Autor Wątek: Jak wyglądają badania?  (Przeczytany 3561 razy)

Offline chucherko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Jak wyglądają badania?
« dnia: Wrzesień 24, 2008, 10:48:48 »
Witam, i mam pytanie odnośnie tego jak wyglądają badania lekarskie w przypadku naboru "z ulicy".
1. Jak wyglądają badania specjalistycznej i u jakich lekarzy są one wykonywane? (dentysta, laryngolog? czy jest to ogólnie jakoś, w stylu prześwietlenie płuc i opis, badanie wzroku, itp?)
2. Jak wyglądają badania u psychologa? Czy oprócz testów, jest też rozmowa oko w oko z panią psycholog? Co takiego strasznego w tych testach, że wszyscy się ich lękają?  :szalony: Wiem, że to w zasadzie, miejsce gdzie najwięcej ludzi odpada, z tym że nie wiem czy to z racji jakiejś "ułomności psychicznej lub braku predyspozycji" czy też po prostu jest to miejsce w którym nie da się udowodnić, że ktoś odpadł bo nie miał poparcia? Czego się spodziewać ewentualnie na takiej rozmowie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Czy kol. poczytał nieco Forum /choćby Dział../? Coś mi się wydaje, że tylko zadał pytanie i oczekuje wyczerpującej nt. odpowiedzi! Trochę m.in. http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9284.0.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 14:24:23 wysłana przez Ajax »

Offline denzel998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak wyglądają badania?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2008, 11:02:43 »
Mam jeszcze dodatkowe pytanko.. Gdy komisja lekarska stwierdzi, że kandydat ma np. krzywą przegrodę nosową to czy kierowany jest on na prosotowanie przegrody czy komisja lekarska odrazu go odrzuca..?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Jak wyglądają badania?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2008, 13:47:48 »
2. Jak wyglądają badania u psychologa? Czy oprócz testów, jest też rozmowa oko w oko z panią psycholog? Co takiego strasznego w tych testach, że wszyscy się ich lękają?  :szalony: Wiem, że to w zasadzie, miejsce gdzie najwięcej ludzi odpada, z tym że nie wiem czy to z racji jakiejś "ułomności psychicznej lub braku predyspozycji" czy też po prostu jest to miejsce w którym nie da się udowodnić, że ktoś odpadł bo nie miał poparcia?

Kolego psycholog i psychiatra ma ocenić czy przedewszystkim dojrzałeś do zadań jakie Cię czekają w PSP. Lekarze Ci po chwili spędzonej z Tobą wiedzą jak Cię podejść. Nie nie chodzi tu o to co mówisz ale jak się zachowujesz, jakie wykonujesz gesty itp. Zapewne będziesz robił wszystko aby ale zostać strażakiem czasem i to może być przeszkodą w dostaniu się do PSP.
Podam Ci przykład gdy byłem w wojsku.
Na unitarce mieliśmy chłopaków, którzy chcieli za wszelką cenę dostać się do kompanii rozpoznania. Surwiwal, sztuki walki, wszystko co związane z wojskiem mieli w małym palcu. Oni widzieli tylko jeden cel - będę komandosem - i całe życie poświęcili dla osiągnięcia tego celu.
Gdy po unitarce przyszły przydziały okazało sie że nikt z nich nie został przyjęty bo przez swoja determinację stali się zbyt niebezpieczni dla siebie i innych.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Jak wyglądają badania?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2008, 00:24:01 »
Powiem tak jezeli zostales nominowany do komisji lekarskiej z KM KP i modl sie zebys przeszedl to za pierwszym razem bo wszelkie odwolania nie wchodza tu w rachube .Idzie pismo z WKL  MSWiA do komendy  ze jestem N (zdolny) i juz nikt nie patrzy na to czy sie odwolujesz czy nie .Po testach spr. wybieranych jest kilku najleprzych i oni sa delegowani na WKL jak ktos odpadl to mowi sie .......niefart........ :cooo:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Jak wyglądają badania?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2008, 23:31:59 »
Cytuj
Gdy komisja lekarska stwierdzi, że kandydat ma np. krzywą przegrodę nosową to czy kierowany jest on na prosotowanie przegrody czy komisja lekarska odrazu go odrzuca..?

Ja zawsze na badaniach miałem krzywy kręgosłup...... ale od 3 lat mam krzywą przegrodę nosową (kręgosłup mi się już wyprostował ?? )
Pani doktor zawsze pyta czy mi to nie przeszkadza .... a czasem sugeruje zeby "nadstawic się z drugiej strony"...
Renty na to nie dostałem ani żadnych ograniczeń więc chyba nie dyskwalifikuje Cię to jako kandydata na Strazaka

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Jak wyglądają badania?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2008, 23:55:30 »
Heheee...
Coś (po 30l.) podobnie - obecnie krzywy kręgosłup, ale gł. to nerwica, nadciśnienie, wrzody żołądka, dwunastnicy, zwyrodnienie stawów, itd. ale zwykle wg. Szanownej Komisji Lekarskiej MSWiA to nie są schorzenia powstałe w związku ze służbą!  :huh:
Kolega w br. w znacznie gorszym <stanie> dostał na odchodne po niemal 30 l. na PB "0 % "  :angry: Z kolei w KP... a szkoda słów - wiadomo!  :'(
Pozdr.
Ps. Tak to już bywa, że jedni nie mogą się usilnie,dzięki tym Panom /zwykle nie w temacie/ dostać, a inni spoko odejść.  :krzyk: To również, coś podobnie <nieco> jak z wszelkiej "maści" medalami.  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2008, 00:37:37 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.