Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Hydrant wewnętrzny - zamknięty na klucz ?

(1/3) > >>

przemo571:
Witam
U nas w szkole hydranty wewnętrzne są zamknięte na klucz, a tam gdzie ma być klucz jest kartka:
--- Cytuj ---Klucz znajduje się w sekretariacie
--- Koniec cytatu ---
Czy to nie jest czasem ograniczanie dostępu do urządzeń przeciwpożarowych?


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI)
w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
[...]
Rozdział 2
Czynności zabronione i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej
[...]§ 4. 1. W obiektach oraz na terenach przyległych do nich jest zabronione wykonywanie
czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie
prowadzenia działania ratowniczego lub ewakuacji:
[...]
18) uniemożliwianie lub ograniczanie dostępu do:
a)   gaśnic i urządzeń przeciwpożarowych [...]
[...]

barwa:
Tak dla ścisłości to jest pkt 14 (nie ma 18-tego punktu)

Ale faktycznie jest to to łamanie tego zapisu.
Co gorsza dość notarycznie we wszalakiego rodzaju zakładach i budynkach łamany.

W szkołach niestety wynika to czestokroć z wandalizmu uczniów, którzy dla zabawy biją szybkę wyciągają klucz.

MGNACZUS:
Niby łamanie przepisu tyle, że...
Szafki hydrantowe zbudowane są z "miękkiego" tworzywa i w łatwy sposób można je otworzyć nawet bez klucza. Słyszałem już i takie tłumaczenie.

darek:
No, dobra. Widziałem też i takie: "wąż do hydrantu znajduje się na portierni". Bzdura? Zgoda. Ale nie sztuka krytykować. Krytyka ma być konstruktywna. Jaki widzicie REALNY sposób na powrót do "normalności"? Pamiętajcie, że te "wynalazki" powstają głównie w szkołach, szpitalach i innych niezamożnych instytucjach. Czekam na pomysły...

dago:
Widziałem skrzyneczkę z kluczem w szkole podstawowej zawieszoną na wysokości ok. 2 metrów z kawałkiem na ścianie. Zdaje się, że to wystarczyło, dyrektor nie narzekał ,że mu ktoś robi psikusy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej