Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Przetłoczenie mączki wapiennej - możliwe ?

(1/2) > >>

siwy1973:
Witam.
Mam pytanie związane  z akcja przy której ostatnio byłem. Przewrócony był na bok samochód ciężarowy z beczką do przewozu materiałów sypkich ( ala cementowóz ).  Przewoził 26 ton mączki wapiennej( ok 0,08 mm średnicy ziarna ). Ma on na swoim wyposażeniu pompę do rozładunku- ale warunek jest taki musi stać na kołach aby jej użyć. Działania polegały na otwarciu klap wygarnięciu i łopatami na drugi samochód. Troszeczkę się kurzyło.   
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek, może jest jakiś inny sposób rozładowania . Czy można zastosować jakąś pompę . Dzięki za info na ten temat. Piszę na chemii bo chodzi mi o zastosowanie jakiejś pompy.
pozdr.

zero-11:
Czy ta pompa była zintegrowna z samochodem czy stanowiła odrębne urządzenie? Chodzi mi o zasilanie. I dlaczego samochód musi stać na kołach przy przetłaczaniu - kwestia pracy pompy (np. zasilanie z przystawki mocy) czy w podłączeniu węży pod zawory?

085:
Strazacy przewalili lopatami 26 ton maczki ? Dobry Boze, KDR nie mogl wyciagnac za uszy pracownikow tej wesolej firmy ? Mysmy mieli kiedys zbierac kilka tysiecy litrow padliny jadacej do Farmutilu, ale po rozwazaniach 'moze by chemicy przyjechali' i 'moze jednak pozbierac samemu' zwyciezyla opcja, zeby to wlasciciel pozbieral swoje smieci. Cuchnelo strasznie, wiadomo - Stoklosa. Zastanawiam sie, gdzie jest granica miedzy dzialaniami ratowniczymi a wyslugiwaniem sie strazakami jako darmowa sila robocza.

Co do pompy - ponawiajac pytanie przedposccy, jezeli nie chciala pracowac na boku, czy nie dalo sie jej wymontowac z wozu ?

siwy1973:
Przerzucali ludzie z firmy ( po przepychankach z właścicielami ).  Samochód musi stać na kołach bo substancja musi być na dnie beczki. Wypychane jest to przy pomocy powietrza. Źle Wam napisałem że to jest pompa ( urządzenie wtłaczające powietrze ) a pompy takie są bo w czasie akcji kontaktowaliśmy sie z cementownią która ma takową ale nie chcieli użyczyć ( nie było osoby która mogła podjąć decyzję ) . Sory za nie domówienie.
pozdr. 

Rafał998:
Witam z tego co ja się orientuję to na 100% jest pompa do przetłaczania materiałów sypkich tylko troszkę kosztuje :)
Firma Delta Service robi takie pompy ale nie jestem pewny w 100%

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej