Autor Wątek: ubrania ubrania ubrania  (Przeczytany 103295 razy)

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 25, 2008, 21:41:32 »
beriall,  co ty gadasz, przeciec ustawa PZP jest dla wszystkich jednakowa, nie ma mozłiwosci wyeliminować wykonawcy tylko dlatego, ze się komuś nie podoba. Może on z powodzeniem wygrać, newet jak by sie toczyło postepowaie sądowe itp... nie ma karalosci to ne wyeliminujesz firmy.  A jak strażacy odbiorą w dostawie np. ubrania to ich wtedy problem

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 26, 2008, 12:16:16 »
nie jestem niczyim rzecznikiem
ale dlaczegoi subor sie poddal?
jesli by mial argumenty to by sie nie poddal
ja tylko pisze ze z ubraniami jest w kraju problem
a w rzeszowie to nic nie wiedzieli o sprawie w krakowie a po drugie dopoki firma sie oficjalnie odwołuje nie mozna podwazac jej intencji
natomist jezeli sie n ie odwoluje??
ale nie to jest niepokojace
dramatem jest brak reakcji instytucji nadzorujacych jak cnbop i kg psp
jezeli brak jest reakcji nie liczcie ze firmy beda wszystko modyfikowac do dolu i nie ma sie co dziwic temu zjawisku

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 26, 2008, 16:14:19 »
nie jestem niczyim rzecznikiem
ale dlaczegoi subor sie poddal?
jesli by mial argumenty to by sie nie poddal
ja tylko pisze ze z ubraniami jest w kraju problem
a w rzeszowie to nic nie wiedzieli o sprawie w krakowie a po drugie dopoki firma sie oficjalnie odwołuje nie mozna podwazac jej intencji
natomist jezeli sie n ie odwoluje??
ale nie to jest niepokojace
dramatem jest brak reakcji instytucji nadzorujacych jak cnbop i kg psp
jezeli brak jest reakcji nie liczcie ze firmy beda wszystko modyfikowac do dolu i nie ma sie co dziwic temu zjawisku

Panie Mariuszu uważam ze to Pan ma jakiś problem, w końcu Pan oferuje ich ubrania a strasznie na forum szczuje... A może ma Pan jakieś nowe ubrania do zaoferowania ? Ja bedę bronił tej firmy nigdy nie miałem do nich zastrzeżeń i raczej nie będę miał. Komendy na pewno takie sprawy potrafią sami rozwiazać bez osób trzecich:) Pozdrawiam

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 27, 2008, 08:59:23 »
prosze czytac uwaznie
ja na nikogo nie szczuje , handlujemy ubraniami subora i innych producentow z listy
pisze tylko ze instytucje odpowiedzialne za kontrole nic w tych tematach nie robia
producenci ( nie dotyczy to tylko producentow ubran) po prostu nie maja interesu dbania o klienta
zamykam sie z tematem bo i tak to nic nie wniesie
nie moj problem
macie swoje zwiazki zawodowe macie przelozonych
biore sie do pisania o technice

Offline subor11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 05, 2008, 13:05:07 »
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/FC06210A-3A60-484B-9D5D-7F34D8327FCB/472121/opinia.pdf
 Panowie zapraszamy do tego linku - i wszystko się rozjaśni - jak powinien zakończyć się przetarg w KW Kraków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2008, 14:10:49 wysłana przez subor11 »

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 08, 2008, 17:38:03 »
i brawo marcin ze sie wybroniles :)
ale
tylko satysfakcja moralna zostaje

Dop. moderatory: Wiadomości kierowane do jednego użytkownika powinny być kierowane jako PW. REGULAMIN/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 21:40:35 wysłana przez Sylwek »

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 12, 2008, 10:06:14 »
wczoraj oficjalnie firma Safe Life wstawiła na swoją stronę http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl nowe lekkie ubrania specjalne (tego ubrania niema w rozporządzeniu zatem świadectwo CNBOP nie jest wymagane)
http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=141
w komplecie do tego jest
http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=142


edit:
kiedyś BRAVEHEART pisał o bieliźnie z nomexu :) :P
http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=pl&id=catalog&product=119
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 09:33:55 wysłana przez wolszczanin »

Offline Palikot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 06, 2009, 12:46:29 »
Podobno firma Arlen S.A. dostarczyła dla KW PSP w Krakowie 645 kompletów ubrań strażackich specjalnych. Czy ktoś już widział te ubrania? :o

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 06, 2009, 13:42:54 »
Szkoda, że na stronie producenta nie ma więcej informacji na temat tych ubrań, niż te, że zestaw składa się ze spodni i kurtki (oraz dostał dopuszczenie). A jak powszechnie nam wiadomo = dopuszczenia i jakość to słowa od siebie bardzo odległe.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 06, 2009, 14:28:04 »
Szkoda, że na stronie producenta nie ma więcej informacji na temat tych ubrań, niż te, że zestaw składa się ze spodni i kurtki (oraz dostał dopuszczenie). A jak powszechnie nam wiadomo = dopuszczenia i jakość to słowa od siebie bardzo odległe.

O których ubrankach mowa? Jeżeli mówisz o tych co Wolszczanin, to tak jak on napisał DOPUSZCZENIE CNBOP na ten sprzęt nie istnieje, bo nie ma go w rozporządzeniu. I o jakie informacje chodzi?

Co do ubrań z Arlenu, to ja np. nic nie słyszałem, ale uważam, że ich ubranka są także godne uwagi.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 06, 2009, 14:35:21 »
Miałem na myśli ubrania z Arlenu :-) Prędzej nie spotkałem się z tą firmą, dlatego moje małe zdziwienie ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 06, 2009, 14:37:30 »
Miałem na myśli ubrania z Arlenu :-) Prędzej nie spotkałem się z tą firmą, dlatego moje małe zdziwienie ;-)

Aaa to fakt, informacji jest mało :( Może jakieś tajemnice technologiczne albo cuś :)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 06, 2009, 14:44:08 »
słyszałem ,ze  ubrania arlenu te co poszły do krakowa to kupa straszna o ile je dostarczyli wogóle ,bo raczej trudno byłoby im je zrobić w takiej jakości jak zaprezentowali swój wzór na przetargu, bedac na pokazach w pionkach dowiedziałem sie ,że nomexu w polsce już odpazdziernika nie dało sie kupić w europie tak samo a membrany gore tylko na cito. wiec mysle ,ze jak tak było ,to arlen ubranie  - jak zrobił to tylko z jakiejś podróby nomexu i kto wie czy i membrana jest ok. krakowowi raczej teraz nie bedzie zależało na sprawdzeniu jakości ubrań ( kasa pewnie poszła a to przecie kasa z modernizacyjnej), bo jak ja wiem  to i oni wiedzą i kazdy kto siedzi w ubraniach to wie. obym sie mylił. bo najwiecej stracą ci co będa w tych ubrankach chodzić.
własciwie to ubranka powinny juz byc...ale w krakowie cisza ,wody w usta nabrali.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 06, 2009, 14:49:16 »
słyszałem ,ze  ubrania arlenu te co poszły do krakowa to kupa straszna o ile je dostarczyli wogóle ,bo raczej trudno byłoby im je zrobić w takiej jakości jak zaprezentowali swój wzór na przetargu, bedac na pokazach w pionkach dowiedziałem sie ,że nomexu w polsce już odpazdziernika nie dało sie kupić w europie tak samo a membrany gore tylko na cito. wiec mysle ,ze jak tak było ,to arlen ubranie  - jak zrobił to tylko z jakiejś podróby nomexu i kto wie czy i membrana jest ok. krakowowi raczej teraz nie bedzie zależało na sprawdzeniu jakości ubrań ( kasa pewnie poszła a to przecie kasa z modernizacyjnej), bo jak ja wiem  to i oni wiedzą i kazdy kto siedzi w ubraniach to wie. obym sie mylił. bo najwiecej stracą ci co będa w tych ubrankach chodzić.
własciwie to ubranka powinny juz byc...ale w krakowie cisza ,wody w usta nabrali.

To ci dopiero... jeżli to prawda to jestem rozczarowany !!!!!!!!!!!!!!! Co do możliwości zakupu Nomexu na koniec roku, to może być fakt, bo w końcu to koniec roku, a kto się nie zabezpieczył w surowce ten miał problem. Cała Europa kupuje na koniec roku...

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 06, 2009, 17:13:24 »
znając i analizując zasady przetargowe w Krakowie, dali do badań wszystkie ubrania z przetargu,  - od tego momentu byli pewni wyboru. Teraz powinni znów dać do badań,  niestety to wydłuża czas odbioru i przekazania do użytkowania, no ale co teraz już nie muszą badać? Firma Arlen stanie się drugą Mileną, ewentualne wady wyjdą w trakcie? I co potem? Jak Strażacy to odbiorą i jest protokół to firma jest raczej OK. Oni mają problemy na poczatku. No, a strażacy musieliby oddac juz użytkowane ubrania i tu dziewictwo Arlenu pękło by jak bańka.

Wątek założył pan Przybytniak, a nie strażacy, jak by co.

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:41:21 »
Szanowni Panowie czy wy wszyscy jestescie po jakims szkoleniu w Katowicach ewentualnie Poznaniu lub Szczecinie że ogarnął was sundrom że najlepsze to ubrania DEVY (podobny syndrom ogarnał juz komendanta w KG który majsterkowł przy nowelizacji rozporządzenia MSWiA, gdzie strasznie zależy mu aby waga max. ubrania była okreslona na 3,8 kg)
Polecam
http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/121/17814/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2008_.html

pozdrawiam,
Kuky

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:37:21 »
Zaraz... czyli jest jakiś postęp. Jeżeli dobrze rozumiem, nie sprecyzowano jak powinno wyglądać ubranie specjalne (taśmy, kieszenie, itp). Czyli jest zatem dowolnośc jeżeli chodzi o wzór? Wychodzi na to, że będzie można kupić ubranie, które ma lepszą konstrukcję, więcej kieszeni, itp., tylko musi być dopuszczone przez CNBOP.

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:05:36 »
Jeszcze bym sie nie gorączkował projektem tego rozporządzenia, gdyż raczej ulegnie zmianie z uwagi iż można było do 2 stycznia 2009 składać uwagi.

ZBędzie wersja ostateczna to będę się cieszył podwójnie :)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:15:16 »
Jeszcze bym sie nie gorączkował projektem tego rozporządzenia, gdyż raczej ulegnie zmianie z uwagi iż można było do 2 stycznia 2009 składać uwagi.

ZBędzie wersja ostateczna to będę się cieszył podwójnie :)

No tak tylko projekt ukazał się na stronie 17.12. a większość firm pracowała do 19.12., natomiast uwagi można zgłaszać do 2 stycznia. Ktoś kto to wymyślił jest po prostu chory. Po drugie świadczy o tym, że panuje jakieś LOBBY, które co chce, to postanowi. Jak można dać kilka dni na zapoznanie się z projektem, a uwagi zgłaszać do 2 stycznia. Jak zwykle wszystko szybko i po cichu. Banda mataczy !!!!!!!!

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 07, 2009, 19:08:31 »
na pewno żadna z komend woj nie dostała niczego od opiniowania i zgłaszania uwag w tym temacie - to pewne.

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 08, 2009, 11:09:24 »
wazne że jeden komendant z KG i jego ulubiona D... wszystko dopracowali

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 08, 2009, 18:18:36 »
ciekawe rozumowanie panie lub pani kuky, czytając uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia znajdujemy tam raczej inne instytucje, które konsultowały projekt  m.in. zarzad Główny OSP RP i jak wiadomo podpięta pod nich jest WUS z Brzezin. Tak szczątkowy opis ubrania nie sugeruje raczej żadnej firmy w przeciwieństwie do poprzedniego bardzo szczegółowego wręcz opisu.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 21, 2009, 01:01:50 »
Dzwoniłem dzisiaj do GoWest-u i powiedzieli mi, że maja już dopuszczenie i certyfikat na nowe ubranie bojowe za 799 zł. brutto !!! Lada dzien zaczynają sprzedawać. Mają też ubranie z Kermelu za 1550 zł. netto dla tych co mają więcej kasy. Z tego co mi powiedziano, mają spore zainteresowanie tym tańszym.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 21, 2009, 07:43:47 »
nowe ubranie bojowe za 799 zł. brutto !!!

Jeżeli to prawda to CNBOP ma oczy w du...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:19:08 »
Dzwoniłem dzisiaj do GoWest-u i powiedzieli mi, że maja już dopuszczenie i certyfikat na nowe ubranie bojowe za 799 zł. brutto !!! Lada dzien zaczynają sprzedawać. 

Ktoś się orientuje jakich materiałów używają do produkcji tego ubrania? Z czego robią warstwę zewnętrzną i termoizolację?