Służba > Forum zawodowców

Nadgodziny - i wszystko z tym związane.

<< < (433/475) > >>

Fender:
Tak, u nas jest praktykowane, tzw schodzenie z nadgodzin w czerwcu i grudniu. U nas np, żeby było to możliwe, do służby przychodził na podział dyżurny SK, kwatermistrz, naczelnik....bywało że dowódca jrg lub zastępca. W tym roku najbardziej ucierpieli u nas na tym strażacy, którzy byli w Grecji, ponieważ po ich godzinach, i tak śmiesznie policzonych nie ma śladu..także ,tak takie praktyki są stosowane.

ochotniczy123:
Odbiór nadgodzin musi być jeszcze w okresie w którym te nadgodziny się wypracowało, czy może być w przyszłym do odbioru? Czy powinno być to w nowym harmonogramie uwzglednione w jakiś sposób?
Sytuacja taka - cała jednostka wypracowała dość dużo nadgodzin, na które ciężko będzie o kasę (KW daje jedynie na 1/4). Na ten moment nie wiadomo co będzie, ale mówi się, że mogą 'oddac' w obecnym okresie. Pytam pod kątem prawnym jak to wygląda.

Eqinox:

--- Cytat: ochotniczy123 w Styczeń 22, 2022, 10:01:06 ---Odbiór nadgodzin musi być jeszcze w okresie w którym te nadgodziny się wypracowało, czy może być w przyszłym do odbioru? Czy powinno być to w nowym harmonogramie uwzglednione w jakiś sposób?
Sytuacja taka - cała jednostka wypracowała dość dużo nadgodzin, na które ciężko będzie o kasę (KW daje jedynie na 1/4). Na ten moment nie wiadomo co będzie, ale mówi się, że mogą 'oddac' w obecnym okresie. Pytam pod kątem prawnym jak to wygląda.

--- Koniec cytatu ---
Z jakiego województwa jesteś bo was w trąbę robi KW... Średnio na etat (z wyłączeniem województwa Podkarpackiego i Łódzkiego) jest jakieś 8500 zł więc to wystarczy na 99% nadgodzin ale, że te pieniądze leżą na fajnym paragrafie to można za to kupić nowe meble do gabinetu i laptop to na nadgodziny brakuje...
Dla jasności w całej PSP jest trochę ponad 225 000 000 zł na nadgodziny.   
Odnosząc się do "nadgodzin" to można je odbierać w następnym okresie rozliczeniowym.

ochotniczy123:
Jestem właśnie tym wyłączeniem ;P

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Eqinox:

--- Cytat: ochotniczy123 w Styczeń 22, 2022, 11:21:43 ---Jestem właśnie tym wyłączeniem ;P

--- Koniec cytatu ---
Ale to wyłączenie nie oznacza, że dostają mniej kasy z jakichś dziwnych i nieobiektywnych przyczyn... To jest dobrze policzone i każdemu ma starczyć wypłacić 100% wygenerowanych nadgodzin.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej