Autor Wątek: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf  (Przeczytany 15369 razy)

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
ftp://bajubaju.pl/

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2008, 12:16:37 »
Prześlij to jeszcze raz ,uszkodzony plik.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 12:29:08 »
u mnie wchodzi bez problemu

Offline Grzechu102

  • Strażnik...
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2008, 16:58:32 »
U mnie też jest ok... Ciekawa lektura..., tylko po co??? 

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2008, 20:55:33 »
U mnie też jest ok... Ciekawa lektura..., tylko po co??? 
No jak to po co? wiadomo - żeby "poznęcać" się nad PB. Podobnych testów podczas "kontroli" pracownikom  KP/KM/KW nie ma, ale to przecież inna bajka   :wacko:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:21:47 »
strasznie długa lektura, ale nie powiem, ktoś nad nią posiedział.
W sumie to dobrze, że coś takiego powstało i jest dostępne a tym bardziej, że są odpowiedzi do tego zrobione. Można się samemu przetestować, sprawdzić stan swojej wiedzy pożarniczej. Pozdr, 
EGO = 1 / wiedza

Offline Boluś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:32:20 »
Temat już bardzo stary. Zestawy pytań zostały przekazane do JRG na terenie danej Komendy - celem wniesienia uwag. Po dwóch tygodniach spłynęly do "biura" odpowiedzi, wszystkie wręcz jednakowo brzmiące: uwag nie wnosimy!!! Dziwne, ponieważ za kulisami słychać jakie te pytania bezsensowne i głupie. Czyżby Dowódcy JRG nie przekazali pytań na zmiany??

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:58:16 »
Daje to prostą odpowiedź na pytanie zadane w innej części forum jak takie informacje spływają na PB. Czyli prawie wcale nie spływają!!!!!!!! Tylko nie wiadomo dlaczego wciąż traktuje się ludzi z PB jakby byli kulą u nogi w straży. Góra nie chce sobie d.... zawracać uwagami z dołu. Jak mówiłem wg mnie pytania są długie i nudnie się to czyta, ale zawierają całą wiedzę z pożarnictwa w pigułce (ponadto są z rozwiązaniami) więc jak ktoś chce się dokształcić to jest to bardzo dobra rzecz. Szkoda tylko że to "stara sprawa" i trzeba było na nią tyle czekać.
Przecież na stronach KG mogli umieścić link do takich pytań i zamieścić maila do uwag - proste rozwiązanie i chyba byłoby skuteczne. Pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline Boluś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:31:37 »
Niby i mogli zamieścic link do zestawów pytań, tylko, że te zestawy są nadal PROJEKTEM. Być może po wprowadzeniu w życie zostaną opublikowane na stronach KG.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:35:41 »
Tym bardziej mozna umieścić to jako projekt, i dać do oceny :wall:. W dziale prawo na stronach KG mogłaby powstać zakładka PROJEKTY, pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:57:17 »
Proponuje posadzić strażaka po kursie podstawowym i niech rozwiąże ten teścik  ^_^ no może niech chociaż pierwsze 20 pytań. Ludzie przecież taki test nie ma za dużo wspólnego z podziałem bojowym. Skąd zwykły strażak ma wiedzieć odpowiedź na pytanie np 38 czy 39??? no może to było za trudne więc niech odpowiedzą na pytania 8,9,10. Napewno odpowiadając poprawnie poprawią swoją skuteczność podczas działań ratowniczo-gaśniczych:)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2008, 20:27:01 »
Wiedzy nigdy za wiele. Bardzo dobrze, że jest to tylko projekt i na pewno materiał będzie skorygowany pod względem przydatności dla PB a nie dla inspekcji.
Podejście do pytań za bardzo naukowe, np. pytanie nr 19 (można tu dorzucić jeszcze :
grunty, warstwy odsączające (ochronne):
krzywa uziarnienia (pyły, wskaźnik różnoziarnistości, współczynniki filtracji)
skład granulometryczny (metoda pipetowa)
granice konsystencji
wskaźnik piaskowy
kapilarność bierna
wskaźnik nośności (CBR)
zanieczyszczenia obce
maksymalna gęstość objętościowa szkieletu i wilgotność optymalna (Proctor)
części organiczne (utlenianie)
wskaźnik wodoprzepuszczalności - doświadczalnie (aparat ITB-ZW K2)
moduły ściśliwości (edometr).


