Autor Wątek: A może by tak podpalić?  (Przeczytany 31345 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
A może by tak podpalić?
« dnia: Listopad 12, 2008, 09:00:35 »
http://www.tvn24.pl/2174146,0,0,1,1,nie-taki-ochotnik,wideo.html

Oglądał ktoś z Was może wczorajsze fakty? Poruszono temat wypłaty ekwiwalentów, podano przykładowe kwoty/godzinę w przykładowych rejonach/gminach w Polsce. Cały "materiał" miał jedno przesłanie: zwiększy się ilość wyjazdów, ochotnicy chcą zarobić. "Wizja zarobku w krótkim czasie może skusić niejednego ochotnika", podkreślano to wielokrotnie, w różnych słowach, ja dokładnie tak to odczułem. Wyszło na to, że OSP to banda ludzi polujących na $, przez co sami podpalają. Ręce mi opadły oglądając to.  :gwiazdki: Nawet nie chcę myśleć, ile rodzin zgromadzonych przed telewizorami powiesiło na nas psy po zakończeniu tego "materiału". Ech  :gwiazdki: :zle:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2008, 10:05:16 »
Też oglądałem.
Materiał w moim odczuciu miał wałśnie takie przesłanie
http://www.tvn24.pl/2174146,0,0,1,1,nie-taki-ochotnik,wideo.html

... ochotnicy chcą zarobić. "Wizja zarobku w krótkim czasie może skusić niejednego ochotnika", podkreślano to wielokrotnie, w różnych słowach, ja dokładnie tak to odczułem. Wyszło na to, że OSP to banda ludzi polujących na $, przez co sami podpalają. Ręce mi opadły oglądając to.  :gwiazdki: Nawet nie chcę myśleć, ile rodzin zgromadzonych przed telewizorami powiesiło na nas psy po zakończeniu tego "materiału". Ech  :gwiazdki: :zle:
to raczej fakty schodzą na psy .Takie powtarzanie że chą zarobić.
U nas żaden ochotnik nie berze do własnej kieszeni kasy za wyjazdy.
Bzdury gadają i tyle a brednie to zdaje sie być domeną Faktów
Niesądzę aby wieszano na nas psy.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2008, 10:10:59 »
Cytuj
ile rodzin zgromadzonych przed telewizorami powiesiło na nas psy po zakończeniu tego "materiału". Ech
Tak źle to chyba nie jest?, poparcie wśród społeczeństwa nie spada i jest nadal bardzo duże.
A TV normalna zagrywka, robią taki przekaz medialny aby wywołać sensacje dla lepszej oglądalności :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2008, 10:14:37 »
[A TV normalna zagrywka, robią taki przekaz medialny aby wywołać sensacje dla lepszej oglądalności :)
Tak tylko mnie osobiście boli takie przełanie.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2008, 10:23:23 »
Mnie też cholernie to boli, ja nie zarobiłem jeszcze na tym biznesie ani grosza, za to dołożyłem masę kasy ze swoich. A tutaj wychodzi na to, że... szkoda słów.

Cytuj
ile rodzin zgromadzonych przed telewizorami powiesiło na nas psy po zakończeniu tego "materiału". Ech
Tak źle to chyba nie jest?, poparcie wśród społeczeństwa nie spada i jest nadal bardzo duże.
Zaufanie i poparcie jest nadal duże, ale widząc poziom i mentalność ludzi w mojej miejscowości, gdy tylko ktoś "może" (ale nie musi, nie chce) na czymś zarobić, od razu jest odpowiednio skomentowany. Ludzie tutaj potrafią przez godzinę przeżywać wyjazd sąsiada do pracy poza nasze granice, a potem przez miesiąc to komentować. I nie, w kategoriach "tęsknimy", a "ten jest siaki i owaki", że wyjechał czy też nie wyjechał. Do psioczenia zawsze znajdzie się powód, a ten jest idealny. Nie nawidzę czegoś takiego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 10:28:25 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2008, 10:29:45 »
Ale niestety fakt jest taki że zawsze się taka jedna czy dwie osoby znajdą, które chcą sobie trochę zarobić. A opinia idzie po wszystkich niestety :(
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2008, 11:06:01 »
Strażak-podpalacz,
Policjant pijany spowodował wypadek,
Żołnierze sprzedają  :karabin: do Iraku,
Urzędnik bierze łapówkę,
Nauczyciel  :bij: ucznia, itp.itd.
Tematy zastępcze jak politycy świętują i nie mają czasu na kłótnie, a TV zależy  :tuba:  na wysokiej oglądalności, a tym bardziej na „sensacyjnym” odkryciu, że strażacy dzięki swojemu wodzowi od nowego roku będą brali za akcje pieniądze.
Paranoja!!!

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2008, 11:12:51 »
proponuje aby Klub Strazak.pl wystosowal odpowiednią odpowiedz (prostest) w tej sprawie, skoro forumowicze sie nie zgadzaja z tak przedstawioną wizją osp
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2008, 11:24:43 »
Wysłałem e-maila do redakcji TVN24 z prośbą o sprostowanie nieprawdziwej informacji, zarzucając im brak rzetelności dziennikarskiej.  :tuba:
Życie pokaże czy będzie jakoś odzew. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2008, 11:26:08 »
Coś czuję, że nie pofatygują się nawet, żeby odpisać.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2008, 11:37:11 »
Ci redaktorzy w TVN znają się na sprawach strażackich jak wilk na gwiazdach (nie obrażając nikogo). Najpierw niech taki redaktor pobędzie w OSP, zobaczy jak to jest naprawde i potem niech się wypowie. Mam nadzieje ze ktos sie pofatyguje z TVN aby odpisac. :kwit:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2008, 12:09:29 »
Uwłaczający jest komentarz do reportażu „wymyślony-nie podparty żadnymi faktami” przez podrzędnego dziennikarza.
Faktem jest, że pożary są tylko częścią naszych podejmowanych działań.
Najważniejsze, aby dalej robić swoje, dbać o Nasze tradycje i działać zgodnie ze sztuką strażacką.
Ze strażackim pozdrowieniem

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2008, 12:24:58 »
Jestem jak najbardziej za wystosowaniem listu o sprostowanie tych wypowiedzi
Cytat: grzela

link=topic=11483.msg113205#msg113205 date=1226488169
Uwłaczający jest komentarz do reportażu „wymyślony-nie podparty żadnymi faktami” przez podrzędnego dziennikarza.

Faktem jest, że pożary są tylko częścią naszych podejmowanych działań.
Najważniejsze, aby dalej robić swoje, dbać o Nasze tradycje i działać zgodnie ze sztuką strażacką.
Ze strażackim pozdrowieniem
tak dbanie to również moim zdaniem umieszczanie wypowiedzi ze strony OSP przez ZOSP od czego oni w końcu są niech sie pokażą.
NIe jestem zwolenikiem aby ktos nam pluł w twarz
Wysłałem e-maila do redakcji TVN24 z prośbą o sprostowanie nieprawdziwej informacji, zarzucając im brak rzetelności dziennikarskiej.  :tuba:
Życie pokaże czy będzie jakoś odzew. -_-

sorki z  :gwiazdki:wrażania skleiłem cytat :kwit: wraz z moim komentarzem
 :komp:

tak dbanie to również moim zdaniem umieszczanie wypowiedzi ze strony OSP przez ZOSP od czego oni w końcu są niech sie pokażą.
NIe jestem zwolenikiem aby ktos nam pluł w twarz pownno sie wystosowac pismo do TVN .
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 12:45:47 wysłana przez Butel »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2008, 12:40:21 »
Szkoda, że pokazali OSP właśnie w taki sposób, jak również same materiały użyte podczas tego "reportażu". Szkoda, że nie pokazano nas przy prawdziwych akcjach, a przedstawiono nas jako takich właśnie tylko potrafiących rozwinąć linię gaśniczą i na tym skończyć. Troszkę migawek z wypadków z udziałem (jako ratownicy, oczywiście) strażaków ochotników, trochę prawdziwych pożarów, a nie płonący las i komentarz, że na tym można zarobić kilkaset złotych w lecie, bo wtedy sezon na takie pożary. A że w masie jednostek strażacy zrzekają się ekwiwalentu na sprzęt, że w masie jednostek sprzęt nie jest warty pokazywania i nie ma pieniędzy na nowy - o tym nie wspomniano ani słowem. Poza tym ekwiwalent przysługuje osobie, która utraciła wynagrodzenie w pracy za czas udziału w akcji, także - co to za ZAROBEK, te kilkaset złotych, skoro i tak by zarobiło się je gdzieś indziej? TVN...
Używam zwrotu "nas" - wiadomo czemu ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2008, 12:49:26 »
Ja osobiście próbuje skontaktować się z TVN od wczoraj  :wall:niestety numer zajęty   :milcz:
Poprosiłbym o sprostowanie .

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2008, 13:26:55 »
proponuje aby Klub Strazak.pl wystosowal odpowiednią odpowiedz (prostest) w tej sprawie, skoro forumowicze sie nie zgadzaja z tak przedstawioną wizją osp

Może tak jak w "Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !! "
małą akcję użytkowników forum z:
Cytuj
z prośbą o sprostowanie nieprawdziwej informacji, zarzucając im brak rzetelności dziennikarskiej.
pod adres:
http://tvn24-stream.onet.pl/1,2,wideo_internautow.html
lub zadzwonić (+48 22) 324-24-24
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2008, 13:28:16 »
Jakoś tak nie do końca odczytałem to jak autor wątku. Ogólnie materiał chaotyczny i zaczyna się od nieprawdziwej informacji, że oto właśnie dzięki Pawlakowi został wprowadzony ekwiwalent (który jest od dość dawna).
Bardziej chyba powinna się nie podobać wypowiedź działacza związkowego (1.10) zaraz po której pojawia się komentarz o jednostce, która nie chce pobierać ekwiwalentu.

Nie potrafię wyśledzić głównej myśli tego materiału: jest błędna kwestia uchwalenia dzięki "szefowi OSP", jest kwestia ustalania wysokości, jest kwestia, że zabraknie strażaków do wyjazdów, stwierdzenie działacza że ochotniczy teraz to już nie ochotnicy no i kwestia podpaleń dla pieniędzy - poplątanie z pomieszaniem.

Na pewno zgadzam się z ostatnią myślą - żaden z nas nie zagwarantuje, że może się w naszej jednostce pojawić ktoś, kto dla kilku zł przekreśli nasze wieloletnie starania.

Zawsze byłem zdania, że ekwiwalent w takiej formie jak był i jest, jest dla nas bardziej szkodliwy niż pożyteczny - to kolejny przykład. Dziennikarze na nas najechali. Trudno też chować głowę w piasek i zaprzeczać, że nie było podpaleń ze względu na ekwiwalent - takie podpalenia i inne, drobniejsze nadużycia były i to jest wielki problem i hańba dla munduru a nie ten materiał.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2008, 13:50:02 »
Podpalenia były nie zaprzeczam, ale ile ich było???
Jeśli strażak miałby płacone od pracodawcy za czas, w którym jest na akcji zamiast w pracy, to nie musiało by być żadnego ekwiwalentu!!
Niech taki reporter/dziennikarz przyjdzie do OSP i nadstawia pośladki na ogień czy jeździ do wypadku. Potem jego syn przyjdzie do MDP i będzie biegał przez 2-4 godziny na zbiórkach przed zawodami, po czym przejdzie do OSP i też będzie wchodził do ognia czy oglądał masakryczne widoki przy wypadkach(oczywiście cały czas za darmo), a na końcu dostanie "w pysk" od innego dziennikarza takim reportażem. Ciekawe jak wtedy będą się czuli...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2008, 14:05:14 »
Panowie, nie ma co się frustrować.
Dziennikarze jacy są, wszyscy wiedzą. To, że szukają sensacji to rzecz normalna.
A zaufania społecznego OSP nie straci dlatego, że jakiś dziennikarzyna zasugerował, ie strażacy będą teraz podpalać dla pieniędzy, ale dlatego, że faktycznie jakiś baran coś podpali i dziennikarze to opublikują.

Więc moja rada - nie przejmować się reporterami i robić swoje. Zaufanie społeczne sami sobie budujecie.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2008, 15:14:42 »
Cóż niestety boję się że jednak TVN miał rację.
Ludzie są tylko ludźmi i w każdej jednostce może się znaleźć chętny do zarabiania na OSP.
Płacenie za wyjazdy ma w założeniu być rekąpensatą za zwolnienie się z pracy ale co z osobami, które nie pracują. Tutaj widzę największe zagrożenie.
 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2008, 15:27:03 »
Moze napiszemy do TVN-u zeby przedstawili dramatyczna sytuacje OSP chodzi mi o to ze dzialamy na wiekowym sprzecie narazajac wlasne zycie . . . ??
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2008, 16:19:39 »
jestem chętny mogą przyjechać do mojej OSP co nie Sheldon? Może coś zyskamy!
Zapraszam!

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 12, 2008, 16:24:51 »
Cóż niestety boję się że jednak TVN miał rację.
Ludzie są tylko ludźmi i w każdej jednostce może się znaleźć chętny do zarabiania na OSP.
Płacenie za wyjazdy ma w założeniu być rekąpensatą za zwolnienie się z pracy ale co z osobami, które nie pracują. Tutaj widzę największe zagrożenie.
 

hapec wiec zlikwidujmy OSP. Po co ma istnieć taki twór skoro może ktoś z jego członków narozrabiać. Zlikwidujmy również w takim razie i policję. U nich też bywają ciemne typy. Nie zapominajmy o lekarzach. Ci to potrafią swoje środowisko oczernić. Urzędnikom też bym nie popuścił. I bezrobotni też nie są bez winy. Często gęsto biorą zasiłek i robia czarno. A wtedy nie będzie już potrzebna żadna służba ratownicza bo nikogo nie będzie.

Dobrze napisałeś, że ludzie są tylko ludźmi. Ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Błędne zachowania trzeba piętnować, a błądzących prostować, upominac lub eliminować (czytaj usuwać z szeregów).

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 12, 2008, 17:10:23 »
Panowie TVN fakty uwazaja sie za powazny program informacyjny, maja tez duza, ogolnopolska ogladalnosc. To nie jest tam jakies lokalne miedium. Powinna nastapic z naszej strony jakas reakcja. Obraz przedstawiony nie jest obiektywny, jest krzywdzacy dla nas.
TVN twierdzi (moze nie wprost) ze robimy to tylko dla pieniedzy a wlasciewie nie wyjasnilo co robimy. Zreszta nie bede sie o tym rozpisywal, kazdy to rozumie.
Ale powinnismy jakos zareagowac. Mam tu na mysli spolecznosc naszego forum (nie tylko klubu strazak.pl).
Do glowy mi przychodza dwa pomysly:
-wspolne pismo pod ktorym sie podpisujemy (oczywiscie w ramach emaila np. zalozyc watek z trescia naszego stanowiska w ktorym kazdy w ramach podpisu sklada swoje imie nazwisko i nick);
-kazdy osobiscie wysyla emaila do tvn-u wyrazajac swoje zdanie na ten temat;
lub cos w tym stylu
tyle co mi przychodzi do glowy na ten temat swiezo po zorientowaniu sie  w tej sytuacji
A i to wszystko dzialo sie w 11 listopada w ktorym otacza sie szczegolna pamiecia ludzi ktorzy poswiecili sie dla ojczyzny nie tylko z 1918 roku...
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 17:18:23 wysłana przez malpa151 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: A może by tak podpalić?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 12, 2008, 19:24:36 »
A i to wszystko dzialo sie w 11 listopada w ktorym otacza sie szczegolna pamiecia ludzi ktorzy poswiecili sie dla ojczyzny nie tylko z 1918 roku...
Na stronie jednego z naszych forumowiczów jest bardzo ciekawy artykuł:
http://www.youngfireman.ovh.org/news.php
tytuł artykułu:Narodowe Święto Niepodległości
Wystarczy, żeby zginął jeden strażach w tamtych czasach, to naszym zadaniem jest bronienie Go.
65000 strażaków chwyciło za broń, więc chyba należy o nich pamiętać...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...