Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82327 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 25, 2005, 20:02:04 »
Witam!
Temat pieniążków był zawsze drażliwy. Ile, komu, gdzie i za co? ;)  Narazie coś tam się o tym u mnie przebąkuje po kątach, ale dokładnie nikt nic nie wie, a może narazie nie chce mówić. Nieoficjalnie wiem, że ma być tak jak pisał Robert, a jak naprawdę będzie to mam nadzieję niebawem zobaczymy. Dobrze jeżeli podwyżki te zostaną dodane w grupach - nie będzie przynajmniej możliwości krętactwa w koligacjach rodzinnych i innych układach. Narazie to wypłacająją  /jeszcze/ "13"  :)
Co do samych grup - przypisania ich do poszczególnych stanowsk mam też swoje nie najlepsze zdanie, ale to już inny temat, podobnie jak wysokość dodatków dla bardziej i mniej "zasłużonych"  funkcjonariuszy. :(
Dzięki za info. Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2005, 20:07:55 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2005, 20:29:41 »
Pewnie "zasłużeni" piłkarze, z twojej macierzystej jednostki, dostaną coś extra za awans do półfinałów.
Pozdrawiam :rolleyes:  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2005, 20:51:22 »
Podwyżka jak podwyżka...ale ja czekam z wypiekami na twarzy na majową komedię pt. "medale i nagrody"  :lol:  To dopiero będzie ubaw jak się zobaczy kto ile dostał i czym się wielce zasłuzył :D Znowu zobaczymy ilu to "dzielnych"  strażaków co zakłada mundur od święta zostanie wyróżnionych...będą przemówienia i podziękowania za to jak to oni się narażają i walczą z żywiołem :lol: ...No już nie mogę się doczekać....wszyscy strażacy to jedna rodzina... :lol:  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2005, 00:40:44 »
Raz usłyszałem taki tekst: "jesteście awangardą tej straży"... gdy spojrzałem na tych wyróżnionych chyba pojąłem co to ta awangarda....
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2005, 00:41:19 wysłana przez Geddeon »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2005, 20:46:15 »
azotox coś chyba pomyliłeś. Moi "zasłużeni" piłkarze, akurat mieli pecha i nie awansowali :(
To tak nawiasem, bo nie w tym rzecz, choć.... bywało, że za jakieś tam różne osiagnięcia sportowe były nieraz gratyfikacje pieniężne.
BROKS i Geddeon - jest dokładnie tak jak piszecie! :angry: Znam to również doskonale. Widać, że nie tylko u mnie tak jest. Zresztą dziwne jakby było inaczej, bo przecież:
Cytuj
wszyscy strażacy to jedna rodzina
.
Tak sobie nieraz myślę, że chyba jakiś nieudacznik i totalny leser jestem, bo jakoś mnie te "przyjemności" omijają, a dobijam mam nadzieję za kilka latek do emeryturki  ;)  he..he.. Może i dobrze? Nie mam bynajmniej wyrzutów, że zrobiłem z siebie - jak to często w takich przypadkach bywa - wazelinkę i dywanik.
Pozdrawiam serdecznie! :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2005, 21:51:30 »
Drogi ajaxie, nie baw się w J23.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2005, 00:25:28 »
Naprawdę <azotox> nie wiem o co Ci chodzi?  J23 jest też jednym z użytkowników tego forum i napisał kilka postów i zapewniam, że nie bawię się w niego.
Ja nie traktuję tego pisania tutaj /forum/ jako pewnej rozrywki  i dla żartow... jak co niektórzy. &lt;_&lt;   Nie bardzo wierzę, że wiele to zmieni, ale zawsze.   Zacząłeś coś nt. piłkarzy, więc Ci odpowiedziałem jak się sprawy mają. Może ja czegoś nie wiem, a powiniem wiedzieć? Chodzi Ci o to, że nieraz jestem jako ukryty użytkownik? Po to jest ta opcja forum i mam takie prawo, czy to się komu podoba, czy nie! Staram się w miarę każdego zrozumieć i proszę jak już piszesz odnośnie mnie to nieco jaśniej.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam! :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

aspirantos

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2005, 18:10:46 »
Ten co uważa że za dużo zarabia w straży(ktoś tak napisał), niech odda część "biednym" policjantom od razu zrobi mu się lżej na sercu.  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2005, 00:54:16 »
ewentualnie odda na radio Maryja.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2005, 20:39:51 »
Cytuj
Cytuj
Średnia pensja 3000 brutto w PSP i przestrzeganie procedur ratowniczo-gaśniczych nic więcej. Średnia 3500 brutto to pensja urzędnika państwowego. Jest tok osiągalne i nam się należy ja psu kość za tą robotę. To nie fantazja to realizm stosowany wobec urzędnika państwowego a funkcjonariusza PSP. Oni mają średnio 3500 brutto my 1700 brutto. Co Ty na to

