Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1010090 razy)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 31, 2010, 21:03:40 »
Witam !
Cytuj
Zgodnie ze zmianami ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, w zamian za wypracowane nadgodziny strażacy będą mogli odebrać czas wolny w odpowiednim wymiarze lub otrzymać pieniądze za każdą nadliczbową godzinę służby ponad 40 godzin (nie więcej niż 48 godzin) w tygodniu w sześciomiesięcznym okresie rozliczeniowym.
i
Cytuj
Ale właśnie w tym problem że KW zapowiedział w spotkaniach z KP że daje pieniądze tylko na 6 służb powyżej normatywnego czasu pracy czyli powyżej 40 godz./tyg w ciągu półrocza a reszta go nie interesuje!!!
No i się zaczyna 40=48 itd. Boże , żeby ci nasi szefowie z taką determinacją dbali o sprawy strażaków , z jaką wykorzystują meandry naszego języka żeby interpretować wszystko na naszą niekorzyść , bylibyśmy najlepiej opłaconą i wyposażoną formacją w Polsce . Pozdrawiam .
PS . I jeszce jedno : SKORO ZMIENIAJĄ SŁOWO : " CIĄGŁOŚĆ"  NA "POTRZEBY SŁUŻBY" TO MOŻE DLA NAS ( I SĄDU ) DOWÓD , ŻE TE 5 LAT BYLIŚMY OKRADANI ?????

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 01, 2010, 09:48:28 »
Opis przebiegu procesu legislacyjnego  - stan na 29.10.2010 - sprawa niezamknięta http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3433.htm

łobuz

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 02, 2010, 12:39:17 »
Nie wiem co sie dzieje z wami,czy naprawdę chcecie brać te ochłapy które nam popaprańcy próbują wcisnąć. Związki są jeszcze jakieś, czy tylko są po to, żeby składki przejadać.Jak to możliwe płacić 60 % za nadgodziny czy ja mam być wtedy niepełnosprawny.Wszystkie proponowane zmiany są na naszą niekorzyść:chorobowe,urlop itd,a to zapewne początek, mam wrażenie ze ten rząd to jacyś okupanci i nie pisze już o nas ale o wszystkim co robią.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 02, 2010, 18:00:17 »
Nie wiem co sie dzieje z wami,czy naprawdę chcecie brać te ochłapy które nam popaprańcy próbują wcisnąć. Związki są jeszcze jakieś, czy tylko są po to, żeby składki przejadać.Jak to możliwe płacić 60 % za nadgodziny czy ja mam być wtedy niepełnosprawny.Wszystkie proponowane zmiany są na naszą niekorzyść:chorobowe,urlop itd,a to zapewne początek, mam wrażenie ze ten rząd to jacyś okupanci i nie pisze już o nas ale o wszystkim co robią.

Dobrze kolega pisze, wszystko zmierza ku gorszemu.
Ale nikt nic z tym nie robi

leszno

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 02, 2010, 20:05:54 »
jak to możliwe że związki zgodziły się na 60 %  ?  wiele tych nadgodzin wypracowanych jest w niedziele, święta i nocki  . POpaprańcy nas okradają pomalutku ze wszystkiego  , nastepne będą odprawy i % na odejście do ostatniej pensji czas sie ewakuować  wiecie o co chodzi ... kto może

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 02, 2010, 20:22:20 »
pewnie że bylo by super gdybyśmy dostali 100% a niedziele i świeta 200% ale pisze teraz do tych którzy wieszają psy na ZZ skoro tak łatwo się wam krzyczy tutaj to zapraszam w szeregi ZZ i zacznijcie działać !   To i tak sukces że płacą 60% spójrz wstecz co masz z tamtych nadgodzin ? za te pare lat ?  wielkie nic !   Panowie malymi kroczkami do przodu mamy juz zapis w ustawie teraz trzeba bedzie walczyć o 100% 
A fakt jest taki iż powoli bedziemy się pozbywać wszystkich dodatkowych środków pieniężnych ale tak wybraliście ktoś głosował na PO

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 03, 2010, 21:10:26 »
A fakt jest taki iż powoli bedziemy się pozbywać wszystkich dodatkowych środków pieniężnych ale tak wybraliście ktoś głosował na PO

Ale pieprzysz bzdury, aż się słuchać nie chce. Ci co głosowali na PO tak chcieli? pier.....sz!
Myślisz, że jakby PIS do dziś rządził to byłoby inaczej? Jeżeli nie byłoby gorzej ( nie twierdze, że byłoby) to napewno nie byłoby lepiej.  Myslisz, że od PISu dostałbyś w tym roku podwyżki? Chyba obowiązków!

Myślicie, że PO albo PIS albo SLD albo kto tam się pojawi na horyzoncie robią to dla nas? Co za naiwność. :)  Oni nie pchają się do sejmu żebyu pomagać ludziom, to tylko jest efekt uboczny. W końcu nie mogą tylko zabierać, czasem trzeba też dać, np. te 60% :)

Niektórzy chwlą PIS, jakie to oni dali podwyżki. To tylko propaganda. Skoro był wtedy taki wzrost i tak dobrze w kraju to nie można było nie dać, :) nie było wyjścia, trzeba było dać.

Więc ludzie nie piep....cie głupot. Tylko się kłócicie o PO i PIS a oni mają nas w dupie. Wszyscy!

Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 03, 2010, 22:51:50 »
Cytuj
Niektórzy chwalą PIS, jakie to oni dali podwyżki. To tylko propaganda. Skoro był wtedy taki wzrost i tak dobrze w kraju to nie można było nie dać, :) nie było wyjścia, trzeba było dać
To dlaczego nauczyciele dostają podwyżki jeżeli jest KRYZYS !!!!!!

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 04, 2010, 08:37:16 »
DO specjalista

widzę że nie masz pojecia co się dzieje w polityce a juz wcale jak powstawała ustawa modernizacyjna która to właśnie gwarantowała podwyżki dla służb mundurowych. Kolego gwarantem rządu PIS było przedłużenie tej ustawy na nastepne trzy late ale niestety wybór PO i utrata tej ustawy.
A co do innych uprawnień które mamy to zobaczysz w niedalekiej przyszłości i wspomnisz moje słowa.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 04, 2010, 12:18:38 »
A fakt jest taki iż powoli bedziemy się pozbywać wszystkich dodatkowych środków pieniężnych ale tak wybraliście ktoś głosował na PO

Ale pieprzysz bzdury, aż się słuchać nie chce. Ci co głosowali na PO tak chcieli? pier.....sz!
Myślisz, że jakby PIS do dziś rządził to byłoby inaczej? Jeżeli nie byłoby gorzej ( nie twierdze, że byłoby) to napewno nie byłoby lepiej.  Myslisz, że od PISu dostałbyś w tym roku podwyżki? Chyba obowiązków!

Myślicie, że PO albo PIS albo SLD albo kto tam się pojawi na horyzoncie robią to dla nas? Co za naiwność. :)  Oni nie pchają się do sejmu żebyu pomagać ludziom, to tylko jest efekt uboczny. W końcu nie mogą tylko zabierać, czasem trzeba też dać, np. te 60% :)

Niektórzy chwlą PIS, jakie to oni dali podwyżki. To tylko propaganda. Skoro był wtedy taki wzrost i tak dobrze w kraju to nie można było nie dać, :) nie było wyjścia, trzeba było dać.

Więc ludzie nie piep....cie głupot. Tylko się kłócicie o PO i PIS a oni mają nas w dupie. Wszyscy!

kolego żeby nie było nie jestem za PISem ani za PO ale to właśnie za PIS dostaliśmy jedne z największych podwyżek w ostatnim czasie, a obecnie to PIS chciał żeby nadgodziny były płatne 100% niestety PO to odrzuciło....to PO zaczyna mieszać w naszych emeryturach, naszych dodatkach............. :wall: :wall: :wall:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 04, 2010, 12:45:19 »
Odchodząc od merytoryki do polityki ...  ^_^
Każda partia rządząca tnie wydatki, w końcówce wiedząc że oddaje władzę rozdziela na prawa i lewo próbując kupić elektorat. Partie opozycyjne proponują wiele, bo nie oni będą to realizowali.
Jest to scenariusz uskuteczniany bez względu na to, kto jest przy władzy ...
Bywa, że związki zawodowe pomagają rządzącym ...  :wub:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 04, 2010, 13:02:37 »
tak tylko ten rząd wprowadził cięcia wszystkim grupą zawodowym (prócz nauczycieli) i szuka dalej co tu jeszcze zabrać a i tak ma poparcie wśród społeczeństwa. :gwiazdki:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 04, 2010, 13:19:44 »
Bo "społeczeństwa" jest więcej niż tych którym się tnie więc innym to się podoba...

Słabe jest porównanie, że za PIS dostaliśmy podwyżki a teraz są cięcia... tak samo jak budowanie autostrad - teraz więcej a kiedyś prawie w ogóle...
Czasy się zmieniają i prawdopodobnie niezależnie od rodzaju rządzących te zmiany by były i były by tak samo ukierunkowane więc krzyk na jednych lub drugich nie ma (moim zdaniem) sensu!

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 04, 2010, 15:52:09 »
witam
może ktoś mi powiedziec ile to wynosi ??
"60 % z 1/172 przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust 3 ustawy o PSP."
bo w art. 85 ust 3 ustawy o PSP znowu jest odesłenie do jakiś kwot bazowych ??
pozdrawiam

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 04, 2010, 16:27:46 »
hehehe
znów się uśmiałem.
Alan1234  Adam998 zupełnie mnie nie zrozumieli. :)

Piotr i deejaysłonio prawidłowo mnie zrozumieli.

Nie zaprzeczam że za PIS dostaliśmy najwięcej. Tylko czy dziś jakby rządził PIS czy dalej by tak było? czy podpisaliby ustawe modernizacyjną? śmiem wątpić.
Obiecywać jest Łatwo.

Wybierzcie mnie a obiecuje Wam złote góry hehehhe.

Mnie już to wali. I przez PIS i przez PO i przez takich ludzi co nie widzą, ale dużo krzyczą już się wypaliłem.  W niedługim czasie znikam :) na "zasłużony" heheh póki jeszcze jest odpoczynek hehhe.  A Wam koledzy życze żebyście doczekali rządów PISu. Wtedy będziecie mieli zajeb....e hehehhehe.

Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline komendant ???

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 04, 2010, 19:48:40 »
witam
może ktoś mi powiedziec ile to wynosi ??
"60 % z 1/172 przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust 3 ustawy o PSP."
bo w art. 85 ust 3 ustawy o PSP znowu jest odesłenie do jakiś kwot bazowych ??
pozdrawiam

około 13.70  BRUTTO !!!!

dddwd

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 04, 2010, 21:05:32 »
Można założyć takie coś: jak uzyskać oszczędności. Ograniczyć do minimum stany osobowe, a niedobory załatwiać nadgodzinami. W końcu lepiej zapłacić za nadgodzinę 13,70 niż posiadać "pełny" stan etatowy i płacić wg angażu. Jedyny bat, że strażak ma wybór i może żądać wolnego. Tylko jak to w straży. Przepisy sobie, życie sobie. Myślę, że godziny będą kręcone na maxa, a stany na minimum. Dobre że w ogóle będą płacić. Dziwi tylko jedno. Czy ordynator oddziału za swoje nadgodziny dostaje 1/172 stawki salowej lub windziarza?

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 05, 2010, 10:53:27 »
Witam
Panowie nie mogę zrozumieć co niektórych osób wypowiadających się na forum. Jakimi małymi kroczkami do pszodu??Nadgodziny płacone 60 %!!! Przecież to jakies kpiny. A zwiazki zawodowe??Zapisac sie do nich!!!I co dalej!! JA bylem w zwiazkach a i tak sprawę o rownowaznik pieniezny sam musialem pociagnac bez ich jakiejklowiek pomocy i sie wypisalem bo chromole takie ZZ!!! A za mna poszli inni widzac co sie dzieje i tak zakonczyla sie era ZZ u nas. A wracajac do sedna to na budowie w soboty koles placi exstra a u mojej zony w firmie nadgodziny pracodawca placi nie 60 , nie 100 ale 120 % !!!Czyli sie da.A jestem ciekaw co na to Sad Najwyższy , Trybunał Konstytucyjny czy Prawo Europejskie. Czy to co nam proponuja to znow nie bubel legislacyjny majacy na celu co niektorych uciszyc , innych zadowolic a jeszcze innych zniechecic do walczenia o swoje! Tak jak z innymi zapisami interpretowanymi przez naszych 01 a poźniej i tak faktem po kilkuletnich sprawach przed sadami zwracane wszystkie należnosci ( chodzi o rownowaznik pieniezny).Wiec Panowie z całym szacunkiem te 60 % to sa ochłapy
!!Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 05, 2010, 11:37:30 »
Druk nr 3549 Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/3549

W uzasadnieniu wnioskodawców przedmiotowy projekt ustawy rodzi pozytywne skutki społeczno-gospodarcze, projektowana regulacja jest zgodna z prawem UE.
Komisja Ustawodawcza uznała ten projekt za dopuszczalny.
SKP NSZZ „S” zaopiniowała ten projekt pozytywnie.


Biuro Analiz Sejmowych w opinii prawnej przedstawił, że projekt ten nie jest projektem ustawy wykonującym prawo UE.

Dlaczego?
Przyjęty w projekcie okres rozliczeniowy przekracza 4 miesiące!!!
Przeciętny wymiar czasu pracy w okresie siedmiodniowym, łącznie z pracą w godzinach nadliczbowych, nie może przekraczać 48 godzin. Odstępstwo w tym zakresie jest możliwe tylko pod warunkiem, że czas ten obliczany jest w maksymalnie czteromiesięcznym okresie rozliczeniowym.

Poszło o słowo „ponad”, „do”:

Cytuj
Projekt rządowy:
1)w art. 35:
ust. 9 otrzymuje brzmienie:
„9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w  ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami służby. W takim przypadku strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną.”,
a)   po ust. 10 dodaje się ust. 10a w brzmieniu:
„10a.   Czas wolny, o którym mowa w ust. 9 i 10, może być udzielony w następnym okresie rozliczeniowym po okresie, w którym strażak pełnił służbę ponad normę, o której mowa w art. 35 ust. 1.”;


Cytuj
Projekt poselski:
1) w art. 35:
c) skreśla się ust.9
d) ust. 10 otrzymuje brzmienie:
„ 10. W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej, czas służby strażaka może być przedłużony ponad wymiar 48 godzin tygodniowo, w przyjętym okresie rozliczeniowym. W takim przypadku, w zamian za przedłużony ponad normę 40 godzin tygodniowo czas służby strażakowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze. Ustęp 1b) stosuje się odpowiednio.”

Dodatkowo projekt poselski zakładał 100% 1/172 oraz nie ograniczał urlopu dodatkowego.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 06, 2010, 16:14:19 »
Wysłany przez: grzela
Cytuj
Dodatkowo projekt poselski zakładał 100% 1/172 oraz nie ograniczał urlopu dodatkowego
chociaż w tym kierunku dobra wiadomość dla nas płynie ..Można wiedzieć kiedy projekt będzie poddany pod głosowanie...w sejmie

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 06, 2010, 18:16:06 »
Chyba już za póżno Sejm Przyjął ustawę o PSP

Na posiedzeniu w dniu 29 października 2010 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę zmieniającą ustawę o Państwowej Straży Pożarnej.
Zakłada ona m.in. wprowadzenie rekompensaty pieniężnej za czas służby pełnionej ponad normę przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
Następnym etapem prac legislacyjnych będzie rozpatrzenie ww. ustawy przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło :strona internetowa Federacji ZZSM.
Zostało tak jak w 1 projekcie czyli 60%.

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 06, 2010, 19:40:26 »
I juz sa problemy:
                         co nadgorliwi D-cy każą wykorzystywać nadgodziny kosztem zakazu wykorzystywania urlopu  :gwiazdki:  teza jest taka teraz zejść z godzin do minimum a urlop zostawić na rok następny macie czas do marca go wykorzystać

Offline fortis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 06, 2010, 20:43:10 »
Ciesz sie kolego że możesz wykorzystywać zaległe nadgodziny. Nasz D-ca JRG twierdzi że odbieranie nadgodzin zaległych z poprzednich okresów rozliczeniowych w tym okresie gdy mają za nie płacić jest przestępstwem :). tak twierdzi nasz super d-ca. Rozumuje bardzo prosto Nie zapłacą wam za nadgodziny jak wy nie pracujecie tylko siedzicie w domu 
I teraz wolno tylko odbierać urlop a nadgodziny zostają bo odbieranie ich jest przestępstwem. od skrajności w skrajność.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 06, 2010, 20:51:45 »
ale tak za bardzo to nie liczyłbym na waszym miejscu na zapłacenie za nadgodziny z tego roku pieniędzmi z budżetu przyszłorocznego.
Jeżeli dobrze rozumiem to ten wasz dowódca po prostu próbuje "wyzerować" ten rok ...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #324 dnia: Listopad 06, 2010, 21:07:25 »
Pieniądze z budżetu 2011r za nadgodziny zostaną skonsumowane za drugi okres rozliczeniowy 2010r.
Należy jednak wziąć pod uwagę że stany minimalne w roku 2011r. zostaną zwiększone.
Nikłe szanse aby projekt zakładający 100%-1/172 przeszedł.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 21:19:42 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk