Autor Wątek: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr  (Przeczytany 71302 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 09, 2005, 18:51:02 »
Mapkę zakupiła Komenda ;) Ja ich osobiście na tym etapie do tego nie namawiałem, a zresztą moi decydenci finansów itp. i tak się nie liczą ze zdaniem żadnych dyż.operac.
Oczywiście, że trzeba najpierw zacząć od zakupu statusów", zamontowania GPS, a później możemy się "bawić" mapką. W tej chwili to tak jakbym zgadywał i współrzędne nanosił mniej-więcej, ze zwykłej mapki z koordynatami. Więc po co zaczynać od du.. strony ;) Zresztą wydaje mi się /nie tylko/ jest znacznie więcej "ciekawszych" i pilniejszych spraw na codzień do rozwiązania, niż właśnie zakup tej mapki.Tylko jak ma to zrozumieć ktoś, kto nie zna po prostu tej służby :( Każda uwaga, sugestia  spostrzeżenia, odbierane są często jako krytyka, czepianie się.
Wielu jeszcze nadal uważa, że to spoko praca, z reguły jest przecież ciepło, łatwo i przyjemnie - problemy zaczynają się jak sporadycznie /może i na szczęście/ mają pełnić TU służbę. Z drugiej strony może, by jednak wówczas - w końcu przejżeli nieco na oczka.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 12, 2005, 20:20:27 »
Panowie przy Ewidzie abakus nawet palcem nie ruszy. Ewid należy do KG PSP (KG odkupiła prawa do tego programu).
Podobno abakus pracuje nad ewidem który będzie integralną częścią SWD.

Piszecie na forum o błędach i niedociągnięciach programów. A większość wypowiedzi dotyczy błędnego skonfigurowania tych programów. (piszę o SWD bo go znam i obsługuję).

Z innej beczki. W mojej KM jest mapa cyfrowa  i GPS i czym tu się cieszyć. Żeby zobaczyć gdzie jest auto to należy wysłać mu na radiu sygnał (kanal zajęty przez 1 sek. ) a auto dosyła koordynaty (kanał zajęty 5 sekund).
Traktujemy to jako drogą zabawkę, która niepotrzebnie zajmuje kanał.  Dodatkowo do obsługi mapy informatyk musiał dokupić 500 mega pamięci.

Może ruszyć się z jakąś akcją poza to forum na temat pracy dyspozytorów. Popatrzcie ma służby takie jak straż miejska, policja, pogotowie. Tam "telefony" obsługuje nawet po 3 osoby.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 12, 2005, 20:40:15 »
Czyli jest wszystko jak widać w wiekszości kraju tak jak Tu w kilku tematach dot. dyzurnych i SK - od dłuższego czasu piszę. Decydenci Nasi prawdopodobnie po prostu tego nie czytają, lub jak u mnie w KP mają po prostu gł. gdzieś... :( Jest wiele znacznie "ciekawszych" spraw i problemów na codzień, a to tylko taki  margines. No cóż...
Cytuj
Może ruszyć się z jakąś akcją poza to forum na temat pracy dyspozytorów.
Chyba to jest jedynie mądre rozwiązanie. Ja niestety - narazie nie mam żadnych rozsądnych propozycji które mogłyby faktycznie w tym zakresie pomóc i  zmienić na lepsze. Prasa, radio, TV? Może i tak, ale tylko razem ,  a jest Nas tak naprawdę - niewielu.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2005, 22:29:07 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 13, 2005, 14:53:55 »
Ajax i vono - jak już pisałem na tym forum, musi zmienić się mentalność co poniektórych ludzi odpowiedzialnych za pracę na SK a nie sądzić że tam nic się nie robi jest ciepło i patrzy się w TV oraz słucha Radia !!! ;)
Wszyscy nas uszczęśliwiają na siłę nie znając realiów codziennej służby !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 13, 2005, 16:27:51 »
I tu się z tobą "stępień" zgadzam dokładają nam programów, obowiązków (112) itp, itd. <_<

Ale mam pytanko jak jest w waszych jednostkach ? - macie uzupełnioną kompletnie bazę danych w SWD, kto uzupełnia dane w tej bazie na bieżąco ?

Próbowałem wprowadzić koncepcje według mnie logiczną że za dane wprowadzane do bazy powinny odpowiadać odpowiednie komórki w KM odpowiedzialne za konkretny dział. - i lipa u mnie się to nie udało dalej wprowadzamy my  B)

pozdr.
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 13, 2005, 17:18:10 »
Ta "baza" nigdy nie będzie w 100% kompletna <_< Taki czyjś wymysł odbiegający od realiów. Wszystkie dane do niej nanoszą u mnie dyż. oprac. w miarę czasu i możliwości.
Jeżeli poszczególne służby ich nie dostarczą na czas - wówczas jest jak jest i tyle nt. Ewnt. monity w tej sprawie po godz. z WSKR - po prostu delikatnie "spławiam".
Inna drażliwa dla mnie sprawa to odbieranie i przełaczanie tel. miejskich w czasie godz. pracy  sekretariatu KP. Ja nie wnikam i malo kto mi wogóle mówi gdzie i czy akurat jest, gdzie akurat wyjeźdza, wychodzi itp.. od tego jest stosowna książka w sekretariacie. Wszelkie próby przełączania połączeń od 8-15 do KP kończą się szybko fiaskiem :angry: W tych godz. tam trafia 95% połączeń. Panie /2/ maja przecież tyle obowiązków!  Ostatnio nie zadaję sobie już po prostu trudu szukania delikwenta. Jak już muszę to przełączam i trudno - nie ma to nie! Ja i tak zwykle nie wiem czy wogóle jest. Grafiki w dyzpoz. po godz. to czysta fikcja. Staram się nie nękać bez wyraźnej przyczyny po pracy, ale znaleść kogoś nieraz graniczy i tak z "cudem"  ;) . Inna sprawa, czy akurat go warto dysponować...
Stopień odpowiedzialności, obowiązków i zaszeregowania, etatowych dyżurnych - w stosunku do coraz nowszych zadań - to już zupełnie inna bajka - dla wielu jeszcze  s-f. Brak już słów po prostu - wcześniej... więc po, co się powtarzać ;)
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2005, 17:25:22 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 16, 2005, 16:08:39 »
Cha !
Ostatnio u nas SWD normalnie powaliło nas na kolana
- zniknęło parę wyjazdów (wkurzające)   :blink: ,
- w bazie danych nastąpiło nieoczekiwane klonowanie ludzi  :lol:
normalnie ubaw na całego.

ABAKUS GÓRĄ !!!  B)  
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 16, 2005, 16:40:03 »
Jest tak dokładnie jak mówisz Druid i inni rosądnie myślący w temacie koledzy ;)
SWD /dodatki/ i to tej pory <112> totalna "kicha" o różnych zakłóceniach na rtf nawet nie wspominam:(  Co dalej zobaczymy - czas pokaże ! Nasz wpływ na to niemal i tak żaden! Zobaczymy, co "twardogłowi" nowego kolejne wymyślą nt.  ;) Tak szczerze to niewiele mnie już zaskoczy :(
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2005, 16:44:19 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 21, 2005, 21:48:56 »
Druid, dlaczego tylko ty wprowadzasz dane do SWD ;) , każda z komórek ma swoją działkę :lol:   - ja wiem, że i tak dyżurni to wprowadzają bo inni nie wezmą na siebie odpowiedzialności (niektórzy nawet nie wiedzą jak się za to zabrać mimo czytania instrukcji :D ). Inni sądzą, że i tak nikt i nic nie robi na SK !! :P
SWD pracuje u Ciebie w sieci ?? Jak tak to pewnie ktoś się bawił bazą a jak nie to pewnie przeinstalował program wrzucając bazę którą posiadał z przed paru dni !! &lt;_&lt;  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline tomek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 29, 2005, 22:35:30 »
Cytuj
Cha !
Ostatnio u nas SWD normalnie powaliło nas na kolana
- zniknęło parę wyjazdów (wkurzające)   :blink: ,
- w bazie danych nastąpiło nieoczekiwane klonowanie ludzi  :lol:
normalnie ubaw na całego.