No nie powiem że nie cieszyłbym się jakbym miał 3000 brutto. A czy nam się to należy to hmmmm - robota jak robota - każda jest ważna. Poza tym każdy chciałby więcej zarabiać. To że jesteśmy strażakami to nie znaczy że powinniśmy dużo zarabiać. Ja Tobie powiem że nieraz to się wstydzę że mam tak wysoką pensję, gdyż naprawdę nieraz to nie wiem za co to dostaję, gdy porównuje moja pracę do pracy innych ludzi z innej branży.
A na średnie to lepeij nie patrzeć bo one nie są miarodajne - niby średnia w Polsce to 2200 brutto (o ile dobrze pamiętam) a jakoś tego nie widać. Każdemu co się pytam to się cieszy jak wyciągnie 1000 zł netto.
[/QUOTE]
Witam "Aniołku"
Jak Ci tak wstyd że tak dużo zarabiasz, to może im oddaj trochę.
A jeśli nie wiesz za co to dostajesz to Ty nierób jesteś.
Ja uważam żą robie za dużo za te pieniądze.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 01, 2005, 22:46:01 »
Dla zainteresowanych: Warszawa wypłaciła pensję po nowemu, więc podwyżki weszły w życie....podniosła się zasadnicza i pochodne zgodnie z uzgodnionymi kwotami...kiedyś to było podawane...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2005, 09:15:11 »
Cytuj
Jak Ci tak wstyd że tak dużo zarabiasz, to może im oddaj trochę.
A jeśli nie wiesz za co to dostajesz to Ty nierób jesteś.
Ja uważam żą robie za dużo za te pieniądze.

Ale dlaczego mam oddawać coś co dostaję. Pieniądz nie śmierdzi. Ja piszę tylko że
nieraz to się wstydzę że mam tak wysoką pensję, gdyż naprawdę nieraz to nie wiem za co to dostaję, gdy porównuje moja pracę do pracy innych ludzi z innej branży.[/b]
Wkurza mnie po prostu cała ta gadanina jak to nam źle w straży. Jak to źle że mamy tyle nadgodzin, że mamy takie małe pensyjki itd itd. Zresztą jak tak się patrzy na to całe forum to można dojść do wniosku że nam krzywdę robią w straży bo widać tylko same narzekania. Ale proszę, przyjżyjcie się najpierw tak uczciwie jaką macie robotę, jak ją wykonujecie, przyrównajcie ją do innych, a później narzekajcie. Bo ja nie zamieniłbym tej pracy na nic innego.
A co do tego twierdzenia że jestem nierobem, to może i jestem tym nierobem, ale z tego wychodzi że wszyscy strażacy są nierobami gdyż ja robię to co ta bardziej pracowita część.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2005, 12:00:07 »
Nie porównujmy pracy strażaka do pracy np. sprzedawcy czy kierowcy!!!! Chyba chcemy zarabiać odpowiednio więcej do wykonywanych czynności!!!Szczególnie powinno zostać bardziej rozwarstwione JRG na wyjazdowe i takie co od czasu do czasu trawę zgaszą albo sadzę w kominie!!!! Bo chyba sie orientujecie jak strażak się naraża w dużym mieście a jak w jakimś powiecie gdzie na zmianie 5 ludzi i 200-300 wyjazdów na rok. Proszę pobyć w wyjazdowej jednostce i zobaczyć z jaką częstotliwością trafiąją się pożary mieszkań w blokach, piwnic. magazynów, wszelkich budynków użyteczności publicznej oraz wypadków gdzie trzeba wyciągać "kaszankę"!!!! Dlatego przy wysokości zarobków szczególnie powinno się uwzględnić jednostki w dużych miastach np. w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie gdzie jest do czego jeździć i przy czym się narażać!!!!! A w jakimś przytułku w terenie to w jednej koszarówce i nomexie można do emerytury przechodzić!!!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2005, 17:04:07 »
BROKS jak Ty sobie wyobrażasz to rozwarstwienie JRG na bardziej i mniej wyjazdowe. Mało jest juz różnych podziałów i problemów przez to.  Ktoś Ci tu zaraz odpowie to się przenieś to małego miasta, życie tańsze i praca spokojniejsza!
Napewno nie tędy droga! :(
Ja również pracowałem kilka lat, nie tak znowu dawno w JRG w mieście /jeszcze/ wojewódzkim. Obecnie pracuję w średnim powiatowym . Przeszedłem w swojej kilkudziesięcioletniej "karierze" od zwykłego strażaka do K-dta. zapoznałem się z pracą wielu stanowisk w tzw. biurze i podziale. Różnie się to wszystko układało ze względów rodzinnych, mieszkaniowych itd. ot... samo życie. Jedne stanowiska były poniżej inne powyżej moich osobistych aspiracji. Nieraz uważałałem, że się marnuję i cofam, a nieraz, stanowisko mnie po prostu przerastało. Potrafię się do tego przyznać i o tym szczerze mówić. W tej chwili na tym szczeblu awansu zawodowego - jeżeli tak to można wogóle nazwać, jestem gdzieś pośrodku i naprawdę dobrze mi z tym.
Wracajac  do tematu. Zapewniam Cię, że praca wszędzie jest ta sama, tak samo się narażasz w KW i KP, że dziurkacz spadnie Ci na nogę lub sobie zszywaczem krzywdę zrobisz. Równiez na podziale tyle, że w dużych miastach jest tych interwencji napewno znacznie więcej, ale ryzyko to samo. Zagęszczenie tam  JRG jest wieksze i znacznie szybsza możliwość wzajemnej pomocy. U mnie np. bardzo trudno /w szczególnych wypadkach/ ściagnąć np. JRG z sąsiedniego powiatu. Opieramy sie w dużej mierze na ochotnikach, a to chyba wiesz nie to samo. Zauważ, że gro ostatnich ciężkich wypadków w Polsce nie miało miejsca w jakiś metropoliach, ale w "zwykłych" miastach. Powie kto może, bo Ci strażacy są mniej wyszkoleni od tych w dużych miastach? Nic bardziej błędnego, napewno nie gorzej. Osobiście bardzo chętnie nadal bym pracował w mieście dużym woj. Naprawdę podobało mi się i czułem to coś.... czego tu obecnie trudno doświadczyć i nieraz brakuje. Niestety różne względy niezależne odemnie i jest jak jest. Jednak jestem zdecydowanie przeciwny wszelkiemu różnicowaniu JRG ze względu na ilość wyjazdów /są i tak pewne różnice/.
Cytuj
A w jakimś przytułku w terenie to w jednej koszarówce i nomexie można do emerytury przechodzić!!!!!
Oj! bardzo niesprawiedliwe w stosunku do wielu. Zgadzam się, że są i tu również tacy, ale jak czytam u Ciebie też ich nie brakuje. Tak jest niestety w każdym zawodzie. Jeden ma "powołanie i czuje blusa" inny robi bokami. Nic nowego. ;)
Niestety muszę kończyć - obowiązki domowe! Myślę, że to dobry temat na priv.
Pozdrawiam!
Ps. Coś u nas utkneły te ostatnie podwyżki bodaj w KW - jakieś problemy! Niebawem ma się wyjaśnić. Swoja drogą to nie były one tylko dla PSP, ale inne grupy administr. państw. też już dostały.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2005, 18:32:08 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 02, 2005, 19:04:45 »
Równiez na podziale tyle, że w dużych miastach jest tych interwencji napewno znacznie więcej, ale ryzyko to samo....no ryzyko to samo ale na pewno większa "szansa" zrobienia sobie kuku. W histori mojej JRG przy mnie kilku chłopaków się przeniosło! Nieoficjalnym powodem było właśnie to że oni nie chcą narażać się z taką częstotliwością jak w naszej JRG!!! Zbyt często zdarzały się pożary typu "piwnica z niespodzianką" albo obiektu gdzie kilka razy coś spadało z góry na szczęście obok a nie na głowę!!!Tego typu zdarzeń z taką częstotliwością nie ma w JRG w terenie i chyba każdy sie ze mną zgodzi!!!!Oczywiście przenosić może się każdy bo takie możliwości są!!! I nikt nie będzie nikogo na siłę przytrzymywał jeśli to kogoś przerasta!!!!

Powie kto może, bo Ci strażacy są mniej wyszkoleni od tych w dużych miastach? Nic bardziej błędnego, napewno nie gorzej...no może to nie do końca prawda ale podam tylko przykład jak przenosili się dwaj goście do naszej JRG i na początku jak to się chwalili swoimi największymi i najpoważniejszymi akcjami...fakt jest faktem że w niedługim czasie brali udział w akcjach które od tamtego czasu są ich najpoważniejszymi i najniebezpieczniejszymi :D No i widać było u nich ten brak zdecydowania i doświadczenia!!Należy pamiętać, że m.in. doświadczenie jest jednym z wyznaczników wyszkolenia i posiadanych umiejętności...służba po kursach to przecież przedłużenie szkolenia bo strażak cały czas się uczy i szkoli aż do emerytury!!!!

W przeszłości nie raz działałem też z chłopakami z terenu poza miastem no i widać, że mniejsza ilość wyjazdów w słuzbie po prostu rzutuje na profesjonalizm na akcji i tego mi nikt nie podważy bo to fakt stwierdzony chociażby wiem o tym też od strażaków z innych części kraju!!!! Zgadza się że w mieście większa szansa wołania inych jednostek o pomoc przy większych akcjach ale mi chodzi głównie o działania jakie załatwia nasza JRG. Nie musi być ogromny pożar aby był bardzo niebezpieczny!!!Małe groźne pożary to często gorsze niż jedna wielka akcja od czasu do czasu!!! A co do wypadków no cóż nie "siedzimy" w samym centrum miasta ale trochę z boku gdzie mamy sporo osiedli blokowych ale i szosę poza miasto więc na wypadkach od czasu do czasu coś sobie powycinamy!!

Z tym rozwarstwianiem JRG to tylko takie myśli mnie naszły bo każdy może rzucać pomysły!!!Wiem że mógłbym się przenieść w spokojniejsze miejsce w teren ale już na tyle mi się podoba moja JRG, że jakoś na razie nie widzę się na prowincji.
No to tyle bo można się spierać ale lepiej to zostawić bo są poważniejsze problemy chociażby ...te "ogromne" podwyżki!!!!  :D  :lol:  

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 02, 2005, 20:34:45 »
Rozumiem, że jak JRG ma mało wyjazdów i trafi się jej "dobry" sezon to z automatu załoga dostanie podwyżki??
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2005, 21:14:22 »
Dobry sezon?????No chyba że przez zimę miasteczko przeobrazi się w miasto albo kilkakrotnie urośnie rejon operacyjny danej JRG!!!!W innym przypadku nie ma co liczyć na np. czterokrotne zwiększenie ilości wyjazdów!!! No i nie patrzmy na ilość ale na rodzaj wyjazdów!!!Można gasić ten sam śmietnik co wieczór albo zasuwać w te same okolice i deptać palącą się trawę i tym samym chwalić się statystyką ale przecież nie w tym rzecz!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2005, 22:50:05 »
No i właśnie o to chodzi....! Tym pawianom na "górze" - też czytają to forum, nie łudź się!... Więcej takich "wichrzycieli " i jest ok. Przynajmniej Rzecznik,  który składa może od czasu do czasu relację nie musi specjalnie kłamać. Fajnie!  ;) Poróżnilmy się jeszcze o - czas, motywacja, miasta, wyjazdy, zarobki, stanowiska,zasługi, itd.... itp.... przecież właśnie o to chodzi! :angry:
Prownicja i te wycinanie świadczy tylko o TOBIE  - My tu na prowincji   też wycinamy, gasimy  niestety  -  nieraz ten sam śmietnik/ żuli nie brakuje/ i tą samą trawę, bo taki jest nasz często zasrany obowiązek /spróbuj nieraz inaczej na wsi!/. Uliczki często blokowe i drogi ,obok nich -  nie porównuj do głównych dróg krajowych - tam właśnie często i gęsto jest ta jak piszesz  prawdziwa "Kaszanka" Piwnice w mniejszych miastach i wioskach są jakbyś nie wiedział znacznie częściej zapełnione jak to mówisz różnymi  "niespodziankami", a na głowę to może spaść nawet ostatnio z dachu zwykły sopel lodu.... niemal wszędzie, no, ale to tylko zwykła statyska.
Przenoszenie się na siłę również nie ma nic wspólnego z przerostem umiętności - proszę zapewnij mi obecnie S-cze mieszkanie M-3 w W-wie i juz jestem!
Wyszkolenie? Napewno nie gorsze od gryzipióków w KG i KW, a to oni przecież Wami i Nami sterują i kierują. Narazie, jeszcze :angry:
Profesjonalizm tych chlopaków z prowincji jak piszesz - najlepiej widać np:  w akcjach powodziowych i lasach, gdzie zawodowcy z  dużego miasta nie wiedzą w kórą stronę się najpierw obrócić. Są jak ćmy bez światła i trzeba nimi kierować właśnie głównie /kto ich przysyła?/, żeby sobie przypadkiem nie zrobili kuku! :)
Przenieś się w spokojniejszy teren? Prowincję! Znasz takowe? Chyba poza W-wą!
Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2005, 22:51:48 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2005, 00:08:37 »
Profesjonalizm tych chlopaków z prowincji jak piszesz - najlepiej widać np: w akcjach powodziowych i lasach, gdzie zawodowcy z dużego miasta nie wiedzą w kórą stronę się najpierw obrócić. Są jak ćmy bez światła i trzeba nimi kierować właśnie głównie /kto ich przysyła?/, żeby sobie przypadkiem nie zrobili kuku!  ....No to chyba akurat nie dziwne że strażak z miasta nie wie którędy iść jak pierwszy raz w życiu jest w jakimś województwie i powiecie i nie ma co się równać do "tubylców" co znają każdą drogę, rzeczkę i lasek...nie ma co się o to gryźć bo każdy jest "mocny" na swoim terenie!!!!
Co do "pawianów na górze" a niech se czytają i tak ich pewnie niewiele obchodzą zawarte tutaj uwagi!!!Na pewno to nie wpłynie znacząco na "komfort naszej jazdy" w służbie!!!! Kurde zaczynam się przypier...lać do wszystkiego a to zły znak że trza do psychiatry na podleczenie umysłu :D !!!!No AJAX dobra rada muszę objąć jeden kierunek gdzie bede "rzucał błotkiem"... i już wiem w którym!!! :D  
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2005, 01:01:17 »
Sam widzisz, że każdy jest dobry i stara - się przynajmniej większość, należycie robić to, co do niego należy głównie u siebie. Sa jednak sytuacje, gdzie trzeba wejść /zanurzyć/ się w nieznane, Nie dziw się więc, żę chłop z miasta nie wie za bardzo, gdzie mieszkanie nr.61  na 10p. w bloku C klatce 10F., co to i jak się poruszać windą i wogóle po dużym mieście. Tak samo młodzi z jak to piszesz "prowincji". Odwrotnie to też b.często działa i nie chodzi tu ogólnie tylko o powiat, województwo. ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 04, 2005, 13:27:55 »
Panowie może , ktoś słyszał o dodatkowych podwyżkach w czerwcu ? Jeżeli chodzi o płace w JRG. to uważam że grupy powinny być jednakowe w całym kraju , a ilość wyjazdów lub kategoria to sprawa dodatku służbowego. Nie licytujmy się kto więcej robi , wszędzie jest odpowiedzialność i ryzyko .

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 04, 2005, 16:21:38 »
Piter R masz rację. Zaś dodatek służbowy nie powinien istnieć. Trudno mniej wyjeżża to jego szczęście. Powinny nastąpić zmiany płacowe w grupach bez dodatków. Każdy się naraża jednakowo. Ja tam nikomu nie zazdroszczę że mniej pracuje lub więcej. Taki los oby dla nas zawsze był łaskawy.

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 07, 2005, 22:30:25 »
Cytuj
Nasi Komendanci powiatowi / miejscy to myślą jak się wykazać...ale nie przed strażakami w JRG tylko przed swoimi szefami w KW!!!A ci z KW przed Szefostwem z KG!!!A czym się może wykazać Komendant???No m.in. oszczędnościami na swoim podwórku!!!A co się dziwić skoro Komendant zaoszczędził to jest "dobry" i "gospodarny". W niektórych powiatach Komendanci zamiast się chwalić oszczędnościami to nie boją się krzyczeć o dodatkową kasę!!! I bywa, że te krzyki przynoszą efekt!!!No ale wiadomo taki Komendant jest niewygodny bo ciągle czegoś chce. Tylko że on nie chce tego dla siebie a dla dobrego funkcjonowania Straży Pożarnej w swoim rejonie (wyższe zarobki - dodatki a co za tym idzie większa motywacja w służbie, liczniejsze zakupy nowego i przydatnego sprzętu ratowniczego, wysyłanie ludzi na kursy specjalistyczne).
Stary potwierdzam to co napisałeś   /o naszych Komęndantach i Wodzach,ale joko ludzie z podziału pozostaje nam forum obym się mylił. :ph34r:  

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 07, 2005, 22:34:17 »
Cytuj
Na początek dodam że słyszałem o podwyżkach od 110 - 180 Euro finansowanych przez Unie Europejską , pierwsze 2 lata dla nowych członków Uni Europejskiej w celu poprawy bezpieczeństwa w tych krajach . Po 2 latach koszty podwyżki ponoszą budżety tych państw.  :o
Tak miało być a co wyszło nić szefowie tylko myślą o procedurach medycznych,a nie by nam się lepiej żyło

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2005, 15:23:26 »
Podobno Czescy Strażacy dostali po 120 EURO podwyżki ? .Czy ktoś może to potwierdzić . A jeżeli to prawda , to czy my jesteśmy gorsi , pytanie do władz związkowych i do wszystkich Strażaków w Polsce .