Służba > Prawo w służbie

Nowe rozporządzenie o bhp!!!

(1/10) > >>

Sajmonowski:
Drodzy koledzy.
Otwieram wątek, żeby porozmawiać o tej nowelizacji, oczekiwanej przecież od lat (nie przesadzam) i wielokrotnie zmienianej na etapie projektów. Przede wszystkim pragnę zapytać, czy ktokolwiek wie, który projekt został podpisany, a może żaden z dotychczasowych a jeszcze inna wersja? Czy ktoś ma już dostęp do treści aktu prawnego, który będzie nas ob owiązywał całkiem niedługo?
Rodzi się szereg pytań, choćby takie, czy pozostano przy zapisie nakazującym wyjazd pełnej obsady pierwszego wozu (w mniejszych strażnicach = "ostatni gasi światło"), ale i wiele innych.
Serdecznie proszę o udostępnienie, w miarę możliwości, treści rozporządzenia. Informacja na stronie KG PSP też była:
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=31345
Oczywiście nie ukrywam, że jak każdego z nas, trawi mnie ciekawość odnośnie mnie konkretnie interesujących zapisów (akurat dotyczących poszkodowanych strażaków), ale nie tylko
Pozdrowienia i liczę na Was koledzy ;)

sam_go:
Jest na stronie ZZS Florian.

http://zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2008/inne/BHP_po_podpisie.pdf

Przyjemnej lektury, ja jutro poczytam

Sylwek:
Tak sobie zerknąłem i mam pytanko, czy w związku z tym całym tekstem gdzie jest napisane wyraźnie że dotyczy PSP należy rozumieć że nas z OSP to dalej będzie dotyczyło to rozporządzenie: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych warunków bhp służby strażaków ... (Dz. U. z 1997 r. Nr 145, poz. 979) http://www.abc.com.pl/serwis/du/1997/0979.htm

Jak to rozumieć? Jak się to ma do całego "strażakowania" (ogólnie w zarysie nie wnikając w różnice i zbieżności pomiędzy tymi dwoma dokumentami) - mamy przy akcjach stosować rożne zasady bezpieczeństwa dla funkcjonariuszy PSP i różne dla członków OSP? Coś to chyba jakoś dziwnie działa.


dodane

paragraf 54 pkt 2 "Strażakom w strefie zagrożenia wyznacza się dwóch strażaków do asekuracji" :)

rafal.bula:
Art. 29a Ustawy o PSP, ustęp 4 mówi:

--- Cytuj ---4. Wymagania, o których mowa w rozporządzeniu wydanym na podstawie ust. 2,
mają odpowiednie zastosowanie do innych osób biorących udział w akcjach ratowniczych,
ćwiczeniach lub szkoleniu.
--- Koniec cytatu ---

MIKO:
Jakiś rewelacji nie wymyślono .

Najbardziej podoba mi się zapis , ze pierwszy zadysponowany zastęp do zdarzenia wyjeżdża  w pełnej obsadzie .  Chcę to zobaczyć w praktyce  :maska:

Pozdrawiam MIKO

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej