Służba > Forum zawodowców

Nowy Stopień.

(1/5) > >>

Ajax:
Wraz z masową ostatnio "produkcją" aspirantów /trzy uczelnie dzienne + zaoczni/ proponuję poważnie decydentom zastanowić się /zbliża się maj/ nad ustanowieniem kolejnego stopnia w tym korpusie. Miejsce na pagonach akurat jeszcze jest. ;)
Niedawno powstały nowe stopnie, tyle że "generalskie". Dlaczego więc skoro już niedługo /w tym tempie/ będzie to najliczniejsza grupa funkc. dłużej czekać? :rolleyes:  
Proszę nie mówić o względach finasowych, bo w końcu ktoś te szkoły powołał, utrzymuje i kieruje non stop do nich ludzi. Zresztą np. ostatnio utworzone stanowisko 3 Z-cy w KG z "przybudówką" napewno w skali roku wychodzi więcej. W obecnej dobie, gdy niemal każdy funkc. ma już jakieś tam średnie wykształcenie - uzyskane w ten, czy inny sposób oraz bez problemu - może poza dziennymi, kończą SA zocznie, stwórzmy wieksze i szersze możliwości awansu /i tak są tu jedne z najdłuższych tzw. czasookresów wysługi w stopniu/. Nie jest to wiele, ale może choć Ci starsi przed emeryturą dostaną choć kilka zł. wiecej.
Ciekawy jestem opini innych... :)

Ps. Dziękuję bardzo za udział w głosowaniu dn. 26.02. i wg. mnie rozsądne odpowiedzi. Zobaczymy co dalej. Za kilka dni postaram się może to jakoś podsumować?  :rolleyes:

ogniomiszcz:
A mi się wydaje, że stopni w straży to mamy dosyć a nawet za dużo. Co ci po awansie skoro idzie za nim podwyżka 30zł brutto. Policzcie sobie ile trzeba kasy, żeby np. obszyć się z st.kpt na mł.bryg. - pół roku tą różnicę trzeba odkładać :P .
Przy takim rozdrobnieniu stopni nie czuje się żadnych różnic pomiędzy nimi i gdzieś przepada ten autorytet "starszego stopniem"
Może powinno być mniej stopni. np.:
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał
Wtedy wszystkim by zależało bo większa kasa by szła za awansem. Tylko jak znowu jakiś "mądry inaczej" weźmie się za dopasowywanie stopni do etatów i czasokresów to może nas głowa rozboleć  :angry: . Oczywiście awans na poszczególne stopnie nie powinien być uzależniony od ukończenia jakiejś szkółki niedzielnej.

bartek6:
zubek a ja mam do ciebie pytanie, bo nie pamiętam czy też mi dałeś w związku z tym w kość i nawymyślałeś o ambitniaków itp., czy oficer na podziale nie miał by prawa awansu na brygadiera? od razu też wyjaśniam  że stopień generalski powinien posiadać tylko ui wyłącznie komendant główny
co do pomysłu ajaxa to uważam że jak najbardziej powinien być taki stopień , bo w porównaniu z pozostałymi korpusami ( nie licząc szeregowego) jest najmniejszym, ale pod jednym warunkiem i to o tym pisał zubek ,że dla oficerów nie będzie wymaganych stanowisk aby otrzymac awans w swoim korpusie  a tak niestety obecnie jest( d-ca zmiany max. awans na st.kpt.)  

Quelle:
***Może powinno być mniej stopni. np.:
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał
*****
Dobry pomysł.Kiedy realizacja-udzielę poparcia. ;)  

Piotrek:
strażak
ogniomistrz
aspirant
kapitan
brygadier
generał

Bardzo dobry pomysł!!!
Popieram w 100% :)  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej