Autor Wątek: 1% 2007- co jest grane  (Przeczytany 6465 razy)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: 1% 2007- co jest grane
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2008, 07:14:49 »
jako OSP już nie musisz być OPP. Można to zrobić przez ZOSP.
http://www.ospcheciny.prv.pl/podatek.doc

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: 1% 2007- co jest grane
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2008, 11:15:57 »
Witam,koledzy czy ktoś może mi powiedzieć czy 1% możemy podarować każdej OSP czy tylko tym jednostkom co mają status "organizacji użytku publicznego". Bo moja osp nie ma tego statusu i niewiem czy mogę sie starać u firm żeby oddali na moją osp. Zgóry dzieki za odp.  Pozdrawiam
skontaktuj się z fundacją EDURA - za ich pośrednictwem możesz przekazać 1% własnej jednostce, a dodatkowo nie pobierają oni żadnych "haraczy" czyli dostajesz tyle ile wpłacasz.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: 1% 2007- co jest grane
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:14:06 »
My dostaliśmy ponad 1000 zł, ale teraz mam nadzieje będzie lepiej bo zrobimy większą promocje :)
pieniądze są do wykorzystania wszędzie byle  (jak wcześniej wspomniano) faktura była na ZW OSP RP.
W łódzkim ZW zrezygnował z 20% i dobrze.
rozwiązaniem jest zrobienie żeby Zarząd gminny lub Powiatowy uzyskał status OPP a wtedy możecie mieć mniejsze problemy ale wiadomo prawdopodobieństwo tego jest małe że komuś się będzie chciało bo pracy przy tym jest mnóstwo :(
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: 1% 2007- co jest grane
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2008, 19:24:32 »

rozwiązaniem jest zrobienie żeby Zarząd gminny lub Powiatowy uzyskał status OPP a wtedy możecie mieć mniejsze problemy ale wiadomo prawdopodobieństwo tego jest małe że komuś się będzie chciało bo pracy przy tym jest mnóstwo :(
Kolego coś pomieszałeś ZOSP RP ma status OPP.  Może go zyskać natomiast Twoja OSP.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: 1% 2007- co jest grane
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2008, 22:19:17 »
Może i faktycznie pomyliłem, ale z tego co napisałeś by wynikało że tym samym zarząd gminny czy powiatowy też ma taki status ale czy tak jest??
Wiem ze moja OSP może ale nie w każdych sytuacjach jest to opłacalne w sumie to warto żeby któraś OSP o statusie OPP się wypowiedziała.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: 1% 2007- co jest grane
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2008, 23:31:02 »
Zarządy gminne, pow. czy woj. są władzą oddziałów terenowych ZOSP, nie są to autonomiczne stowarzyszenia. W swojej jednostce po przeanalizowaniu zysków i kosztów wprowadzenia statusu OPP, wolimy zostawić 10 % związkowi. Nawet pozostawienie 30 % nie zrekompensuje kosztów (w zależności od wpływów) jakie jednostka poniesie (księgowanie, upublicznienie sprawozdania). Choć, jeśli obecnie urząd skarbowy robi to jednym przelewem(?) to może warto do pomysłu wrócić.