ABAKUS GÓRĄ !!!  B)
Widzę że temat SWD niezmiennie powraca Cały czas zdarzają się jakieś mniejsze lub większe kleksy.  Myśle jednak że programik ten ma dużo zalet. Dostalismy teraz ciekawą nakładkę z mapą do tego programu gdzie można sprawdzić między innymi czy wprowadzane przez nas do meldunku koordynaty ze zdarzenia są prawidłowe, jesli tak nie jest na mapie zostanie to natychmiast wychwycone. Jako że pracuję na WSKR mogę w ten sposób szybko wyłapać ewentualną pomyłkę przy sporządzaniu meldunku przez PSK czy MSK.  Naprawdę fajna sprawa Wszytkiego najlepszego w Nowym Roku

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 30, 2005, 00:31:41 »
Cytuj
Jako że pracuję na WSKR mogę w ten sposób szybko wyłapać ewentualną pomyłkę przy sporządzaniu meldunku przez PSK czy MSK. Naprawdę fajna sprawa
No to gratuluję! ;)
Powiedz mi tak jednak szczerze, o ile wiesz oczywiście - komu, po, co i do czego tak naprawdę są one potrzebne! /Koordynaty/ &lt;_&lt;
Tak nawiasem poczytaj sobie wyżej, co "chłopki" z normalnych SK  myślą nt.
m.in. żeby to miało jaki kolwiek sens -
Cytuj
napisano 9.12.2005 - 18:51
Pozdr.

Ps. Coś mam dziwne wrażenie, że do WSKR nie trafiłeś z podziału? Sorki jeżeli się jednak mylę :D A zresztą....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2005, 00:51:36 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 30, 2005, 14:22:12 »
Przez te mapki ciagle trzeba poprawiać koordynaty kurwa mać my mamy stara mape topograficzna i według niej nanosilismy i te pały tylko popraw i popraw niech to zwis zajebie !!!!! wpizdu

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 30, 2005, 16:45:27 »
Spoko :) Służba na SK uczy  m.in  dystansu i innego podejścia do pewnych spraw... ;) Koordynaty akurat - to tylko taki mały, ale upierdliwy  "pryszcz".
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 30, 2005, 19:41:13 »
Tomek998 wiesz dobrze że SWD zostało wprowadzone tylko dla wygody WSKR-u :D  poczytaj zdanie innych na tym forum i w tym temacie i będziesz miał pogląd większości ludzi pracujących na SK. Dobrze wiesz że na WSKR-rze tylko sprawdzają prawidłowość sporządzonych informacji ze zdarzeń ale z programu EWID. ABAKUS robi przymiarkę aby wprowadzić na stałe Ewida do SWD zresztą licencję na EWID-ka ma KG.
Projekt nowego Rozporządzenia jest rozesłany po komendach i jest okazja do naprawy niektórych załączników  a zwłaszcza karty manipulacyjnej ( moim zdaniem chora jest, w dobie rejestratorów tyle jeszcze pisać to nonsens !!  :angry: )
Pozdr brać strażacką
i wszystkiego dobrego w Nowym Roku !!! :P  :P  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline tomek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 31, 2005, 13:05:18 »
Nie wiem dlaczego WSKR jest przez niektórych postrzegany jako wróg publiczny nr 1 SK?? a mówienie że SWD powstało tylko i wyłącznie dla wygody WSKR świadczy o tym że osoba która tak mówi nie wie jakie zadania ma postawione WSKR i co tu sie wogóle robi - bo najlepiej myśleć że tu siedzimy, sprawdzamy meldneczki i "mamy przyjemność" w znęcaniu się nad dyspozytorami ze SK a zapewniam że to kompletna bzdura. Pamiętajcie że nad nami też ktoś jest kto pewnych rzeczy wymaga w taki a nie inny sposób. Poprawne wprowadzenie danych wymagalnych w SWD wręcz ułatwi pracę SK a tym samym WSKR gdyż potrzebne niejednokrotnie informacje są zawarte w programie i mamy je od ręki.  
A co do wypowiedzi Ajaxa: nie wiesz do czego są koordynaty??? .... powiem ci tylko tyle że są służby współdziałające z PSP dla których to podstawa w działaniu.
......... i tak na koniec na marginesie nie pytajmy i nie chwalmy się lepiej kto i jak długo pracował bądź jeszcze pracuje na podziale ;) ..... ale nie odebralem tego jako złośliwość z Twojej strony ;)
Pozdrawiam całą brać strażacką i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Ps. I proszę o wyrozumiałość jeśli niektórzy odbierają pracę WSKR jako "upierdliwość"  :)
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 31, 2005, 15:11:43 »
tomek nie w tym rzecz kto jak długo pracował na podziale, ale skąd tak naprawdę trafił do SK - to jest istotne - nie waże już jakiego szczebla &lt;_&lt; Tu po prostu pewne sprawy, sytuacje, zdarzenia, polecenia, itd... trzeba czuć i rozumieć. tego się nie da ot... tak" przeskoczyć" Dlatego zawsze uważałem, że to miejsce napewno nie nadaje się dla manekinów i różnych statystów :angry:
Cytuj
A co do wypowiedzi Ajaxa: nie wiesz do czego są koordynaty??? .... powiem ci tylko tyle że są służby współdziałające z PSP dla których to podstawa w działaniu.
Proszę podaj mi choć jeden konkretny przykład &lt;_&lt; Ja osobiście od 26 lat nie znam żadnego - może zbyt krótko jeszcze pracuję, albo nie tam, gdzie powieniem :(
Pozdr.
Ps.
Osobiście szanuję /na wzajem/ i mam b.dobre układy z wieloma kolegami z WSKR, zdarza się również, że pomagamy sobie wzajemnie w różnych sytuacjach ale trafiają się niestety, co jakiś czas od kilku lat sporadycznie upierdliwe "mędy" które wspólnie staramy się jakoś naprostować - może grzeczniej - pokazać pewne realia! W końcu ponoć człek się całe życie uczy. Tu nie ma miejsca, po prostu na różne dziwne -   "przypadki" - muszą po prostu dla dobra ogółu, czym szybciej odejść, dostosować się, albo  zmienić stanowisko! Ogólnie współpraca niepowiem jest ok. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2005, 17:55:21 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline tomek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 31, 2005, 16:44:38 »
Ajax: dzięki za pełne zrozumienie dla WSKR i pracujących tam chłopaków. Zgadzam się w 100% że wszędzie trafiają się upierdliwcy ale to "życie" sytuacja jest dokładnie taka sama w przypadku SK - z niektórymi niemożna sie nieraz dogadać.
Co do nieszczęsnych koordynatów ..... myślę że nia ma sensu sie rozwijać i podawać przykładów bo nie chodzi tu o przepychanki słowne /bo przecież każdy ma swoje racje/ ale o najzwyklejszą luźną rozmowę.
Pozdrawiam i życzę wszystkim chłopakom którzy tak jak ja są dziś w pracy - spokojnej służby. B)  

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 31, 2005, 21:17:59 »
Witam.
Ajax napisał:
Cytuj
Proszę podaj mi choć jeden konkretny przykład  Ja osobiście od 26 lat nie znam żadnego - może zbyt krótko jeszcze pracuję, albo nie tam, gdzie powieniem 

Ajax nalepszym przykładem są Lasy Państwowe...........służba bardzo blisko związana z naszą pracą. Oni pracują na koordynatach cały czas.

Pozdrawiam.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 31, 2005, 21:43:45 »
A czy przez kilka? jeszcze lat nie zauważyłeś , że one się "delikatnie" mówiąc nieco,, nieraz  różnią ? ;)
Pozdr.
Ps. Koordynaty to tylko taki "pryszcz" przy dup... swoją drogą - są mianowicie znacznie "ciekawsze" na codzień rzeczy :(
Pozdr.
Pz. Swoją drogą - nie mam najmniejszego zamiaru "ładować" się w kolejną,  bez sensu  wg, mnie - polemikę...albo ktoś pewne rzeczy rozumie, lub nie! /może nie chce, lub nie potrafi?/Trudno! :( /żaden szpak nie sra w swoje gniazdo/ - to tylko tak mimochodem!
Pozdr. :)  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2005, 22:07:02 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 31, 2005, 21:46:38 »
Witam.
Różnią..........co masz na myśli?
pozdro

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 01, 2006, 01:06:43 »
Cytuj
Ajax nalepszym przykładem są Lasy Państwowe...........służba bardzo blisko związana z naszą pracą. Oni pracują na koordynatach cały czas.
 
Gdybyś pobył trochę bliżej nich to byś tak nie twierdził.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 02, 2006, 13:11:54 »
propo koordynatów:
widzialem mape, ktora nanosi punkty na mapie z koorrdynatpw z SWD i meldunkow - okazalo sie ze wiele jednostek miesci sie poza granicami swoich powiatow a czasami nawet poza RP.

Kiedys spotkalem sie z sytuacja, ze rodzina zwrocila sie do strazakow o ustalenie miejsca wypadku, ktor mial miejsce na drodze (chcieli postawic krzyz).
No to strazacy zajzeli do meldunku - okazalo sie ze koordynaty wskazywaly miejsce kilka kilometrow od jakiejkolwiek drogi.

u mnie na SK jest kilka map, kazda ma inne wspolzedne. - wiec podawanie ich jest bez sensu.
 

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 02, 2006, 16:42:24 »
Cytuj
u mnie na SK jest kilka map, kazda ma inne wspolzedne. - wiec podawanie ich jest bez sensu.
Tu się z tobą zgodzę że mapy się różnią względem koordynatów.

Koordynaty mają sens wtedy gdy na autach zamontowane będą GPS-y i za ich pomocą będziemy ściągali namiar.

Osobiście poprawiałem kilka OSP (koordynaty) bo według mapy SWD były np. w szczerym polu lub pomiędzy wioskami  :D

Ale jak tu już było wspomniane są komórki odpowiedzialne za pewne dane ale z reguły kończy się to na tym że to właśnie dyspozytorzy (dyżurni) z SK sami wprowadzają dane do SWD takie życie  :angry:  , ale przecież na SK się nic nie robi - tylko słucha radia lub gapi w telewizor  &lt;_&lt;

Życzę wszystkim pracującym na SK jak i na podziale Szczęśliwego Nowego Roku a przede wszystkim dużo Zdrowia, mam nadzieje że w tym roku nie dołożą nam znowu jakiś dodatkowych obowiązków a tym samym nie wzrośnie nasza i tak już duża odpowiedzialność.  :ph34r:  
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 14, 2006, 01:59:24 »
u mnie wchodzi cobra ale nic z tego nie będzie. Staremu Abakus się podoba...nam cobra
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:19:07 »
Druid
Cytuj
Ale jak tu już było wspomniane są komórki odpowiedzialne za pewne dane ale z reguły kończy się to na tym że to właśnie dyspozytorzy (dyżurni) z SK sami wprowadzają dane do SWD takie życie  , ale przecież na SK się nic nie robi - tylko słucha radia lub gapi w telewizor 

ale Ty masz fajnie !!!  :D
i pewnie zakres czynności i obowiązków masz mniejszy jak pozostała brać która nie patrzy w telewizor i nie słucha radia !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!