Autor Wątek: Stany Osobowe W Jrg  (Przeczytany 14599 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Stany Osobowe W Jrg
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2024, 10:51:48 »
Witam. Słyszałem, że są JRG w pomorskim gdzie od 1 marca zmniejszono stan osobowy w służbie przy zachowanej liczbie etatów. Wiecie może jakie są to jednostki? I poza zbiciem nadgodzin jest jakaś inna przyczyna takiego działania? Np. w innych JRG zwiększyli stan?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Stany Osobowe W Jrg
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2024, 14:56:18 »
Witam. Słyszałem, że są JRG w pomorskim gdzie od 1 marca zmniejszono stan osobowy w służbie przy zachowanej liczbie etatów. Wiecie może jakie są to jednostki? I poza zbiciem nadgodzin jest jakaś inna przyczyna takiego działania? Np. w innych JRG zwiększyli stan?
Napewno coś się ze stanami osobowymi się wydarzyło... Na ten moment wiem tylko o spadkach w kilku JRG...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stany Osobowe W Jrg
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 16, 2024, 15:36:20 »
Witam. Słyszałem, że są JRG w pomorskim gdzie od 1 marca zmniejszono stan osobowy w służbie przy zachowanej liczbie etatów. Wiecie może jakie są to jednostki? I poza zbiciem nadgodzin jest jakaś inna przyczyna takiego działania? Np. w innych JRG zwiększyli stan?
Napewno coś się ze stanami osobowymi się wydarzyło... Na ten moment wiem tylko o spadkach w kilku JRG...
W pomorskim czy w skali kraju...bo znajomy akurat z pomorskiego mówił mi że faktem jest zmniejszenie stanu minimalnego kosztem innej JRG.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Stany Osobowe W Jrg
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2024, 13:36:25 »
Słaby odzew na forum czyli zapewne kosmetyczne zmiany.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Stany Osobowe W Jrg
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2024, 17:57:32 »
Nie wiem o niczym takim obecnie. W drugiej połowie zeszłego roku JRG Kartuzy miało obniżony stan z 10 do 9 na zmianie, ale w jednoczesne bodajże Wejherowo miało jedna osobę więcej, tak że w skali województwa ilość strażaków była stała. Od początki 2024 roku wszystko wróciło do stanu pierwotnego.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Stany Osobowe W Jrg
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 17, 2024, 18:29:30 »
Nie wiem o niczym takim obecnie. W drugiej połowie zeszłego roku JRG Kartuzy miało obniżony stan z 10 do 9 na zmianie, ale w jednoczesne bodajże Wejherowo miało jedna osobę więcej, tak że w skali województwa ilość strażaków była stała. Od początki 2024 roku wszystko wróciło do stanu pierwotnego.
Nie pisałem o zmniejszeniu liczby strażaków w województwie. Prawdopodobnie chodzi o obniżenie stanu jednej JRG kosztem podniesienia stanu minimalnego w drugiej w oparciu o jedną komendę. Trochę według mnie to słaby ruch tymbardziej że KG miała dodawać z tych 750 etatów podnosząc wszystkie stany w Polsce z 7 do 8.