Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 997578 razy)

Offline szwd77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 28, 2007, 21:43:26 »
Ja mam od 01.07.2005r czyli od momentu kiedy obowiązywał nas normatywny wymiar czasu pracy do 01.07.2006r. 640 nadgodziny...więc cóż robić? O wolnym chyba nie ma co marzyć bo by mnie prawie pół roku w pracy nie było. Butel czem na wynik pracy sądu, jakby co to dawaj znać bo podobno po 3 latach jeżeli się nie upomni człowiek to przepada. Więc zostaje czas do 01.05.2008r
Pozdraw
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 09:35:28 wysłana przez szwd77 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:44:32 »
Ja mam od 01.05.2005r czyli od momentu kiedy obowiązywał nas normatywny wymiar czasu pracy ...
Skąd wziołeś tą datę - ustawa z dn.06.05.2005 r. o zmianie ustawy o PSP weszła w życie z dniem 01 lipca 2005 r. i od tej daty obowiązuje nowy normatyw czasu służby. (Dz.U. z 2005r. nr 100 poz. 836). :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline grj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2007, 10:40:21 »
Witam kolegów. Jestem stałym czytelnikiem postów, jednak nigdy nie zabierałem głosu w tej dyskusji( dlaczego?). Jednak teraz gdy czytam te rozważania na temat czasu służby chciałbym dodać swoje przemyślenia, ponieważ zdumiewa mnie brak elementarnej wiedzy (niektórych) z zakresu prawa które nas dotyczy. Otóż obecny stan prawny moim zdaniem wyglada następująco:
1. Art. 35 ust. 1 „Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczający 6 miesięcy.”
Oznacza to że  strażak nie może pracować więcej niż średnio 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym.
2. Jednak biorąc pod uwagę to że w systemie zmianowym lub w nagłych sytuacja należy zapewnić ciągłość służby, w grafiku pojawią się takie tygodnie, w których będzie więcej niż 40 godzin.  Taką sytuację przewidział ustawodawca w art. 35 ust. 9 „Czas służby strażaka możne być przedłużony do 48 godzin tygodniowo (nie mylić przeciętnie tygodniowo). Jest to maksymalny, a nie średni wymiar godzin w tygodniu pracy strażaka.
3. Natomiast jeśli zostanie wprowadzony stan podwyższonej gotowości to ten maksymalny wymiar w danym tygodniu może być również przekroczony w zależności od potrzeb ( może być to nawet skoszarowanie). Określa to art. 35. ust. 10 „W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej …”. Żeby nie było żadnych wątpliwości za ten czas również należy wydać czas wolny w odpowiednim wymiarze, czyli doprowadzić do średniej 40 godzin tygodniowo.
4. Pojawia się w związku z tym prawo pracownika do urlopu dodatkowego za ten  przedłużony w niektóre tygodnie czas służby. Urlop ten rekompensuje niejako uciążliwość tego typu służby, a nie jest rekompensatą za przekroczenie  czasu służby do (przeciętnie ?) 48 godzin tygodniowo.
 I dopóki to słowo „przeciętnie” nie znajdzie się przy zapisie 48 godzin tygodniowo(tylko nowelizacja ustawy), wymiar czasu służby strażaka wynosi "przeciętnie 40 godzin tygodniowo” i wszystko co ponad 40 godzin to są nadgodziny. Pozdrawiam.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2007, 09:17:18 »
 A może coś takiego na początek

.........................................            .................. dn. .................. 2007 r.

                     Pan .............................
                     Komendant Powiatowy/Miejski
                     Państwowej Straży Pożarnej
                     w .......................................

   W nawiązaniu do pisma BK-I-110/22-1/07 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 18 stycznia 2007 r. polecającego zweryfikowanie naliczania ponadnormatywnego czasu służby proszę o rozliczenie czasu mojej służby od dnia 1 lipca 2005 r. tj. wejścia w życie zmiany zapisu art. 35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 100 poz. 836) wprowadzającego normę przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
   Nadmieniam, że rozporządzenie MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 266 poz. 2247) weszło w życie z dniem 1 stycznia 2006 r. i dopiero z tym dniem można ew. stosować przedłużenie czasu służby do 48 godzin tygodniowo (wcześniej nie było określonych okoliczności uzasadniających przedłużenie czasu służby oraz właściwości przełożonych do określania harmonogramu czasu służby).
   Pragnę zwrócić uwagę, iż Komendant Główny PSP w przywołanym piśmie poleca zweryfikować naliczanie ponadnormatywnego czasu służby pozostającego do oddania i przesłanie rozliczenia za II okres rozliczeniowy roku 2006 – nie ma możliwości wyliczenia czasu pozostającego do oddania bez rozliczenia całego okresu obowiązywania znowelizowanego zapisu art. 35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej tj. od 1 lipca 2005 r.

 Jest to tylko materiał roboczy do zmiany i przeróbki , ale można go wykorzystać !!
Chyba .należałoby usunąć cały akapit zaczynający się o słowa "Nadmieniam że.......dopiero od 1.01.2006 ".
40 godzinny tydzień pracy obowiązuje od 01.07.2005 do nadal.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2007, 09:20:42 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2007, 10:33:51 »
Kiedy można się spodziewać ,wyprostowania tych nadgodzin? Z tego co widać i słychać to normą już jest 48godz.C

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2007, 19:17:09 »
Witam!
W związku z tym również zwiększenie minimalnej obsady osobowej JRG /czyt.podz. + SK/ Bynajmniej u mnie na dz.01.02.br. a co?
Z drugiej strony mianuje się kolejnego Z-cę KW. Po prostu kociokwik :angry:
Tak w wielkim skrócie -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 01, 2007, 10:52:32 »
GRJ - masz zupełną rację.Myslę ,że zachowanie ciągłości służby polega na tym,że trudno wysłać strażaka do domu na 8 godz.w momencie kiedy wypadają mu dwie słuzby w tygodniu i chyba właśnie to miał na myśli ustawodawca.Dalej obowiązuje nas 40 godzinny tydzień pracy.Chciałbym sie zapytać jak zwiększenie ilości godzin do 48 ( do 8 razy w ciągu półrocza ) ma się do normatywnych godzin do przepracowania w danym okresie rozliczeniowym.Podsumowując - nasz KG walną wielkiego knyfa,który spowoduje jeszcze wieksze zaległości.Predzej czy później bez zmiany zapisów w ustawie będą musieli nam to wszystko jeszcze raz przeliczyć.U mnie weszliśmy w nowy rok z niewielkimi nadgodzinami a teraz znowu bedzie ich więcej.Pozdrawiam.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2009, 19:45:28 »
Panowie  czas wrócić do temat nadgodzin : jeszcze tylko ten miesiąc i znowu będzie wyzerowane  " 0 : - Pewnie są jednostki gdzie nie przepadają nasze  nadgodziny  wraz nadejściem okresu  rozliczeniowym , ale czy my na forum możemy coś poradzić  naszym braciom, gdzie  01 stosuje przez cały rok tak zwane :ciągłość służby" Czy naprawdę  01 może ciągle przedłużać czas służby do 48 godzin .Jeżeli chodzi o moja jednosteke to jest to problem dość dotkliwy bo mamy zerowane co  6 miesięcy i to po 120 -170 godzin .Panowie czy już nie czas aby powiedzieć dosyć i coś razem postanowić .Pozdrawiam i zapraszam do ponownej dyskusji .jak to jest u was ????

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2009, 20:20:34 »
kolego Fireman 5 temat nadgodzin był już wałkowany na tym forum wcześniej. więc nie jest to nowy temat. sąd już odniósł się do tego wydał werdykt ,że my służymy , a nie pracujemy itd. następnie czas pracy w UE waha się od 35 godz. tyg. do 65 godz. tyg. , więc nie mówmy , że wszędzie obowiązuje 40 godz. tydz. pracy.
więc nie ma panowie nie ma co grzać klawiatury na ten temat.
wiem jest to przykre, ale prawdziwe. :gwiazdki:
www.studente.pl/artykuly/7644/Unia-wydluza-dopuszczalny-czas-pracy/.
jest to jeden z wielu artykułów na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 11:27:20 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:49:04 »
kolego :gwiazdki:niewprowadzaj  :straz:ludzi w błąd,pozdrowienia.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:16:18 »
powiem wam tak że się skończy......wszystkie szkoły pożarnicze a ostatnio i moja bliska CSPSP przeszły na system 24/72 i tym się tylko martwić czy PB po jakimś czasie nie zostanie (  przynajmniej u mnie ) poinformowany na spotkaniu na służbie w piątek że od poniedziałku przechodzimy na ten sam system

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 04, 2009, 23:36:06 »
powiem wam tak że się skończy......wszystkie szkoły pożarnicze a ostatnio i moja bliska CSPSP przeszły na system 24/72 i tym się tylko martwić czy PB po jakimś czasie nie zostanie (  przynajmniej u mnie ) poinformowany na spotkaniu na służbie w piątek że od poniedziałku przechodzimy na ten sam system
Super, ale bez zwiększenia stanów etatowych sama zmiana systemu nic nie da......
Ilość ludzi rocznie pracujących musi być stała.....
To wprowadzi tylko większe problemy....
Dawno już zostało to policzone........
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline papay_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2009, 09:19:51 »
CS PSP nie przeszła jeszcze na system 24/72. Cały czas pracuje 24/48.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 08, 2009, 22:04:43 »
Witam zastanawia mnie pytanie czy Państwowa Inspekcja Pracy mogła by coś zaradzić z tym tematem? A pozatym u mnie skromnie tylko jedna zmiana 6 tyś nadgodzin do końca maja. (a całe JGR około 17 tyś nadgodzin to nie żart)
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2009, 17:17:13 »
Inspekcja Pracy powie, że nie jest właściwa , bo my nie pracujemy tylko pełnimy służbę, sądy pracy spychają sprawę bo nie słysząłem, żeby któryś z sądów rozstrzygnął sprawę zamiast rozstrzygnięć brnie się w prawne kruczki na wydłużenie postępowań. 
-------------------------------------------------------------------
Strażak pełniący służbę w PSP pełni ją w wymiarze wskazanym czyli 40 godzin
Art. 35. 1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.

co nie oznacza, że nie można wydłużyć teg czasu służby, a i owszem czas można wydłużyć

art.35.9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby.

Na tej podstawie wyliczyłem w pewnym okresie rozliczewniowym ilość godzin które miałem do przepracowania i pisemnie zapytałem swojego komendanta na jakiej podstawie prawnej zatrudni mnie nie łąmiąc ustawy o PSP po przepracowaniu przeze mnie około 1300 godzin w okresie rozliczeniowym. Czy wolno Panu zatrudnić mnie powyżej 48 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym i na jakiej podstawie prawnej. czy uważam Pan , że dalsze zatrudnienie mnie nie jest łamaniem prawa i ustawy o PSP? Czy Pana przełożony wie o praktykach jakie Pan prowadzi w jednostce.

Zadarłem, ale służby z grafiku zniknęły ;) innych chętnych nie było do postawienia w taki sposób za to większość Cieszy się że ma kilka set nadgodzin i liczy na rekompensatę - i tych pozdrawiam.


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2009, 17:20:49 wysłana przez fireman »

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2009, 20:29:35 »
no wkur..ć sie mozna słuzba wiezienna policja straz graniczna mon oni tez wszyscy słuzą a tylko my mamy nadgodziny (w mojej jednostce 120-160h) dlaczego policjant po uzbieraniu nadgodzin ma wole,dlaczego gdy sa braki na ulicy policjant moze przyjsc na dodatkowa słuzbe(płatna jakis rok temu ok160zljesli to inna suma to prosze mnie poprawic)i nie tak latwo dostac sie na taka sluzbe bo ochotnikow nie brakuje i tym sposobem nie ma w policji nadgodzin tak samo w SW i reszcie firm jesli nie zaczna płacic za nadgodziny niech zejda z stanow w momecie jak widza ze beda nadgodziny.

KOLEDZY jest to kwestia ktora musimy rozwiazac i to jak najszybciej bo jesli pozadnie nie zawalczymy o swoje to zawsze bedziemy kopani w dupsko.

no i jescze jedna kwestia dlaczego tej luki wynikajacej z ciaglosci sluzby nie moga latac STRAZACY z biur oni tak samo słuza jak reszta STRAZAKOW maja te same przywileje(i błagam nie robmy jakies awantury pomiedzy pb a biurem popatrzcie na to tak ze :

STRAZAK Z BIURA + STRAZAK Z PB = PANSTWOWA STRAZ POZARNA


skonczmy z lekceważeniem naszego munduru za ta prace jaka mamy naleza sie pieniadze jakie sa plus 40h/tydzien

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2009, 23:02:04 »
a strażak z biura przychodzący na służbę nie będzie miał nadgodzin ? ?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2009, 23:21:38 »
....nie zawalczymy o swoje to zawsze bedziemy kopani w dupsko.
STRAZAK Z BIURA + STRAZAK Z PB = PANSTWOWA STRAZ POZARNA...

Na ZZ obecnie bym nie liuczył bo są zajęte po pierwsze jak zawsze same sobą, po drugie reformą emerytalną.
W momencie tworzenia zapisó o czasie pracy miałem szansę zwrócić uwagę pracującym nad projektem że zapis art 35 jest nie jasny i będzie naginany pkt 1 przez pkt 9 ale nie słuchano dziś mam czyste sumienie :) mocy sprawczej żadnej ale sobie pogadałęm :).

Tak dla sprawdzenia w różnych częsiach kraju wypracować swój normatyw czasu służby w przyjętym okresie rozliczeniowym i nie stawić się na służbę :) - no to zadymę zrobi komendant jakiegokolwiek szczebla ale uprzedzając w listopadzie że po przekroczeniu normatywu czasu służby wynikającego z art 35 ust 9 nie podejmę służby i ciekawi mnie jaką podstawę znajdą żeby człowieka zatrudnić. Wprowadzą stan klęski ???

Na marginesie w biurze też można godzin załapać i to nie mało.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 12, 2009, 07:09:47 »
art.35.9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby.









Tak ale człowiek który wymyślił ten przepis miał na myśli  aby strażak który jest przy akcji (gasi pożar ) w trakcie zmiany służby i nie  rzucił węża  i poszedł do domu bez podmianki  (odpoczywać ) ..O1 stosując ciągłość służby przez cały roczek dobrze wie ze chodzi po granicy prawa (a może nawet już przekroczył ciemna stronę prawa ) gdyż  01 ma obowiązek zrobić wszystko aby umożliwić nam wybieranie nadgodzin ,wiec  jeżeli  01 wie co będzie się działo za pół roku (brak etatów , urlopy  itp.) może zasłaniać  się ciągłością służby , no chyba nie ?????  ale to pozostawiam do waszej opinii ....Ja na koniec mam 168 nadgodzin  do wyzerowania   


[/quote]
Na marginesie w biurze też można godzin załapać i to nie mało.
[/quote] 

   

Tak w biurze też mają nadgodziny ale  tak szybko je wybierają ,że w okresie rozliczeniowym są na ZERO .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 07:24:59 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2009, 13:18:15 »
art.35.9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby.





 

   

Tak w biurze też mają nadgodziny ale  tak szybko je wybierają ,że w okresie rozliczeniowym są na ZERO .



a mogli by przyjsc na podział i mielibysmy fszyscy tyle samo nadgodzin.
mysle ze wtedy ta sprawa napewno ruszyla by do przodu :straz:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 12, 2009, 15:43:32 »
a Ty gdybyś chciał załatwić gacie od kwatermistrza albo zaświadczenie od księgowej będziesz latał do firm zewnętrznych ?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 13, 2009, 18:34:00 »
Cytuj
a Ty gdybyś chciał załatwić gacie od kwatermistrza albo zaświadczenie od księgowej będziesz latał do firm zewnętrznych ?
co do tego kwatermistrzostwa to podejrzewam że szybciej byłoby w zewnętrznej firmie :rofl:

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 13, 2009, 21:00:58 »
Panowie a czy można w jakiś sposób "zatrzymać" wszystkie nadgodziny od początku tzn. od chwili wejścia Polski do UE? Np. raport do "komedianta" jak sie nie mylę to był wzór na jednej z stron związkowych.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 14, 2009, 17:42:09 »
Cytuj
a Ty gdybyś chciał załatwić gacie od kwatermistrza albo zaświadczenie od księgowej będziesz latał do firm zewnętrznych ?
co do tego kwatermistrzostwa to podejrzewam że szybciej byłoby w zewnętrznej firmie :rofl:
co racja to racja pewnie szybciej  byśmy załatwili sprawę innej firmie niż  kwatermistrz ....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 17, 2009, 14:23:46 »
No cóz mówimy tu o wszytkim i o niczym. prawda jest taka - tylko jednoznaczne (bez zawijasów) określenie tej kwestii w przepisie prawnym może , nie może ale na pewno rozwiąże tą kwestię. Wszystko inne to podchody, które zajmują niepotrzebnie nam czas i naszym przełożonym. Tu jest rola kierownictwa z KG, KW i ZZ do jednego frontu i wspólnych działań prawnych. Wiem czas kryzysu nie jest najlepszy, ale kiedy on będzie (nie mówmy kiedy był). I tyle w tej sprawie. :tuba: