Służba > Forum zawodowców

Pozostałości Po...

(1/2) > >>

black_firemann:
Chciałbym abyśmy podzielili się informacją jak to bywa z wykonywaniem jednego z zadań określonego w zakresie czynności...tego nie pisanego. "Wykonuje inne czynności  polecone przez komendanta". To nie śmiech ale często spotykane w komendach postępowanie. Zawieź chleb, przywieź coś tam, zrób mi coś w domu. Fikacja czy rzeczywistość? Chciałbym poznać Wasze zdanie.
To jeden problem o innych porozmawiamy innym razem.
bFm
 

robard:
Powinieneś ten post umiescić w "żalach..", uwazma że zbyt juz się te forum rozbudowuje w poziomie to po !
Po 2) ja u siebie w komendzie spowodowalem, że ten zapis w takiej jak podałeś formie zniknął, a został zastąpiony "Wykonywanie inncy poleceń przełożonego zgodnie z zakresem obowiązków służbowych", jakie to proste nie prawda??

Krzysztof37:
Witam!
Kiedy zaczynałem prace w JRG strażak dyżurny po godzinie 8 szedł po zakupy ale tylko dla zmiany słuzbowej. Jednak upadło to samoczynnie bo sami to spowodowaliśmy, bo jak ktoś po drodze do pracy mija 3 sklepy i nie jest łaskawy zrobic sobie zakupy to może chodzic cały dzień głodny. A teraz tak humorystycznie. Tą przypowiastkę znam z opowiadań gdyż było to w czasach jak były jeszcze kartki a ja nawet nie myślałem o pracy w straży. Pewna pani z biura wysłała strażaka aby kupił jej jakies mięso chyba na świeta chyba jakieś. Więc chlopisko poszło do sklepu i kupił jej to mięso (tylko nie powiedział że były to jakieś resztki dla psa). I skończyło się posyłanie po zakupy. Uważam, że każdy powinien mieć troche godności i swoje sprawy sam powinien załatwiać.
Pozdrawiam.

Mark1:
Dla mnie podobnie jak dla Robarda ten punkt brzmi jednoznacznie, inne czynności związane z zakresem obowiązków i nic więcej.  

black_firemann:
Cóż należy się tylko cieszyć.że opisywane sytuacjie nie mają miejsca. Co do właściwego zapisu "wykonuje inne czynności związane z tokiem służby" nie mam uwag. Porostu wiem o wykorzystywaniu sytuacji na linie przełożony - podwładny do celów pozasłużbowych. Ale widocznie są to pojedyńcze sytuacje i należy się tylko z tego cieszyć.
robard ... nie sądzę aby to były żale ..uwierz w niektórych jednostkach jest to nadal obowiązujący element. Mam tylko nadzieję,że to należy do historii.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej