Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1008111 razy)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1900 dnia: Styczeń 22, 2020, 12:14:40 »
Kasa idzie z budżetu komendy. Co roku tak było. Tylko teraz jak budżet jest na poziomie poprzedniego roku i przyjdzie do wypłaty nadgodzin to się okaże ze 90 procent pójdzie na wypłaty w marcu a na września nie będzie kasa - taka jest prawda. Chyba że będą dodatkowe zasilenia budżetu.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1901 dnia: Styczeń 22, 2020, 20:57:31 »
Oj płaczą co roku już od kilkunastu lat nie ma pieniędzy ......a są.....

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1902 dnia: Styczeń 22, 2020, 21:54:26 »
Oj płaczą co roku już od kilkunastu lat nie ma pieniędzy ......a są.....
No chyba u Ciebie są i nie wiesz jak wyglądają realia np. w mojej komendzie

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1903 dnia: Styczeń 23, 2020, 10:06:31 »
Oj płaczą co roku już od kilkunastu lat nie ma pieniędzy ......a są.....
Tylko na jakie nadgodziny była kasa a na jakie musi teraz być. Zapytaj się swojej księgowej bądź kadrówki ile wypłacono za nadgodziny w zeszłym roku za I półrocze 2019 i ile muszą zapłacić teraz za II półrocze. Chyba ze ilość nadgodzin się radykalnie zmniejszyła w co wątpię.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1904 dnia: Styczeń 23, 2020, 15:27:20 »
Oj płaczą co roku już od kilkunastu lat nie ma pieniędzy ......a są.....
Tylko na jakie nadgodziny była kasa a na jakie musi teraz być. Zapytaj się swojej księgowej bądź kadrówki ile wypłacono za nadgodziny w zeszłym roku za I półrocze 2019 i ile muszą zapłacić teraz za II półrocze. Chyba ze ilość nadgodzin się radykalnie zmniejszyła w co wątpię.
To nie nasz problem ktoś za to bierze pieniądze po co my się mamy martwić ...problem pojawił się bo inne służby mają też płacone z naszego resortu wcześniej nie miały.....

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1905 dnia: Styczeń 23, 2020, 18:27:32 »
Kasa idzie z budżetu komendy. Co roku tak było. Tylko teraz jak budżet jest na poziomie poprzedniego roku i przyjdzie do wypłaty nadgodzin to się okaże ze 90 procent pójdzie na wypłaty w marcu a na września nie będzie kasa - taka jest prawda. Chyba że będą dodatkowe zasilenia budżetu.
Kasa na nadgodziny przychodzi z województwa zgodnie z wypracowanymi nadgodzinami w poszczególnych komendach, dlatego to nie kasa z budżetu komendy. To że komendanci jojczą wynika z tego że wojewódzcy komendanci ich cisną żeby było tych godzin jak najmniej. W wypadku jak kasy nie był to powiatówki same musiały szukać pieniędzy na pokrycie tego braku i szły na to często pieniądze z wakatów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1906 dnia: Styczeń 23, 2020, 19:36:58 »
Kasa na nadgodziny przychodzi z województwa zgodnie z wypracowanymi nadgodzinami w poszczególnych komendach, dlatego to nie kasa z budżetu komendy. To że komendanci jojczą wynika z tego że wojewódzcy komendanci ich cisną żeby było tych godzin jak najmniej. W wypadku jak kasy nie był to powiatówki same musiały szukać pieniędzy na pokrycie tego braku i szły na to często pieniądze z wakatów.
Nie prawda! Nie ma jednej metody rozdziału kasy gdyż jest kilka schematów które zastosowano w województwach. Który jest najlepszy? Tego najstarsi górale nie wiedzą.
Na pewno najgłupszy jest w województwie Pomorskim (i jeszcze  dwóch innych) i wprowadzony został prawie 10 lat temu i jakoś nikt tej głupoty nie modyfikuje mimo wyraźnych sugestii ZZ szczebla wojewódzkiego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2020, 19:41:00 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1907 dnia: Styczeń 23, 2020, 20:05:57 »

Na pewno najgłupszy jest w województwie Pomorskim (i jeszcze  dwóch innych) i wprowadzony został prawie 10 lat temu i jakoś nikt tej głupoty nie modyfikuje mimo wyraźnych sugestii ZZ szczebla wojewódzkiego.


Możesz opisać jaki ?
Pytam z ciekawości
'So Others May Live'

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1908 dnia: Styczeń 23, 2020, 21:36:29 »
Akurat ja sposobu podziału kwot nie znam ale znam komendy w których już we wrześniu tamtego roku brakowało kasy za nadgodziny i komendant brał kasę z nagród. To co teraz się musi dziać?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1909 dnia: Styczeń 24, 2020, 09:31:13 »
Kasa na nadgodziny przychodzi z województwa zgodnie z wypracowanymi nadgodzinami w poszczególnych komendach, dlatego to nie kasa z budżetu komendy. To że komendanci jojczą wynika z tego że wojewódzcy komendanci ich cisną żeby było tych godzin jak najmniej. W wypadku jak kasy nie był to powiatówki same musiały szukać pieniędzy na pokrycie tego braku i szły na to często pieniądze z wakatów.
Nie prawda! Nie ma jednej metody rozdziału kasy gdyż jest kilka schematów które zastosowano w województwach. Który jest najlepszy? Tego najstarsi górale nie wiedzą.
Na pewno najgłupszy jest w województwie Pomorskim (i jeszcze  dwóch innych) i wprowadzony został prawie 10 lat temu i jakoś nikt tej głupoty nie modyfikuje mimo wyraźnych sugestii ZZ szczebla wojewódzkiego.
A jaki to schemat został tam zastosowany? I kto go wprowadził jeśli możesz zdradzić? Bo może warto ruszyc szczebel wyżej.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1910 dnia: Styczeń 24, 2020, 09:33:39 »

Na pewno najgłupszy jest w województwie Pomorskim (i jeszcze  dwóch innych) i wprowadzony został prawie 10 lat temu i jakoś nikt tej głupoty nie modyfikuje mimo wyraźnych sugestii ZZ szczebla wojewódzkiego.


Możesz opisać jaki ?
Pytam z ciekawości

Ja też chętnie bym się dowiedział jaki to jest sposób

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1911 dnia: Styczeń 24, 2020, 12:55:25 »

Na pewno najgłupszy jest w województwie Pomorskim (i jeszcze  dwóch innych) i wprowadzony został prawie 10 lat temu i jakoś nikt tej głupoty nie modyfikuje mimo wyraźnych sugestii ZZ szczebla wojewódzkiego.


Możesz opisać jaki ?
Pytam z ciekawości
Wydaje mi się że kolega chciał powiedzieć a takie coś stosowne jest w wielu województwach iż do nadgodzin dokładają powiatowi pieniędzmi z wolnych wakatów do wspólnego wora. Oczywiście jeżeli w województwie 100 procent podziału nie ma maksa nadgodzin. A nawet jeśli ma to i tak się wszyscy dorzucają.

Ja też chętnie bym się dowiedział jaki to jest sposób

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1912 dnia: Styczeń 24, 2020, 22:52:34 »
Akurat ja sposobu podziału kwot nie znam ale znam komendy w których już we wrześniu tamtego roku brakowało kasy za nadgodziny i komendant brał kasę z nagród. To co teraz się musi dziać?
Nic po prostu nie martw się.
Możesz opisać jaki ?
Pytam z ciekawości
Powiem ci, że idee komunizmu w praktyce wcześniej znałem tylko z filmów dokumentalnych... A tak mnie KW Gdańsk zaskoczył...
Wyobraźnia wydziałów finansowych nie zna granic to wiem od wielu lat ale ta w wykonaniu pomorskim to stratosfera g...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1913 dnia: Styczeń 26, 2020, 11:52:50 »
Nie wiem czy on kuźwa nabija sobie licznik komentarzy czy trzeba się prosic bardziej czy co...bo nie wiem jak można już zadać łatwiej pytanie
A może trzeba się zainteresować jak kasa jest dzielona na własnym podwórku?
Ale przekonałeś mnie aby was trochę zainteresować... Otóż czemu mówię o ideologii komunizmu i Pomorskim jako wzorcowym przykładzie.
Jest w waszym województwie jeden wspólny worek który jest arbitralnie dzielony przez KW do tego stopnia, że nawet KP nie może zapłacić za nadgodziny 8 godzinnego który na jego polecenie realizował inne zdania niż ciągłość służby np. 5000+. Ogólnie system codzienny ma u was prze....ne w tym temacie. Aby analizować realizację planu nadgodzin wszystkie KP/KM wysyłają co miesiąc pismo z wyjaśnieniami skąd się biorą nadgodziny. Dodatkowo załóżmy, że dany KP ma oszczędności z wakatu... Arbitralnie otrzymuje polecenie z KW ile ma tych pieniędzy przeznaczyć na zapłatę za nadgodziny... Historia ta trwa od początku ery nadgodzin. Jak się zagłębicie w temat to odkryjecie sporo kwiatków np. ja tylko analizując tabele które czasem koledzy mi podrzucają odkryłem że KW PSP Gdańsk otrzymała zgodnie z tabelą sporządzoną przez KG PSP ponad 8 mln zapłaciła za nadgodziny strażakom 7,5 mln zł z czego 500 000 pochodziło z wakatów czyli mimo że było wystarczająco kasy to dobrano się do płacówki.  Na co wydano 1 000 000 zł który został?
Dla jasności to nie jedyne województwo które "nie waloryzowało"  pieniędzy na nadgodziny i wydawała kasę z paragrafu 4180 na różne dziwne rzeczy....
Z tego co wiem to tylko "S" się w temat zagłębiła. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2020, 11:59:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak_kbr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1914 dnia: Styczeń 26, 2020, 17:17:31 »
Dla jasności to nie jedyne województwo które "nie waloryzowało"  pieniędzy na nadgodziny i wydawała kasę z paragrafu 4180 na różne dziwne rzeczy....
Z tego co wiem to tylko "S" się w temat zagłębiła.
U nas też "S" się zagłębiła. Zarząd  "S" zadecydował, żeby brakującą kwotę na nadgodziny wypłacić z płacówki (kilkadziesiąt tysięcy - które mogły być przeznaczone na dodatki)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1915 dnia: Styczeń 26, 2020, 17:20:51 »
Dla jasności to nie jedyne województwo które "nie waloryzowało"  pieniędzy na nadgodziny i wydawała kasę z paragrafu 4180 na różne dziwne rzeczy....
Z tego co wiem to tylko "S" się w temat zagłębiła.
U nas też "S" się zagłębiła. Zarząd  "S" zadecydował, żeby brakującą kwotę na nadgodziny wypłacić z płacówki (kilkadziesiąt tysięcy - które mogły być przeznaczone na dodatki)
Znasz się na tym? To powiedz jaki wpływ ta decyzja z 2019 r ma na budżet w 2020
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak_kbr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1916 dnia: Styczeń 26, 2020, 17:52:58 »
Dla jasności to nie jedyne województwo które "nie waloryzowało"  pieniędzy na nadgodziny i wydawała kasę z paragrafu 4180 na różne dziwne rzeczy....
Z tego co wiem to tylko "S" się w temat zagłębiła.
U nas też "S" się zagłębiła. Zarząd  "S" zadecydował, żeby brakującą kwotę na nadgodziny wypłacić z płacówki (kilkadziesiąt tysięcy - które mogły być przeznaczone na dodatki)
Znasz się na tym? To powiedz jaki wpływ ta decyzja z 2019 r ma na budżet w 2020
Nie jestem jakimś znawcą finansów, ani tym bardziej paragrafów płacowych, ale wprost z ustawy o PSP  wynika, że wynagrodzenie z II półrocza 2019 ma wpływ na wysokość rekompensaty jaka będzie wypłacana do końca marca 2020 roku. Jeśli z płacówki strażaków przenosimy na zapłacenie nadgodzin, na pracowników cywilnych lub „rzeczówkę” (co niestety się dzieje), to z matematyki wynika , że 1/172 będzie nawet kilka złotych niższa. Więc stratni jesteśmy my strażacy.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1917 dnia: Styczeń 27, 2020, 16:41:58 »
A od kiedy to zarządzający komendą ma tak działać, aby stawka za nadgodziny była jak najwyższa? Ma tak działać, aby był w stanie wypłacić należne świadczenia i robi to w ramach posiadanego budżetu.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1918 dnia: Styczeń 27, 2020, 17:14:07 »
Dla jasności to nie jedyne województwo które "nie waloryzowało"  pieniędzy na nadgodziny i wydawała kasę z paragrafu 4180 na różne dziwne rzeczy....
Z tego co wiem to tylko "S" się w temat zagłębiła.
U nas też "S" się zagłębiła. Zarząd  "S" zadecydował, żeby brakującą kwotę na nadgodziny wypłacić z płacówki (kilkadziesiąt tysięcy - które mogły być przeznaczone na dodatki)
Znasz się na tym? To powiedz jaki wpływ ta decyzja z 2019 r ma na budżet w 2020
Nie jestem jakimś znawcą finansów, ani tym bardziej paragrafów płacowych, ale wprost z ustawy o PSP  wynika, że wynagrodzenie z II półrocza 2019 ma wpływ na wysokość rekompensaty jaka będzie wypłacana do końca marca 2020 roku. Jeśli z płacówki strażaków przenosimy na zapłacenie nadgodzin, na pracowników cywilnych lub „rzeczówkę” (co niestety się dzieje), ematyki wynika , że 1/172 będzie nawet kilka złotych niższa. Więc stratni jesteśmy my strażacy.


To powiedz mi jak komendant zabiera z funduszu nagród pieniądze na nadgodziny to co ze strażakami którzy nie wypracowuja płatnych nadgodzin lub ich nie mają a i nagrod nie dostaną bo poszły na nadgodziny.

Czyż oni nie są stratni?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1919 dnia: Styczeń 27, 2020, 17:59:12 »
Koledzy.. po raz któryś EQ...zaczyna pisać o czymś o czym chyba nie ma pojęcia. Oczywiście podzwoniłem po kraju i co się dowiedziałem. Wiele komend wojewódzkich robiło i robi to samo. A tam gdzie jest posucha i strażacy z podziału nie mają ani nagród ani nadgodzin to brak oszczędności z wakatów i nieudaczność komendantów w rozmowach ze swoimi 01. A kasa tam gdzie jest za nadgodziny w zasileniu KW to i tak trafia do strażaków z podziału. Nie wierze że dostali by w ciągu roku każdy bądź wybrana grupa w dodatkach i nagrodach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1920 dnia: Styczeń 27, 2020, 18:24:10 »
Koledzy.. po raz któryś EQ...zaczyna pisać o czymś o czym chyba nie ma pojęcia. Oczywiście podzwoniłem po kraju i co się dowiedziałem. Wiele komend wojewódzkich robiło i robi to samo. A tam gdzie jest posucha i strażacy z podziału nie mają ani nagród ani nadgodzin to brak oszczędności z wakatów i nieudaczność komendantów w rozmowach ze swoimi 01. A kasa tam gdzie jest za nadgodziny w zasileniu KW to i tak trafia do strażaków z podziału. Nie wierze że dostali by w ciągu roku każdy bądź wybrana grupa w dodatkach i nagrodach.
Kwoty podane przeze mnie są nieprawidłowe? Może chcesz co do złotówki...
Gdzie jeszcze co miesiąc wysyła się sprawozdanie do KW?
Gdzie jeszcze 8 godzinni nie mają praktycznie nadgodzin? I jest to decyzja przełożonych za co jest płacone a za co nie. 
Gdzie KW decyduje ile ze środków z wakatów ma dołożyć KP/KM?
Co do kasy to w kraju to jeszcze za generała Leśniakiewicza kasa na to przekroczyła 100 mln...  W 2020 bez dodatkowych środków w związku z wzrostem stawki wynosiła 126 mln. zł... W tym w u Ciebie 8 325 000 zł...   
Co do tej posuchy i tego co napisałeś to u mnie było najmniej wakatów w kraju i nagrody były i za nadgodziny wypłacono około 7 000 000 mln zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1921 dnia: Styczeń 27, 2020, 18:40:08 »
W tym roku około 147 mln, i nie jest to jedyna KW która tak robi.  Jeszcze w kwestii wyjaśnień bo już się teorie spiskowe tworzą wakaty to nie nagrody,mogą być ale wcale nie muszą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1922 dnia: Styczeń 27, 2020, 19:48:05 »
W tym roku około 147 mln, i nie jest to jedyna KW która tak robi.  Jeszcze w kwestii wyjaśnień bo już się teorie spiskowe tworzą wakaty to nie nagrody,mogą być ale wcale nie muszą.
Nie wiem skąd 147? Wyjaśnij proszę w PM. Wakaty jako płacówka mogą zwiększyć fundusz nagród...
Gdzie jeszcze tak traktuje się 8 godzinnych... Mówię o systemowym narzucaniu odbierania godzin nie na własny wniosek tylko przymusowo. Żeby nie było to temat który u was się ciągnie od bardzo dawna. @pb11 pomyliłem liczby z 2018??  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1923 dnia: Styczeń 27, 2020, 20:40:41 »
Gdzie jeszcze 8 godzinni nie mają praktycznie nadgodzin? 
Nie cytuje... oj zdziwiłbyś się ...oj płacą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1924 dnia: Styczeń 27, 2020, 20:51:29 »
Gdzie jeszcze 8 godzinni nie mają praktycznie nadgodzin?
Nie cytuje... oj zdziwiłbyś się ...oj płacą.
Odpowiedz na pytania może być pm bo moim zdaniem pleciesz trzy po trzy
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.