Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1008876 razy)

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2200 dnia: Luty 22, 2023, 18:03:46 »
Maciax, ale co to znaczy, że trzeba dokładać z rzeczówki - wcale nie trzeba - na to trzeba mieć zgodę związków w komendzie, a jak się nie zgodzą, to co? Komendant nie wypłaci wtedy rekompensaty za przedłużony czas służby? Moim zdaniem dawanie zgody na przerzucanie kasy z rzeczówki na płace to zazwyczaj przykładanie ręki do problemów z finansowaniem komend. Ale przynajmniej Wasz KP/KM zadowolony :D
Zgodę związków na dokładanie do wypłaty za nadgodziny? A to nowość.... Chcesz mi powiedzieć, że u Was związki musza się zgodzić na to, żeby nam wypłacić kasę? Nie rozumiem. Normalna sprawa - załóżmy, że wypracowaliśmy 150 tys zł nadgodzin.... 01 dostanie z KW załóżmy 120 tys... jak myślisz skąd weźmie resztę? Ze swojego konta?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2201 dnia: Luty 22, 2023, 18:12:38 »
Przepraszam, pomyliłem się, źle przeczytałem na szybko!

Tym niemniej, u mnie na województwie komendy, które racjonalnie "gospodarowały" godzinami dostały z KW środki na wypłatę rekompensaty co do złotówki.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2202 dnia: Luty 22, 2023, 18:44:37 »
Komendant nie wypłaci wtedy rekompensaty za przedłużony czas służby?
Dokładnie tak. Wypłaci tyle, na ile ma kasę, a reszta do odebrania w bieżącym okresie rozliczeniowym. Kto mu zabroni?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2203 dnia: Luty 22, 2023, 18:59:23 »
stan minimalny :)

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2204 dnia: Luty 22, 2023, 20:08:26 »
Kłamiesz czy nie wiesz i zajmujesz stanowisko w sprawie?
Komendanci (województwa) otrzymali pieniądze były wyliczone na 100%płatne nadgodziny i obejmowały nawet podwyżki liczone do 2020 r. i nawet gdzieś mi się w dokumentach wala ta tabela  :wacko: Pieniądze na nadgodziny przez wiele lat były wyższe niż w budżetach i realizowano za nie zakupy,remonty itp..
Komendant nie przeciwdziała niczemu tylko moim zdaniem łamie prawo kierując osoby z poza JRG na służby na PB  :wacko: ale dopóki mnie to nie dotyczy w jakieś większej skali nie będę pisał co i jak łamie  :rofl:
A to twoje smieszne 168 godzin to ponad 6 tyś zł... Dzielone na zmianę 11 osobową to ponad 500 zł miesiecznie.

