Autor Wątek: ubrania ubrania ubrania  (Przeczytany 103172 razy)

Offline mattitrzydziescidwa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 29, 2008, 20:45:57 »
Tak sobię myślę: po co marudzić, może wzorem wojska sami zaczniemy projektować nasze oporządzenie? Skoro komandosi z Lublińca mogli założyć firmę i projektują mundury, kamizelki, plecaki i inny sprzęt, to dlaczego nie my? Swoją drogą polecam pismo Raport-wto. Kilka numerów temu było kilka artykułów o niepalnych mundurach Marines i US Army.Może pomysły wojskowych otworzą oczy strażakom ? Pozdrawiam :)

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 30, 2008, 18:16:25 »
berrial ma rację i należało wreszcie powiedzieć, ze pan m.przybytniak również w innych przypadkach dt. środków ochrony indywidualnej nie ma czystego sumienia jesli chodzi o stosowane materiały czy kleje. Byle taniej i byle wygrać ceną.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 30, 2008, 18:26:57 »
ciekawe kto złozył protest  na wybór w krakowie i z jakiego powodu. no i ciekawe jak sprawa ubran devy na arbitrazu . pan kuky sie nie odzywa a miał mieć info z pierwszej ręki. jutro może ja coś bedę wiiedział.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 30, 2008, 20:35:22 »
ciekawe kto złozył protest  na wybór w krakowie i z jakiego powodu. no i ciekawe jak sprawa ubran devy na arbitrazu . pan kuky sie nie odzywa a miał mieć info z pierwszej ręki. jutro może ja coś bedę wiiedział.
W Krakowie to SUBOR - wiadomość pewna na 100%. Subor kwestionuje zastrzeżenia KM co do zastosowanych materiałów.
Przecież to CNBOP oceniało ubrania i materiały konstrukcyjne a nie KM - więc niech się CNBOP tłumaczy, może CNBOP chce z ukrycia sterować zakupami? 

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 30, 2008, 23:24:58 »
jesli cnbop sprawdzało ubrania tak jak te katowickie... to nie byli w stanie sprawdzić membran i materiałów. tylko długości czzyli to co mierzy sie centymetrem. zreszta ubranie w przetargu jest załącznikiem do porównania a nie produktem który otrzymuje komenda po podpisaniu umowy , a te ubrania wyrywkowo powinno sie sprawdzać. bo do przetargu da ktoś dobre a w reazlizacji zamówienia np oszukane.
arlen powinien sie cieszć ,ze ktos protestuje , bo prz dobrych wiatrach moga popłynąc na krakowskim zamówieniu. nie sadze ,ze brali pod uwagę taki skok cen waluty, ciekawe jak szacowali koszty. wiem ,ze membrany jeszcze nie mają (a wybulą po nowych cenach), dopiero za tdzien mo,ze dwa dostaną a jak z innmi materiałami? no chba ,ze maja takie zapasy magazynowe.... :cooo:

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 31, 2008, 07:31:09 »

[/quote]
W Krakowie to SUBOR - wiadomość pewna na 100%. Subor kwestionuje zastrzeżenia KM co do zastosowanych materiałów.
Przecież to CNBOP oceniało ubrania i materiały konstrukcyjne a nie KM - więc niech się CNBOP tłumaczy, może CNBOP chce z ukrycia sterować zakupami? 

[/quote]
Widziałem roztrzygnięcia przetargu w Krakowie. Tam nie ma nic o CNBOP tylko sa suche fakty dotycząca nieprawidłowosci nie podparte faktami. Nie napsali  kto i jak jak badał nie napisali NIC!!!!. Dlatego nie dziwcie sie ze w tym przypadku firma Subor protestuje przeciwko komendzie krakowskiej bo to ona jest strona a nie przeciwko CNBOP..Ciekawy jestem czy inne firmy również zakwestionuja te "pseudo badania".

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 31, 2008, 08:54:56 »
Pudło Panie kolego Mariuszu złe informacje. Jest juz protest jednej z firm!!!!
Krytykuje pan wszystkie firmy ze dostarczja złe ubranka to moze odpowie pan na pytanie dlaczego panska firma na wezanie KW Krakow nie dostrczyła jakich kolwiek badań potwierdszjacych okreslone parametry!!!!.

kolego beraial nie uzupelnialismy dokumentacjio poniewaz startowalismy z ubraniem jednej zfirm ktore zostalo zakwestionowane
wiec po co sie wysilac ,
a odnosnie naszej firmy to nam w pozostalych sprzetach parametry sie zgadzaja
a odnosnie protestu w krakowie to bylem nieobecny w kraju wiec brak informacji
faktycznie subor walczy i niech walczy zobaczymy jak to sie skonczy

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 31, 2008, 11:33:30 »
kolego beraial nie uzupelnialismy dokumentacjio poniewaz startowalismy z ubraniem jednej zfirm ktore zostalo zakwestionowane
wiec po co sie wysilac ,
a odnosnie naszej firmy to nam w pozostalych sprzetach parametry sie zgadzaja
a odnosnie protestu w krakowie to bylem nieobecny w kraju wiec brak informacji
faktycznie subor walczy i niech walczy zobaczymy jak to sie skonczy
[/quote]

dzieki za informacje.pozdrawiam

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 31, 2008, 14:40:28 »
dochodzą słuchy ,ze brzeziny i go west poległy na arbitrażu z katowicami, czy ktos to potwierdzi? jesli to prawda to chciałbym zobaczyc minę pana kuky. pozdrawiam.

Offline domik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Byle do przodu................
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 31, 2008, 18:02:24 »
jesli cnbop sprawdzało ubrania tak jak te katowickie... to nie byli w stanie sprawdzić membran i materiałów. tylko długości czzyli to co mierzy sie centymetrem. zreszta ubranie w przetargu jest załącznikiem do porównania a nie produktem który otrzymuje komenda po podpisaniu umowy , a te ubrania wyrywkowo powinno sie sprawdzać. bo do przetargu da ktoś dobre a w reazlizacji zamówienia np oszukane.
arlen powinien sie cieszć ,ze ktos protestuje , bo prz dobrych wiatrach moga popłynąc na krakowskim zamówieniu. nie sadze ,ze brali pod uwagę taki skok cen waluty, ciekawe jak szacowali koszty. wiem ,ze membrany jeszcze nie mają (a wybulą po nowych cenach), dopiero za tdzien mo,ze dwa dostaną a jak z innmi materiałami? no chba ,ze maja takie zapasy magazynowe.... :cooo:
Kolego tylko zastanów się nad jedną rzeczą czemu arlen w preztargach na 50 ubrań daje cenę około 1250,00 netto (kiedy EURO było po 4 zł) a w krakowskim 1530,00 netto???????????????????? i go wygrywa O CO tu chodzi?????????????????? (zauwarzajac że ma świadectwo tylko na 1 rodzaj ubrania)

Wracajac do świętości CNBOP i trafnych opini i decyzji
- 1 firma posiada świadectwo na ubranie które ma niekatualny certyfikat WE (zgodność z EN 469 1995) - nikt nie zauważył
- 2 firma ma świadetwo na ubranie z podszewką "tródnopalną" = podszewka bawełnina impregnowana coś w stylu pyrowatex - nikt nie zauważył
- 3 firma membrana Poliuretanowa a ret = 18 bardzo ale to bardzo zastanawiające - nikt nie zauważył
i to cała nasza piękna kraj - 1000 lat za Afryką i wspaniałe instytuty


Modyfikować umiesz jak widać było, więc nie pisz posta po poście. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2008, 20:25:33 wysłana przez firewife »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 02, 2008, 01:18:23 »

- 3 firma membrana Poliuretanowa a ret = 18 bardzo ale to bardzo zastanawiające - nikt nie zauważył
i to cała nasza piękna kraj - 1000 lat za Afryką i wspaniałe instytuty


Modyfikować umiesz jak widać było, więc nie pisz posta po poście. :)

Poliuretanowa, to znaczy, że taka wartość jest nie możliwa Twoim zdaniem? Możesz to jakoś uzasadnić?
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 01:26:06 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 03, 2008, 11:11:23 »
dochodzą słuchy ,ze brzeziny i go west poległy na arbitrażu z katowicami, czy ktos to potwierdzi? jesli to prawda to chciałbym zobaczyc minę pana kuky. pozdrawiam.

Kolego moja mina ma sie bardzo dobrze a taka porazka to nie porazka. Ubranie zlozone w przetargu nie jest tym samym ktore posiada swiadectwo dopuszczenia ale nie to bylo przedmiotem rozprawy. A poza tym jest jeszcze kolejna instancja, dla ciekawostki powiem ze sprawa szkoly w warszawie toczyla sie dwa lata az w koncu sad umowe uznal za niewazna a szkole i CMD obarczyl kosztami postepowania. Tak wiec nie mowmy HOP w stosunku do Katowic.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 03, 2008, 12:08:48 »
kuky mam nieodparte wrazenie ,że reprezentujesz jakąś firme która bierze udział w postepowaniach przetargowych na ubrania specjalne. z tego co piszesz domyslam sie ,że sprawa trafi do sądu. sprawa szkół była troszke inna niz ta w katowicach  tak mi sie wydaje, zresztą nie moge sie wypowiadac bo nie znam szczegółów, nie wiem do konca co było przedmiotem rozprawy, ale jesli znasz temat podziel sie wiadomosciami może coś wiecej czytelnicy oświecą się ja zreszta rówież. :gwiazdki: a z drugiej strony ciekawy jestem jak bardzo rozbieżne było to ubranie załaczone do przetargu, jesli wiesz napisz.
generalnie jednak wydaje sie ,że rozchodzi sie o to ,że rozporządzenie jest bbee i tym samym świadectwa też.
pozdrawiam

Offline kuky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 03, 2008, 12:51:27 »
Rozporzadzenie i swiadectwa sa i nic tego nie zmieni przynajmniej na razie. Chodzi tylko o to zeby wszystkich producentow traktowac tak samo a wiec albo przedstawiasz ubranie zgodne ze swiadectwem albo inne (i moim zdaniem nie maja tutaj znaczenia roznice jest inne i tyle - czyli nie spelniajace Rozp.)

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 11, 2008, 23:09:58 »
Coś ucichła dyskusja na temat zakupu ubrań spec. w Katowicach, Krakowie i Poznaniu - może ktoś się podzieli informacją jak zakończyły się te przetargi .

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 18, 2008, 20:51:39 »
  Zapewne sie dowiemy niebawem, byle do końca roku się udały.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 18, 2008, 20:53:25 »
A może ktoś wie, czy Go -West ma już świadectwo na swoje ubrrranie?

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 18, 2008, 21:34:55 »
A może ktoś wie, czy Go -West ma już świadectwo na swoje ubrrranie?

Sprawdź na stronie CNBOP ...

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 18, 2008, 23:11:07 »
Co do Go-West. Ostatnio kupiłem sobie kominiarke z tej firmy na metce pisze jak wół. Posiada certyfikat CNBOP a tu proszęhttp://www.cnbop.pl/certyfikaty/wykazy/baza/show_swiadectwa.php?podgrupa=0108
Nie ma. Czy CNBOP nie aktualizuje swojej strony czy to Go-West dla zmyłki używa tego certyfikatu?

Dop. moderatora: Nie na temat!/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 21:18:00 wysłana przez Sylwek »

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 19, 2008, 20:08:01 »
Co do Go-West. Ostatnio kupiłem sobie kominiarke z tej firmy na metce pisze jak wół. Posiada certyfikat CNBOP a tu proszęhttp://www.cnbop.pl/certyfikaty/wykazy/baza/show_swiadectwa.php?podgrupa=0108
Nie ma. Czy CNBOP nie aktualizuje swojej strony czy to Go-West dla zmyłki używa tego certyfikatu?

Zadzwoń do CNBOP i zapytaj, albo do Go-West'a. Pozdro

Dop. moderatora: Nie na temat!/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2008, 21:18:15 wysłana przez Sylwek »

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 19, 2008, 23:28:29 »
A może ktoś wie, czy Go -West ma już świadectwo na swoje ubrrranie?
Znając metody  i upodobania reklamowe p. Kamińskiego to jak zdobędzie  świadectwo CNBOP na swoje ubranie to ogłosi to w w prasie ogólno krajowej i w dzienniku telewizyjnym.........


 
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2008, 23:10:54 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 21, 2008, 15:56:32 »
ech pisac sie nie chce
krakow bedzie arbitraz - i zycie pokaze
katowice - ubrania devy chociaz wszyscy wiedza ze nie spelniaja rozporzadzenia odnosnie dlugosci
poznan - nie wiem
Generalnie
ja w ubraniu do akcji nie chodze problem tych co do pozaru jada
i z ta mala optymistyczna puenta zamykam temat
amen

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 22, 2008, 19:24:00 »
 Do "Dzumsi", osobiście na wykazie świadectw nie mogę się doszykać kominiarki z GO- WESTU,...sam certyfikat  CNBOP to może ta kominiarka kiedyś  miała, ale sprawdz czy ma na metce nr świadestwa, bo jak nie ma i jak nie ma wydanego świadectwa,to nie mogłeś tego nawet kupić i te brakujące centymerty w Devia jak uprzejmie pan Przybytniak donosi to pryszcz w porównaniu....

  A czy CNBOP wszczęło procedurę cofnięcia świadectwa Devie? A innym np. z Krakowskiego przetargu? NIE. A sowoją drogą w Krakowie dali 100 % cena, a  i tak ubrania  najdroższe muszą kupić...To powinno dać producentom do myślenia.

  Proszę kolegów nie mylcie CERTYFIKATÓW ze Świadectwami dopuszczenia lub jak kto woli "odpuszczenia".

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 25, 2008, 15:35:19 »
drodzy uzytkownicy ubran strazackich ( ja sie do nich nie zaliczam dzieki bogu)
przetarg w krakowie zakonczyl sie wybraniem oferty firmy ktora spelniala wymagania , jedna z firm ktora sie odwolywala nie obronila swoich argumentow ( tj Subor)
pytanie otwarte co zrobi cnbop i kg psp z producentami ktorzy polegli w krakowie ?
warszawa kupila ubrania z mileny te same co byly w krakowie
rzeszow kupil ubrania z suboru ktore byly w krakowie
inne komendy zdaje sie tez
mam pytanie czy ktos z forumowiczow moze zadac pytanie droga sluzbowa o co w tym wszystkim chodzi??
ja obstawiam ze cnbop i kg psp w tym temacie nic nie zrobia
milej pracy rodacy

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 25, 2008, 17:10:13 »
Panie Mariuszup ma pan kiepskiego informatora. Z tego co wiem w Karakowie firma Subor nie poległa. Podczas orgonoleptycznej  oceny w CNBOP ci geniusze porównali im dwa różne typy ubrań. Oferowane w Kraku US-02 z ubraniem US-05. Ci specjalisci nie zorietowali sie ze porownuja ze soba 2 rozniące sie ubrania. Jedyną ich wspolna cześcia był ich producent. Nie wiem natomiast dlaczego SUBOR wycofał sie z arbitrazu jaki miał z krakowska komenda. Jak sie dowiem cos konkretnego to dam info na forum.
Natomiast wybór w rzeszowie ubrań Suboru wg mni potwierdza ze ubranie subora sa oki. Gdyby cos z nimi było nie tak to na rozum nikt normalny by ich ponownie nie wybrał.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2008, 17:18:12 wysłana przez beriall »