Autor Wątek: Zwrot kosztów za dojazd  (Przeczytany 3114 razy)

Offline raczej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Zwrot kosztów za dojazd
« dnia: Wrzesień 05, 2008, 20:13:02 »
Czy u nas w straży jest coś takiego jak zwrot kosztów za dojazd? Ostatnio słyszałem że gdy dojazd z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby publicznymi środkami transportu przekracza 2 godz to w niektórych komendach wypłacają jakieś pieniądze. Jeśli ktoś wie coś w tej sprawie proszę o pomoc.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2008, 20:36:51 »
kol. @raczej po raz wtóry zakładasz wątek z tym samym głupim pytaniem. Wczoraj został usunięty poprzedni Twój wątek o tym samym tytule.
Zostało Ci wczoraj napisane w odpowiedzi:

Cytuj
kol. @raczej - jako że jesteś\"nowy\" na forum to ci poradzę:
zacznij od przeczytania regulaminu tego forum - tam jest napisane co ci \"wolno\" a co nie....

Odpowiadając na Twoje pytanie (zresztą po raz któryś z kolei) - NIE MA W PSP CZEGOŚ TAKIEGO JAK ZWROT KOSZTÓW DOJAZDU!! Jest \"równoważnik za brak lokalu\".

Jest dostępna opcja \"SZUKAJ\" - dzięki niej możesz znaleźć wątki które tego dotyczyły

Wątek zamykam i usuwam....

Jeżeli po raz kolejny, po zamknięciu i usunięciu niniejszego wątku, rozpoczniesz nowy z tym samym problemem to zostanie do admina  strony skierowana prośba o zablokowanie Ci możliwości uczestnictwa w forum.

Zadaj sobie odrobinę trudu i poszukaj na forum odpowiedzi na Twoje pytanie.

Wątek zamykam i zostanie jutro usunięty.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2008, 20:40:17 »

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2008, 20:46:41 »
Dokładnie, daj mu szansę.

Z drugiej strony chyba jest coś takiego.
Mój kolega dostaje pieniądze za coś takiego. Pamiętam jak z Komendy jeździli do jego domu operacyjnym aby zbadać czas dojazdu. Byli tez m.in. na miejscowym PKSie aby sprawdzić o której wg rozkładu jazdy ma godziny odjazdu autobusów i ile czasu zajmuje przejazd takim rejsowym autobusem. I finał jest taki... że pieniądze dostaje!!

Warunek był/jest taki (jak mi mówił sam zainteresowany) że dojazd z miejsca zamieszkania do granic miasta musi przekroczyć określony czas (ale nie pamiętam ile).

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:07:00 »
pagon, tyle razy już to było klepane, żeby zarówno nie mylić pojęć dotyczących równoważnika za brak lokalu jak i tez warunków jego uzyskania. Nowy użytkownik forum, który się pyta o takie rzeczy nie jest upośledzony umysłowo skoro pracuje w straży, powinien znać podstawy prawa (uczą tego na kursach) jak też dostosować się do regulaminu forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 21:24:20 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:16:35 »
@grzela - tak jak pisze @robn - ktoś kto w tej chwili wstąpił do służby ma przynajmniej ŚREDNIE wykształcenie. A to znaczy że powinien umieć używać swojego mózgu. A ja nie jestem zwolennikiem tolerowania bezmyślności...
Ileż razy można wbijać im do głowy to samo - że nie ma ZWROTU KOSZTÓW ZA DOJAZD DO SŁUŻBY ??!!

Skąd oni biorą te pomysły?


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:31:54 »
Niewyobrażalne jest, że osoby pracujące w PSP nie znają podstawowych aktów prawnych, działając zresztą na swoją niekorzyść.
Z drugiej strony młodzi adepci sztuki pożarniczej są zastraszani w służbie przez swoich przełożonych i nie ma co się dziwić, że szukają pomocy, gdzie się da (np.:forum). Widocznie u siebie w pracy nie ma do kogo się zwrócić z pytaniem lub się upomnąć o swoje przywileje.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:36:10 »
pytają się bo jeszcze niedawno (pewnie 2 lata) takie dopłaty występowały a być może w pewnych miejscach jeszcze płacone są dodatki za dojazdy...

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:46:01 »
2 lata temu??????

@deejayslonio - przybliż temat z łaski swojej bo ja chyba w innym Matriksie żyję....

Może wy mylicie to z ryczałtem za przejazd 1000km który rzeczywiście jest w PSP płacony....

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2008, 21:49:46 »
marne 150zł za osobę
za brak mieszkania i za dojazd powyżej albo czasu albo ilości km
było i było płacone - u mnie na zmianie pewne osoby takie świadczenia pobierały bądź pobierają. Dopytam się jak z urlopu wrócę

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2008, 22:16:06 »
Panowie macie racje, że funkcjonariusz PSP powinien znać "swoje" branżowe przepisy.
Jednak do czego zostało stworzone forum? Do pomagania sobie, do wymiany informacji oraz pomocy. Zapytał to można mu normalnie odpowiedzieć i przytoczyć przepisy. Prewencyjnie Panowie, prewencyjnie. Można wytłumaczyć a nie od razu karcić (karać).
W końcu koniec języka za przewodnika. Na forum ludzie pytają się m.in. o:
-  Naliczanie nowej wypłaty po przejściu ze stażu do służby stałej,
- Wliczanie szkoły do emerytury PSP,
-  Czy podoficer może zostać dowódcą zastępu

Im też w tych postać moznaby napisać, że funkcjonariusz PSP powinien znać przepisy. Jak wtedy wyglądałoby to forum?
Z drugiej strony zainteresowany powinien "przeszukać" forum zanim zada pytanie.


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2008, 08:39:00 »
...Z drugiej strony chyba jest coś takiego. Mój kolega dostaje pieniądze za coś takiego. ... I finał jest taki... że pieniądze dostaje!!
Cytuj
... Zapytał to można mu normalnie odpowiedzieć i przytoczyć przepisy.
Jeżeli ktoś zadał pytanie i otrzymał konkretną odpowiedź to jaki jest sens ponawiania pytania > chyba jest coś takiego. Kilkakrotnie w różnych wątkach była informacja - nie ma czegoś takiego. Jest kasa za brak mieszkania jeżeli czas dojazdu w obie strony przekracza 2 godziny, i to jest ten finał.  :szalony:
Wyjaśnij jak można przytoczyć przepis na coś, czego nie ma w przepisach.  :komp:
Przykładowo przytocz mi przepis, na podstawie którego należy mi się od ciebie piwo. Nie ma takiego przepisu i nie ma czego przytaczać. 
A piwo możesz postawić bez nakazu prawnego  :piwo:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2008, 12:22:07 »
"Raczej" - pocieszę Cię - nie dostaniesz zwrotu kosztów za dojazd ale możesz "odbić" to w PIT-cie (rozliczeniu rocznym US) tj zwiększyć koszty uzyskania przychodu - poczytaj - trochu się zwróci :)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2008, 17:34:53 »
@pagon - podzielam Twoje zdanie jak najbardziej ale w tym wypadku mamy do czynienia z maniackim uporem.
Trzy dni temu kol. @raczej już raz załozył taki sam wątek w którym osobiście mu napisałem że ma sobie skorzystać z opcji "szukaj" a on dnia następnego on zakłada po raz wtóry NOWY wątek z tym samym pytaniem.
Ja tez jestem tego zdania że po to mamy forum żeby PYTAĆ. Ale akurat temat Równoważnika za Brak Lokalu powtarza nam się systematycznie chyba z raz w miesiącu... I za każdym razem będziemy się rozpisywać?? Dlatego zrobiła nam się mała "sprawa"...

Kol. @to.mash - byłbym ostrożny z udzielaniem takich rad gdyż z tego co się orientuję zwiększenie kosztów uzyskania przychodu może być dokonane  w związku z dojeżdżaniem do miejsca pracy (słuzby) i MUSI być potwierdzone imiennymi biletami okresowymi na konkretne środki transportu publicznego.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2008, 18:26:24 »
Z góry przepraszam że nie w temacie ale muszę się odnieść do:
Cytuj
Prewencyjnie Panowie, prewencyjnie. Można wytłumaczyć a nie od razu karcić (karać).
Rozumiem pytaj gdy masz wątpliwości, czegoś nie rozumiesz. Ale zanim zaczniesz zadawać pytania, sprawdź w działach dyskusyjnych naszego forum lub innych stronach, czy ktoś wcześniej nie zadawał podobnych pytań. Może odpowiedź już tam jest, a Ty niepotrzebnie będziesz komuś zabierać czas. Nikt nikogo nie chciał karać jak to stwierdziłeś a jedynie zwrócono koledze uwagę.
Cytuj
Jednak do czego zostało stworzone forum? Do pomagania sobie, do wymiany informacji oraz pomocy. Zapytał to można mu normalnie odpowiedzieć i przytoczyć przepisy.
Podczas korzystania akurat z tego forum i obowiązującego regulaminu, trzeba pamiętać także o pewnych nie zapisanych zasadach i zwyczajach panujących reguł. Nie są to jakieś wymyślone nasze widzimisie, lecz dobre zwyczaje przyjęte i przestrzegane przez większość użytkowników tego forum.

Kończąc pozdrawiam i życzę miłego pisania.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 18:28:54 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zwrot kosztów za dojazd
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2008, 19:59:05 »
mario - nie jest prawdą co napisałeś. Sprawdź ustawę podatkową - owszem, jeśli chcę odliczenia całkowitego tzn zgodnie z tym co wydałem na dojazdy, to są potrzebne kwity ale gdy mieszkam w miejscowości innej niż praca i nie chce się bawić w papiery, logicznym jest, że ponoszę inne koszty
-> mogę wstawić korzystniejszą stawkę (zgodną z taryfikatorem US) w rubryce KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU.
Sprawdź a później mieszaj ;)
(i może lepiej osobiście)
PS
Nie jestem wyrocznią - ale radzę dojeżdzającym do roboty sprawdzić to :) - zawsze to kilka złotych w kieszeni.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 20:59:31 wysłana przez to.mash »