Autor Wątek: Dodatek szkodliwy...  (Przeczytany 32855 razy)

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 10, 2006, 08:09:32 »
Witam!
Chyba z 1,5 roku temu przeprowadzono jakieś badania-pomiary na moim PSK przez nieznaną mi firmę i stwierdzono, że praca przy przy 4 komputerach /monitorach/ i 3 rtf. stacjonarnych i 1 przenośnym iluś tam tel. w pomieszczeniu o pow. ok. 40 m2  nie stwarza żadnego realnego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Co do płacenia jakiegokolwiek szkodliwego również - dla nich/podział/ jakoś dotychczas nie słyszałem :(
Pozdr.
Mysle ze tu rekompensata jest 18 dni urlopu dodatkowego.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2006, 11:14:49 »
Poczytajcie  to Du z 97 roku ze zmianami  punkt 94 poz 575 rozp MSWiA w sprawie uposażen strażaków. :rolleyes:
Pozdrawiam Cięń em.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2006, 19:08:17 »
Ire pisze:
Cytuj
Mylisz pojecia drogi kolego. Dodatek szkodliwy a % emerytury nie maja do siebie ani troche.
Nie pisałem, że dzieki liczeniu szkodliwego otrzymamy jakis % więcej do emerytury, a tutaj cytuję siebie:
Cytuj
Odpowiadam tak: po to,ze kiedys koledzy z pewnościa większość bedzie się wybierało na emeryturke i zaczyna się dopiero wówvczas szukanie wszystkiego co mogłoby skutkować otrzymaniem paru % od komisji MSWiA za zdrówko utracone podczas wieloletniej pracy w PSP,
czytaj ze zrozumienie, bo były przypadki, ze żądano od przyszłego emeryta udowodnienia, ze faktycznie pracując w podziale bojowym wykonywał prace, które mogły w przyszłosci zaskutkować pogorszeniem się zdrowia (praca w ekstremalnie niskich lub wysokich temperaturach, narażnie na substancje szkofdliwe, dymy toksyczne ipt.), więc zanim napiszesz, że wiesz co miałem na mysli, jeszcze raz przeczytaj mój post!

sam_go
 
Cytuj
Wyjaśniałem sprawę i okazuje się że te kwity nie są nawet archiwizowane tak, aby mogły słuzyć do przedstawionego przez Ciebie celu.
to jest kwestią pracodawcy, żeby zabezpieczyć pełna dokumentację pracownika, tak samo jak listy obecności, więc nie ja się mam martwić tylko oni mają mi udowodnić, że nie prawdą jest, ze podaję na komisji, ze nie miały miejsca przypadki styczności z np. substancjami toksycznymi, które mogły wywołać  zmiany chorobowe w organizmie
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2006, 19:24:08 »
Ale karty szkodliwości są w innej kategorii archiwizacji i tego nie zmienisz.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2006, 22:04:29 »
Pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Jakie karty szkodliwości (co to takiego)? Są jakieś odgórne wzory?
Co jaki okres powinno być wypłacane to szkodliwe? Co miesiąc, półroku?
To szkodliwe jest wliczane do dodatku służbowego, czy musi być wypłacane oddzielnie?

Powiedzcie coś o tym więcej, aby rozjaśnić sprawę.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2006, 22:55:15 »
Po prostu za ściagnięcie "kotka" czy uwolnienie łabędzia, ugaszenie kosza z śmieciami - takie ekstremalne akurat przykłady :angry: się /za/ liczy. Jednak, żeby ktoś spać mógł w miarę spokojnie, inny musi  niestety czuwać - po prostu w ogólnym rozrachunku nie istotne. :angry:
Pozdr. Ech...
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2006, 23:06:20 »
Tak są druki, w które się wpisuje wykonywane czynności i stopień szkodliwości. Robione co miesiąc. Kasa żadna a dodatkowa robota dla d-cy zmiany.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2006, 12:48:40 »
Pagon pisze:
Cytuj
Pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Jakie karty szkodliwości (co to takiego)? Są jakieś odgórne wzory?
Co jaki okres powinno być wypłacane to szkodliwe? Co miesiąc, półroku?
To szkodliwe jest wliczane do dodatku służbowego, czy musi być wypłacane oddzielnie?

Powiedzcie coś o tym więcej, aby rozjaśnić sprawę.
no i nasuwa mi się pytanie, czy my piszemy o tej samej strazy pożarnej czy granicznej? Przeciez to sa wzory przesłane do komend z KG już kilka lat temu!
PS. To jest własnie obraz naszej PSP co komenda to innyc obyczaj, inne procedury, obowiązujące bardziej lub mniej przepisy, no kurna szok...
 PS. Poza tym wszystkim, to sa faktycznie marne grosiaki, wiecej kosztuje godzina pracy strazaka licząc szkodliwe niż samo szkodliwe
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 11, 2006, 17:34:41 »
Na dolnym śl są jedostki, w których wolno wpisywać tylko jedno zdarzenie na dobę  - szkodliwe jak zdążyłem ustalić.W innych powiatach  tego województawa wpisuje się wszystkie - czas pracy w warukach szkodliwych- powyżej 31 min. wtedyza każde 31 min zaliczaja czas służby w warunkach szkodliwych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2006, 11:24:56 »
No i powiem wam ze ROBARD ma racje , jutro idę do Kom i robię raban na temat szkodliwego - następnym razem opisze co sie działo i wspólnymi ( mam taka nadzieję ) silami dojdziemy do PRAWAISPRAWIEDLIWOśCI! -_-
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2006, 19:16:48 »
judoga:
Cytuj
No i powiem wam ze ROBARD ma racje
dziękuję  :mellow: ja prawie zawsze mam rację, tylko te prawie
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:27:16 »
Panowie którzy zabrali glos w sprawie szkodliwego : chciałbym sie od was dowiedzieć , czy jesli macie wypłacane te pieniądze to w jaki sposób sie to u was odbywa ( i nie chodzi mi o to że napiszecie mi że idzie się do kasy i bierze się ) tylko czy wypełnia się jakieś druki czy co - wiem o ustawie i mam wiedze przeczytaną z Dz.U. z roku 1997 i późniejszymi zmianami z roku 2005 choć były one symboliczne , jednakże interesuje mnie formalna sprawa załatwienia tej kwesti.
- piszcze od kiedy macie wypłacane ten dodatek
- czy on obowiązywał wcześniej niz od roku 1997
- na jakie trudności możemy się natchnąć ruszając ten temat u siebie
Z góry dziekuje za pomoc!
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 10, 2006, 00:03:42 »
Panowie którzy zabrali glos w sprawie szkodliwego : chciałbym sie od was dowiedzieć , czy jesli macie wypłacane te pieniądze to w jaki sposób sie to u was odbywa ( i nie chodzi mi o to że napiszecie mi że idzie się do kasy i bierze się ) tylko czy wypełnia się jakieś druki czy co - wiem o ustawie i mam wiedze przeczytaną z Dz.U. z roku 1997 i późniejszymi zmianami z roku 2005 choć były one symboliczne , jednakże interesuje mnie formalna sprawa załatwienia tej kwesti.
- piszcze od kiedy macie wypłacane ten dodatek
- czy on obowiązywał wcześniej niz od roku 1997
- na jakie trudności możemy się natchnąć ruszając ten temat u siebie
Z góry dziekuje za pomoc!
Po każdym zdarzeniu wypełnia się arkusz ze szkodliwym (zrobione prze kolege ze zmiany)  a na koniec kwartału podaje się sumaryczną ilość godzin przy zdarzeniach na każdego strażaka. Potem D-ca przekazuje to do KM i przy wyplacie dostajemy te kilka groszy więcej.
A co do tego od kiedy to teraz ci nie odpowiem, ale postaram się niedługo dac znać.
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2006, 20:57:26 »
Kiedyś już o tym m.in. Ja pisałem - cholerna niesprawiedliwość między <SK>, a tzw.podziałem  w tym zakresie, ale co tam :angry: Kto nieco choć kuma w tym temacie  - to zrozumie w czym rzecz, napewno!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2006, 10:53:23 »
Do Ogniowego : dzięki za odp , jeśli mógłyś w jakiś sposób przsłać mi ten arkusz ( adrs dostępny w nicku ) to będę ci bardzo wdzięczny . Zrozum że chcę uderzyć do "STAREGO" ze wszystkimi argumentami i dokumentami i przedewszystkim z podkładką że to jest w Polsce i należy się - pytanie brzmi czy uda nam sie  to ze spłata od 1997 roku . Napewno bedę próbował i opisze co uzyskałem .
 Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku ^_^ ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:09:07 »
...pytanie brzmi czy uda nam sie  to ze spłata od 1997 roku ...
Odpowiedź: nie uda wam się. Roszczenia z tytułu służby strażaka PSP przedawniają się z upływem trzyletniego okresu. Poscieszające jest jedynie to, że działa to w obie strony :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2006, 16:32:00 »
Do Ogniowego : dzięki za odp , jeśli mógłyś w jakiś sposób przsłać mi ten arkusz ( adrs dostępny w nicku ) to będę ci bardzo wdzięczny . Zrozum że chcę uderzyć do "STAREGO" ze wszystkimi argumentami i dokumentami i przedewszystkim z podkładką że to jest w Polsce i należy się - pytanie brzmi czy uda nam sie  to ze spłata od 1997 roku . Napewno bedę próbował i opisze co uzyskałem .
 Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku ^_^ ^_^
Tak jak pisałem, arkusz jest zrobiony na potrzeby naszej zmiany i nie jest to jakiś arkusz narzucony np. przez KG, ale zapytam się autora tego arkusza czy nie ma nic przeciwko temu i jak uzyskam pozytywną odpowiedź to ci podeślę.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2006, 17:24:16 »
robard :
no i nasuwa mi się pytanie, czy my piszemy o tej samej strazy pożarnej czy granicznej? Przeciez to sa wzory przesłane do komend z KG już kilka lat temu!
PS. To jest własnie obraz naszej PSP co komenda to innyc obyczaj, inne procedury, obowiązujące bardziej lub mniej przepisy, no kurna szok...
 PS. Poza tym wszystkim, to sa faktycznie marne grosiaki, wiecej kosztuje godzina pracy strazaka licząc szkodliwe niż samo szkodliwe

Gdzie znaleźć te druki? Jak masz to prześlij!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2006, 17:51:06 wysłana przez grom@ »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 20, 2006, 10:28:59 »
Do Ogniowego : dzięki za odp , jeśli mógłyś w jakiś sposób przsłać mi ten arkusz ( adrs dostępny w nicku ) to będę ci bardzo wdzięczny . Zrozum że chcę uderzyć do "STAREGO" ze wszystkimi argumentami i dokumentami i przedewszystkim z podkładką że to jest w Polsce i należy się - pytanie brzmi czy uda nam sie  to ze spłata od 1997 roku . Napewno bedę próbował i opisze co uzyskałem .
 Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku ^_^ ^_^
Wysłałem ci na priv z opisem co i jak .Powodzenia
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 20, 2006, 12:19:23 »
Do Ogniowego : pierwsze starcie w czwartek 22 , o 9:30 , napisze ci na prvie!!!
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 22, 2010, 11:33:14 »
Czy orientują się Panowie i Panie ile kwotowo w PLN przypada na I, II, III i IV grupę dodatku szkodliwego? Może ktoś ma gotową tabelę do przeliczania czasu pracy w warunkach szkodliwych na złocisze? Pozdrawiam

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:36:38 »
Do ktorej gr zaliczyc dzialania powodziowe zwiazane z ukladaniem workow, ewakuacje ludzi przy pomocy sprzetu plywajacego?Teoretycznie jako 1 gr, ale co z faktem ze woda powodziowa jest mocno zanieczyszczona przez roznego rodzaju padline a kontakt z taka woda jest powiedzmy "zakazny"
...życie depcze wyobraźnię...

Offline matjack66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:02:01 »
Witam.Przeglądając grupy szkodliwości i najbardziej odpowiednia wydaje się druga ze względu na zapis o ciężkiej i długotrwałej pracy.Co do kontaktu z z wodą wydaje mi się naciągany.Nie wszyscy , nie wszędzie,czy ktoś stwierdził skażenie wody? Czwarta grupa tylko w szczególnych przypadkach [ praca pod wodą, kontakt z denatami,praca na wysokości].

Offline kali125

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2010, 18:53:05 »
Czy orientują się Panowie i Panie ile kwotowo w PLN przypada na I, II, III i IV grupę dodatku szkodliwego? Może ktoś ma gotową tabelę do przeliczania czasu pracy w warunkach szkodliwych na złocisze? Pozdrawiam

w mojej KM
stawki dodatku szkodliwego prezentują się następująco
I   st. 1,06 pln
II  st. 2.13 pln
III st. 3.19 pln
IV st. 4,25 pln

nie wiem jak wygląda to w innych komendach województwa.

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dodatek szkodliwy...
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 19, 2010, 19:35:14 »
w mojej KM
stawki dodatku szkodliwego prezentują się następująco
I   st. 1,06 pln
II  st. 2.13 pln
III st. 3.19 pln
IV st. 4,25 pln
jak byś mógł podać z której komendy jesteś to bym się dowiedział jak oni to liczą bo ja jakoś na tą kwotę nie mogę wyjść, a nawet w mych obliczeniach IV wychodzi niewiele ponad 2.39 jak dobrze pamietam