Autor Wątek: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!  (Przeczytany 23205 razy)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 09, 2008, 13:27:49 »
Trzeba było pisać, że się umawiamy na konkretny termin a ja już wysłałem maile do Waldiego. 
Może faktycznie przeczyta i wpadnie na forum wcześniej heh. No cóż, wyśle jeszcze raz.

Moja nauczycielka zawsze mawiała: Czytaj ze zrozumieniem!  :wacko:
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 09, 2008, 16:20:46 »
Trzeba było pisać, że się umawiamy na konkretny termin a ja już wysłałem maile do Waldiego. 
stoi jak byk w temacie i w pierwszym poście
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2008, 21:49:30 »
Trzeba było pisać, że się umawiamy na konkretny termin a ja już wysłałem maile do Waldiego. 
stoi jak byk w temacie i w pierwszym poście

No właśnie... za duże litery i nie zauważyłem  :wall:
Żartuje, fakt moje nie dopatrzenie. Przyznaje się do błędu.
Mimo wszystko 15 się przyłączam.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2008, 07:02:32 »
Pan Waldek raczej nie wejdzie na forum i nie będze odpowiadał na pytania przez nas zadane bo jest na to "za duży". Oczywiście w jego mniemaniu.
Przypatruję się od lat jak dokładnie dobierani są kandydaci na członków zarządu poszczególnych szczebli. ZOSP rządzi tak dobrze dobrana klika, że rozwalenie jej graniczy z cudem. Ale wszystko przed nami. Małymi kroczkami możemy osiągnąć bardzo dużo.
Z tym, że najważniejsze jest dążenie do wejścia do zarządu najpierw swojej OSP, potem gminego i powiatowego.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2008, 16:19:15 »
Pedros zgadzam się z tym co napisałeś.
Nawet dosłownie wczoraj rozmawiałem na ten temat z kolegą z PSP. Jakie władze wybraliśmy to mamy!

Nie o to chodzi - Pan Prezes raz dał się namówić na "forum" - może uda się raz jeszcze!

A może zleci komuś zaufanemu kontakt z nami? To też jest jakieś rozwiązanie?!


„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 10, 2008, 19:28:16 »
A może zleci komuś zaufanemu kontakt z nami? To też jest jakieś rozwiązanie?!

Właśnie, jakby nie patrzeć to mamy jeszcze 7 wiceprezesów

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 10, 2008, 20:21:58 »
to może jeszcze o konkretnej godzinie te wszystkie wiadomości można puścić :huh:
ja już przekazałem znajomym informacje i ma na gg opis ustawiony także będzie parę osób.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 10, 2008, 23:31:43 »
Panowie ale mam takie spostrzeznie.
Jezeli nas juz odwiedzi nasz "milosciwie nam panujacy" to pasowalo by zeby otrzymal konkretne i przemyslane pytania a nie seriie pytan na hop-siup jak sie juz pojawi.
Chodzi mi o to ze jak narazie dyskusja sie toczy na temat czy nasz odwiedzi i czy wiadomosc nie zostanie potraktowana jako spam, a nie bylo mowy o pytaniach. Owszem w podanym odnosiku sa zadane pytania ale sa one wymieszane z naszymi odczuciami, analizami i troche trudno odnalesc tam konkretne pytania. Pozatym tamten watek byl uzuwany rok temu a cos sie przeciez od tego czasu zmienilo (na lepsze i gorsze) ot chocby zmiany w ekwiwalencie itp.
A i przyponialo mi sie kiedys byl taki program na jednyce (przed wyborami)  (tytul zyciorysy; biografie czy cos takiego, nie pamietam juz) i pan Pawlak wypowiadal sie na rozne tematy m.in. stwierdzil ze w sejmie istnieje silne grono parlamentarzystow-strazakow, ktorzy sie lacza ponad podzialami i sprawy OSP sa im bliskie sercu itd. Mam wiec pytanie co ta grupa parlamentarzystow do tej pory zdzialala poza wielkimi obietnicami przedwyborczymi i wykorzystywaniem czlonkowstwa w OSP czy tez stolkow w ZOSPie na plakatach wyborczych.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 11, 2008, 07:10:39 »
Jeśli chodzi o zadawanie pytań to pan Waldek ma doskonale opracowany system odpowiedzi "na każdą okazję". Tak, że ciężko będzie od niego cokolwiek wyciągnąć. Zwłaszcza, że on tak na prawdę wcale nie interesuje się strażakami więc może nawet nie wie o co nam chodzi.
Może lepiej zamieścić jakieś wspólnie wypracowane oświadczenie, w którym napiszemy, że mamy dość rządów jego ludzi, że mamy dość ustawianych przetargów na mundury z brzezin, samochody lekkie Ford a teraz pewnie jeszcze hełmy z Kalisza, itp

Nawet jak wejdzie pod jakimś innym nickiem (incognito) to i tak przeczyta bo nasz protest będzie już zamieszczony.

