Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1007999 razy)

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 18, 2010, 18:30:09 »
Tu podsyłam link do gazety prawnej o planowanym sposobie zlikwidowania nadgodzin w straży. Pomysł dość "radykalny"
Cytuj
– Już w tym roku chcemy zmienić organizację akcji ratowniczych. Na terenach wiejskich i w małych miastach część z nich będą prowadzić strażacy z ochotniczych straży pożarnych – mówi DGP Zbigniew Sosnowski, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Tłumaczy, że obecnie Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy jest tak rozbudowany, że będzie można dzięki niemu częściowo odciążyć Państwową Straż Pożarną (PSP).

Powodem planowanych zmian jest próba rozwiązania problemu nadgodzin strażaków. Obecnie 30 tys. funkcjonariuszy PSP ma ich ponad 8 mln. Rekordziści - ponad 4 tys. Nie mogą ich odebrać bo nie ma ich kto zastąpić na służbie. Powodem problemów są nie tylko braki kadrowe, ale także zasady rozliczania nadgodzin. Czas wolny od służby za nie może być udzielony bezpośrednio przed urlopem lub po jego ukończeniu. Zdaniem związków problemy z odebraniem dni wolnych nie upoważniają jednak rządu do wprowadzania tak radykalnych rozwiązań.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/406941,straz_pozarna_ochotnicy_zamiast_zawodowcow.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2010, 19:17:11 wysłana przez Butel »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 18, 2010, 19:25:09 »
Czyżby komuś spodobało się rozwiązanie zza zachodniej granicy?
Źle się dzieje w państwie Polskim.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 18, 2010, 19:25:25 »
Przeczytajcie koledzy na stronie gazety prawnej jakie propozycje ma nasz historyk Sosnowski.

Historyk ministrem to i histo(e)ryczne pomysły.
Swoją drogą chłop zawsze żywił i bronił więc historia zatoczyła koło

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 18, 2010, 19:32:04 »
Hehe, ciekawe co powiem prokuratorowi gdy nie wyślę moich zastępów a OSP nie wyjedzie.
Bardzo ciekawy pomysł, bardzo ciekawy....

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 18, 2010, 19:54:56 »
Jako zawodowiec i ochotnik twierdzę że to następny chory pomysł by bez kasy załatwić problem nadgodzin,ciekawi mnie też kiedy ochotnicy zdadzą sobie sprawę z tego że ktoś ich wrabia w kryminał,bo prowadzenie zdarzeń że tak powiem cięższego gatunku może doprowadzić przed oblicze prokuratora. Następną kwestią będą animozje pomiędzy PSP a OSP co do niczego dobrego nie doprowadzi.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

strazak1982

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 19, 2010, 14:34:20 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 16:18:55 wysłana przez strazak1982 »

Offline sernik4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 19, 2010, 18:58:45 »
Panowie nie ma o czym dyskutować. Takie rozwiązania wogóle nie wchodzą w rachubę. Nikt by się odważył posunąć do tak drastycznych metod rozwiązywania nadgodzin. 

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 25, 2010, 13:10:02 »
Myślę że skrócenie urlopu "młodym" nie jest złym rozwiązaniem, ale automatycznie równocześnie można byłoby im skrócić staż np. do 1 roku. Rozwiązanie byłoby moim zdaniem z korzyścią dla obu stron.

Offline wyciag

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 27, 2010, 18:16:42 »
Kolego BUTTEL.
Co z tą sprawą w sądzie pracy? Dawno temu obiecałeś poinformować o wyniku. Coś wiadomo, a może pisałeś, tylko ja przeoczyłem.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 27, 2010, 18:26:31 »
Niestety nic się nie zmieniło, wszystko jest tu :kjezyk:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1165.25.html
Na dzień dzisiejszy pozostaje tylko pismo w sprawie nadgodzin,
przerwanie przedawnienia aby dochodzić osobiście swoich praw w sądzie ale już na emce  :straz:

ktoś to ładnie opisał :)
Cytuj
bardzo ładnie SN uzasadnił swoje orzeczenie:) z gracją wybrnął z herezji i bzdur zawartych we wcześniejszych orzeczeniach; co do zasady należy sie zgodzić z zapadłymi rozstrzygnięciami, gdyż niewłaściwie od samego początku było sformułowane roszczenie; zamiast dochodzić zapłaty za godziny ponadnormatywne, należy dochodzić odszkodowania za niezgodne z prawem działanie (brak działania) kierowników jednostek organizacyjnych PSP; warunkiem jest oczywiście wcześniejsze upomnienie się o wolne a następnie wymiana korespendencji z przełożonym swojego przełożonego:) podstawą prawną dochodzonego roszczenia powinien być art. 417 § 1 KC (w konsekwencji art. 77 ustawy zasadniczej); i tutaj mozna ich bardzo ładnie przećwiczyć
dociekliwym polecam również lekturę art. 231 Kodeksu karnego
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 18:40:45 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 31, 2010, 08:39:59 »
Odświeżam temat dzisiejszym tematem z Gazety Wyborczej (pierwsza strona, w wersji papierowej chyba nieco obszerniejszy artykuł):
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7954763,_Gazeta_Wyborcza___Pozar_w_strazy.html
pozdrawiam,
Sajmonowski

Kilka zdań więcej znajduje się tu:
http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/strazakom;nalezy;sie;3;tysiace;lat;wolnego,21,0,626965.html
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 31, 2010, 11:54:37 »
żeby nie szukać
Cytuj
Pożar w straży
Polscy strażacy mają przepracowane blisko 10 mln nadgodzin. Należy im się ponad 3 tys. lat wolnego! I co? Nic. Wolnego nikt nie chce im dać

Albert Sitarek z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w Warszawie przed powodzią miał 300 nadgodzin. Po powodzi będzie ich miał być może i 400.

Za nadgodziny należą mu się dwa miesiące wolnego. Ale strażak nie ma szans, by je odebrać. - Ktoś pożary przecież gasić musi - słyszy.
Komenda Główna Straży dusi się pod lawiną nadgodzin. 30 tys. wszystkich polskich zawodowych strażaków wyrobiło ich w latach 2006-09 aż 8,5 mln. Razem z tegoroczną powodzią liczba ta może dojść do 10 mln! Dokładnych danych jeszcze nie ma.

Strażacy powinni za nie odebrać ok. 45 tys. miesięcy wolnego, czyli...3750 lat! To niemożliwe - trzeba by całą straż w Polsce zamknąć na półtora miesiąca. Strażacy rekordziści powinni od razu mieć wolne przez siedem miesięcy.

Związki zawodowe biją na alarm. - Czy panowie sobie wyobrażają pracę przez ponad pół roku bez pieniędzy? Czy to możliwe w prywatnej firmie? - denerwuje się Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność".

Ustawa o straży przewiduje rozliczanie wszystkich nadgodzin w ciągu pół roku. Ale nikt tego nie kontroluje.

- To pusty przepis - mówi Puchalski.

Gdzie jest Inspekcja Pracy? - My strażaków nie sprawdzamy, oni nie podlegają, jak i inne służby mundurowe, pod nas, mają odrębne przepisy - wyjaśnia rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska.

Skąd cały problem? Przed wejściem Polski do Unii strażacy nie mieli wyznaczonych tygodniowych norm pracy. Od 2005 r. obowiązuje ich 40-godzinny tydzień pracy.

A ponieważ strażaków jest o 3-4 tys. za mało, nadgodziny zaczęły biec jak szalone.

Tymczasem Stanisław Rybicki, zastępca dyrektora Biura Kadr i Organizacji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, ostrzega: - Liczba nadgodzin będzie rosnąć. Trzeba coś z tym zrobić.

- Skoro nie chcą nam dać wolnego, niech dadzą rekompensaty - proponuje Puchalski.

Według związkowców sprawę rozwiązałoby 90 mln zł w ciągu dwóch lat. Byłoby i na wypłatę bieżących nadgodzin, i na rozliczenie starych.

Prawo nie pozwala jednak wypłacać strażakom rekompensat za nadgodziny, w przeciwieństwie choćby do policji. - To ewidentna luka prawna - dodaje Robert Osmycki z "Solidarności".

Inne rozwiązanie to zaliczenie nadgodzin do stażu emeryckiego. Dzięki temu strażak odchodzący ze służby dostawałby wyższą emeryturę.

Co o tym wszystkim myśli MSWiA, któremu straż podlega? Małgorzata Woźniak, rzeczniczka resortu: - Analizujemy różne warianty rozwiązania. Chcemy m.in. jeszcze w tym roku zmienić organizację pracy strażaków. Do wsi i małych miasteczek na akcję jeździliby głównie strażacy ochotnicy. To odciążyłoby pracę zawodowych strażaków i zmniejszyło nadgodziny.

- To mało realne - mówi Marcin Rogalski z ochotniczej straży w miejscowości Zaręby koło Makowa Mazowieckiego. - My możemy pomagać zawodowym strażakom, ale nie samodzielnie wyjeżdżać do większych pożarów. Przecież nie mamy na to pieniędzy, sprzętu. Kto to wymyślił?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w Komendzie Głównej Straży Pożarnej pojawił się jeszcze inny pomysł, aby strażakom z niewielkim stażem skrócić urlop wypoczynkowy. Dziś każdy ma 26 dni urlopu podstawowego i 18 dni dodatkowych za pracę w akcjach ratunkowych. Skrócenie dotyczyłoby tych ostatnich.

Dzięki temu mieliby mniej nadgodzin, bo wykorzystywaliby je w miejsce odebranego urlopu.

- No, niech tak dalej kombinują. Już widzę te tłumy, które przyjdą do pracy w straży - kpi Puchalski.

O rozwiązanie zapytaliśmy honorowego szefa ochotniczych strażaków Waldemara Pawlaka. Ale nie odpowiedział.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7954610,Pozar_w_strazy.html#ixzz0pV1XByQa






Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline firefighter83

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 12, 2010, 08:35:00 »
Chyba nigdy to się nie skończy. Będziemy pracować, pracować i jeszcze raz pracować i tyle.
"W straży pożarnej, będziemy razem walczyć przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi - ogniowi - bez względu na kraj,pochodzenie, w czym chodzimy i w jakim języku mówimy." 
J.J. Edmondson

Offline misio78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 21, 2010, 17:01:25 »
Pracuję już prawie 1o lat i problem wydaje mi się inny niż jest.
1. Mówimy o zabieraniu dodatkowego wolnego dla młodych za akcje ratownicze - a dlaczego nie mówimy o tym, że oficerowie operacyjni i dowódcy też mają te dodatkowe wolne dni jak jadą do akcji " popatrzeć" jak my robimy i tak dostają za to wolne !!!
2. Każda komenda ma swój budżet i jak zaczęlibyśmy płacić za nadgodziny dla strażaków z podziału to zabrakłoby kasy dla biura na nagrody oni przecież nie mogą mieć nadgodzin !!!
3. Po reformie miało być mniej etatów mundurowych w biurze a wszystko wraca do starych zwyczajów. Ktoś przychodzi do kwatermistrzostwa jako cywil po dwóch miesiącach idzie na kurs podstawowy po roku idzie na podoficerkę, a że ma studia to komenda wysyła go na aspirantkę i mamy upieczonego oficera, który nie ma zielonego pojęcia o pożarach i straży a panoszy się na całego!!!
4. Pracowników z biura - mundurowych- nie można przenieść na podział bojowy bo nie mają odpowiednich kursów i badań.

A czyja to wina?

Nasza- i tak już zostanie - bo w jednostce jesteśmy 0 i boimy się o własny stołek i by nie stracić dodatku służbowego.  Ci w rządzie też mają na Nas haczyk z wcześniejszymi emeryturami i maxem na odejście.

Jedyna nadzieja jest w tym aby napisać te papiery by nie uciekały godziny z trzech lat i czekać aż się prawo zmieni i może ktoś nam to kiedyś odda.

Druga sprawa jest taka że jesteśmy strażakami - niektórzy z powołania inni z przypadku. Jak zaczynałem to pracowałem 9 służb i byłem szczęśliwy, że mam pracę!!!

Teraz też jestem szczęśliwy, że mogę pracować i pomagać ludziom. Byłem na powodzi znowu nazbierałem nadgodzin. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że nam karzą przestrzegać przepisów straszą zwolnieniami za głupie wpadki a sami w biały dzień łamią podstawowe przepisy, które sami stworzyli lub których nie potrafią rozwiązać!!!

Ja mam swoje zdanie odnośnie czasu pracy ( wiem że niektórzy zawieszą na mnie psy, ale cóż)
Musi być jasno powiedziane ile godzin mamy pracować - nawet jeśli byłoby to 190 godzin miesięcznie - ale to ma dotyczyć WSZYSTKICH STRAŻAKÓW łącznie z tymi z biura, Komend Wojewódzkich itd. W końcu ONI też są strażakami jak MY. Albo pracujemy razem w jednej firmie i jesteśmy strażakami albo biurokratami siedzącymi za biurkiem - tylko wtedy nie powinna należeć się nam mundurówka i inne przywileje strażackie - w tym dodatkowe dni urlopu i 0,5% procenta do emerytury dla kwatermistrza za to że przywiózł Komendanta na miejsce wypadku!!!

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 21, 2010, 22:45:44 »
Kolega misio78 widzę jest mocno sfrustrowany i zakompleksiony. Na siłę próbuje ponownie rozdmuchać i tak nabrzmiały podział pomiędzy biurem a PB. Idź się leczyć kolego.

Offline alan1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 21, 2010, 23:26:12 »
witam
kolega misio 78 ma rację dlaczego pani z biura która nie ma pojęcia o pracy na PB lub pan zregoły oficer po dziwnych szkołach i kursach ma prawo do urlopu dodatkowego ?  biorą jedną służbę na PSK i juz mają urlop z takimi nadużyciami należy skończyć i to bardzo szybko ucywilnić biura tam nie potrzeba funkcjonariuszy.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:12:29 »
witam
kolega misio 78 ma rację dlaczego pani z biura która nie ma pojęcia o pracy na PB lub pan zregoły oficer po dziwnych szkołach i kursach ma prawo do urlopu dodatkowego ?  biorą jedną służbę na PSK i juz mają urlop z takimi nadużyciami należy skończyć i to bardzo szybko ucywilnić biura tam nie potrzeba funkcjonariuszy.

racja. zgadzam się w zupełności!   :straz:
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline misio78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 22, 2010, 21:24:09 »
Czy ja chcę kogoś skłócić? Sam powiedziałem, że pójdę do biura jak będę stary i nie będę dał rady biegać!!!

My się chyba boimy sami siebie i tego co z nami zrobią!!! Ale jesteśmy bez winy to czego mamy się bać???

Strażak jest od ratowania ludzi i gaszenia pożarów i za to powinien być nagradzany i mieć satysfakcję z tego co robi, a że kierowca przywiezie komendanta na akcję i dostanie 0,5% a my za kilka godzin harówki to fer?

Według mnie nie!!! I myślę że ci co najgłośniej krzyczą mają najwięcej do ukrycia!!! Bo prawdziwy strażak znający życie nie zajmuje się emeryturami tylko swoją czarną robotą .

Z czego jesteście bardziej zadowoleni: z brązowego medalu OSP, który ma każdy samorządowiec czy z uratowanego życia w pożarze??

Mam na podziale chłopaków, którzy mają po 20 parę lat i powiedzieli, ze na emkę odejdą jak wejdzie euro, bo to inna kasa he he. 

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 22, 2010, 22:06:49 »
a jak nie wejdzie Euro, to nie odejdą na emke?  :szalony:  :wall:   :rofl:
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline misio78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 22, 2010, 22:23:55 »
Jak nie wejdzie do euro to "starość" ich do tego zmusi he he.

A tak to jak chłopaki rozmawiają o emeryturze to czekają co zrobią ci co wyżej siedzą i też mają prawa emerytalne.
 Oni w końcu siebie w "balona" nie zrobią i będą uciekać jako 1 jak coś będzie nie tak. A tak krzyczą żeby uciekać, bo budżet komendy jest taki sam tylko młodzi dostają o ok. 1000 do 1500 mniej od tych co odeszli.

Jak pewnego roku odeszło kilka osób, to średnio dostaliśmy po 200 - 300 zł więcej. Oczywiście ci co są wyżej dostali więcej.

Ale to miała być rozmowa o nadgodzinach a nie emeryturze!!

Jak się jest strażakiem mundurowym to każdy powinien być traktowany tak samo i mieć nadgodziny czy siedzi w biurze czy pracuje na podziale.

Wydaje się mi że sprawiedliwie byłoby te nadgodziny doliczyć do emerytury bo mielibyśmy z rok lub więcej pracy czyli zakładając średnio ok. 4%. Mając podstawę do obliczenia emerytury 3000 zł to 4%= 120 zł miesięcznie.
Czy jest mało? może i tak ale lepsze to niż nic.
Nie liczmy na to że dostaniemy taką kasą co miesiąc jako podwyżkę - bo wtedy dostaliby to wszyscy i na "łebka" wyszłoby mniej, a w takim przypadku kasę dostaną tylko ci którzy naprawdę pracowali i zasłużyli na tą kasę.

Myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie, dla ułatwienia kilka równań:

Masz łącznie 2048 nadgodzin ( czyli 2 lata pracy wg. Kodeksu pracy)
Licząc rok służby jako 2,6% mamy więcej o 5,2%
Mając podstawę do obliczenia emerytury:

2500 zł - 5,2%= 130 zł
3000 zł - 5,2%= 156 zł
3500 zł - 5,2%= 182 zł.

Wydaje się mi że dobrze liczę lub proszę mnie wyprostować. To jest konkretna kasa którą zobaczymy na koncie, a nie 200 zł średniej podwyżki, gdzie większość z nas zobaczy ok. 100 do 150 zł na koncie więcej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 22:42:21 wysłana przez misio78 »

Offline bieda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • dlaczego ....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 24, 2010, 20:47:50 »
odpowiedz dla misia78
- nikt nie potrzebuje w administracji sfrustrowanych "starych", którzy przez połowę swojej służby leżeli na wyrach (przypominam, że w administracji łózka znajdują się tylko w magazynach),
- po pierwszym tygodniu służby w systemie ośmiogodzinnym gorzko zatęsknisz za szwędaniem się po JRG i innych rozrywkach oraz luksusach,
- bardzo szybko natrafisz na tkz. filozofów chłopskich (tak samo zajadłych jak ty teraz),
Mógłbym wiele wymieniać, ale to nie ma sensu.
Najbardziej mnie zdenerwowało stwierdzenie, że podział bojowy ratuje ludzi - śmiać mi się chce, a tylko dlatego, że  plątanina węży i paniki przy wielu rutynowych akcjach to standard PB. Wcale się nie dziwię bo na JRG wtargnęło rozluźnienie, brak dyscypliny a co za tym idzie brak poszanowania do SŁUŻBY i LUDZI, - brak odpowiedzialności, zwykłej normalności życiowej. Jeśli uważasz, że życie bardzo Cię skrzywdziło służbą w PSP, to złóż raport o zwolnienie, a gwarantuję, że Komendant nie będzie przeciwny twojej decyzji. Ty nie będziesz się męczył i Twoi współpracownicy.
pozdrawiam

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 24, 2010, 21:03:46 »
Najbardziej mnie zdenerwowało stwierdzenie, że podział bojowy ratuje ludzi - śmiać mi się chce, a tylko dlatego, że  plątanina węży i paniki przy wielu rutynowych akcjach to standard PB. Wcale się nie dziwię bo na JRG wtargnęło rozluźnienie, brak dyscypliny a co za tym idzie brak poszanowania do SŁUŻBY i LUDZI, - brak odpowiedzialności, zwykłej normalności życiowej.

Teraz to Ty przesadziłes!  Jeżeli PB nie ratuje ludzi to kto? Prewencja? Kwatermistrz? Komendant? Bez jaj! Z tą paniką bym nie przesadzał, Pewnie w niejednym miejscu coś takiego może się zdarzyło. Jednak napewno nie jest to regułą, a napewno nie w skali kraju. W tym momencie uraziłeś bardzo wielu ludzi. Także tych w biurach. Przecież to oni mają nadzór nad akcjami, wyszkoleniem i całą logistyka. Jeżeli panuje taki chaos jak piszesz to wszyscy od komendanta głównego do d-cy JRG i jego zastepcy powinni zostać zwolnieni ukarani albo "docenieni" w inny sposób. Nie potrafili przekazać swojej wiedzy, nie potrafili też wyegzekfować tego od ludzi.

Ja myślę, że jednak tak nie jest. Pokazała to niejedna akcja. Pokazuje to też zaufanie społeczne do nas. A wyjątki w tym momencie nie stanowią reguły.
 
Co do rozluźnienia i braku dyscypliny to też teraz jest zupełnie co innego. Jeszcze kilka lat temu było tak jak mówisz. Teraz właśnie straż robi się naprawdę profesjonalną służbą w całym tego słowa znaczeniu.

A tak wygląda na to, że chciałeś dopiec jakiemuś frustratowi, ale sam wychodzisz na takiego.
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 24, 2010, 21:52:21 »
bieda-może skończ i więcej nie zabieraj głosu.bo za to co napisałeś należy ci się lincz!!!

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 30, 2010, 09:28:52 »
Pracuję już prawie 1o lat i problem wydaje mi się inny niż jest.
...
2. Każda komenda ma swój budżet i jak zaczęlibyśmy płacić za nadgodziny dla strażaków z podziału to zabrakłoby kasy dla biura na nagrody oni przecież nie mogą mieć nadgodzin !!!
Dlaczego nie mogą...?! Mogą, mogą... jeśli pełnię za Ciebie służbę na PB jako kierowca, ratownik czy dowódca lub dyspozytor na PSK przez 24 h to dlaczego mam nie mieć nadgodzin??!! MAM!! 16 h zapracowane!!

Cytat: misio78
...
3. Po reformie miało być mniej etatów mundurowych w biurze a wszystko wraca do starych zwyczajów. Ktoś przychodzi do kwatermistrzostwa jako cywil po dwóch miesiącach idzie na kurs podstawowy po roku idzie na podoficerkę, a że ma studia to komenda wysyła go na aspirantkę i mamy upieczonego oficera, który nie ma zielonego pojęcia o pożarach i straży a panoszy się na całego!!!
Już wiem, dlaczego nie wysyłają Cię na aspirantkę... Doucz się, a potem zabieraj głos!! A nie siejesz niepotrzebnie ploty!!
Jak się zatrudnia człowieka w służbie cywilnej ("jako cywil") to nie można se go sobie o tak zrobić strażakiem bo po:
1. komenda miała etat cywiny i tak łatwo na poziomie kp nie można go przerobić na strażacki...
...

Cytat: misio78
4. Pracowników z biura - mundurowych- nie można przenieść na podział bojowy bo nie mają odpowiednich kursów i badań...
...
Coś nowego?! Gdzie tak jest? Złóż doniesienie do KG (a nie siejesz ferment na forum rozsiewając niedorzeczności!!), że bez przeszkolenia zawodowego i badań lekarskich ktoś pracuje w komendzie??!! To pachnie kryminałem!!
...
a co do "nie mają odpowiednich kursów" to patrz odp. na pkt. 2.
Cytat: misio78
...
 0,5% procenta do emerytury dla kwatermistrza za to że przywiózł Komendanta na miejsce wypadku!!!
Człowieku!! Weź ty się doucz!! heh... a jak tak jest to złóż doniesienie do prokuratury lub KG!! ) 0,5% dostaje się za udział w akcji, a nie za to że się przywiozło komendanta...

Cytat: misio78
Sam powiedziałem, że pójdę do biura jak będę stary i nie będę dał rady biegać!!!
... i z czystym sumieniem życzę Ci tego co Ty nam!! Czyli, że w dniu przejścia do biura.... Miejmy nadzieję, że nie będziesz miał jeszcze 15 lat służby. Tusk z Bronkiem wprowadzą ustawę o ucywilnieniu administracji biurowej w straży.... i w jednej chwili staniesz się cywilem bez uprawnień!! Na pewno!! Jak Ty  teraz, nikt oprócz Ciebie, nie będzie pamiętał o Twoich 14 latach służby oddanych dla społeczeństwa!!
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()