Autor Wątek: Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru  (Przeczytany 9349 razy)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2005, 19:15:44 »
Ja na znak protestu nie będę się spieszył do zdarzeń.
Jestem młody, szkoda mojego życia i zdrowia (fizycznego i psychicznego), jestem ratownikiem i według mnie każdy ratownik winien się śpieszyć, ale skoro jakiś dziwny człowiek stawia jakiś tam dziwny artykuł napisany przez dziwnych ludzi, jako bardziej wazny niż praktyczne i fachowe niesienie pomocy ludziom to winien on i jemu podobni się wstydzić.
Bo na tym polega taktyka żeby służby ratownicze dojechały do zdarzenia szybko i równie szybko udzieliły pomocy. Niech teraz ci dziwni ludzie przemyślą co jest ważniejsze, bo jak straż będzie jechała wolno do zdarzeń to straci na tym państwo.
Strażak ten pijany nie był, specjalnie auta nie przewrócił, więc winnego należałoby szukać bardziej wnikliwie a nie pochopnie.
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2005, 19:37:10 »
Cytuj
Ja na znak protestu nie będę się spieszył do zdarzeń.
 
Myślę, że gdy sąd wyda wyrok skazujący strażaka, trzeba będzie pomyśleć o jakimś oficjalnym proteście, a gdy będzie uniewinnienie to po co go ciągano po sądach!! Sprawa już niedługo będzie zakończona, a ja z niecierpliwością czekam na jej rezultat!!

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2005, 20:24:15 »
Uważam, że nie powinniśmy czekać aż go upokorzą w sadzie, tylko poinformować wszystkie media o tym ,że od dzisiaj nie śpieszymy się do zdarzeń. To zmusi KG i tych w prokuraturze do podjęcia działań, ponieważ opina publiczna zostanie uruchomiona. Napiszcie e-maile, sms’y zadzwońcie do wszystkich znanych wam mediów, gazet, lokalnych-TV, rozgłośni z oświadczeniem, że Straż Pożarna w waszym rejonie przestaje się śpieszyć. Odpowiedzią będą pytania do rzeczników. Ci porozumieją się z komendantami. Wtedy ruszy lawina i sprawa Jacka trafi na pierwsze strony. Mamy 100% wsparcie w społeczeństwie. Dzisiaj w TV pokazali jak w zaspach utknęła karetka. Wóz gaśniczy dowiózł potrzebującego do szpitala. To na nasz plus. Tak osiągamy przewagę nad bezdusznym prokuratorem i fizycznie pomożemy Jackowi. Napiszcie na forum do jakich mediów podaliście informacje. On na pewno to przeczyta więc będzie wiedział jak trzymamy z nim. Uważam, że złamiemy prokuraturę w Bydgoszczy i zapobiegniemy cierpieniom kolegi po fachu.
pozdro  
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2005, 20:48:49 »
UWAGA JEST JUŻ POINFORMOWANA WEJDŹCIE NA:
www.uwaga.onet.pl
I NAPISZCIE DO NICH O TEJ SPRAWIE, JA JUŻ PISAŁEM! ALE JAK BĘDZIE NAS DUŻO TO NA PEWNO ZROBIĄ O TYM MATERIAŁ.. WSPOMNIJCIE TEŻ O FERELNYCH RENIACH M210!!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2005, 21:33:39 »
bardzo fajny i pocieszajacy artykul :)
Strażak z Bydgoszczy nie jest sam

pozdrawiam

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 08, 2005, 13:02:09 »
Przed chwilą PR III zakończył audycje na ten temat. 97% poparcia słuchaczy dla odstapienia od oskarżenia. Chyba wczorajszy pomysł przynosi powoli efekty. Prokurator Okregowy z bydgoszczy zajął sie sprawą. Nie stgnijcie w staraniach z mediami to damy radę skasować tego prokuratora rejonowego, który upadł na głowę.
pozdro

Offline zartsbystra

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 08, 2005, 13:09:21 »
Witam wszystkich.
Słuchaliście dziś (08.03.2005r.) audycji w Trójce "za a nawet przeciw" ?
Dobrze że zajmują się tą sprawą w ogólnopolskim radiu.
Dla tych co nie słuchali powiem tylko że redaktor Kuba Strzyczkowski, po przedstawieniu sprawy zadał pytanie "Kara dla strażaka" i po niespełna godzinnej auducji wyniki były następujące: 97% PRZECIW! 3% za.
Mam tylko nadzieję że ci z prokuratury tego słuchali bo przedstawiane tam były bardzo dobre argumenty.
Mam nadzieję że jednak prokuratura nie pogrąży naszego kolegi.
Pozdrawiam wszystkich a szczególnie redaktora Strzyczkowskiego.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 08, 2005, 13:14:05 »
Dobra wiadomośc z tą III - ką ... ja wysyłam maile do wszystkich mediów po koleji ! Może tak uda się coś poruszyć?  

kazarst

  • Gość
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 08, 2005, 13:35:28 »
To wszystko to paranoja , Jacek trzymaj się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2005, 13:50:05 »
Redakcja:
Telewizja Polsat S.A.
Al. Stanów Zjednoczonych 53.
00 - 028 Warszawa
tel. (022) 870 - 70 - 78
e-mail: interwencja@polsat.com.pl
Oddział w Krakowie:
Artur Borzęcki: 0 - 606 - 33 - 55 - 99
Justyna Kornecka: 0 - 501 - 67 - 56 - 26
Oddział we Włocławku:
Anna Żakowiecka: 0 - 606 - 69 - 77 - 37
Oddział w Pile:
Krzysztof Dęga tel. 0 - 604 - 55 - 67 - 57

UWAGA
e-mail: uwaga@tvn.pl
Adres: ul. Wiertnicza 166,
02-952 Warszawa
tel:22/8566381, 8566380
fax:22/8566316
Adres: ul. Płk. Dąbka 2,
30-832 Kraków
tel:12/6528481, 6528473
fax:12/6528475

PISZCIE KOLEDZY! PISZCIE! JA PRZED CHWILĄ PISAŁEM DO SPRAWY DAL REPORTERA, NIE TYLKO O WYPADKU WOZU, ALE O FELERNYCH M210!

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2005, 22:40:54 »
I to jest K*** skandal, żeby traktować nas jak plebs...kilku krawaciarzom się w głowach POP***** :angry:  :angry:  :angry:
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2005, 22:05:37 wysłana przez dago »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline boro666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2005, 11:07:37 »
Nawet na stronie Komendy Głownej ukazał się materiał na ten temat...
a do tego jest jeszcze raport o wypadkowosci w PSP, zainteresowanych odsyłam TU i TU
=======================================
"grzebień w kieszeni łysego świadczy o jego silnej woli"
=======================================

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2005, 12:35:32 »
Dzięki! :)  Nie zawsze człowiek ma czas na bieżąco poprzeglądać aktualne wydarzenia na poszczególnych stronach. Widać jednak, że coś się w tych "wałkowanych" tu od dawna tematach, gdzie nie gdzie ruszyło. Swoją drogą przeglądajac te skróty z wypadków drogowych zazwyczaj winny był kierowca /bo nie dostosował predkości itp./, lub załoga /bo nie zapieła się w pasy/.  Ciekawe...hmm....<_<
Ps. Czytam własnie temat "Co z Medlinerami"  Taż to o to samo w sumie biega. <_<  
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2005, 17:32:05 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 11, 2005, 15:27:44 »
Drodzy koledzy  jako ciekawostkę powiem wam  że ostatnio w moim mieście kolega z innego oddziału pisał notatkę wyjaśniającą  za to że z jednego krańca łodzi jechał w drugi  do pomocy innej jednostce podnośnikiem do M Z .przez 23 minuty  teraz widzicie jak to porąbane  . Jesteśmy kamikadze  nie ludzie  .Każdy wyjazd to ruletka . Pozdrawiam was wszystkich Cień.  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2005, 09:39:53 »
...no cóż Cień to ja Ci opowiem lepszy motyw....otóż parę lat temu szanowna kontrola z KW zgłosiła na PSK pożar  przy stacji benzynowej ...nie uprzedzając nikogo że to kontrola gotowości :) darlismy przez miasto jak to do akcji narażając pewnie przy tym  zwykłych obywateli i siebie!....a panowie "koledzy" wpisali do protokołu ze jechaliśmy aż 4 min (2 km po krętych uliczkach ).... ręce mi opadły. Pewnie jakbym przestawił kilka domów i samochodów a potem rozjechał z 10 osób byłbym znacznie szybciej .... a zeby było jeszcze śmieszniej to póxniej wnikliwie obserwowali czy aby przy odpalaniu sprzątu strażacy zachowuja BHP :). Potwierdza się jedno ...gdzie kończy się rozsądek i wyobraźnia zaczynają się służby mudurowe...a w tym nasza PSP...normalnie to u nas jeszcze długo nie bedzie...ale tak jest wszedzie więc ...moze to jest własnie "normalność"?.  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2005, 11:19:19 »
Panowie a ja się pytam gdzie reakcja zwłaszcza jego bezpośrednich przełożonych zaczynając od d-cy
zastepu poprzez d-cę zmiany jrg , komendanta powiatówki  , województwa a kończąc na głównym---WSTYD PANOWIE

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2005, 16:18:30 »
...z tymi co kontrolują raczej się nie dyskutuje (choć w środku wszystko  się gotuje :) )bo można się póxniej długo niepozbierać.... nie znasz przysłowia że jak ktoś chce to zawsze coś znajdzie? ... ale to nie tylko nas dotyczy... znam znacznie dziwniejsze przypadki z policji wiec nie jestesmy jakimś wyjątkiem ....

Offline wolny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 13, 2005, 16:59:00 »
a może by tak zaprośić Pana Prokuratora na jeden wyjazd alarmowy . I niech pózniej ztosuje kodeks karny i drogowy myśle ,że by miał dość po pierwszym razie.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 13, 2005, 20:41:12 »
Do Wolny.. weźmiesz jednego prokuratora na taki wyjazd,  a reszta baranów dalej bedzie robiła takie numery.. tu jest potrzebny przepis z góry!!
POZDRAWIAM !!

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 13, 2005, 21:07:41 »
zastanawiam sie czy w naszej sytuacji jest jakieś złote rozwiązanie.... prokuratorzy opieraqją sie w końcu na przepisach.... tylko ta zasada domniemania niewinności jakoś szwankuje.....w koncu powinniśmy być w jakis sposób chronieni a nie traktowani jak zwykły kierowca spieszacy sie do pracy..... nie jedziemy na sygnałach dla przyjemnosci tylko w określonym celu...żeby coś albo kogoś ratować.... gdzie te przywileje na drodze?

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 13, 2005, 21:15:58 »
Cytuj
Moim zdaniem powinni zostać skazani ci którzy odpowiadają za kupno takich samochodów. Przecierz to oni narażają nas świadomie na utratę zdrowia lub życia a to jest przestępstwo!  Po kilku takich wypadkach d-ca JRG nr 1 w Katowicach nakazał jazdę strażakom do akcji w pasach bezpieczeństwa!
To co zrobił d-ca JRG w Katowicach - to faktycznie wynika z przepisów prawa o ruchu drogowym. Przeciez  strazacy NIE  ZOSTALI ZWOLNIENI z zapinania pasów bezpieczeństwa (nie ma to znaczenia w jakim celu i jak jada) - chyba że ich pojazd (według homologacji) nie posiada pasów bezpieczeństwa.
Zatem  BRAWO  PAnie dowódco - jest to tylko przypomnmienie OBOWIAZKÓW kierowcy a nie NAKAZ. Pozdrowienia
cogito ergo sum

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 13, 2005, 21:32:30 »
CO do Jacka Rozonki z Bydgoszczy - wszyscy  życzmy mu  przede wszystkim spokoju i szybkiego powrotu do zdrowia, które pozwoli na funkcjonowanie w społeczeństwie. Jacku - trzymaj się.
Inny temat:
jesli ogladaliscie dzisiejszy odcinek  serialu "na dobre i na zle" to wyraznie mozna stwierdzic ALUZJE do sytuacji jaka dzieje sie w naszym panstwie odnoscie systemu ratowniczo-gasniczego (duzo pracy jeszcze) i systemu ratownictwa MEDYCZNEGO. Przeciez to tylko w filmie """tak szybko"""  "podstawiono" transport powietrzny. W ŻYCIU - dluuuuuuuuuugo by to trwało.
Pozdrawiam
PS. proponuje - faktycznie- co niektórych decydentów i naszych panów komendantow "biurowych" powozic jako pojazdem uprzywilejowanym "pepsi" star 244 005 (z kabina oddzielna dla zalogi). Ciekawe jak zachowaliby sie na zakretach i nie tylko. A w naszych samochodach nie ma woreczków plastikowych jak w samolocie.
NArazie

 
cogito ergo sum

Offline fafik73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 14, 2005, 20:14:23 »
:o normalnie poronione pomysły prokuratury kuna  niech sie jakas prokutatóra bedzie palić użyje super bezpiecznej szybkości 25km/h  po to by mnie czasami nie oskarżyli i skazali nadmierną prędkosc ponaddźwiękową .az mi sie flaki zakręciły jak przeczytałem ze  chcą chłopaka oskarżac - debilizm !!!! :angry:  :angry:  :angry:  

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Strażak Oskarżony O Zbyt Szybką Jazdę Do Pożaru
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2005, 20:25:49 »
Cytuj
Cytuj
Moim zdaniem powinni zostać skazani ci którzy odpowiadają za kupno takich samochodów. Przecierz to oni narażają nas świadomie na utratę zdrowia lub życia a to jest przestępstwo!  Po kilku takich wypadkach d-ca JRG nr 1 w Katowicach nakazał jazdę strażakom do akcji w pasach bezpieczeństwa!
To co zrobił d-ca JRG w Katowicach - to faktycznie wynika z przepisów prawa o ruchu drogowym. Przeciez  strazacy NIE  ZOSTALI ZWOLNIENI z zapinania pasów bezpieczeństwa (nie ma to znaczenia w jakim celu i jak jada) - chyba że ich pojazd (według homologacji) nie posiada pasów bezpieczeństwa.
Zatem  BRAWO  PAnie dowódco - jest to tylko przypomnmienie OBOWIAZKÓW kierowcy a nie NAKAZ. Pozdrowienia
Do  GABIBY  Nie mogę się z tobą zgodzić ponieważ mój rejon działania  to cetrum miasta  przejazd trwa max 5 min a aparaty powietrzne znajduja się w kabinie  by zaoszczędzić czas  inaczej nie zążyli by się ubrać  w tej sytuacji nie zabardzo widzę to rozwiązanie  za życiowe Pozdrawiam
Pozdrawiam Cięń em.