Autor Wątek: Koniec poboru do wojska a praca w straży  (Przeczytany 8837 razy)

Offline KUBUS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 19, 2008, 19:49:11 »
Bo raczej nie wyobrażamy sobie na podziale osoby, która ma w dupie tę robotę (a tam ją zapewne masz, skoro jak najszybciej chcesz się z niej wyrwać). Zakładam, że wybierając zastępczą w wojsku, docelowym Twoim planem było/jest(?) dostanie się na podział w jednostce, w której odbywasz służbę zastępczą.
No jasne ze to bylo i jest docelowym planem, aby zostac z strazy i na podziale. Tylko chodzi mi o to, zeby jak najszybciej zakonczyc teraz sluzbe zastepcza aby móc przystapić do castingu i nie scierać sie za 550 zl.;

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:03:25 »
Witam
w siedzibie WKU udzielono mi informacji iż poboru już nie będzie, przyjmowani będą tylko ochotnicy. Ale przniesienie do rezerwy będzie następowało dopiero w wieku 25 lat. Jeśli ktoś będzie chciał mieć wcześniej uregulowany stosunek służby wojskowej będzie musiał  zgłosić się jako ochotnik.

Jaja sobie chyba robią  :o   Czyli idąc do straży i tak trzeba iść do wojska ? Bo jeżeli po 25 roku życia przenoszą do rezerwy to już do straży za późno..

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:22:49 »
Może sprecyzuje swoją poprzednią wiadomość  -_-
Dokładnie to sprawa wygląda tak obecnie, jak przedstawiłem to wcześniej, ale z tym zniesieniem przymusowego poboru do wojska jeszcze jest wiele zawirowań i niewiadomych.  Panowie w WKU udzielili mi takiej informacji, jednak powiedzieli żeby dzwonić bądź sledzić nowe rozporządzenia -_-.
 Kilka dni temu mojego kolege przeniesiono do rezerwy w wieku 22, ma wade wzroku i to podobno było przyczyną przeniesienia.

Offline radinio84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2009, 18:45:20 »
Witam wszystkich
w marcu tego roku kończę studia magisterskie, i chciałem zasięgnąć jakichś informacji dotyczących przyjęcia do służby. Chodzi mi konkretnie o to czy podczas "castingu" o którym mowa była wyżej mam jakieś większe szanse, czy studia dają coś więcej na starcie, czy trzeba zaczynać od 0?? stosunek do służby wojskowej mam odroczony do 2010, więc czy w momencie kiedy będę starał się o przyjęcie do PSP, WKU powinno wpisać mi przeniesienie do rezerwy???? każda informacja cenna.... pomóżcie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2009, 11:59:15 »
Cytuj
Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2009 r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia psychofizycznego dla potrzeb czynnej służby wojskowej.

WAŻNE:
Wszyscy stawiający się w bieżącym roku do kwalifikacji wojskowej z mocy prawa zostaną przeniesieni do rezerwy z dniem, w którym orzeczenie właściwej komisji lekarskiej o ich zdolności do czynnej służby wojskowej stanie się ostateczne.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/6999/Kwalifikacja_wojskowa_zamiast_poboru.html

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2009, 01:29:20 »
A ja z trochę innej beczki, a jeżeli chciałbym iść do Wojskowej Straży Pożarnej??? Jestem w rezerwie od roku a z tego co słyszę to potrzebują do wojska ale nie znalazłem nigdzie że na stanowisko do WSP...spawacz, kierowca, mechanik i inne są ale strażak ratownik nie ma.. :kwit: :gwiazdki: :cooo:

Offline TomasJRG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2009, 14:20:27 »
Kolego Grześku, z tego co wiem to musiał byś pójść do WKU, do tego co należysz (ale nie koniecznie) i zapytać czy jest zapotrzebowanie na strażaków - ratowników w wojsku. Jeśli tak to wówczas składasz swoją kandydaturę, że właśnie chciał byś iść do tej jednostki. A oni wtedy rozpatrzą Twoja prośbę i jeśli będzie wolne miejsce to prawdopodobnie Cię wezmą.
Jeśli ktoś ma bliższe informacje to niech napisze. Pozdrawiam !!! -_-

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 28, 2009, 14:55:08 »
A ja z trochę innej beczki, a jeżeli chciałbym iść do Wojskowej Straży Pożarnej??? Jestem w rezerwie od roku a z tego co słyszę to potrzebują do wojska ale nie znalazłem nigdzie że na stanowisko do WSP...spawacz, kierowca, mechanik i inne są ale strażak ratownik nie ma.. :kwit: :gwiazdki: :cooo:
muszę kolegę zmartwić. kiszę się obecnie w wojsku i niestety nie ma już czegoś takiego jak WSP. Ile ja sie nachodziłem i napytałem (jak to w koszarach bywa z głupia sprawą) żeby się dowiedzieć ze obecnie zostało w Polsce około 2 jednostek WSP i chyba też je zlikwidują. W wojsku zrobiłem sobie kat. C i takich ludzi potrzebują a najlepiej z kat. C+E bo ich brakuje a robota kierowcy jest lekka i przyjemna(bynajmniej w moim przypadku)

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2009, 13:34:53 »
Na pewno WSP istnieje jeszcze w Warszawie, wiem bo kolega służył:P tam to jest bumelka a nie robota:)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 31, 2009, 17:33:52 »
tak jak w każdej WSP:D jedyne wyjazdy to na zabezpieczenia poligonów i ćwiczenia:D

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 31, 2009, 17:40:06 »
tak jak w każdej WSP:D jedyne wyjazdy to na zabezpieczenia poligonów i ćwiczenia:D
Kolego zanim coś napiszesz polecam poczytać..i nie wprowadzać w błąd bo to co napisałeś to tylko część zadań jakie wykonuje WOP. http://www.lex.com.pl/serwis/du/2005/0846.htm

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 31, 2009, 17:53:29 »
WSP Zegrze.. nad zalewem zegrzyńskim niedaleko od warszawy.. jednostka rocznie ma srednio 200 wyjazdow

http://czerwonesamochody.com/details.php?image_id=56&mode=search
http://czerwonesamochody.com/details.php?image_id=55&mode=search

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 31, 2009, 23:13:19 »
Tu się muszę z wami zgodzić ale moja wiedza co do WSP ogranicza sie do 3 jednostek gdzie służyłem i licznych opowieściach przełożonych. Ale to co widziałem na szkółce w WSP to było mało pracy i z tad moja opinia. Z góry przepraszam jeśli kogos obraziłem swoją wypowiedzią:)

Offline KUBUS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 27, 2009, 17:46:29 »
No i teraz te wszystkie mądrale i pajace polecieli do WKU po rezerwe i masowo będą się pchać na kastingi. Co za durny kraj. A ja na służbie zastępczej i tyram, a tki póżniej z drogi przyjdzie i się dostanie bez problemu.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 27, 2009, 18:43:47 »
twój post jest mocno niestosowny, bo obrażanie kogoś dlatego, że państwo zmieniło prawo jest niezbyt mądre :/
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

q-bash

  • Gość
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 27, 2009, 22:34:44 »
No i teraz te wszystkie mądrale i pajace polecieli do WKU po rezerwe i masowo będą się pchać na kastingi.

tak tak wszyscy są mądrale i pajace a Ty jesteś najmądrzejszy..

Co za durny kraj. A ja na służbie zastępczej i tyram, a tki póżniej z drogi przyjdzie i się dostanie bez problemu.

bez problemu? ciekawe. Od kiedy do PSP dostaje się bez problemu?

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 28, 2009, 10:38:30 »
pewnie kolega miał obraz w głowie taki że jak pójdzie na 18 miesięcy zastępczej w PSP to na egzaminach wezmą go z radością.A niestety realia są inne i na swoje miejsce trzeba sobie solidnie zapracować:) Może nie niestety a na całe szczęście:)

Offline KUBUS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Koniec poboru do wojska a praca w straży
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 28, 2009, 18:53:25 »
Nie chciałem tu nikogo obrażać.. Tylko rzucić kawałek światła na to jak nas polskie państwo potraktowało wobec innych. I puściło nas w zapomnienie.