Autor Wątek: Plany na przyszłość  (Przeczytany 1246 razy)

Offline flamis

• Moderator
  • *
Plany na przyszłość
« dnia: Listopad 17, 2008, 21:39:32 »
Chciałbym pochwalić się, a to chyba będzie najbardziej miarodajne słowo bez zbędnej i fałszywej skromności, że udało mi się na drodze oficjalnego pisma  uzyskać zgodę na nakręcenie serii filmów szkoleniowych dotyczących posługiwania się sprzętem pożarniczym. Filmy będą produkowane w okresie wiosennym 2009 roku. Głównym placem "boju" będzie Ośrodek Szkolenia PSP. Liczę na to, że dzięki temu przedsięwzięciu Flamis uzyska nową jakość i stanie się bardziej użyteczny. Będą to szkolenia ze sprawiania drabin, linii czy ratownictwa technicznego.

Drugą sprawą a zarazem problemem, z którym chciałbym się uporać w 2009 roku jest apel do kierownictwa KG o to aby "wypuścili" filmy realizowane przez Łódzką Wytwórnię filmową (filmy oświatowe) na zlecenie KG. Na dzień dzisiejszy mnóstwo materiału się marnuje (leży spokojnie na lepsze czasy, materiał taki istnieje np: "Operacja Karlino" - gaszenie polskiego odwiertu ropy naftowej i gazu ziemnego). Zgodnie z tym co usłyszałem od bardzo miłej pani z ww. wytwórni, że materiały są dygitalizowane (zmieniane na zera i jedynki, format cyfrowy zjadliwy przez Flamisa). Wiele takiego materiału zlecała KG do opracowania, materiał ten ostatnio miałem przyjemność przeglądać przy użyciu projektora filmowego z czasów objazdowych kin. Strasznie furkotał jak go uruchomiłem z kolegą, ale frajda była niesamowita. Mnóstwo "Bolków i Lolków", materiałów szkoleniowych troszkę propagandowych ;) a to wszystko na pięknych taśmach z dzwiękiem i kolorowym obrazem. Jeśli chociaż część z tego udałoby się jakoś pozyskać to byłby to ogromny sukces.

Waldek
www.flamis.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 09:55:22 wysłana przez flamis »