Autor Wątek: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr  (Przeczytany 71211 razy)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 16, 2005, 12:11:40 »
Panowie powiem ze swego podwórka od kilku lat pracujemy na ewidzie99 i to nie na wersji pełnej czyli pięcio elementowej tylko na dwu  komenda zakupiła taką bo nie ma kasy a pare wad by się znalazło.Jako ciekawostke wap powiem  iż w fazie prób i nanoszenia map  mamy  KOBRE lecz słuchy idą   że jest skąplikowana  i przez cały czs na MSK trzeba być zkoncentrowanym pszy kompie za dużo ma szczegulików ma ruszyć od nowego roku zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 12:13:14 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 16, 2005, 21:02:57 »
Oj... jak miło, że temat powrócił ;)
Wszem i wobec wiadomo, że Ewid to poprostu "kicha" Ktoś, kiedyś wszedł w uklad z firmą z B-Białej i tak się to ślimaczy do dziś.
Co do mapy cyfrowej - mam ją w tzw. SWD /chora nazwa/ -  taka sobie jednak przez 2 m-ce użytkowania nie skorzystałem z niej tak naprawdę ani razu.  Może kiedyś?
Zgadza sie, że nanoszenie wszelkich danych do kompów jest strasznie czasochłonne i wymaga spokoju i uwagi /koncentracji/. Tak jest również przy wszelkich zdarzeniach. Niestety niewielu chce to tak naprawdę zrozumieć <_<
Pozdr.
Ps. Dlaczego wszyscy jak ognia boja się nieraz służby na SK, a kto może wieje  z tamtąd - odpowiedż dla znających realia jest chyba nadto prosta :(  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Palnik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 18, 2005, 09:21:37 »
Pagon ma rację co do eurita 4000 zakup centralny tych telefonów i gotowa już instrukcja co do podłączenia go pod nr 112. Łączenie rozmów z policją, pogotowiem wydłuża się zanim wciśniemy tych kilka przycisków.
 :huh:  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 18, 2005, 11:45:22 »
Ostatnio dowiedziałem się, że jest ponoć jakaś "opcja" obejścia tych pzdurnych wszystkich kolejnych przycisków w tym telefonie i takiego skonfigurowania, żeby było to bezpośrednio przypisane do poszczególnych - /P/ Policja, /R/ Pogotowie.  ;)  Jak będę coś bliżej wiedział dam znać. Może gdzie indziej już jest normalnie?
Pozdr.
Ps. Swoją droga ktoś chyba nie za bardzo zdawał sobie sprawę, co kupuje - wydaje mi się, że również w tym przypadku przeważyło coś zupełnie innego <_<....  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline romano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 18, 2005, 19:58:20 »
Witam
 dokładnie tak u nas działa  Dzwoni telefon gość prosi z pogotowiem, wciskam literke R potem dwa razy OK i już mam na lini pogotowie i odkładam słuchawkę. POwiem szczeże że nie wiem jak to sie konfiguruje Jak coś sie dowiem to dam znać
Pozdrawiam
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 18, 2005, 23:42:19 »
Dzięki - ot... w tym cały problem. Chyba w większości SK narazie funkcjonuje ta nieszczęsna Instrukcja - gdzie trzeba wykonać naście kliknięć /i nie pomylić się/, aby uzyskać stosowne przekierowanie. Widać jednak można, gdzie niegdzie  "normalnie" więc w czym problem? Mam jakieś nieodparte wrażenie, że ktoś /kopnąć w dup.../ zrobił to mniej lub bardziej świadomie. O wydziałach tzw. łączności w KW nawet nie wspomnę, bo u mnie trzęsą dosłownie portkami na samą myśl jakiekolwiek interwencji wyżej siebie w tej i innych sprawach np. systematycznych sporych zakłóceń na rtf. stacionarnych. Cóż, ale to już inna melodia.:angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 19, 2005, 00:13:16 »
Fajnie jakby ktoś napisał jak skonfigurować tego Eurita żeby dało się szybko przekierowywać.
A tak wogóle to już odbieracie na numer 112 połączenia z komórek? Jak często wam dzwoni 112? Bo mi średnio co 2 minuty w dzień, a co 10 minut w nocy.

