Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 802603 razy)

Offline fireldz

• Stary Wyga
  • *
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2120 dnia: Marzec 08, 2021, 20:29:10 »
Jaka jest stawka za nadgodziny? Jesli platne 100% tzn ze wychoszi stawka godzinowa z uposazenia zasadniczego miesiecznego?

Offline IRON

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2121 dnia: Marzec 19, 2021, 18:19:48 »
Coś wiadomo kiedy nadgodziny będą wypłacane?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2122 dnia: Marzec 19, 2021, 18:36:50 »
Coś wiadomo kiedy nadgodziny będą wypłacane?
Do końca marca muszą być wypłacone

Offline Fojermon998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2123 dnia: Marzec 20, 2021, 09:27:58 »
Stawka ok. 31 brutto, nadgodziny na koncie (śląsk)

Offline Scyzoryk

• Strażak Sam
  • *
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #2124 dnia: Marzec 21, 2021, 13:23:40 »
Stawka ok. 31 brutto, nadgodziny na koncie (śląsk)
Każdy ma inną stawkę, wynikającą z JEGO uposażenia. Średnio może i wychodzi ok 31 brutto, ale jak ktoś chce znać swoją stawkę, to musi sobie obliczyć.

Offline ADAM 12

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2125 dnia: Marzec 21, 2021, 23:28:12 »
Jaramy sie tą jałmużną i czekamy na nią jak na zbawienie. Ukrainiec na budowie ma lepszą stawkę godzinową. A ja tylko nieskromnie przypominam że jesteśmy profesjonalną zawodową formacją ratującą życie i zdrowie... kiedy idziemy po podwyżki ?

Offline lang

• VIP
  • *
« Odpowiedź #2126 dnia: Marzec 22, 2021, 11:30:28 »
Jaramy sie tą jałmużną i czekamy na nią jak na zbawienie. Ukrainiec na budowie ma lepszą stawkę godzinową. A ja tylko nieskromnie przypominam że jesteśmy profesjonalną zawodową formacją ratującą życie i zdrowie... kiedy idziemy po podwyżki ?

Bierz połowę, ewidentnie ci s,kodzi
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ADAM 12

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2127 dnia: Marzec 22, 2021, 17:23:23 »

Mam rozumieć ze obecna stawka za godzine pracy i za nadgodziny jest spełnieniem Twoich marzeń ?

Nie wiem czy zauważyłeś ale naszą ostatnią podwyżkę już dawno pochłoneła inflacja i podwyżki na rynku.

O moje medykamenty sie nie martw. Dawka jest wystarczajaca.

Offline zeroberto

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2128 dnia: Marzec 22, 2021, 17:52:38 »

Mam rozumieć ze obecna stawka za godzine pracy i za nadgodziny jest spełnieniem Twoich marzeń ?

Nie wiem czy zauważyłeś ale naszą ostatnią podwyżkę już dawno pochłoneła inflacja i podwyżki na rynku.

O moje medykamenty sie nie martw. Dawka jest wystarczajaca.

Spełnieniem marzeń nie jest ale uważam, że jest to uczciwa i sprawiedliwa stawka jak na polskie warunki. A jak chcesz na budowę daj znać, mam kilku znajomych w branży coś się może uda ogarnąć.
"Idź do przodu z podniesioną głową"

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #2129 dnia: Marzec 22, 2021, 18:05:27 »
Powiem szczerze..żal mi kolegi. Powiedz znajomym czy kolegom spoza straży ile masz za godzinę (nadg.)

Offline ADAM 12

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2130 dnia: Marzec 22, 2021, 18:22:54 »
Wiem ile płacą za usługi dobrych fachowców. Nie będę nikogo rozśmieszał moją stawka godzinową.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #2131 dnia: Marzec 22, 2021, 19:05:08 »
Wiem ile płacą za usługi dobrych fachowców. Nie będę nikogo rozśmieszał moją stawka godzinową.
Kolego ..popijasz? Żal ci w tym temacie że koledzy na wyższych stanowiskach mają większą?

Offline ADAM 12

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #2132 dnia: Marzec 22, 2021, 19:27:50 »
Dlaczego mnie obrażasz? Jedyna forma dyskusji jaką umiesz prowadzić ?
Uważam że za nasza praca jest zbyt nisko opłacana. Nas WSZYSTKICH bez podziału na stanowiska.
Stąd moje pytanie. Kiedy idziemy pompodwyżki. Stąd moje porównanie stawki płacowej. Chyba że mam się porównywać do pracownika fizycznego przy łopacie. Wtedy poczuje się bogaty.
Pozdrawiam

Offline mish3lls

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #2133 dnia: Marzec 22, 2021, 20:06:38 »
Dlaczego mnie obrażasz? Jedyna forma dyskusji jaką umiesz prowadzić ?
Uważam że za nasza praca jest zbyt nisko opłacana. Nas WSZYSTKICH bez podziału na stanowiska.
Stąd moje pytanie. Kiedy idziemy pompodwyżki. Stąd moje porównanie stawki płacowej. Chyba że mam się porównywać do pracownika fizycznego przy łopacie. Wtedy poczuje się bogaty.
Pozdrawiam

Chyba żartujesz.... Podwyżki? Ludzie tracą pracę w obecnych czasach a ty o podwyżkach  :wall: idź do prywaciarza na pewno będzie lepiej..

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #2134 dnia: Marzec 22, 2021, 20:41:38 »
I jednych pensja bedzie wyższa u innych niższa, praca tez bedzie inna lepsza lub gorsza- świat przed wami otworem. Czy ktoś na siłę trzyma?

Offline PCT

• Stary Wyga
  • *
  • Dowódca Plutonu
« Odpowiedź #2135 dnia: Marzec 22, 2021, 22:06:52 »

Dobrzy fachowcy (a mam kilku w mojej KP) nie robią wielu nadgodzin bo im się to średnio opłaca, chyba że potrzebują odpoczynku :)

Co do podwyżek miała być ku temu stworzona ustawa / lub ten zakres miał wchodzić w skład nowej ustawy modernizacyjnej - czy ktoś wie coś o ruchach w tym temacie?

P.S. Mi tam o dziwo jeszcze starcza do 1-go :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Siedem

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #2136 dnia: Marzec 23, 2021, 00:28:31 »
Wszelkie narzekania będą torpedowane nie z powodu dobrobytu finansowego w straży tylko z tego, że cała struktura decyzyjna to związkowcy trzymający palec w tyłku władzy. Trzęsą się na samą myśl, że będą musieli się tłumaczyć z samego faktu niezadowolenia ludu. Tak jak to Panowie przekonywali a wręcz zakazywali by nie protestować ostatnim razem... potem po łapkach dostali.... Niby są z ludu i dla ludu.... Tyle, że to w praktyce tylko propaganda...

W straży nie za wiele się zmieniło.. Gadają że kiedyś było źle a teraz jest dobrze. Z mojej perspektywy jest organizacyjnie i decyzyjne a przede wszystkim operacyjnie tak samo jak było. Ten sam cyrk.

Nadgodziny to prosta sprawa dla niezadowolonych ze stawki - nie chcesz tej forsy to sobie odbierz swoje cenne godziny w naturze i wykorzystaj ten czas na zarabianie dużej forsy jako fachowiec gdzieś indziej. Matematyka jest bezlitosna. Ja jestem akurat z tego zadowolony ze mam 100% swojej godzinówki. To akurat niewątpliwy sukces.

Co do tego by teraz protestować o zarobki to rzeczywiście nie jest dobry czas. To prawda, że inflacja wpieprzyła wszystko co wywalczone ale idzie trudny czas.... Ludzie mniej pracują, mniej handlują, mniej produkują.... Mieszkaniówka i działki tylko idą bo wiara w panice chce gdzieś ulokować pieniądze skoro za oszczędności w banku będą musieli dodatkowo płacić.... A tu socjal coraz większy... Kiedyś to musi pierdyknąć...

Offline Triman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2137 dnia: Marzec 23, 2021, 11:51:35 »
a dobry fachowiec jak idzie do pracy to pójdzie na siłownie, zje obiad, wypije kawe, odpocznie? Panowie doceńmy prace, którą mamy bo często jest to los wygrany na loterii. Wieczne narzekanie.... sporo osób wchodzi już w 2 próg podatkowy (wystarczy 7 grupa i nadgodziny). Ponadto nie porównujmy się do lekarza czy adwokata, który uczył się 10 lat. Każdy może zarabiać pieniądze w wolnym czasie pomiędzy służbami. Jak jesteś fachowcem możesz szkolenia organizować lub robić to na co masz ochote.

Offline Triman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2138 dnia: Marzec 23, 2021, 11:55:26 »
I jednych pensja bedzie wyższa u innych niższa, praca tez bedzie inna lepsza lub gorsza- świat przed wami otworem. Czy ktoś na siłę trzyma?
BRAWOOO!! Zgadzam się całkowicie. Ostatnio u Mazurka w Rmf padło pytanie do ministra Kowalskiego dlaczego nie pójdzie do sektora prywatnego tylko marnuje się w spółkach skarbu Państwa :)

Offline Młody23

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2139 dnia: Marzec 23, 2021, 13:18:39 »
Czy u Was w Komendach również istnieją limity nadgodzin na dane półrocze? W Krakowie można wypracować do 100 godzin na etat.