Wiec idę Twoim tropem..
A na ile planowali nadgodzin w skali półrocza 30h? Czy 200h?
Przy pełnych stanach? Czy wtedy kiedy po naborze bezpośrednio się szło na kurs podstawowy?
Czy po 3 m-cach jak to jest teraz? Czy badania które chłopaki robią po 2 mce a później wspomniane 3 mce.. a etat już niby zapełniony..
Nie liczyli tego na pełnych w każdej komendzie…
Wyżej było poruszane ze w którymś województwie chcieli aby
Komendanci P/m uzupełniali braki z oszczędności na wakatach
Chyba jednak coś słabo policzyli.. prawda jest taka
Ze wojewódzki ma wolne środki z których uzupełnia te kwoty
Nie będę kłamał jak one się nazywają nierozdzielone?
Ps skoro uważasz ze planowali to chyba nagana lub upomnienie za
Niewykonanie należyte swojej pracy które teraz ma odzwierciedlenie…
Ps pieniądze były wyższe do momentu kiedy miałeś full stan plus
Bez obecnych okoliczności naborów szkół sytuacji geopolitycznej
A w straży przecież na wszystko jesteśmy przygotowani
 Co do mojej wypowiedzi to moje stanowisko
Ps.. przy Twoim założeniu 35 zł za godzinę ma strazak to powiedz mi jaki budżet przewidywało
Te założenie? 35x200hx11osx3zm x2polrocza blisko 460k tyle było w budżetach?
Naprawdę?
Niech będzie 150.. 340k na komendę kategorii 4/5 na same nadgodziny..
Proszę prześlij mi ta tabele;)
Chyba ze zakładali ze strażacy nie uczą się nie chorują i zawsze masz full etaty
Co jako osoba z jakimś bagażem wie ze tak nie można zakładać;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2205 dnia: Luty 22, 2023, 20:20:24 »
Giermku mówimy o kwocie 225 000 000 zł to zostało podzielone.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2206 dnia: Luty 22, 2023, 20:30:31 »
Czyli średnio przyjęto Ok 105 godzin ponadnormatywnych .. na obecny stan
przy moim założeniu jak było wcześniej płacone masz max blisko ponadnormatywnych 
wiec
Albo ja przy wyliczeniach miałem lepsze info;)
Albo miałem dobrego nosa:)
W moim założeniu planista przyjął najgorszy scenariusz przy
Kwocie która mieliśmy wczesniej;)
 ;) wiec może stad te 225…;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2207 dnia: Luty 22, 2023, 20:34:43 »
Dokładnie bo twoje wyliczenia zakładały że stany min. poszczególnych województwa różnią się o blisko 15% i że niektóre województwa w przeliczeniu na etat otrzymały znacznie więcej pieniędzy. No i najważniejsze ilu strażaków przyjąłeś w systemie zmianowy w skali kraju  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2208 dnia: Luty 22, 2023, 20:44:01 »
Podział kwoty rządził się tymi samymi warunkami bocznymi .. bez różnicy czy dzielisz 225 na płatnośc obecne czy wcześniejsze warunki brzegowe występowały i występować będą.. masz kasę w woj/km .. taka sama .. różnica tylko za ile nadgodzin możesz zapłacić;) tych obecnie .. 105 wcześniej  blisko maksa
Fakt zapomniałem o nich ale nawet w Kw 8h szło na skkw.. ;) ale fakt liczba ta wzrośnie choć nie drastycznie;) dalej uważam ze bliżej to obliczeniom za KG SKULICHA;)
Nie mniej kasy brakuje i to sporo;)
Dziękować za kwotę;)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2023, 20:49:17 wysłana przez Giermek »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2209 dnia: Luty 22, 2023, 20:46:40 »
Podział kwoty rządził się tymi samymi warunkami bocznymi .. bez różnicy czy dzielisz 225 na płatnośc obecne czy wcześniejsze warunki brzegowe występowały i występować będą.. masz kasę w woj/km .. taka sama .. różnica tylko za ile nadgodzin możesz zapłacić;) tych obecnie .. 105 wcześniej  blisko maksa
Tak bo bez różnicy czy podzielisz 225 mln. zł na 23 tyś ludzi czy 32  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Giermek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2210 dnia: Luty 22, 2023, 20:59:09 »
Podział kwoty rządził się tymi samymi warunkami bocznymi .. bez różnicy czy dzielisz 225 na płatnośc obecne czy wcześniejsze warunki brzegowe występowały i występować będą.. masz kasę w woj/km .. taka sama .. różnica tylko za ile nadgodzin możesz zapłacić;) tych obecnie .. 105 wcześniej  blisko maksa
Tak bo bez różnicy czy podzielisz 225 mln. zł na 23 tyś ludzi czy 32  :rofl:

Ostatecznie już z przymróżeniem oka 23tys.. 140..
240x0,6;) przyjmując ze przygotowałem się do swoich herezji;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2211 dnia: Luty 22, 2023, 21:35:41 »
7 mln nadgodzin przyjęto przy czym kwoty na hełm w województwie są naprawdę zróżnicowane.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2212 dnia: Luty 22, 2023, 22:31:30 »
To może rozwiązaniem problemu jest wypłacenie nadgodzin z jednego garnuszka przez kg a nie poszczególne kw które dzieła ile mają. Wypłata jest 3 miesiące po zakończeniu okresu rozliczeniowego więc dane spokojnie spłyną żeby puścić przelew do kp tyle ile potrzeba. Rozwiąże to problem ze raz w jednym województwie jest za mało kasy a raz za dużo bo zmieniła się np liczba wakatow

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2213 dnia: Luty 23, 2023, 08:12:51 »
Cytuj
To może rozwiązaniem problemu jest wypłacenie nadgodzin z jednego garnuszka przez kg a nie poszczególne kw które dzieła ile mają. Wypłata jest 3 miesiące po zakończeniu okresu rozliczeniowego więc dane spokojnie spłyną żeby puścić przelew do kp tyle ile potrzeba. Rozwiąże to problem ze raz w jednym województwie jest za mało kasy a raz za dużo bo zmieniła się np liczba wakatow
No tak, tylko wtedy rezolutny komendant będzie miał dużo wakatów i max nadgodzin u każdego. Bo uposażenie płaciłby on, nadgodziny KG  :wacko:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2214 dnia: Luty 23, 2023, 09:52:44 »
Chyba o liczbie wakatow nie decyduje bezpośrednio 01 kp jak pójdzie rozkaz uzupełniać na bieżącą lub mieć max 1 to tak będą musieli zrobić i wtedy ogłaszają nabory. Tak piszesz jakby naprawdę ten 01 kp o wszystkim sam decydował dobrze wiemy że albo jest przyzwolenie na wakaty albo nie

Offline SaL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2215 dnia: Marzec 11, 2023, 09:43:34 »
Witam wszystkich. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy jest gdzieś zapis o oddawaniu nadgodzin, tzn. czy komenda może oddać czas za nadgodziny bez wniosku strażaka?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2216 dnia: Marzec 11, 2023, 10:00:04 »
Opisz sytuacje... Szczególnie z jakiego okresu są te "nadgodziny".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SaL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2217 dnia: Marzec 11, 2023, 11:56:56 »
Z poprzedniego okresu, przyszły pieniądze z KW o kilkadziesiąt tysięcy złotych za mało i jest pomysł żeby część oddać. Stąd moje pytanie czy bez zgody funkcjonariusza można mu oddać wolne?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2218 dnia: Marzec 11, 2023, 12:05:33 »
Można to tyle jeśli chodzi o pytanie podstawowe.
Natomiast z  opisu wynika że twoja sytuacja nie ogranicza sie tylko do prostego stwierdzenia tak lub nie. Macie sytuację, którą tak do końca nie da się załatwić zgodnie z papierem.
 Co miałeś zaplanowane w harmonogramie półrocznym?.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2023, 12:13:22 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2219 dnia: Marzec 11, 2023, 12:23:38 »
Oddawanie nadgodzin to rolowanie długu i powiększanie go w następnych okresach rozliczeniowych bo jeśli w pierwszej racie brakuje kilkadziesiąt tysięcy a nie ukrywajmy, że 80% strażaków odchodzi na emki w pierwszym kwartale więc nadgodziny w drugiej racie będą na deficycie większym o te kilkadziesiąt tysięcy... W jakim województwie już w pierwszej racie zabrakło? To wrzucę tutaj kwotę jaką miał do dyspozycji KW i wasze ZZ go będą mogły zapytać o co chodzi
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SaL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2220 dnia: Marzec 11, 2023, 12:41:59 »
Podkarpackie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2221 dnia: Marzec 11, 2023, 14:09:10 »
Podkarpackie
8,182 mln zł...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SaL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2222 dnia: Marzec 11, 2023, 15:12:26 »

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2223 dnia: Marzec 11, 2023, 15:24:34 »
Tak, na oba. Na Podkarpaciu pierwsza wypłata nadgodzin zabierze prawie całą pulę, nie wiem jak w reszcie województw.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2224 dnia: Marzec 11, 2023, 15:33:38 »
Podkarpacie i Lubelskie oberwalo za Ukrainę bo nie mogli brać urlopów... Opłacono tzw. Ukraińskie nadgodziny ale urlopy przeszły dalej i zostało przeniesione na późniejszy czas i oto efekty...
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2023, 15:50:02 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.