Autor Wątek: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?  (Przeczytany 23497 razy)

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2005, 20:47:59 »
Cytuj
Uważam że sonda ta jest bez sensu gdyż w każdej szkole są ludzie którym zależy na zdobyciu wiedzy przez co podnoszą poziom szkoły i są ludzie którym na niczym nie zależy a nauka jest na ostatnim miejscu dzięki czemu renoma szkoły spada
Zgadzam sie z toba psp! Jedyne co moznaby tu oceniac to chyba kadre, ich umiejetnosci przekazywania wiedzy, podejscie oraz poziom jaki reprezentuja (a zarazem przekazuja sluchaczom), bo nie mozna jednoznacznie powiedziec ze ta szkola jest najlepsza, a cala reszta jest do bani.

pozdrawiam :)

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2005, 21:57:43 »
Myślę, że nie ma większego znaczenia szkoła tylko predyspozycje indywidualne ucznia i chęć pozyskania wiedzy. Poziom nauczania jest porównywalny ponieważ kadra w większości wywodzi się z jednego środowiska. Można sprowadzić tą sondę do tematu wcześniejszego oficer i pseudo oficer.

Pozdrawiam.
 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
    • http://
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2005, 09:18:36 »
Trudno jest oceniać szkoły do których się nie chodziło. Ja skończyłem szkołę aspirantów w Krakowie w 1996r, oddałem na nią głos, uważam ze dobrze mnie przygotowała do pracy w prewencji.
pozdrawiam wszystkich Aspirantów i innych Strażaków.

Offline CYBULARES

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2005, 15:47:01 »
Jeśli chodzi o odpowiedz na nurujące cię pytanie odnośnie wyboru czy też oceny szkoły pozarniczej to uważam że najlepsza pod względem praktyki jest aspirantka w Kakowie ponieważ zaraz po unitarce i przejściu odpowiednich ćwiczeń i uzyskaniu ze tak powiem jakiejś tam praktyki zostajesz dopuszczony na podział gdzie jako młody adept pełnisz słuzbe w podziale bojowym uczestnicząc w prawdziwych akcjach pozarniczych, a tych nie brakuje. Czasami są lżejsze akcje a czasami poważne...takze jeśli stoisz przed wyborem szkoły lub masz zamiar komuś polecic to uwazam że Kraków jest THE BEST.

Offline Mac83

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 02, 2005, 23:06:28 »
A moze sonda jeśli chodzi o szkoły szeregowych obecnie jestem na kursie szeregowych w Opolu!!! Daja w kość!! B)  
"Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować własnymi rękami, jak to wam nakazaliśmy."(1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:11)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 14, 2005, 23:52:34 »
Witam!
Zacytuję, co już napisałem wcześniej w podobnym temacie:
Cytuj
Nie ma obecnie /chyba?/ szkół pożarniczych dobrych, czy złych  . To co z nich indywidualnie wyniesiesz i włożysz w służbę samemu - będzie świadczyło najlepiej o Tobie samym.  Powodzenia!
Ps. Kurs szeregowych? Jakieś nieporozumienie..... nie ma takowych - przynajmniej z nazwy <_<. Jak juz jesteś na kursie podstawowym to jednak to do czegoś zobowiązuje  ;) .Ucz się - m.in. dla siebie samego.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2005, 23:56:59 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline beny1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 14, 2005, 10:00:52 »
powiem wprost :wszystko wyrównuje się w robocie,oczywiście jak ktoś jest bystry to moment chwyci o co chodzi w tym wszystkim chodzi.
Kończyłem Poznań,ale wiem że  Kraków jest lepszy!!!!!!!! Chłopaki z Częstochowy też są w SGSP!!!!!!
Pozdrawiam :ph34r:
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2005, 18:05:33 wysłana przez beny1980 »

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 14, 2005, 17:47:55 »
Cytuj
powiem wprost :wszystko wyruwnuje się w robocie,oczywiście jak ktoś jest bystry to moment chwyci o co chodzi w tym wszystkim chodzi.
Kńczyłem Poznanń,ale wiem że  Kraków jest lepszy!!!!!!!! Chłopaki z Częstochowy też są w SGSP!!!!!!
Pozdrawiam :ph34r:
Masz szansę edytować posta i poprawić go w kilku miejscach. Nie wypada, żeby aspirant nawet po Poznaniu tak pisał. ;)  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline beny1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 14, 2005, 18:06:52 »
a teraz mój Wodniczku jest dobrze?????  :blink:  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 14, 2005, 19:04:40 »
Dopracuj jeszcze pierwszą część wypowiedzi i będzie dobrze. :P  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2005, 14:06:12 »
Stawiam na kraków dobra teoria jeszcze lepsza praktyka i konkretny rejon działania szkolnej JRG dają dobre przygotowanie do pracy.

pozdrawiam aspirantów 1995-96 r.
 

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2005, 22:46:53 »
Ajax! Taki bystrzacha jesteś na forum a jednak się mylisz - są kursy szeregowych a dokładniej nazywa się to kurs kwalifikacyjny szeregowych PSP (a nie żaden podstawowy - to nazwa gwarowa).  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2005, 09:52:55 »
furgot w temacie chodziło o aspirantki. Z tym kursem to tylko  dodatkowo w ps.  ;)
Nie jestem pozatym żadnym <bystrzachą> na forum, tym bardziej wykładowcą, więc jeżeli uważasz, że ta nazwa Ci bardziej odpowiada - proszę bardzo  :), a uczymy się przecież gł. dla siebie?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pasadr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 30, 2005, 22:57:45 »
Dopiero wybieram się do szkoły i myślę, że będę startował do Krakowa. Przede wszystkim dlatego, że mają własny rejon działania. Jeśli chodzi o teorię, to pewnie poziom jest podobny we wszystkich SA, więc liczy się możliwość zdobywania doświadczenia.
Byłem w tym roku na dniach otwartych w SAPSP Poznań i gość który nas oprowadzał, mówił, że wzywają ich tylko do pożarów traw, itd. Więc wielkiego doświadczenia bym tam nie zdobył :P Tak więc "gród Kraka" wzywa  ;)
Pozdrowionka  :D  :D

what doesn't kill me, makes me stronger (anyway OSP does)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2005, 19:12:27 »
Słyszałem, że Polska jest jakby podzielona pomiędzy szkoły. Na przykład ludzie z Polski północnej mogą startować tylko do Poznania lub Częstochowy (jeśli chodzi o aspirantki, wiem, że Częstochowa to CS ...), prawdali-to?  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 03, 2005, 21:59:41 »
Jakiś tylko  teoretyczny podział może i istnieje - jednak jak jesteś naprawdę dobry - to dostaniesz się wszędzie nawet do SGSP. ;) Bez względu na region tego nieco jeszcze egzotycznego kraju!
Powodzenia!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 03, 2005, 23:36:48 »
Dzięki za odpowiedź. :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Julek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 09, 2005, 00:44:11 »
Stawiam POZNAŃ!

Bardzo chcialem iść do Częstochowy bo kumple mówili że jest zajefajnie - mało nauki i wogóle. Poszedłem do Poznania i  teraz widzę, aby coś wiedzieć trzeba czasami i usiąść  do książek i ściągę napisać na sprawdzian! co to za szkoła w której - jak mówią koledzy- "nie trzeba się uczyć"

Pozdro dla calego kursu XIV  

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 06, 2006, 15:32:49 »
oj chłopie sciągi i teoria cie naszej roboty nie nauczą.... (szczególnie w poznaniu) :(  

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 06, 2006, 21:12:58 »
Kraków- nie tylko ze sam ją kończyłem ,ale z perspektywy lat i współpracy z kolegami z innych SA,absolwenci Krakowa są lepiej przygotowani do pracy operacyjnej ,duuuużo więcej umiejętności praktycznych ,a umiejetności tzw. biurowe równiez nie budza zastrzeżeń !
Pozdrawiam wszystkich po Krakowie!!! :D  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 07, 2006, 10:39:03 »
Ja uważam ze Czestochowa.
Czemu bo mam z nimi ciagly kontakt. u mnie na zmianie jest 3 z nich. i dwuch po Poznaniu. JA jestem SGSPOWCEM.
po czestochowie chlopaki to dobrzy fachowcy ( takie jest moje zdanie o tych chlopakach) mlody po poznaniu tez jest calkiem kumaty i sobie radzi. Wiadomo kazda JRG ma swoje spospby gaszenia itd. Kazda zmiana ma swoje przyzwyczajenia i tak to jest.  W JRG u mnie jest jeszcze chyba 6 po krakowie z tego co slyszalem od innych ( nie moja opinia) to troszke panikuja chlopaki jak jest cos wiekszego ( za dowódców). Nie chce tu nikogo obrazac. A co do ankiety to uważam ze pytanie jest zle zadane

SORY za pouczanie

Bo jesli tak zadajemy pytanie to powinnismy oceniac szkoly pod wzgledem jej wyposarzenia zaplecza itd itp. ANIE PO TYM JAKICH ABSOLWENTÓW ONE WYDAJA NA ŚWIAT.
Wszedzie sie moze trafic czana owca. SZKOLA SZKOLA a i tak jak przyjdziesz do jrg to tam Cie naucza swoich sposobow podejscia do sprawy itd.
Pozdrawiam
 
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2006, 12:03:03 »
Cytuj
Bo jesli tak zadajemy pytanie to powinnismy oceniac szkoly pod wzgledem jej wyposarzenia zaplecza itd itp. ANIE PO TYM JAKICH ABSOLWENTÓW ONE WYDAJA NA ŚWIAT.

Albercie - moje zdanie jest wręcz odwrotne, nie sztuka mieć dobre zapelcze, ale sztuką jest wychować w niej dobergo fachowca, aby po szkole nie musiał się uczyć tego co powinni go nauczyć w trakcie procesu dydaktycznego- bo absolwenci SAP w głównej mierze kształceni są na przyszłych dowódców różnego szczebla,a w takim wypadku praktyka odgrywa niebagatelna rolę  . Takie jest moje zdanie. W nawiasie mówiąc SAP Kraków ma porównywalne wyposzżenie dydaktyczne i techniczne jak wszystkie szkoły , sprzęt równie dobry może troszkę bardziej eksplatowany, tak jak w normalnej JRG.  :)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2006, 12:05:24 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:19:23 »
ktos ladnie napisał że w CSPSP nie trzeba sie uczyć spróbuj przejść bezpieczeństwo budynków  lub taktyke działań ratowniczych w CSPSP to może wtedy bys zmienił zdanie

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:31:42 »
nie mówiąc o prawie i psychologii - tez ciężko

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Która Aspirnatka Jest Najlepsza?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 10, 2007, 18:40:32 »
Jestem z pomorza i zamieżam iść do częstochowy czemu sam niewiem tak po prostu może bo mój wujek tam był lub wole bardziej praktyke niż teorie ale zobaczymy bo myślałem Poznań i częstochowa bo jak to ujęto pomorzanie żadko idą do krakowa