Oczywiście, żeby błysnąć  i ta wiedza może się przydać, tylko po co to ratownikom.
To tyle, bo na więcej czytania nie mam czasu.
Jednak zachęcam do lektury. Dużo można sobie przypomnąć, a i uwagi zostaną dostrzeżone. Przyczyni się to do opracowania wartościowych pytań przystosowanych pod kątem pb.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 09:14:39 wysłana przez cul2 »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2008, 18:09:53 »
U nas już zapowiedzieli inspekcje wewnętrzne na podstawie tego zestawu pytań... Mamy być gotowi na przyjazd tych z KW i KG.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2008, 15:09:30 »
to może zaczniemy rozwiązywać ten test tak dla wiedzy ogólnej wszystkich? :kwit:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2008, 17:42:26 »
 
to może zaczniemy rozwiązywać ten test tak dla wiedzy ogólnej wszystkich? :kwit:
przecież są tam już odpowiedzi do tych testów......
EGO = 1 / wiedza

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2008, 20:55:55 »
to może zaczniemy rozwiązywać ten test tak dla wiedzy ogólnej wszystkich? :kwit:
przecież są tam już odpowiedzi do tych testów......
widzę że kolega bez krytycznie podchodzi do całego tego testu na naszą wiedzę pożarniczą.
dobra można się zgodzić że jest to potrzebne, ale na miłość boską niech ktoś to zrobi z głową i dla ludzi.
bo za przeproszeniem na gówno mi wiedzieć wydajność motopompy "Polonia" którą de fakto nikt nie używa w PSP,albo właściwości "nomexa" jeżeli został dopuszczony to jest odpowiedni, albo pytania z prewencji na jasną cholerę strażakowi z podziału bojowego wiadomość w jakiej odległości ma być droga pożarowa od budynków . naszym zadaniem jest dojechać uratować co się da i powrócić do jednostki. wydaje mi się że 1500 pytań 1000 można by było wywalić ,a zostawić tylko te co pomogą nam w czasie akcji , a nie będą zaśmiecać naszej głowy.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

leszno

  • Gość
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2008, 21:20:40 »
JAK TO OTWORZYC 


10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 22:06:58 wysłana przez Ajax »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2008, 18:04:31 »
Dziś mieliśmy kontrolę z pytaniami z tego testu właśnie...
Dopiero teraz okazuje się jak wiele błędów popełniono tworząc nieprecyzyjne pytania i odpowiedzi... Odpowiadając dobrze można nie zaliczyć pytania więc jeżeli nic się nie zmieni i te testy będą obowiązywać pozostanie nauczyć się "głupot" i ich rozwiązań na pamięć żeby to porządnie zaliczyć

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2008, 18:46:33 »
@deejayslonio podaj jakieś przykłady, może inni nie popełnią błędów przy inspekcji ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2008, 19:46:35 »
Przykład z samego początku pytań:

Symbol REI 240 oznacza element budowlany, który spełnia wymagania w zakresie:
a) nośności, szczelności i izolacyjności ogniowej w czasie nie krótszym niż 240 minut.
b) nośności, szczelności i izolacyjności ogniowej w czasie krótszym niż 240 minut.
c) nośności, szczelności i izolacyjności pożarowej w czasie nie krótszym niż 240 minut.
d) szczelności i izolacyjności ogniowej w czasie nie krótszym niż 240 minut.

wg wykazu odpowiedzi prawidłowa jest tylko jedna odpowiedź... pytanie sformułowane jest w taki sposób, że poprawnymi stwierdzeniami są dwa zdania...
Z działki podziału bojowego również kilka pytań do wzięcia pod rozwagę i tak np.:

Wywiad z osobami będącymi na miejscu zdarzenia, przeprowadza się w celu:
a) uzyskania informacji potrzebnych do rozpoznania wstępnego
b) określenia liczby poszkodowanych
c) pozyskania informacji potrzebnych do sporządzenia meldunku
d) realizacji wsparcia psychicznego

i tu również "prawidłową" odpowiedzią jest tylko jedna...

Offline Wojtuś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2008, 21:15:22 »
Panowie, widze że tak źle i tak nie dobrze. O ile wiem to pytania te jeszcze nie są zatwierdzone przez KG. Są jeszcze analizowane i sprawdzane. A kidy zostaną zatwierdzone i będą obowiązywały na kontrolach kazdego szczebla to wypada się tylko cieszyć, materiał ogólno dostępny i z odpowiedziami. Moim zdaniem mniej stresowe kontrole będą i materiał do opanowania. A do tej pory w mojej komendzie i wielu innych kontrole wyglądały mniej więcej tak. Kilka dni przed kontrolą lub dzień wcześniej kontrolujący rozkładali bibliotekę przed sobą , otwierali książki na stronie x i zrzynali regułke a ppytanko dla podziału. I takich pytanek od 6 do 10 .I nie wiem co bys wymyślił to i tak twoja odpowiedź różniła się od regułki z książki. A przy omawianiu kontroli " panie kpt, bryg. jaka jest prawidłowa odpowiedź", odpowiedź następująca np. " Taktyka Działań Gaśniczych, autor ..........., strona xx". Także panowie jeżeli pytania zostaną dopracowane i będą obowiązywały przy kazdej kontroli to nie bedzie tak źle.
                                                                                                                                  Pozdrawiam

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2008, 21:49:15 »
Panowie, widze że tak źle i tak nie dobrze. O ile wiem to pytania te jeszcze nie są zatwierdzone przez KG. Są jeszcze analizowane i sprawdzane. A kidy zostaną zatwierdzone i będą obowiązywały na kontrolach kazdego szczebla to wypada się tylko cieszyć, materiał ogólno dostępny i z odpowiedziami. Moim zdaniem mniej stresowe kontrole będą i materiał do opanowania. A do tej pory w mojej komendzie i wielu innych kontrole wyglądały mniej więcej tak. Kilka dni przed kontrolą lub dzień wcześniej kontrolujący rozkładali bibliotekę przed sobą , otwierali książki na stronie x i zrzynali regułke a ppytanko dla podziału. I takich pytanek od 6 do 10 .I nie wiem co bys wymyślił to i tak twoja odpowiedź różniła się od regułki z książki. A przy omawianiu kontroli " panie kpt, bryg. jaka jest prawidłowa odpowiedź", odpowiedź następująca np. " Taktyka Działań Gaśniczych, autor ..........., strona xx". Także panowie jeżeli pytania zostaną dopracowane i będą obowiązywały przy kazdej kontroli to nie bedzie tak źle.
                                                                                                                                  Pozdrawiam


Cytat ze Wstępu: "Od 2006 roku trwają w Komendzie Głównej Państwowej StraŜy PoŜarnej prace nad
wdroŜeniem systemu inspekcji gotowości operacyjnej jednostek krajowego systemu
ratowniczo – gaśniczego. Wypełnieniem delegacji ustawowej w tym zakresie jest Zarządzenie
nr 6 Komendanta Głównego PSP z dnia 21 czerwca 2006 r., które określiło zasady
przeprowadzania inspekcji na poszczególnych poziomach funkcjonowania KSRG. W tym
miejscu naleŜy zaznaczyć, Ŝe w zakresie Komendy Głównej PSP jest organizowanie i
przeprowadzanie inspekcji gotowości operacyjnej jedynie w jednostkach organizacyjnych,
których siły tworzą centralny odwód operacyjny. Pozostałe jednostki inspekcjonowane są
przez zespoły inspekcyjne na pozostałych poziomach funkcjonowania systemu. Szczegółowe
sposoby przeprowadzania inspekcji powinny zostać określone przez organizujących inspekcje
w drodze stosownych wytycznych bądź instrukcji.
Wydane przez Komendanta Głównego Państwowej „Wytyczne w sprawie sposobu
przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej podmiotów, których siły tworzą centralny
odwód operacyjny”, dotyczą wyłącznie inspekcji prowadzonych przez zespoły inspekcyjne
Komendanta Głównego Państwowej StraŜy PoŜarnej. Zostały one sprawdzone w trakcie
szeregu inspekcji i moŜna stwierdzić, Ŝe inspekcje te pozwalały na dokonanie obiektywnego
obrazu gotowości operacyjnej poszczególnych jednostek. Wyniki inspekcji przedstawiono na
odprawach pionu operacyjnego, gdzie część uczestników postulowała ujednolicenie metodyki
przeprowadzania inspekcji na wszystkich poziomach. W związku z tym powołano zespół
składający się z przedstawicieli komend wojewódzkich PSP, którego zadaniem było
opracowanie Ramowych Wytycznych, które pozwoliłyby na opracowanie spójnych
wytycznych przez komendantów wojewódzkich PSP. W tym miejscu naleŜy zaznaczyć, Ŝe
ramowe wytyczne mają być pomocą, a nie wyręczeniem komendantów wojewódzkich z
obowiązku wydania własnych wytycznych.
NiezaleŜnie od poziomu, na którym realizowane są inspekcje gotowości operacyjnej, w ich
zakres wchodzi sprawdzian wiedzy obsad podziału bojowego jednostek. Nie podlega
dyskusji, Ŝe zakres wiedzy straŜaków powinien być jednolity we wszystkich jednostkach w
kraju. W tym celu przygotowany został Zestaw pytań testowych dla straŜaków podziału
bojowego.
Podstawowym celem opracowania takiego zestawu było zapewnienie jednolitego standardu
wymagań róŜnych zespołów inspekcyjnych. Podstawę zestawu stanowią pytania testowe
wykorzystywane przez szkoły PSP podczas róŜnego rodzaju egzaminów i sprawdzianów. W
zamyśle inicjatorów tego przedsięwzięcia, było to nieodzowne dla zapewnienia korelacji
wymagań stawianych podczas inspekcji z poziomem wiedzy nabytej podczas kursów
zawodowych. Niestety, analiza materiałów otrzymanych ze szkół wskazywała, na znaczące
róŜnice w podejściu do tych samych zagadnień przez róŜne szkoły. Niepokojącym były
róŜnice i błędy dotyczące sfery definicyjnej. Wyjątkiem są pytania z zakresu ratownictwa
medycznego, których źródłem jest udostępniony na stronie internetowej Centrum Egzaminów
Medycznych w Łodzi, http://www.cem.edu.pl/ wykazem pytań (komunikat z dnia 24 lipca
2007 roku). Zakres tych pytań został ograniczony do wymagań stawianych ratownikom
krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego."


Pytania zostały przesłane do KW, KM/P i obowiązują.
Kontrolę miałem sam wczoraj.
Wiele pytań jest nieprecyzyjnych bądź też odpowiedzi są nieprecyzyjne.
Więc nie mów, że jest lepiej lub gorzej bo po prostu jest źle skoro sztab ludzi podpisuje się pod dwuletnią pracą, która to podobno została sprawdzona przez sztab ludzi z każdej dziedziny i te błędy nadal występują...
Wydrukowałem cały zestaw... przy "odrobinie" czasu postaram się przeanalizować pytania... takich dziwnych pytań i odpowiedzi na pewno wyjdzie jeszcze więcej więc dobrze nie jest

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2008, 22:04:35 »
Hm...
Cytuj
kontrole wyglądały mniej więcej tak. Kilka dni przed kontrolą lub dzień wcześniej kontrolujący rozkładali bibliotekę przed sobą , otwierali książki na stronie x i zrzynali regułke a ppytanko dla podziału. I takich pytanek od 6 do 10 .I nie wiem co bys wymyślił to i tak twoja odpowiedź różniła się od regułki z książki. A przy omawianiu kontroli " panie kpt, bryg. jaka jest prawidłowa odpowiedź", odpowiedź następująca np. " Taktyka Działań Gaśniczych, autor ..........., strona xx".
Ja osobiście nie widzę obecnie specjalnej różnicy. Twardy beton jaki był taki jest - widać /najlepiej/ na podstawie m.in. tych pytań i nic tego w najbliższym czasie nie zmieni - podobnie jak leśnych ludków np: w PZPN.  :wall:
Pozostaje zakuwać pewne <idiotyzmy> na "blachę" i czekać, kiedy się to na odwrót odmieni!!!  -_-  Lub zacząć już wspólnie zdecydowanie walczyć z TYM (kolejnym) debilizmem.  :karabin:
Pozdr.
Ps. Czy w KG obecnie na prawdę nie ma ciekawszych problemów niż "chore" inspekcje got. bojowej /wymysł PRL-u/  :huh:
Za kilka lat pokażą to gdzieś w TV i nie jeden się do łez uśmieje z nakręconych materiałów. Jak my obecnie z PKF, a przecież było tak patriotycznie!  ^_^
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

leszno

  • Gość
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 03, 2008, 21:57:24 »
moze ktos to przesłac jeszcze raz w postaci pliku do otwarcia bez zadnych kombinacji -dzieki

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2008, 22:26:42 »
moze ktos to przesłac jeszcze raz w postaci pliku do otwarcia bez zadnych kombinacji -dzieki
Witam!
Kolego wgraj sobie w końcu (bez zbędnych kombinacji) jeden z podstawowych programów każdego kompa Adobe Reader - szukaj gogle
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zestaw pytań pomocniczych do inspekcji gotowości operacyjnej.pdf
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 05, 2008, 15:29:16 »
Witam kolegów! Ostatnio natrafiłem na pytania o których mowa. Na jednej ze stron KP są opracowane testy z tych pytań w formie testu on-line.
Podaje link -> może się komuś przyda:
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy/

Testy podzielone są na działy dlatego podaje linki do testów:
Testy z działu "Taktyka działań gaśniczych - dla jednostek podstawowych" (189 pytań) [nowe]
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_taktyka_dla_jednostek_podstawowych/
Testy z działu "Taktyka działań gaśniczych - podstawowe" (262 pytań) [nowe]
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_taktyka_dzialan_gasniczych/
Testy z działu "Prawa i obowiązki operatora pojazdu/sprzętu pożarniczego" (36 pytań) [nowe]
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_prawa_i_obowiazki_operatora/
Testy z działu "Wyposażenie techniczne i sprzęt" (328 pytań) [nowe]
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_wyposazenie_techniczne/
Testy z działu "Środki Gaśnicze, Neutralizatory i Sorbenty" (66 pytań) [nowe]
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_srodki_gasnicze/
Testy z działu "Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów i Budynków" (89 pytań) [nowe]
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_bezpieczenstwo_pozarowe/
Testy z działu "Ratownictwo przedmedyczne" (201 pytań)
http://www.straz-swiebodzin.pl/testy_przedmedyczne/

Co o nich sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2008, 15:06:48 wysłana przez GK_Jano »