Pożarnictwo > Sprzęt

Ifex3000

(1/5) > >>

MGNACZUS:
Jestem ciekawy, co myślicie na temat „nie młodego” już urządzenia gaśniczego IFEX3000. Jeśli macie z nim kontakt, jakie są wasze doświadczenia, sprawdził się wam? Ile jednostek PSP i OSP posiada go na swoim stanie?
POZDRAWIAM

zeusss:
witam
do niedawna wogole nie mialem pojecia co to jest IFEX. :blink:
Dopiero po zapytaniu znajomego z PSP dowiedzialem sie cos na jego temat :rolleyes:
Znajomy konczyl CSPSP i powiedzial mi ze mial kiedys z tym doczynienia ale w JRG nie maja tego na stanie  :rolleyes:

Jestem ciekaw czy ktos z Was wogole uzywa tego uzadzenia i do jakich celow ??

pozdrawiam

Feuerwehrmann:
Miałem okazję z tego "postrzelać" podczas ćwiczeń, urządzenie to nie jeździ na żadnym samochodzie w jednostce.
Wątpliwa jest też przydatność - do czego tego ustrojstwa używać ? Do palącego się mieszkania się nie nadaje, bo na plecach mamy aparat, a poza tym kto by tak ryzykował i do mieszkania wybierał się z takim "pistolecikiem"... Nie widzę też tego urządzenia przy innych działaniach - gaszeniu traw, śmietników, samochodów etc
ktoś kiedyś wymyślił, ale rewelacja to żadna...  ;)  

huncio:
Ifex ma miejsce na druga butle i reduktor do aparatu ODO.
W zestawie jest bardzo ciezki (o ile pamietam to 10 l. wody + butla..) i  nieporeczny.
Wg.mnie do niczego sie nie nadaja, wali z taka siła że moze i ugasi ale przy okazji rozwlai gaszony przedmuiot.

A tak zartem, jedyne zasowanie to sciaganie kotów z drzew.....

HAZMAT:
Ja rownież strzelałem z tego gun`a. moja opinia jest taka...można go wykożestać do zabezpieczania i pożarów samochodów...chodzi mi o pożar w zalążku lub rozwijający się, bo jak płonie cały to te 10 l wody się na psiknięcie w pachę nadaje...ALE mayślałem sobie jeszcze (szkoda że nie sprawdziłem), jak zachowywałby się ifex przy pożarach strumieniowych...(chodzi mi o nagłe ucięcie strumienia i nagłą inertyzację układu)...Co Koledzy na to?...oczywiście nie zapominając o odcinaniu źródła

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej