Autor Wątek: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW  (Przeczytany 27781 razy)

Offline (Zwykły) Strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 15, 2013, 20:48:03 »
Odgrzewam kotleta może mi pomożecie odnośnie kontroli. W łodzkim jest tak że każda zmiana ma kontrolę co dwa lata ale doszły nas słuchy że temat się trochę zmienił i kontrola jest co roku ale ogólnie w jednostce a na którą zmianę padnie no to ma pecha. Dzięki za odp.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2013, 14:21:49 »
Powiadasz co 2 lata tez tak bym chciał chłopaki ze woj śląskiego maja kontrole x razy w roku ( też jestem z woj śląskiego ) w tamtym roku moja zmiana miala 4x kontrol ( założenia + test + czasami pytania indywidualne ) a w tym roku już miałem na zmianie 3x kontrol a taka kontrola może być o każdej porze dnia lub nocy ostatnio miałem w niedziele po 20  :gwiazdki: ale poszło ok uff
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:47:49 »
Cytuj
Jakie wogole korzyści inspekcje daja PSP, bosamym kontrolujacym owszem, pracę dobrze zaszeregowane stanowisko i rozwój "papierowej kariery".
Cieszył bym się gdyby do dyskusji właczyli się inspekcyjni.
Z założenia powinna lepiej przygotować strażaka do jego obowiązków......., dać pogląd na jego przygotowanie zawodowe....., jego umiejętności praktyczne...... Tyle teorii, jak jest wszyscy powyżej już opisali. Szkoda że w większości przypadków sprowadza się to do próby udupienia, aby mieć haka na ludzi - jak mam coś ci dać więcej jak spieprzyłeś to i to, wtedy i wtedy. Żałosne jest podejście kontrolujących, jeszcze bardziej żałosny jest stosunek ich przełożonych do strażaków. Co do kontroli ,,na ulicy" zapewne skończą się  jak dojdzie do kolizji na drodze i może ktoś w końcu walnie się w ten pusty łeb i stwierdzi że nie o to chodzi w tych kontrolach. Założenia podczas kontroli to także temat rzeka, ale czego można się spodziewać po kontrolujących, którzy pożar widzieli  w ,,Ognistym Podmuchu". Rozbudzona fantazja przerasta zdrowy rozsądek, niestety.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2013, 17:23:15 »
Cytuj
Jakie wogole korzyści inspekcje daja PSP, bosamym kontrolujacym owszem, pracę dobrze zaszeregowane stanowisko i rozwój "papierowej kariery".
Cieszył bym się gdyby do dyskusji właczyli się inspekcyjni.
Z założenia powinna lepiej przygotować strażaka do jego obowiązków......., dać pogląd na jego przygotowanie zawodowe....., jego umiejętności praktyczne...... Tyle teorii, jak jest wszyscy powyżej już opisali. Szkoda że w większości przypadków sprowadza się to do próby udupienia, aby mieć haka na ludzi - jak mam coś ci dać więcej jak spieprzyłeś to i to, wtedy i wtedy. Żałosne jest podejście kontrolujących, jeszcze bardziej żałosny jest stosunek ich przełożonych do strażaków. Co do kontroli ,,na ulicy" zapewne skończą się  jak dojdzie do kolizji na drodze i może ktoś w końcu walnie się w ten pusty łeb i stwierdzi że nie o to chodzi w tych kontrolach. Założenia podczas kontroli to także temat rzeka, ale czego można się spodziewać po kontrolujących, którzy pożar widzieli  w ,,Ognistym Podmuchu". Rozbudzona fantazja przerasta zdrowy rozsądek, niestety.
A przede wszystkim kontrole mają udowodnić i potwierdzić wyższość KW nad KP i potwierdzić sens utrzymywania rozbudowanej struktury KW.  :straz:
ps. Życzę szczęścia i cierpliwości w kontaktach z zespołami inspekcyjnymi.. - zapamiętaj ! "kontrolujący ma zawsze rację nawet jak jej nie ma " :krzyk:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ARGA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Zycie weryfikuje nasze widzenie świata
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:19:31 »
Panowie a co robiliby innego bochaterowie z pionu kontrolnego poza kontrolami KM ? Przecież by się długopisami pozabijali w KW z nudów, jeden z takich bochaterów był jakiś czas w mojej jednostce jako wtedy jeszcze aspirant, do dziś wszyscy pamiętają jak odmówił założenia aparatu i wejścia do płonącego mieszkania bochater z bożej łaski...
Masz prawo mieć swoje zdanie ..ale ja mam prawo mieć je w ................ ale zawsze możemy podyskutować.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 03, 2013, 10:22:36 »
Taaa, inspekcje z KW. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, co i na jakiej podstawie chce kontrolować jakiś kapitan z KW, który nigdy nie służył w podziale ? Przyjeżdża taki i ustawia ogniomistrza z ponad 20 letnim stażem. Bądźmy poważni.

Offline tetlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 03, 2013, 10:27:47 »
Kolego Zbodniarz  :P   
  Ano na takie  samej podstawie na jakiej świeżo upieczony upieczony absolwent SA, CS czy SG zostaje wykładowcą i instuktorem na owych szkołach !!!!!
POZDO   Odwrotny   KRAJ   !!!!

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 03, 2013, 11:24:26 »
Kolego, tetlee - dlatego jest to chory system. Kto przy zdrowych zmysłach mógł wpaść na pomysł by ludzie bez jakiegokolwiek przygotowania praktycznego oceniali  działania praktyczne innych???
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.296
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 03, 2013, 12:08:10 »
A przejmujecie się jeszcze takimi kontrolami ?

Słyszeliście by kogoś w SP ukarać , przecież sukces jest zanim wóz wyjedzie z garażu .

Przestałem czytać zalecenia, zauważać kontrole, po prostu robię swoje zgodnie z sumieniem

Nie kopię się z koniem bez potrzeby  bo szkoda energii

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2013, 13:51:03 »
Miko nie do końca jest tak kolorowo. Nie wiem jak na poziomie KW, ale obecnie w KM w "stolycy" inspekcja gotowości bojowej ma na celu nie tylko sprawdzenie poziomu wyszkolenia strażaków, ale również zaoszczędzenia nieco grosza. Zasłyszane od kolegów z miasta: źle napisany test wiedzy może skutkować obniżeniem dodatku, podobno osoba funkcyjna (d-ca zmiany, jego zastępca, d-ca sekcji) jeśli wypadnie słabo na tle zmiany może zostać zdegradowany w funkcji - w tym przypadku nie wiem na jakiej podstawie. Oczywiście nie chcę tu usprawiedliwiać słabych dowódców, pytanie tylko kto układa te testy i jak są one oceniane, bo w takiej sytuacji daje to możliwość łatwego manipulowania ludźmi.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline emeryt 17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 04, 2013, 09:31:10 »
 Inspekcje nie manipulują tylko ludzie, a następni ludzie dają się manipulować. Inspekcja ocenia wyszkolenie JRG a nie zmiany służbowej. Za wyszkolenie JRG odpowiada dowódca JRG. Słyszeliście kiedyś żeby za złą ocenę z inspekcji został zdegradowany d-ca jednostki bo ja nie. Jest jeszcze kwestia oceny działań z udzielania pomocy przedlekarskiej. Ratownik z JRG otrzymuje po egzaminie prawo do udzielania pomocy przedlekarskiej przez okres 3 lat i żaden oficerek z KW nie może tego podważyć.
 Jeżeli w jakieś jedostce d-ca zmiany lub jego zastępca dostaje mocno "po uszach" za inspekcę to tylko dlatego że boi się napisać odwołania na piśmie.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Inspekcje gotowości Bojowej przez KW
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:13:18 »
Cytuj
Ratownik z JRG otrzymuje po egzaminie prawo do udzielania pomocy przedlekarskiej przez okres 3 lat i żaden oficerek z KW nie może tego podważyć.
A kontrolujący ma prawo na podstawie testu i ćwiczenia praktycznego ocenić zmianę jak tylko chce.......Tylko pytanie brzmi: jakimi regułami się kieruje, bo doświadczenia praktycznego w wielu przypadkach to za bardzo nie ma.
 
Cytuj
Jeżeli w jakieś jedostce d-ca zmiany lub jego zastępca dostaje mocno "po uszach" za inspekcę to tylko dlatego że boi się napisać odwołania na piśmie.
Może po prostu jest realistą i nie zaciska jeszcze bardziej pętelki na własnej szyi??
Miko znam przypadek np ze świętokrzyskiego, tam obaj d-cy / 11 i 13/ dostali po dodatkach.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.