Pozdrawiam

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 11, 2008, 19:42:47 »
Oświadczenie? Można i oświadczenie. Pytania? Pytania już padły na forum - przykład?? Proszę bardzo:

Wiec ja zadam pytanie jako pierwszy. Panie Prezesie:
1. Czy nie można by było zmienić zapisu uchwały nr 95/18/2004 z dnia 16.12.2004 r. i uchwały nr 144/25/2005 z dnia 19.12.2005 r. w sprawie katogoryzacji jednostek. Uściślając chodzi o punkt 4. wymogi organizacyjno - techniczne poszczególnych kategorii JOT. W tabeli "Stan osobowy JOT-w" i "Normatyw wyszkolenia" chodzi o dodanie zapisu że są to stany i normatywy minimalne. Może to się wydawać drobnostką, ale dla mojej gminy ułatwiłoby to niesamowicie życie.
2. Prosiłbym o uszczegółowienie co oznacza odpowiednie przygotowanie merytoryczne osób funkcyjnych Zwiazku OSP RP o którym mowa w punkcie 7 każdego programu szkolenia wynikajacego z Systemu szkolenia członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Ja mam jakies przygotowanie ale nie wiem czy sie łapię. I chyba nikt albo większosć nie wie czy się łapie.
3. Dlaczego zmiana dotychczasowego systemu szkolenia spowodowała utratę dotychczasowych uprawnień. Ja rozumiem, że niektóre jednostki muszą sie doszkolić bo dotychczas nie mieli doczynienia ze sprzętem specjalistycznym. Ale w ogromnej ilości jednostek korzysta sie ze sprzędu ratownictwa technicznego i ze sprzętu ochrony dróg oddechowych. I teraz mamy zrobić szkolenie doskonalace. To tak jakby Pan jeździł samochodem przez ileć tam lat a ktoś wpadł na pomysł, ze trzeba coś zmienic bo Pan nie umie jeździć. I teraz my ochotnicy musimy brać udział w kursach doskonalacych (w myśl punktu IV. Kwalifikacje i uprawnienia - nowego systemu szkoleń) aby zachować swoje upranienia. A niestety niczego nowego nam tam nie powiedzą. A godzin te szkolenia jest trochę przeznaczonych. Czyli okazuje się, że to co dotychczas robiliśmy jest be i jesteśmy głąby i musimy się przeszkolić.
4. Dlaczego nikt z ZG nie wpadł na pomysł aby skoro od lat jest problem z interpretacją wysokosci ekwiwalentu dla strażaków - ochotnikó (słynne do 1/175) wystąpić do ustawodawcy o dokonanie zmiany tego zapisu na dokłądniejszy. Na jaki? Wystarczy poczytać nasze forum.
5. Dlaczego jest tak mało kursów z pierwszej pomocy. Przynajmniej tak jest na północy województwa dolnośląskiego. A jak już są robione to dla dwóch - trzech osób z powiatu. W tym tempie to nie przeszkolimy potrzebnej ilości strażakó przez najbliżesz dziesieciolecie. A wyszkoleni już nie będą w stanie jeździc do akcji ze wzgledu na wiek. Moze Pan sie zainteresuje tą sprawą.
6. Dlaczego nie ma kursów dla komendantów gminnych. Jakos nigdzie o nich nie słychać. W myśl statutu nalezy ich wybrać. To wybraliśmy. Ale niektórym przydałoby sie jakieś szkolenie. Ale tego szkolenia ani widu ani słychu.
7. Dlaczego w rozporządzeniu dotyczącym BHP strażakó przy akcjach, ćwiczeniach i takie tam nie znajduje sie zapis mówiacy, że strażak ochotnik powinien mieć okresowe szkolenie bhp. Przecież ci ludzie biorą udział w często niebezpiecznych akcjach a nigdzie nie jest zapisane że powinni się okresowo szkolić w zakresie bhp. A potem jest jak jest.
8. Jaki jest pana stosunek do często poruszanej tutaj kwestii ustawy o OSP. Może jakieś coś jest robione w tej dziedzinie a my nic nie wiemy, albo nie jest więc czemu nie jest. A moze mamy zebrać 100 000 podpisów jak to stanowi prawo i złożyć taką propozycję do sejmu? Tylko wtedy nasuwa sie pytanie po co nam związek?
9. Dlaczego na zwiazkowej stronie internetowej informacje np. o kursach są tak bardzo aktualne, że od dwóch lat wciąż są tam te same nieaktualne informacje. A nas się upomina że System OSP ma być w krótkim razie uaktualniony gdyż w innym przypadku nie dostaniemy jakiejs tam kasy.
10. I czy wogóle ZG i Zarządty Wojewódzkie czytają jakiekolwiek forum strażackie aby wiedzieć jakie są problemy OSP?
Pozdrawiam i mam nadzieję otrzymac choć na parę pytań odpowiedzi

Więcej przykładów - pytań mamy masę na forum!

Mówcie co chcecie - trzeba mieć jaja ze stali aby jako człowiek z najwyższej półki zejść  tu do nas, na samo dno piramidy i rozmawiać! Jak do tej pory w całym strażackim świecie było tylko kilku.
Jeśli chodzi o chaos zadawanych pytań - moderatorzy mają narzędzia aby utrzymać w ryzach dyskusję - i nie mam tu na myśli recenzowanie pytań - mam na myśli kulturę.

Dlatego - jeszcze zostało parę dni! można zebrać się do kupy i coś zrobić. Na początek zamieszanie - musimy zwrócić na siebie uwagę.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline osp.kz.2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 12, 2008, 11:06:38 »
Witam! popieram w 100% wchodzimy w to!!!! :rofl:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2008, 21:10:59 »
Wierzę w siłę tego forum :)

Offline Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 12, 2008, 23:02:18 »
Pomogę i ja bo pomysł jest dobry a może jak raz się dowiemy coś co nas nurtuje, pozdrawiam  :mellow:

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 13, 2008, 07:45:36 »
Mam nadzieję, że wszyscy którzy zadeklarowali, że wyślą  :mail: zrobią to.
Mam również nadzieję, że Ci którzy nie wypowiedzieli się w tym wątku również przyłączą się do akcji.
Mam również nadzieję, że całą akcję wesprą Ci którzy uważają pomysł wręcz za głupi! Na ten jeden dzień proszę was nie rozpatrujcie tego w żadnych kategoriach - zwyczajnie przyłączcie się do akcji i już. Jeśli wszystko się uda - efekt może być ciekawy!

Wierzę w siłę tego forum :)

Ja również - o sile przekonałem się już nie raz nie dwa!

Dziś 13 - jeszcze dwa dni!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2008, 08:15:01 »
Ja też się przyłączę...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 14, 2008, 07:30:45 »
Dziś 14
Mam nadzieję, że wszyscy którzy zadeklarowali wysłanie kilku maili zrobią to!

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 14, 2008, 07:50:46 »
Dziś 14
Mam nadzieję, że wszyscy którzy zadeklarowali wysłanie kilku maili zrobią to!



Dziś czy jutro? :)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 14, 2008, 07:58:18 »
JUTRO!

Przepraszam mogłem napisać:

Dziś 14
Mam nadzieję, że jutro wszyscy którzy zadeklarowali wysłanie kilku maili zrobią to!  :rofl:  :komp:
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 14, 2008, 09:04:59 »
JUTRO!

Przepraszam mogłem napisać:

Dziś 14
Mam nadzieję, że jutro wszyscy którzy zadeklarowali wysłanie kilku maili zrobią to!  :rofl:  :komp:


Pomożemy pomożemy :)DZIŚ WYSYŁAMY :)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2008, 07:15:21 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 15, 2008, 08:27:42 »
Ja już wysłałem!
Z dwóch adresów dostałem MAILER-DAEMON.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 15, 2008, 08:36:47 »
Daj znać z których...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 15, 2008, 08:46:26 »
Poszło 2 razy na wszystkie adresy ;)


Cytuj
Bardzo nam przykro jednakze nie udalo sie wyslac maila pod wskazane adresy.

<forum.straz@pawlak.pl>:
<wp@pawlak.pl>:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 15, 2008, 08:54:41 »
Wysłałem wiadomość na wszystkie adresy podane na pierwszej stronie tematu.
Maile podane post wyżej prawdopodobnie są nieaktywne też "odbiło" mi dwie wiadomości.

Pozostaje czekać na reakcję, oby tylko nie wyrzucili tego jako spam... ;)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 15, 2008, 08:56:46 »
Wysłałem na 3 z 5 (na te z których odbija chyba nie ma sensu wysyłać)?

Edit:
Tylko z tych dwóch mi nie wróciło:
waldemar.pawlak@sejm.pl,
zg@zosprp.pl

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Panie Waldku Pan się nie boi!!! W dniu 15 października !!
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 15, 2008, 08:59:09 »
Z zg@zosprp.pl też nic nie wyszło. Może to przez to, że gmaila używam...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl