Autor Wątek: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?  (Przeczytany 23487 razy)

Offline marioberg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 27, 2007, 22:13:28 »
Cześć dlaczego Kraków
Po pierwsze bardzo dobrze szkoli ponieważ wydział liniowy ma własny sektor ma własny sektor działania,
Po Krakowie ludzie przychodza do pracy i bez obaw jada do akcji z przodu bo mają praktykę, dobra kadra kto zna Siatkę czy Piątka to wie o czym piszę
Nie wiem jak teraz ale kiedyś Poznań szkolił administrację aspirancką
a o Centralnej w częstochowie nie wspomne bo to pachnie żenadą

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 28, 2007, 00:21:39 »
tak własnie żenada że się tak wysławiasz no tak w CSPSP nikt nie jeżdzi na akcje  no i ta szkoła ma najwiekszy poligon przyszkolny zreszta warto porównac samochody z podziału SJRG chyba wszystko bedzie jasne na czyja korzysc to wypada

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 28, 2007, 08:59:13 »
Jak czytam tytuł: "Która Aspirantka jest najlepsza?" to mi się flaki przewracają. A jak to w ogóle można porównać? Przecież do tego trzeba setki kryteriów i wskaźników przyjąć. Ale nie! Ktoś się uparł i nic tylko... która najlepsza, a która najgorsza.
A moja odpowiedź jest prosta, łatwa i przyjemna. Najlepszą aspirantką jest aspirantka... Mariola! I co Wy na to? :wacko:

Offline FireHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • :)
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 29, 2007, 20:29:18 »
masz racje, wszystkie są dobre, ale Mariola nie ma rownych sobie

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:59:12 »
Jak czytam tytuł: "Która Aspirantka jest najlepsza?" to mi się flaki przewracają. A jak to w ogóle można porównać? Przecież do tego trzeba setki kryteriów i wskaźników przyjąć. Ale nie! Ktoś się uparł i nic tylko... która najlepsza, a która najgorsza.
A moja odpowiedź jest prosta, łatwa i przyjemna. Najlepszą aspirantką jest aspirantka... Mariola! I co Wy na to? :wacko:

Masz rację. Jakość szkolenia to jedno, a chęć zdobycia wiedzy to drugie. To drugie jest ważniejsze od tego pierwszego. Dlatego stworzenie nawet najlepszych warunków do zdobycia wiedzy nic nie pomoże jeżeli ktoś chce tylko zakuć – zdać – zapomnieć. Moim zdaniem wszystkie są dobre. Znam ludzi, którzy kończyli Poznań, Kraków lub Częstochowę i prezentują wysoki poziom wiedzy.

p.s. aspirantki Marioli nie znam, ale skoro tak twierdzisz, to tak pewnie jest.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 02, 2007, 20:57:27 »
biorąc pod uwagę fakt, iż za 44 dni kończę Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, to chyba odp. jest prosta - ale to tylko dlatego że ją właśnie kończe. pozdr.
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 04, 2007, 08:16:54 »
nadal twierdze ze CSPSP  hi hi bo ma Monike z miesnego he he he    a tak na powaznie najlepsza aspirantka nie zrobi z glebia porzadnego strazaka
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2007, 08:18:48 wysłana przez lukaszp »

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 04, 2007, 20:50:55 »
nadal twierdze ze CSPSP  hi hi bo ma Monike z miesnego he he he    a tak na powaznie najlepsza aspirantka nie zrobi z glebia porzadnego strazaka
ZAJMIJ SIE NAUKA BO MASZ JUZ DYSCYPLINARKE NADAJESZ SIE TYLKO NA KROSZARDA CZYTAJAC twoje POSTY

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 06, 2007, 10:34:04 »
rafaello popraw błąd bo piszę się KLOSZARDA a po drugie nie wiem o co ci chodzi jak DYSCYPLINARKA jesli jestes w CSPSP to chłopaki wracają z praktyk poprosze żeby dali ci w cyc bo sie w głowie p....bało

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 19, 2007, 23:13:37 »
Poznań  ^_^

Dop.Moder. Patrz.pkt.10 Regul. Uzasadnij jak już...! Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 23:25:33 wysłana przez Ajax »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

zeyb0r

  • Gość
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 03, 2007, 22:51:32 »
Tylko Kraków, mimo braków poligonowych, dużo poważnych interwencji i dobra kadra na podziale przynajmnie w latach 96-98.  -->  krakow ma poligon w Koscielcu kolo krakowa a tutaj jest fajny filmik o SA w krakowie http://www.youtube.com/watch?v=vsWCBxINwkI

Anonim

  • Gość
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 03, 2007, 23:48:18 »
Cytuj
Jak myślicie z perspektywy czasu, po ukończeniu, po kontakcie w pracy z ich absolwentami, która jest najlepsza (w sumie bardzo subiektywna to ocena, ale zawsze). Co byście zmienili w tych szkołach lub szkole.

Jako oficer powiem, że Kraków, na drugim miejscu Częstochowa.
IMHO ofc :mellow: :mellow:

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 06, 2007, 09:04:10 »
oj Anonim i tu mi pojechaleś nieładnie  ^_^

Anonim

  • Gość
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 06, 2007, 11:18:59 »
Po prostu Kraków lepiej mi sie kojarzy i tyle.
Ale masz drugie, wysokie miejsce ^_^ ^_^

Offline Skuter05

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 07, 2007, 14:04:29 »
Moja odpowiedz na to pytanie jest tylko jedna - najlepsza Aspirantka to Kraków, Ci którzy ją ukończyli wiedzą dlaczego, a Ci którzy nie, niech tego żałują...

P.S: nie mam nic do innych szkół, ale szkoły Aspiranckiej bez podziału sobie nie wyobrażam.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 07, 2007, 14:58:12 »
Miałem doczynienia w służbie z absolwentami wszystkich szkół i oceniając po ich przygotowaniu teoretyczno praktycznym osobiście stawiam Poznań z Krakowem w jednej linii ze wskazaniem na Poznań, a Częstochowie dziękuję, choć i po tej szkole mam jednego Asa wywiadu, który sprawdza się.
Osobiście uważam, że jak ktoś wie po co poszedł do aspirantki to może z niej coś wynieść, jak ktoś idzie po to aby przeżyć kilkanaście miesięcy to też ją ukończy a czy z wiadomościami i umiejętnościami to juz inna sprawa.

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 23, 2007, 23:26:28 »
P.S: nie mam nic do innych szkół, ale szkoły Aspiranckiej bez podziału sobie nie wyobrażam.
Nie rozumiem tego zdania, bo z tego co wiem to w każdej aspirantce jest podział bojowy. Fakt, że w Poznaniu szkolna JRG nie ma swojego rejonu działania, ale wspiera inne JRG w akcjach.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 24, 2007, 01:02:01 »
Stawiam na Kraków. Podział, Kadra, Poligon.

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 24, 2007, 10:06:14 »
Jak to juz ktos wczesniej napisal wszystko sie wyrownuje w jrg bo co z tego ze aspirant po Krakowie jest lepszy jak trafi na ludzi ktorzy maja wszystko gdzies, nawet nie zauwaza ze sie czyms wyroznia czy nie bo dla nich sie liczy to zeby sluzbe najlepiej przespac, zjesc dobry obiad a nie daj Bog niech taki aspirant bedzie chcial sie czyms wyroznic to natychmiast koledzy mu pokaza gdzie jego miejsce i to bez wzgledu na to po ktorej szkole jest. Wszystkich wrzuca sie do jednego wora. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze nikogo to nie obchodzi ile mialem wyjazdow w czasie szkoly(konczylem Krakow i nie bylo tego malo naprawde) bo mlody jestes i koniec!!!Smutne to ale prawdziwe choc wiem ze sa jednsotki w Polsce gdzie podejscie jest naprawde super bo najpierw sie przyglada czlowiekowi a potem go ocenia. Reasumujac KRAKOW  jest najlepszy bo na podziale bojowym mozna zlapac duzo praktyki.Szkolna JRG ma wyjzadowosc ktorej nie powstydzilaby sie niejedna jednostka(ok1200-1400rocznie)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 14, 2007, 15:41:54 »
Mieszkam w cz-wie i od wielu osbos słyszałem ze nie polecaja CSPSP, twierdza ze krakow jest o niebo lepszy. Sam kikladziesiat razy byłem na CSPSP ale nie moge nic zlego o niej powiedziec, jesli chodzi o wyglad, a o tok nauczania, cwiczen i zaangazowania nie mam pojecia.
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 13, 2007, 01:48:20 »
a niech SA w Poznaniu i Krakowie wypowie sie cos na temat unitarki... z tego co wiem to słabiutko tam u Was :mellow:

Offline Aśka_strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
    • remiza.com.pl - Polski Portal Pożarniczy
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 16, 2007, 16:11:12 »
Osobiscie zaglosuje na Krakow.Uzasadnienie? Wysoki poziom na roznego rodzaju imprezach i pokazach ratowniczych. Poznan jest niewielki kroczek za nimi. Zaluje, ze w tym roku na 'Wiezowcu" nie zaprezentowala sie CS. Nie mam jako takiego porownania,glos oddaje wiec bardziej emocjonalnie i subiektywnie niz racjonalnie;]
"To my podajemy rękę,pomagamy.Codziennie.Życie ratownika..."

Offline Maddo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 19, 2010, 10:17:14 »
już macie odpowiedź

System kształcenia tworzą:

    * 15 ośrodków szkolenia w komendach wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej
    * 1 Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy
    * 3 szkoły aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Częstochowie i Poznaniu
      (w randze szkół policealnych)
kształcące w zawodzie technik pożarnictwa
    * 1 Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, kształcąca na studiach pierwszego stopnia - inżynierów pożarnictwa oraz na studiach drugiego stopnia - magistrów inżynierów pożarnictwa


http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=841

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 19, 2010, 11:39:35 »
Osobiscie zaglosuje na Krakow.Uzasadnienie? Wysoki poziom na roznego rodzaju imprezach i pokazach ratowniczych. Poznan jest niewielki kroczek za nimi. Zaluje, ze w tym roku na 'Wiezowcu" nie zaprezentowala sie CS. Nie mam jako takiego porownania,glos oddaje wiec bardziej emocjonalnie i subiektywnie niz racjonalnie;]
Może niech zaczną się tutaj wypowiadać osoby, które skończyły bądź niebawem ukończą te szkoły. Co to jest wysoki poziom na różnego rodzaju imprezach? Na zewnątrz (czytaj pokazy, imprezy itp.) każda szkoła prezentuje się idealnie. A jak jest w środku - niech odpowiedzą, wraz ze swoimi odczuciami, plusami i minusami osoby, które wspomniałem wyżej.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

dominikmak

  • Gość
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 19, 2010, 13:31:04 »
SA Kraków fajnie jest bo jest podział stan wyjazdów na dzien dzisiejszy to 1450 wiec praktyka zawodowa na okragło to jest gigantyczny plus.... zadjecia dydaktyczne sa prowadzone przez bardzo dobra kadre nie mozna nic zlego powiedziec to tez plus..... jedyny minus jaki widze to moze srednie zajecia na poligonie.......



PS: a zwiedza według mnie to jest tak ze jesli komus sie nie bedzie chciało to z zadnej ze szkol duzo nie wyniesie......



Przy dopisywaniu użyj funkcji MODYFIKUJ
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 13:55:22 wysłana przez robn »