Autor Wątek: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.  (Przeczytany 6598 razy)

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Witam wszystkich druhów , mam pytanie czy wasze jednostki dostaną środki z programu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”. organizowany przez Urząd  Marszałkowski  Województwa Dolnośląskiego. Co zamierzacie kupić za przyznane środki? Moja gmina dostała 30tyś. drugie tyle wyłoży z własnej kieszeni ale pojawia się problem, z przyznanych pieniędzy trzeba rozliczyć się do końca roku i nie wiadomo czy gmina zdąży z wydaniem tych środków. Jestem ciekawy jak to wygląda w waszych jednostkach, gminach?
pozdrawiam
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2008, 15:51:04 »
Wszystkie gminy (beneficjent konkursu):
 „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008 ”
mogły dostać pomoc finansową na:

Cytuj
dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w zakresie:
1)   zakupu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego i ratowniczego
2)   zakupu pojazdów ratowniczych,
Wniosek o przyznanie pomocy w ramach konkursu musiał zawierać projekt:
Cytuj
1.   Pomoc finansowa ma formę dotacji udzielonej Jednostce Samorządu Terytorialnego.
•   Maksymalna wysokość pomocy na realizację jednego projektu wynosi:
o   150  000 złotych w przypadku zakupu dużych wozów ratowniczych
o   100 000 złotych w przypadku zakupu średnich wozów ratowniczych
o   80 000 złotych w przypadku zakupu lekkich wozów ratowniczych
o   50 000 złotych w przypadku zakupu specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego
i ratowniczego
•   Zakupione pojazdy i sprzęt powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty
•   Poziom pomocy finansowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego wynosi maksymalnie 50 % kosztów projektu,
•   Beneficjent może złożyć maksymalnie jeden wniosek w jednym naborze.
•   Projekt może być realizowany tylko w jednym etapie.
Beneficjent konkursu występując do UM o pomoc finansową we wniosku musiał zawrzeć projekt, czyli cel wydania przyznanych funduszy.
Nie wiem, dlaczego Wasza gmina ma problem z wydaniem pieniędzy. Środki były już przyznane w październiku, a w złożonym wniosku był projekt wydania pieniędzy.
Nasza gmina dostała pomoc finansową na zakup lekkiego samochodu gaśniczego, przetarg był rozpisany w październiku, w tym tygodniu został rozstrzygnięty, czekamy tylko na realizację zamówienia.
Jeżeli dostaliście 30 tys. zł. to prawdopodobnie na zakup sprzętu specjalistycznego.
Idziecie do sklepu i kupujecie. Jeżeli jest problem z dostawą sprzętu, to zawsze można wypisać wcześniej rachunek, aby rozliczyć się z projektu.
Nie wiem jak jest u was, ale nasza gmina miała zabezpieczone środki pieniężne na cały projekt w razie odmownej decyzji UM, dlatego można było dużo wcześniej rozpisać przetarg. Takie zasady obowiązują od dawna, najpierw zapłać, a my ci zwrócimy przyznaną dotację, tak było z pozyskaniem dotacji z WFOŚ.

http://www.umwd.dolnyslask.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=710&Itemid=1
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 16:02:19 wysłana przez grzela »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2008, 17:59:49 »
Moja jednostka również otrzymała dotację w wysokości 50tys do zakupu lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego i sądzę, że nie będzie problemu z rozliczeniem tych środków ponieważ mamy jeszcze miesiąc, tym bardziej dziwie się że zadajesz takie pytanie skoro kupujecie sprzęt, gdyż po zamówieniu, fakturę można otrzymać zaraz następnego dnia.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2008, 21:30:43 »
No niestety ale moja gmina jeszcze nie ma pieniędzy z urzędu marszałkowskiego, mamy zabezpieczone środki za to ma być kupione HOLMATRO, PSP-R1, i aparaty ODO.
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2008, 21:34:57 »
Jeżeli mieliście zabezpieczone środki i wiedzieliście co macie kupić, to na co czekaliście tyle czasu.
Pieniądze z UM wam nie przepadną, a zostaną przelane po realizacji waszego projektu.
I dlatego muszą być zrealizowane jeszcze w tym roku.
Wystarczy rachunek, sprzęt może być dostarczony później. Żaden problem.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2008, 09:29:50 »
A my o całym konkursie dowiedzieliśmy się trochę za późno.
Nie wiem czy były rozsyłane informacje do gmin, w każdym bądź razie nikt z UM nie fatygował się by sięgnąć po jakieś informacje bo i po co.
Przecież z kasy miasta się wylewa, zewnętrznych funduszy nie potrzeba, a to że jeździmy (w 10 letnich) zniszczonych UPSach to przecież nasza wina, "bo wchodzimy tam gdzie ubrania się niszczą".
Nasza gmina nie wystąpiła z wnioskiem o dotacje, chyba że ktoś przed nami to ukrył.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2008, 10:12:53 »
Informacja na temat tego konkursu została rozesłana do wszystkich gmin (beneficjent) z terenu województwa, a na dodatek na posiedzeniu ZOW, temat konkursu został omówiony i przedstawiony przez członek Zarządu Województwa – Zbigniewa Szczygła wszystkim przedstawicielom ZOP, obecnym na tym posiedzeniu.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2008, 19:29:25 »
U mnie też o tym projekcie nic nie wiadomo -a szkoda. Jedyne co wiem -to owszem jest realizowany jakiś projekt z Unii, ale we współudziale kilku gmin, w tym z Czech. Ale to napewno nie jest mowa o tym projekcie co ww.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2009, 22:23:02 »
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim”. Celem konkursu jest wyposażenie w sprzęt specjalistyczny ochotniczych straży pożarnych.

Szczegóły na stronie http://www.umwd.dolnyslask.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=875

Nowa edycja konkursu!!!
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2009, 22:59:30 »
Dzisiaj zaniosłem wszelkie papiery do UM, pozostaje nam czekać na odpowiedź ile gmina może dać nam kasy. Obawiam się tylko, że nie będą to duże pieniądze.
Myśleliśmy nad zakupem lekkiego, ale jak powiedział miły pan urzędnik "fajne macie marzenia" i tyle w tym temacie.

Wybulić te 60 - 70 tyś. (tak szacuje połowę kosztów) to jak się okazuje bardzo duży problem, w szczególności że przez ostatnie lata nikt nie robił zakupów większych jak za 10 tyś.

Mam też pytanko, czy pokrycie tych 50% kosztów projektu przez gminę jest do przeskoczenia w inny sposób?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2009, 16:42:34 »
Było to do przeskoczenia gdybyście pomyśleli o tym w grudniu a tak prawie "po ptokach", zawsze jeszcze możecie uderzyć do sponsorów ale obecnie ciężka sprawa i czasu mało.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim 2008”.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2010, 17:34:49 »
Ruszyła kolejna edycja konkursu ale "szału nie ma" Jeżeli chodzi o sprzęt to tylko w grę wchodzą auta - dotacja 30% wartości lecz nie więcej niż 150tys. 
http://www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/aktualnosci/artykul/konkurs-na-poprawe-bezpieczenstwa-ogloszony/