 

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2005, 13:31:02 »
Moim zdaniem sprawa skonfigurowania najdroższego telefonu alarmowego we wszystkich służbach MSWiA nie jest wcale skomplikowana. Podstawa to właściwy wpis do książki telefonicznej. Ja wszystkie służby tzn.Policję,Pogotowie Ratunkowe ,Straż Miejską mam pod jedną literą. A mianowicie P. Po przyjęciu zgłoszenia z zewnątrz naciskam na klawiaturze litere P . Pokazują mi się te trzy służby. Kursorem (pokrętło pomiędzy przyciskami back i ok) podświetlam włąściwą służbę i dwa razy naciskam ok. Jeśli chcę przekazać jakąs informację np.policjantowi przed połączeniem naciskam raz ok ,rozmawiam z nim i następnie wciskam drugi raz ok. Rozmowa jest połączona. Bardzo ważna rzecz to wpisanie do książki właściwego numeru telefonu przypisanego do danej służby.Jeśli jest to łącze ISDN a służby mają Eurita 25 to numer jest trochę dziwny. Trzeba pogadać z osobą która zajmuje się telefonem 112 u siebie w komendzie albo z Wojewódzkim Koordynatorem d/s Telefonu 112 w KW. U nas coś takiego istnieje ale nie wiem jak wygląda to gdzie indziej. Potem trochę metodą prób i błędów np.w niedzielę zadzwonić sobie z centrali na 112 i spróbować połączyć np.z policją wcześniej ich uprzedzając.                                                                              

Z punkciarskim pozdrowieniem ADI.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2005, 14:00:34 »
ADI WOLF
Wydaje mi się że jakąkolwiek literkę przyciśniesz to i tak wyskoczą ci na wyświetlaczu te służby które masz wpisane do knigi adresowej. Jest na wyświetlaczu trochę miejsca więc można trochę nr telefonów dopisać ( nawet 997,998,999) a dalej to już po staremu podświetlamy daną służbę i 2 x OK !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2005, 14:54:05 »
Zgadza się.Tylko w przypadku ISDN przynajmniej u nas to nie są numery 999,997.
A co do wcześniejszej informacji o komórkach które dodzwaniają się na ,,nasze'' 112,od poniedziałku weszły numery plusa. Całkowicie ,, po cichutku''. Gdzie te niezbyt odległe czasy kiedy w ciągu jednego dnia przyjmowało się po kilka komunikatów dot.112. Niekiedy nawzajem się wykluczających. Teraz na służbę jest 80 do 100 przekierowanych rozmów(w większości na policję) i jakieś 300 ,,głuchych'' albo głupich telefonów.Do tego dochodzi 998 i mamy fajną zabawę. A sławetna instrukcja dot.sposobów odbierania zgłoszeń i sposobu rozmowy z osobą zgłaszającą potrzebę interwencji. Może nie była ona dostępna w całym kraju bo pod tą którą ja widziałem podpisał się KW. Typowy przykład dokumentu opracowanego przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy na PSK. Czyli nic nowego. Po prostu uszczęśliwianie na siłę.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 20, 2005, 07:40:56 »
ADI WOLF
Cytuj
Typowy przykład dokumentu opracowanego przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy na PSK. Czyli nic nowego. Po prostu uszczęśliwianie na siłę.
To uszczęśliwianie na siłę trwa już dobrych parę lat, śmiać mi się chce jak nie mogą sobie dać rady osoby zastępujące dyżurnych a przy tym robią dobrą minę do złej gry. :D
A co do książki adresowej w Euricie to nie tylko ISDN możesz dodać inne telefony też, nawet te 3-cyfrowe a  przy dobrych układach na centrali nawet możesz z komendantem połączyć na nr wewnętrzny. Niestety to tylko trochę techniki i możliwości naszego sprzęty jakim dysponujemy ale i tak regułka do wypowiedzi nas obowiązuje bo TEPSA gramoli się a i parokrotny ruch ręką musi być wykonany i nie kładź za wsześnie słuchawki przed usłyszeniem np. dyżurnego policji bo napewno rozłączy rozmowę i osoba zgłaszająca jeszcze raz wykręci 112 !! :rolleyes:
A czy gdzie indziej w Polsce prowadzą ewidencję przyjmowanych rozmów na 112 ?? Bo u nas jest takowa jak to mówią do celów statystycznych !! :lol:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 20, 2005, 11:53:12 »
A czy nie było by znacznie prościej, łatwiej, szybciej i przyjemniej. gdyby każdy kolejny przycisk zamiast cyfr i liter był opisany np. Pogot.Rat, Policja. SM, Pogot. Energ., W- Kanaliz. itp . Po co kręcić "kółeczkiem" szukać podświetlać, klikać 2 razy ok, keypad i u mnie jeszcze *22#  <_< Napewno jest to w dzisiejszej dobie realne, bez większego problemu /ale po co :( /
Wiem... w PSP nie może być zbyt normalnie, bo po prostu często - właśnie wszelkie ważne decyzje związane z funkcjonowaniem podejmują ludzie mający znikome lub wogóle brak pojecia o działalności poszczególnych Stanowisk . Oni po prostu zawsze wiedzą lepiej! :angry:
Co do sławetnej "Instrukcji" u mnie również istnieje i także jest firmowana przez KW. Widać to taki odgórny model /wzór/ i prykaz.
Połączenia <112> z komórek narazie odbiera Policja, ale bodaj tylko do 01.01.06 - zobaczymy? Ze stacjonarnych wpływa bardzo różnie /pogoda też ma wpływ ;)/ ok. 20 -50  dziennie z tego zdecydowana większość dotyczy Policji, nieco Pogotowia, najmniej Nas. Sporo głuchych i dowcipnisiów. Ja często spokojnie pytam w przypadkach nie wymagających szybkiego działania, czy Państwo nagle zapomnieli właściwe, celowe nr. do konkretnych służb - one nadal istnieją. <112> powstało w UE w nieco innym celu.
Papierkowej ewidencji połączeń puki, co  narazie nie prowadzimy /ale jest w zaleceniach/ chyba właśnie tylko dla jakiś potrzeb statystycznych /zapraszam więc obok do notowania/. Wszystkie połączenia i rozmowy są nagrywane.
Niektórzy "mądrzy" w Komendach twierdzą, że po prostu na SK  boimy się jak ognia postępu i nie potrafimy sobie z nim dać rady - nie chodzi tylko o telefony, a tak wogóle to spoko. Widać to właśnie najlepiej jak sami Tu nieraz trafiają i do tego przydarzy im się kilka zdarzeń jednocześnie.
Postęp jak najbardziej, ale nie dublowanie pewnych czynności i wręcz utrudnianie &lt;_&lt; ale o tym już niejednokrotnie wcześniej wspominałem.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 20, 2005, 13:19:04 »
No proszę - to widzę że tylko u mnie 112 odbiera wszystko - i stacjonarne i komórki od wszystkich operatrów. Komóreczki podłączyli nam już od dobrego miesiąca. Najpierw odbieralismy tylko Erę, a po kilku dniach wrzucili nam Plusa i Orange
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2005, 13:19:54 wysłana przez aniolstroz »

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 20, 2005, 19:13:22 »
Cytuj
A czy gdzie indziej w Polsce prowadzą ewidencję przyjmowanych rozmów na 112 ?? Bo u nas jest takowa jak to mówią do celów statystycznych !!
Kurde stępień a o czymś takim jak rejestrator rozmów zapomnieli?? ale pewnie znów gdzieś po drodze "ktoś" musi "coś" pisać i se mundry wymyślił  :blink:
Ludzie i jeszcze jedno to wydziału łączności i informatyki już w KW nie wystarcza, że powołują "Wojewódzkiego Koordynatora d/s Telefonu 112" z tego co wiem to takich bzdur nie ma nawet w najgłupszych regulaminach organizacyjnych komend. Więc albo WOLF puścił "bączka", bo usłyszał jak "mówiom" albo w tej KW już naprawdę zdebileli.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 21, 2005, 19:27:17 »
Kurde pielgrzym wszyscy słyszeli o rejestratorach ale dublowanie czynności wykonywanych na SK to normalka - papier to papier wszystko przyjmie i jeszcze poleży parę lat w archiwum.  :D
Na stanowiskach kierowania nie może być normalnie aby nie mogło się dyżurnym nudzić !! :lol:
Ajax - Postęp postępem, napewno nikt z dyżurnych nie boi się go a utrudnianie to specjalność co poniektórych, za to biorą many !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 22, 2005, 07:47:50 »
Jeśli chodzi o te nr 4 cyfrowe w euricie są to nr centreksowe, jeżeli ktoś wie co to jest to nie muszę tłumaczyć. Wpisany w nim też jest nr 7 cyfrowy i służy on do połączeń zewnętrznych i nr skróconym jego jest nr 112, a 4 cyfrowy służy do połączeń wewnętrznych, ale w dalszym ciągu są to te same numery tylko służą do czegoś innego.

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 22, 2005, 14:49:38 »
Dla Pielgrzyma.

Niestety nie mówiom ale piszom. Jest osoba z operacyjnej KW która zajmuje się problemami telefonu 112 nieetatowo,więc trudno znaleźć taką funkcję w strukturach KW. Jest to osoba która koordynuje czy też koordynowała działania wszystkich instytucji i firm związane z wdrożeniem do użytkowania tego numeru.Myślę że wcale nie było to takie głupie bo w końcu Straż Pożarna przyjęła na siebie obowiązki obsługi numeru 112.Dzięki tej osobie w całym województwie były to te same zasady i ten sam czas wprowadzenia. Rola tej osoby już chyba się skończyła bo jak pisałem wcześniej komórki na 112 dodzwaniają się już bez jakiejkolwiek informacji z jego strony.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 22, 2005, 17:31:35 »
Po pewnej  ;) "nagonce" ze strony dyż.SK kompetentna osoba zajęła się nieco sprawą /kilka tel./ i wynika z tego, że można wszystko tak jak już wcześniej wspomniałem, dużo zależy od miejcowej centarli /możliwości/ TPSA. Maja z W-wy na dniach dosłać jakieś oprogramowanie i powinno być oki. Zobaczymy &lt;_&lt; ? Znajac realia nieco to zapewne potrwa i będzie wymagało kilku monitów itd. ale widać teoretycznie się da! Tylko kur...... dlaczego nie można tak od razu :angry:
Pozdr.
Ps. To nie osoba z KW - oni przynajmniej u mnie, zbyt się obawiają o własne szacowne dupki.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jaroslawus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 25, 2005, 13:03:05 »
witam
Czytam, że przewodnim tematem jest oprogramowanie zainstalowane na Centrach.

Ja pracuję na Centrum 112 firmy SIMTEL z Gdańska (www.simtel.pl) -
Plusy:
prostota, wszystko w jednym, uniwersalność
zawiera m.in. karta zdarzenia, zasoby jednostek, sterowanie dzwonkami, telefonami bramami, światłami itp. GPS, terminale statusowe, selektywne alarmowanie itp itp itp
oczywiście identyfikacja numerów z podaniem nazwiska, adresu itp. współpraca z pogotowiem bez zarzutu

Minusy - jak są to są usuwane na bieźąco.

Na tym oprogramowaniu pracuję z dwa lata, i jest Ok. W sąsiedniej Gdyni jest COBRA, ci co na niej robią to mówią że dobrze to ona tylko syczy.
Co do Abakusa nie mam przekonania - jeżeli to ma coś wspólnego np z Ewidem, Katalogiem Sił i Środków i typ podobnymi tworkami to ja się już boję.
Centrum 112 przerzuca dane do Ewida automatycznie tzn adres, godziny, ilości rodzaje jednostek itp. Ponieważ bezpośredno do Ewida nie można było zrobili tzw Newida (program bodajże na SQLu) i śmiga że hej.

Niestety: wieść gminna niesie że abakus jest na fali więc niesie się ich produkt wszędzie zaś SIMTEL nie za bardzo. (chyba nie do tych drzwi pukają.

A propo telefonu 112 - przybyli, zamontowali po telefonie za ileś tam pieniędzy, i pracujcie. Obecnie 112 podpiętej est do systemu i smiga.
Pozdrowienia dla wszystkich

 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 25, 2005, 16:57:54 »
No cóż wypada tylko pozazdrościć ;) i liczyć na to, że jednak ktoś, kiedyś weźmie przykłady z dobrych i dopracowanych rzeczy, a nie będzie na siłę Nas uszczęśliwiał wszelkim "badziewiem" :( Niestety jeszcze ciągle dobre nie zawsze znaczy właściwe.
Zwykłe "żuczki" nie mają najmniejszego wpływu nawet na ustawienie mebli, kolor ścian, czy żaluzji w SK  - a jakimkolwiek oprogramowaniu, czy sprzęcie nawet nie wspomnę &lt;_&lt;
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline podk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 29, 2005, 22:20:38 »
Przepraszam,
czy może mi ktoś powiedzieć, czy są propozycje w PSP nowych stanowisk dla dyspozytorów CPR-ru. Uważam, że nowe obowiązki (nr112) powinny pociągnąc za sobą  wyższe grupy np specjalisty czy starszego specjalisty.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 30, 2005, 12:37:45 »
nie przewidziano podwyższenia rangi dla dyspozytorów CPR-u to samo tyczy się dyżurnych i zastępców - komuś wydaje się że tam nikt i nic nie robi !!
Może KG poczyta trochę postów na tym forum i przybierze sobie niektóre uwagi !!
A co ze SK z obsadą 1-osobową, i pozostającą samą gdy cała zmiana rozjechała się do akcji ?? Gościu taki musi sobie dać radę sam !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:16:16 »
Nie tylko Abakus jest na fali Mikrolab też ale to sprawy techniczne a nie programowe !! :D
Wszystko co dobre i sprawdzone powinno być wdrożone nie patrząc na koszta a patrząc na zachód tam dawno to zrozumiano a teraz mają efekty !! :rolleyes:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 08, 2005, 17:58:06 »
W pełni popieram Ajaxa

Ajax pisałeś że masz mapkę przy SWD ja też, przydatna to ona jest w momencie jak autka mają GPSy zainstalowane  B)  ale również jak znasz dokładną topografie swojej miejscowości - w tedy łatwiej wprowadzić do karty jak i później do meldunku poprawne koordynaty (przeklejasz je z mapy).

112 na szczęście jeszcze u nas nie łączą się nr komórek  :D , ale i tak mamy pomiędzy 50 - 80 telefonów, w większości są to głuche połączenia, żartownisie, pomyłki typu czy to informacja  &lt;_&lt; , zdarza się kilka do policji lub na pogotowie i zaczyna się w tedy klawiszologia

Co do procedur zgłaszania się to totalna pomyłka, z mojego doświadczenia zauważyłem że ludzie wogle nie słuchają co się do nich mówi: ty walisz formułkę a po skończeniu słyszysz że koleś cię pyta o nr telefonu do jakiejś tam firmy  :lol: , albo gada żeby go połączyć z jakimś tam komisariatem - porażka - i zaczynasz tłumaczyć gdzie delikwent się dodzwonił a on że słyszał że my łączymy z policją normalnie ręce ci opadają. Ty dyskutujesz z kolesiem a tu ci warczą twoje standardowe aparaty 998, normalnie trzeba by się sklonować.

EWID totalna kicha - wiesza się, potrafi zablokować cały system, czasami więcej się z nim namordujesz niż na nim napracujesz  :angry:

pozdrawiam wszystkich dyżurnych
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:12:03 »
Abakus na fali ale do Ewida nie zabiera się już dawno nie było jakielkolwiek aktualizacji chyba spoczęli na laurach !!! :D
Ajax mapkę zakupił ci komendant czy starosta ???
Druid jesteś szczęściarzem że nie masz komórek na 112 ale i tobie to się urwie na dzień 1 stycznia 2006 r. !! :lol:  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!