jednym proponowano  100 % a w rządowym 60%. Argumentacja , co pewnych osób , że małymi kroczkami do przodu aż wkońcu dostaniemy 100% to również kpiny,.Każdy wie , żę jak pracuje się nad nowelizacją ustawy to ponowne jej zmiena nastąpi ponownie za kilka lat i to tylko w sprzyjających okolicznościach. A jak przepis będzie w ustawie to tylko Trybunał konstytucyjny będzie mógł stwierdzić czy przypadkiem nie jest Ona wielkim bublem!!A przejść wszystkie organy odwoławcze to będzie prawdziwa udręka!!Bo ustawa tak stanowi i kropka! Tak sądy będę argumentować swoje orzeczenia!!
pozdrawiam

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #395 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:21:53 »
Witajcie!
To banalne, ale wszyscy mamy po trochu racji. To dobrze, że ktoś podjął starania,  ażeby rozwiązać problem płatności za nadgodziny. Moim zdaniem jednak w tym miejscy kończy się wszystko, co zapowiadało dążenia do uczciwego rozliczenia sie RP z ludźmi, którzy dla niej (w wielu przypadkach) stawiają na szali swoje zdrowie i często także życie.
Dalsze informacje z prowadzonych "prac" pokazują, że jesteśmy potrzebni tylko przy klęskach żywiołowych. Tuż po przejściu "fali" kończą się miłe słowa i "wracamy na ziemię" wyniesieni wcześniej w powietrze pompatycznymi przemówieniami, podziękowaniami i obietnicami itp.
Od powstania Najjaśniejszej PSP słyszeć można było, jak to w szybkim czasie, tak potrzebna wszystkim Polakom Straż Pożarna będzie sie cieszyć z nowoczesnego sprzętu i dobrych zarobków.
Nie ma co się rozpędzać. Absolutnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że taki sposób obliczania stawki za nadgodzinę jest ... nieuczciwy (oglednie mówiąc, a raczej pisząc).
Oczywiście. Lepsze to niż nic, ale czy jest to prawdą, że w naszej Ojczyźnie prowizorki i konstrukcje tymczasowe są wieczne?
NIe można zrobić czegokolwiek uczciwie i dobrze od początku?
Przecież to, co jest proponowane, to tak jakbyście zaczęli budować dom, specjaliści pracują, a wy im mówicie, że dostaną nieznaczną część tego co im się należy (bo pracują przecież), bo nie mamy pieniędzy. A jeszcze do tego muszą zwiększyć ilość godzin na tej budowie, bo Wy uważacie, że tak będzie lepiej.
    Jakoś dziwnie się czuję obserwując białe kołnierzyki, które chcą "dobrze".

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #396 dnia: Grudzień 13, 2010, 21:44:36 »
ad.1
Człowiek o wysokiej kulturze osobistej ukierunkowuje swój sposób myślenia ku sytuacji życiowej, w jakiej obecnie się znajduje, lub jaka znajduje się już w jego najbliższych planach. Potrafi się on skupić na temacie i unika rozpatrywania tematów zbędnych mu w danej chwili.
W dzisiejszych czasach ludzie używają przeróżnych słów do określenia uczuć, zjawisk lub wyrażenia emocji.
Uważam, że gdybyś nie podszedł do tego jak do "ataku" to z pewnością mógłbyś odczytać te słowa jak:
nie sraj ogniem- relaks, spokojnie, uspokój się itp.- to zdecydowanie słowa nie odbiegające od tzw kultury.
smętne teksty- marudzisz, żalisz się itp - to tez określenia mieszczące się w granicach dobrego smaku.
malkontent- maruda, człowiek doszukujący się wszędzie problemu- czy to jest obraźliwe ? To stwierdzenie wynikające zapewne z Twojego przekazu. Nie koniecznie obraźliwe.

ad. 2
Gdyby ktokolwiek zmuszał mnie do pracy wbrew mojej woli, to po pierwsze nie podjąłbym takiej pracy, a po drugie zgłosiłbym do prokuratury.
Co do honoru o którym piszesz. Żeby być konsekwentnym w swoich wypowiedziach powinieneś nazwać się człowiekiem bez honoru. Dlaczego? Ponieważ podejmowałeś służbę (pracę) za płatności, z którymi się nie zgadzałeś.

ad. 3

Twoje najbardziej prawdziwe stwierdzenia mogą dla wielu innych być np. żartem, grymasem, brakiem doświadczenia itp. Nie świadczy to napewno o inteligencji oponentów. Dlaczego oponentów? Zapewne dlatego, że w mojej subiektywnej ocenie, która opiera się Tylko na tonie, nie treści, Twoich wypowiedzi traktujesz rozmówców jak oponentów.

Nie wiem, czy wcześniej miałeś kontakt z forum (przed rejestracją) ale chcę Ci tylko uzmysłowić, że my tutaj chcemy konstruktywnie rozmawiać. Szukamy ludzi do dyskusji, a nie oponentów. Forum jest po to, aby sobie pomagać. Jak widać baaardzo skutecznie.
Dyskutuj, bo to zawsze buduje.
Ja zdecydowane cieszę się, że doświadczony człowiek trafia na forum. Forum z pewnością zweryfikuje Twoje doświadczenie, wiedzę i poglądy. jestem przekonany, że i dla Ciebie to będą doświadczenia.

bez pstryczków absolutnie


Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #397 dnia: Grudzień 14, 2010, 08:42:33 »
Skończmy dyskusję na temat inteligencji, kultury itp. jeżeli użyłem niefrasobliwych sformułowań to przepraszam, nie miałem intencji kogokolwiek atakować, aczkolwiek wyliczenie Pana "strat" podniosło mi lekko ciśnienie, bo wiem, że wielu ludzi włożyło sporo pracy by coś wreszcie ruszyło z miejsca, ale wygląda na to, że zawsze będą niezadowoleni, chociaż ja uważam, że to nie koniec sprawy, a dlaczego to sam Pan wie najlepiej, bo poruszył Pan kilka istotnych argumentów, więc apeluję o spokój, bo uważam, że temat wróci jeszcze na tapetę i w końcu doczekamy się takich rozwiązań!
a "słuchaj Pan" miało zabrzmieć ironicznie, bo większość osób na forum zwraca się do siebie na Ty, albo używając nicka, ale o ile Pan ma takie życzenie to zostanę przy tej formie!
Więc wróćmy do tematu nadgodzin, bo na 5 pkt., o których Pan pisze nie dotyczą problemu, tylko oceny mojej skromnej osoby i Pana samooceny, przecież nie o to chodzi w tym wątku!
Pozdrawiam!

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #398 dnia: Grudzień 15, 2010, 11:41:27 »
no to odnośnie nadgodzin. Skoro my też jak policja jesteśmy służą mundurową i oni mają dodoatkowe dyżury ,jak widać chodzą na nie tylko szeregowi ale i aspiranci. To może ktoś coś rozajśni ZA ile pieniążków pełnią dyżury, kto za to płaci, jakie przepisy to regulują .Skoro to u nich działa może by to wprowadzić u nas ,bo z tego co wiem to nie płacą im 60% średniego uposażenia .

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #399 dnia: Grudzień 15, 2010, 19:53:00 »
Panowie a czy ktoś tak dokładnie przeczytał nowelę ustawy o nadgodzinach...

Projekt jest zbudowany na projekcie z początku roku 2008 i przewiduje rekompensaty w wysokości 60% stawki 1/172 średniego uposażenia strażaków za godzinę przepracowaną ponad 40 godzinny normatyw tygodniowy w rozliczeniu sześciomiesięcznym.
Rekompensata, będzie wypłacana w pierwszym kwartale zapisali pół roku po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Będą jednak dwa wyjątki:
• W przypadku wprowadzenia stanu podwyższonej gotowości (ust.10 art. 35 ustawy o PSP) czas służby wypracowany w ten sposób będzie można odebrać tylko w wymiarze równoważnego czasu wolnego – wynika to z oceny prawników rządowych;• W przypadku długotrwałych działań ratowniczych „na skraju” dwóch okresów rozliczeniowych, rekompensowanie nastąpi z opóźnieniem ale niezwłocznie po jego rozliczeniu.

A według wszelkich przesłanek - brak długotrwałych zwolnień lekarskich, kompensacji kursów okaże się iż możemy że nie dość być na bieżąco ale i odbierać zaległe z 01.07.2010 - 31.12.2010.