Autor Wątek: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr  (Przeczytany 70907 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 28, 2006, 22:36:02 »
Zastanawiam się dlaczego tylko SK mają pracować 12 godzin ,...

Dlaczego SK. Bo tam łatwiej uzupełnić (czytaj dołożyć etatów) stany. Gdy by KG nie dał ciała z przedwczesnym wprowadzeniem ustawy w myśl której obowiązuje 40 godz., lub wprowadził ten akt prawny będąc przygotowanym to pewnie cały podział by tak pracował. A tak nie da się, trzeba troszkę poczekać i to długie troszkę. Dlatego na razie tylko SK. Jak system się sprawdzi to może i inni. Zobaczymy.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 29, 2006, 11:40:05 »
Czy aby wzrok mnie nie myli "Gdy by KG nie dał ciała z przedwczesnym wprowadzeniem ustawy w myśl której obowiązuje 40 godz.". Po tylu latach walki o jednakowe zapisy z innymi służbami twierdzenie o przedwczesnym... bez komentarza. Że szanownie nam panujący nie przygotowali się do tego, wiedzą wcześniej jakie będą skutki takiego zapisu ustawy (wprowadzony przez sejm wbrew woli MSWiA oraz KG PSP), to już inna bajka.
Obawiam się, że szefostwo nie czeka na sprawdzenie się nowego systemu, tylko na możliwości etatowe jego wprowadzenia (w SK było to łatwiejsze).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 31, 2006, 23:39:54 »
Czy aby wzrok mnie nie myli "Gdy by KG nie dał ciała z przedwczesnym wprowadzeniem ustawy w myśl której obowiązuje 40 godz.". Po tylu latach walki o jednakowe zapisy z innymi służbami twierdzenie o przedwczesnym... bez komentarza.

Co to znaczy bez komentarza. Ile razy na tym forum padały wypowiedzi, że może być 24/48, tylko powinna za tym iść gratyfikacja finansowa. Tak więc zdecyduj się, albo jednoznaczne zapisy, zrównujące nas z innymi służbami, albo możemy pracować więcej, tylko żeby za to płacili (zajrzyj na stronę MSWiA).

Że szanownie nam panujący nie przygotowali się do tego, wiedzą wcześniej jakie będą skutki takiego zapisu ustawy (wprowadzony przez sejm wbrew woli MSWiA oraz KG PSP), to już inna bajka.

Pisząc przedwcześnie miałem na myśli bez przygotowania - zabezpieczenia dodatkowych etatów.
To nie jest żadna bajka, to głupota w czystej postaci. Tu widać jak na dłoni, że jest władza, jest zwierzchność, jest podległość i jest mały problem za wszystko beczy KP, a KG czy przekazujący jego polecenia KW nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Obawiam się, że szefostwo nie czeka na sprawdzenie się nowego systemu, tylko na możliwości etatowe jego wprowadzenia (w SK było to łatwiejsze).

Oczywiście, że ma możliwości etatowe. Dalej na SK będzie siedziała jedna osoba, tylko że o połowę krócej. 
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 01, 2006, 13:06:44 »
system zmiany jest chyba w innym wątku ?? :wacko:
SWD jakie jest to każdy używający go na codzień wie ale jedno jest dobre odeszło parę spraw które nie musimy dublować a  kartę zdarzenia i manipulacyjną prawie mamy gotową !! ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2006, 13:10:13 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 01, 2006, 21:00:59 »
To nie system jest do d..y, do d..y są ci co są odpowiedzialni za jego wdrażanie, to oni powinni dbać aby takie g...o nie komplikowało pracy tylko ją usprawniało. Oprócz tego złego są i dobre strony: nie trzeba wprowadzać ręcznie meldunków. Jak jeszcze OSP będzie przesyłało informację drogą elektroniczną to odpadnie masę roboty.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 05, 2006, 13:32:57 »
"nowy" a od kiedy OSP ma przesyłać informację drogą elektroniczną ??????
ale byłoby fajnie ale ja już tego pewnie nie doczekam !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 06, 2006, 22:46:08 »
Doczekasz. Wystarczy, że masz obrotnego i z prawdziwego zdarzenia informatyka. To da się zorganizować. Większym problemem jest wyposażenie OSP w komputery, niż zorganizowanie przesyłu danych przez internet. Oczywiście nie są to sprawy wprowadzane  przez KG, ale można to zorganizować na szczeblu lokalnym.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 23, 2006, 21:31:58 »
nie doczekam (wiek emerytalny) a co do informatyka to nie w każdej Komendzie jest takie stanowisko ( przeważnie ktoś z operacyjnej albo z SK próbuje swoich sił w tej dziedzinie ) zorganizować to nie problem gorzej z wykonaniem jak myślisz kto w OSP będzie pisał informacje ??
wierzysz w to bo ja nie, który kierujący akcją wyrobi się w 2 godziny od powrotu do remizy ? nie pisząc już o pozostałych niuansach informatyki, oprogramowania i sprzętu !
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stryjek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 11, 2006, 12:12:47 »
Witajcie.
Witajcie.
Pracuję już PSP ponad 26 lat przechodząc różne szczeble w swojej karierze .Ostatnim miejscem na jakim jestem jest to  Miejskie Stanowiska Kierowania. Pracuję już 5 roczek i tak jak wszyscy napotykam na bolączki naszej służby.
Mam pytanie .Czy już ktoś podjął jakieś działania w tym kierunku aby zjednoczyć nasze szyki i powołać coś na wzór związku zawodowego Związek Zawodowy Dyspozytorów ,który by reprezentował nasze interesy?
Czekam na dyskusje na forum o mojej propozycji.
.Z pozdrowieniami
                              stryjek998
  :huh:

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 11, 2006, 18:55:59 »
stryjek998
ten związek byłby chyba za cienki na "GÓRĘ" :wacko:
z Dyżurnymi już nikt się nie liczy przy zaszczytach a przy op.......niu zawsze pierwsi ! :mellow:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

asp

  • Gość
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 12, 2006, 20:02:35 »
popieram załóżmy związki bo nikt o nasze interesy nie walczy!!!!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 13, 2006, 20:44:09 »
Witam!
Widzę, że faktycznie jednak - jak widać :angry: <góra> ma Nas bardzo głęboko gdzieś... a obecne ZZ jeszcze bardziej!!!
Więc chyba już pora i czas? To chyba rzeczywiście nie jest zły pomysł -_- Narazie wszyscy jakoś lepiej wiedzą, co Nam potrzeba, brakuje, jak będzie lepiej i itd... Może w końcu zaczniemy, choć sami w jakimś? Trochę - stopniu decydować sami o sobie? Trudne to będzie bardzo napewno, ale... może? Czekam narazie na  priv. na "rozsądne" propozycje kolegów, i tam też ewnt. proszę o nr. gg odezwę się -_-
Pozdr.

Ps. Tak sobie dziś pomyślałem ^_^ Skoro kolejarze, pocztowcy,służba zdrowia.... itd. maja po kilka różnych ZZ poszczególnych grup! To rzeczywiście, czemu nie -_- Choć szanse tak szczerze widzę marne :angry: Ale...
Ps. Dobre...
Cytuj
przykro mi Panowie i Panie z SK CPR czy innych stanowisk kierowania troche glupio ze tak sie Was traktuje. Uwazam ze odpowiedzialnosc duza a jak sie ma jeszcze luks naczelnika op szko co to docenia praca no to tragedia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2007, 22:43:23 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

asp

  • Gość
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 12, 2007, 14:57:34 »
Mam pytanie bo już sam zgłupiałem, czy według nowego rozporządzenia dyżurny operacyjny w komendzie kat.IV to jest stanowisko oficerskie czy aspiranckie?

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 12, 2007, 16:58:48 »
to zalezy od regulaminu organizacyjnego komendy,a tak w ogole co do doceniania WASZEJ ciezkiej pracy na PSK - fakt KG mogla by postarac sie lepiej w nowych grupach, w naszej wiosce 01 wyrownuje to w jakiejs mierze nagrodami

Offline dyżurny33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 16, 2007, 21:03:06 »
asp odpowiadam. Jest to stanowisko aspiranckie, więc jeśli jesteś oficerem to dostaniesz 5 grupę-starszy dyspozytor.
Świetna reorganizacja.

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 16, 2007, 22:39:57 »
asp. odpowiedź
Na 100% stanowiska w tej grupie asp.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 17, 2007, 00:28:02 »
 Panowie i Panie dyżurni  ,, jesteśmy sekretarkami , psychologami, informatykami, sprzątaczkami, łącznościowcami, rzecznikami, dowódcami (OSP),analitykami. I do opier…lania jesteśmy pierwsi oczywiście, Gdyby tak za każdy zakres jeden punkt to wychodzi 8 grupa prawda?? Hahahaha   wiem to był żart smutno tu jakoś , trudne czasy nadchodzą. Konia z rzędem temu kto wyjaśni mi jaka różnica jest miedzy  1 a 5 kategorią SK  czy na 5 wszystko robi się samo??? Na 5 mają mniejsze żołądki?? Osobiście pracuję na  3
 Pozdrawiam Koleżanki i kolegów
Kolega (stary dyżurny) kiedyś mi powiedział : to jest ważne stanowisko , najważniejsze , ale nie spodziewaj się nagród i zaszczytów  raczej przygotuj się na degradacje w oczach innych.
MIAŁ RACJĘ ???????

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 25, 2007, 20:44:11 »
Witam!
Cytuj
Kolega (stary dyżurny) kiedyś mi powiedział : to jest ważne stanowisko , najważniejsze , ale nie spodziewaj się nagród i zaszczytów  raczej przygotuj się na degradacje w oczach innych.
No... i miał rację - niestety :angry:
Czy najważniejsze? No... może nie tak do końca, choć napewno bardzo ważne!!! Co jednak z tego, gdy postrzegane jak widać :angry: Ech!
Degradacja w oczach innych. Tak zdecydowanie. Taka nieraz przechowalnia do emeryt. wg. pewnych "mądrych". Bo nie załapał się w czasie na stanowisko w biurze, a na podział się hm.. nie nadaje.  Uważają <Nas> niestety za margines PSP i dają niemal na codzień odczuć. Przecież to "cieć" od otwierania i zamykania bram, zapalania i gaszenia światła, szukania tel. zagubionych duszyczek po Komendzie itd... każdy kto pełni służbę na SK doskonale wie. Niemal sekretariat!
Tylko dlaczego tak mało osób widzi faktyczny ogrom odpowiedzialności, kwalifikacji itp. na tym stanowisku? Zresztą może i co niektórzy widzą, ale starają się o tym głośno nie mówić.
Osobiście bardzo mnie drażnią niektóre teksty kol. wręcz zadowolenie w oczach, że teraz to zobaczą /12h/. Pytam się co???
Uważam, że nie jednemu przydało by się jednak spędzić Tu kilka służb, a bronią się rękoma-nogami!
Wystarczy poczytać też nieco pewne teksty na tym <Forum> nie uogólniam, bo są i trzeźwo myślący!
Tych głównie też pozdrawiam :wub:.
Ps.Mimo wszystko lubię w jakiś tam sposób swoją pracę ^_^ Tylko dlaczego....
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 25, 2007, 20:52:17 »
ajax, jestem z podziału i jak reszta chłopaków ze zmiany doceniam ciężką służbę dyżurnych
pozdrawiam wszystkie PSK i MSK

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:13:58 »
mój kadrowic mówi - co wy tam robicie na MSK  .... ?
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 26, 2007, 22:21:33 »
mój dokładnie to samo mówi - boli ale cóż!
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 27, 2007, 15:45:04 »
mój kadrowic mówi - co wy tam robicie na MSK  .... ?
mój dokładnie to samo mówi - boli ale cóż!
fires112 - występujesz w dwóch osobach czy masz dwóch kadrowców i niewłaściwy styl pisania.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 28, 2007, 14:25:55 »
piotr998

faktycznie - tak wyszło , nie wylogowałem się - koledzy zrobili sobie psikusa

Pozdrawiam
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 30, 2007, 23:53:43 »
piotr998

faktycznie - tak wyszło , nie wylogowałem się - koledzy zrobili sobie psikusa

Pozdrawiam

Taki np. drobny na pozór wcale niewinny tzw. psikus, ale... widać jak na dłoni - co i jak :angry:
Jest tak! Niestety nie tylko u Ciebie fires112. Zresztą pisałem już o <tym> m.in. jw. :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.