Pożarnictwo > Ratownictwo Medyczne

Udrażnianie dróg oddechowych .

<< < (3/3)

nowy998:
a mnie uczyli, że rękoczyny są do udrażniania a sprzęt typu rurka UG, rurka czy maska krtaniowa to są do podtrzymania drożności

Sylwek:
W zasadach organizacji rat.med. w ksrg masz wymienione w wykazie sprzętu rurki ustno- gardłowe wielorazowe i  maski krtaniowe lub rurki krtaniowe jdnorazowe. Generalnie wszyscy na tym bazują.   

straszak112:

--- Cytat: Sylwek w Luty 18, 2017, 08:48:35 ---W zasadach organizacji rat.med. w ksrg masz wymienione w wykazie sprzętu rurki ustno- gardłowe wielorazowe i  maski krtaniowe lub rurki krtaniowe jdnorazowe. Generalnie wszyscy na tym bazują.

--- Koniec cytatu ---

Doskonale o tym wiem, ponieważ czytałem to nie jeden raz. Jednak w załączniku nr 3 jest określone wyposażenie minimalne więc na logikę patrząc nie koniecznie w świetle przepisów prawa jedyne urządzenia.
Prawdopodobnie jest tak jak się obawiałem i prawo w tej dziedzinie jest dziurawe.

Przemyk:
Zgodnie z procedurami PSP:
Zakres czynności  wykonywanych przez RATOWNIKA w ramach KPP obejmuje:

-> Resuscytacja K-O bez przyrządowa i przyrządowa z podaniem tlenu oraz zostawaniem, wg. wskazań, AED
i tak dalej i tak dalej . . .
ale

dalszy cytat:
Czynności ratownicze w ramach KPP realizowane są  w zależności od rodzaju obrażeń i zagrożeń poszkodowanych wg procedur ratowniczych zawartych w załączniku 1 i z zastosowaniem sprzętu będącego na wyposażeniu podmiotów KSRG wg standardów ujętych w pkt 3.5 ppkt. 1 

Masz minimalny standard wyposażenia dla ratownictwa medycznego określający minimum 1 zestaw PSP R-1 (torba, deska, szyny, butla z tlenem itp)

A w wyposażeniu zestawu PSP R-1 standardem jest:
Jednorazowe rurki krtaniowe lub maski krtaniowe w różnych rozmiarach z uchwytem 3 komplety.
I nic innego  teoretycznie nie powinno się tam znajdować.

Chyba to wystarczy by wyjaśnić że intubacja nie będzie wskazana dla ratowników PSP :).


Pozdrawiam
P.


Źródło: Zasady organizacji ratownictwa medycznego w KSRG, lipiec 2013 Warszawa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej