Autor Wątek: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr  (Przeczytany 71236 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:10:33 »
Jest, jest nowa wersja, ale zawiera więcej błędów niz stara i pozatym nie bardzo pasuje do poprzedniej i robią się ogólnie "małe" problemy ^_^Osobiście puki, co nie polecam absolutnie aktualizacji :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 30, 2006, 18:17:21 »
Niebawem wejdzie z tego co wiem, słyszałem  - kolejny "zmyślny, niezawodny" program - tym razem p.Jacka z KCKR - <inowacja>. w kręgach oświatowych tzw. -powielający w stosownym zakresie SWD - ale co tam :angry: Kasa na przyszłość zapewniona! Kontrole z KG wpr. i użytkowania, aktualizacji też :wacko:
Powodzenia.
<A>
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline koti17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 03, 2006, 11:47:35 »
Witam!!!
Mam wielką prośbę.
Piszę prace licencjacką na temat "Systemy informacyjne  na stanowisku kierowania".
Czy ktoś mógłby mi podesłać jakieś informacje na ten temat? ( chodzi mi głównie o programy wykorzystywane na PSK - ewid, SWD, katalog itd.).
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Mój e-mail to: koti17@poczta.fm

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 03, 2006, 13:14:45 »
Witam.

Co do służby na PSK to miałbym (poza większą kasą oczywiście) jedno marzenie - żeby ktoś "na górze" doprecyzował przepisy prawa np. definicję miejscowego zagrożenia oraz katalog zadań PSP.  Żeby te wszystkie procedury pisał ktoś kto ma o tym pojęcie i odrobinę dobrej woli. To niby niewiele a jakie nierealne :-)

Ustawa o ochronie przeciwpożarowej definiuje inne miejscowe zagrożenie jako zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody nie będące pożarem ani klęską żywiołową, stanowiące zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska, któremu zapobieżenie lub którego usunięcie skutków nie wymaga zastosowania nadzwyczajnych środków.
   Brak jest natomiast definicji pojęcia klęska żywiołowa. Posłużę się ustawą o stanie klęski żywiołowej. Poprzez klęskę żywiołową rozumie się katastrofę naturalną lub awarię techniczną, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu dużej liczby osób, mieniu w wielkich rozmiarach albo środowisku na znacznych obszarach, a pomoc i ochrona mogą być skutecznie podjęte tylko przy zastosowaniu nadzwyczajnych środków, we współdziałaniu różnych organów i instytucji oraz specjalistycznych służb i formacji działających pod jednolitym kierownictwem, przy czym katastrofę naturalną ustawa określa jako zdarzenie związane z działaniem sił natury, w szczególności wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, długotrwałe występowanie ekstremalnych temperatur, osuwiska ziemi, pożary, susze, powodzie, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, masowe występowanie szkodników, chorób roślin lub zwierząt albo chorób zakaźnych ludzi albo też działanie innego żywiołu, awarię techniczną – jako gwałtowne, nieprzewidziane uszkodzenie lub zniszczenie obiektu budowlanego, urządzenia technicznego lub systemu urządzeń technicznych powodujące przerwę w ich używaniu lub utratę ich właściwości. Ustawa dodaje, że katastrofą naturalną lub awarią techniczną może być również zdarzenie wywołane działaniem terrorystycznym.

Ustawa o ochronie przeciwpożarowej określa działanie ratownicze jako każdą czynność podjętą w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także likwidacji przyczyn powstania pożaru, wystąpienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

Jest problem ponieważ ustawodawstwo tak szeroko opisuję zakres obowiązków jednostek ochrony przeciwpożarowej. Jesteśmy w tej chwili od wszystkiego. Jeździmy do kotów na drzewie, do gniazd os i szerszeni, co gorsza jeździmy do sytuacji wynikających z cudzego zaniedbania.

Przykład z mojego podwórka (jeden z wielu):
Pan zapomniał o drzewie rosnącym pod przewodami elektrycznymi doprowadzającymi prąd z ulicy do budynku. Przypomniał sobie dopiero, gdy jeden z drutów został zerwany. Środek nocy, zmobilizowane służby miejskie (pogotowie energetyczne, straż miejska, policja i my). Na moje pytanie po co tu straż pożarna i jak już jestem, w jaki sposób mam pomóc otrzymałem odpowiedź, że trzeba wejść z piłą na drzewo (dla podnośnika nie było miejsca) i poprzycinać gałęzie. Wyśmiałem ich mówiąc, że dlatego że ktoś przez lata nie widział problemu, to ja dzisiaj nie będę narażał życia bądź zdrowia żadnego ze strażaków, ale mogę pożyczyć piłę. Finał był taki, że elektrycy odcięli przewody od słupa, a ja położyłem całe drzewo z ziemi. Nikt za to nie poniósł konsekwencji.

Dopóki nie będzie jasno powiedziane, że straż jest tylko od nagłych, nieprzewidzianych sytuacji, a do sytuacji wynikających z cudzej winy (zaniedbanie, celowe działanie) wyjeżdża odpłatnie, to taki burdel będzie trwał jeszcze długo.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2006, 13:29:59 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 20, 2006, 00:48:56 »
Witam!
Nie ma sensu zakładać nowego wątku więc kilka spostrzeżeń w temacie:
Cytuj
Dopóki nie będzie jasno powiedziane, że straż jest tylko od nagłych, nieprzewidzianych sytuacji, a do sytuacji wynikających z cudzej winy (zaniedbanie, celowe działanie) wyjeżdża odpłatnie, to taki burdel będzie trwał jeszcze długo.
O święte słowa ^_^ Panie...
Najgorsze do tego, że nie tylko zwykli, często nieodpowiedzialni, nadgorliwi itp. ludzie stwarzają takie i inne sytuacje, ale nie dostrzegają tego często Nasi przełożeni. Każda odmowa podjęcia nieokreślonych jasno - bliżej /nieraz bezsensownych/ działań może się spotkać ze stronniczą krytyką w mediach, tel. do... i wówczas nie liczmy raczej, że ktoś stanie w Naszej dyż. obronie :angry: Wręcz jest przeciwnie! Każdy na swój sposób broni swego tyłka.
Kilkanaście lat pracy już mnie i innych srodze tego nauczyło :angry:
Obecne zakusy zmian stanowisk i wymagań są również ewidentnym przykładem traktowania tej służby.
Ja rozumiem służba i służyć- od tego m.in. Jesteśmy, ale z głową -_-

Kiedyś pisałem o nowej  :huh: wersji programu SWD firmy Abakus. Obecnie chyba najnowszym jej "osiągnięciem" jest wer. 1.0.14.20
Dopracowano kilka rzeczy i ułatwień, co nie zmienia faktu, że nadal jest to wg. mnie program, szczególnie przy braku map cyfrowych i statusów na pojazdach - spowalniający dowodzenie.

Jeszcze może: Pytanko w spr. umundurowania służbowego. W jakim pełnicie na codzień służbę?
Czy jako funkcjonariuszom tzw. biura /pseudo podziału/ przysługuje Nam bezpłatne umundurowanie koszarowe, swetry, bluzy, krótkie koszulki, dresy itd... Ja wiem przepis jakowy w tym zakresie jest, ale życie swoje, a z tym i jego interpretacją gdzie, nie gdzie bywa z tego co wiem różnie!

Narazie na tyle, co by zbytnio nie przynudzać -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 20, 2006, 09:13:16 »
Ajax. Małe sprostowanie... Dresy to każdy z nas (biuro, "pseudobiuro"-czyt. PSK, podział) od dłuższego czasu ma sobie kupić we własnym zakresie w ramach "mundurówki".
U mnie na PSK chodzi się (sorry SŁUŻY!!!) zazwyczaj w koszuli niebieskiej z krótkim rękawem (okres letni), w swetrze lub bluzie z klamrą (okres zimowy).
Po południu (pod wieczór) nasi dyżurni na tzw. CePeeRze najczęściej przebierają się w dres lub ew. ściagają super-wygodne półbuty służbowe i zamieniają je na klapki ("góra" zostaje służbowa - :))) lub obuwie sportowe.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 20, 2006, 14:31:19 »
Co prawda odbiegając trochę od tematu, ale nawiązując do poprzedniej wypowiedzi > "mundurówka" jest za zaoszczędzone sorty mundurowe, a nie na zakup przedmiotów umundurowania. Nikt nie zwolnił komend z obowiązku zapewnienia strażakowi sortów mundurowych. Pomijając inne aspekty, wartość równoważnika mundurowego jest ustalona z uwzględnieniem niższej stawki VAT.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 21, 2006, 13:06:26 »
Ajax - moim zdaniem jak nie masz sprzątaczki (najlepiej na etacie) to powinieneś pełnić służbę w koszarówce lub sztabówce.
pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 22, 2006, 18:45:54 »
Podsumowując trzy tematy które sie przewinęły przez ten wątek:
1. Z tego co wiem jest już decyzja KG, że wchodzimy w Ergolife SWD. A poza tym dni Stan-netu (dolnoślązacy wiedzą o co chodzi) są juz policzone.
2. Na PSK siedzimy w koszarówce lub sztabówce
3. Ciekawostka dla dyżurnych jak załatwiać dowcipnisiów (patent jednego z naszych dyżurnych) - notujesz numer, wchodzisz na jakąś gejowską stronę z forum, dajesz krótki anons - "młody, dyspozycyjny, chętny na sex, zapozna mężczyznę" podajesz numer i zacierasz ręce gdy dowcipnisiowi gotuje się komóra od chętnych facetów.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 23, 2006, 07:58:02 »
3. Ciekawostka dla dyżurnych jak załatwiać dowcipnisiów (patent jednego z naszych dyżurnych) - notujesz numer, wchodzisz na jakąś gejowską stronę z forum, dajesz krótki anons - "młody, dyspozycyjny, chętny na sex, zapozna mężczyznę" podajesz numer i zacierasz ręce gdy dowcipnisiowi gotuje się komóra od chętnych facetów.
Dobre!:)

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 23, 2006, 17:40:24 »
3. Ciekawostka dla dyżurnych jak załatwiać dowcipnisiów (patent jednego z naszych dyżurnych) - notujesz numer, wchodzisz na jakąś gejowską stronę z forum, dajesz krótki anons - "młody, dyspozycyjny, chętny na sex, zapozna mężczyznę" podajesz numer i zacierasz ręce gdy dowcipnisiowi gotuje się komóra od chętnych facetów.
Dobre, ale nie radzę próbować... Ostatnio było głośno jak jakaś dziewczynka zrobiła taki numer kolezance z klasy... umieszczając ogłoszenie na stronie internetowej powiatu... ale z dugiej strony... za to była w telewizji ;)
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 24, 2006, 10:26:43 »
Kawał przedni szczególnie jak ktoś z dzwoniących na SK jest upierdliwy.... hehe ubawiłem się. Można też w przypadku tel komórkowych z bramek lub programów SMS - Bomber, zasypać "petenta" sms-ami. Gość jak pokasuje sobie troszkę to przechodzi jego nerwowość.

asp

  • Gość
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 25, 2006, 12:42:06 »
Witam . Prosze o wypowiedzi na temat 12-godzinnego systemu pracy na PSK, który podobno ma wejść w życie z dniem 01.01.2007r. , jak Wy to widzicie i czy wogóle jest szansa żeby weszło to w życie z taką datą. POzdrawiam.

Offline marecki112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 25, 2006, 16:58:35 »
Witam . Prosze o wypowiedzi na temat 12-godzinnego systemu pracy na PSK, który podobno ma wejść w życie z dniem 01.01.2007r. , jak Wy to widzicie i czy wogóle jest szansa żeby weszło to w życie z taką datą. POzdrawiam.

Witam. Na Podkarpaciu pracujemy już tym system (chodzi oczywiście tylko o MSK/PSK) od 1 stycznia 2006r. czyli 9 miesiąc. System pracy sam w sobie nie jest zły tylko do pracy trzeba jeździć dwa razy częściej niż koledzy z podziału bojowego. A jeśli chodzi o wolne służby to wypada średnio 1 na miesiac (oczywiście 12 -to godzinna). Narzekać nie ma na co bo jest nas 5-ciu i jedna osoba jest ciągle na urlopie. Jeśli komuś wypada wolna służba to siedzą 8-godzinni z biura, bo podział bojowy ma zabronione pełnić służby na MSK/PSK (i z tego co wiem to tak jest na całym podkarpaciu).

dragon

  • Gość
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 25, 2006, 17:35:05 »
Marecki co tobie sie podoba????? że w dobrym układzie na wakacjach nie masz dnia urlopu?? ty jesteś podstawiony czy jaki, przy 5 osobach na 4 zmianach to jest śmieszne,
mam pytanko czy pracując w pojedynke na PSK, MSK mam być pomieszczenie wyposażone w kuchnie i ubikacje ?? pytam bo chłopak na musi prosić (stać przed drzwiami) aby go ktoś zmienił na 2 minutki, oczywiście tego problemu nikt nie widzi. Marecki trudno system 12 x 24 ale w pojedynke to jest chore . jakby jakiś Osmycki czy inni cośz tego rozumieli to by tak napewno nie było.

Offline marecki112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 25, 2006, 18:57:30 »
Marecki co tobie sie podoba????? że w dobrym układzie na wakacjach nie masz dnia urlopu?? ty jesteś podstawiony czy jaki, przy 5 osobach na 4 zmianach to jest śmieszne,
mam pytanko czy pracując w pojedynke na PSK, MSK mam być pomieszczenie wyposażone w kuchnie i ubikacje ?? pytam bo chłopak na musi prosić (stać przed drzwiami) aby go ktoś zmienił na 2 minutki, oczywiście tego problemu nikt nie widzi. Marecki trudno system 12 x 24 ale w pojedynke to jest chore . jakby jakiś Osmycki czy inni cośz tego rozumieli to by tak napewno nie było.

Dragan a czy w systemie 24 x 48, kiedy chciało Ci się do kibelka albo obiad spokojnie zjeść znalazłeś kogoś żeby usiadł za Ciebie na 15 min. Pytanie było o sam system a nie o to jak jest kiedy chcesz aby ktoś Cię zastąpił. Czy to 24x 48 czy 12x 24 jedno i to samo bo na podmianę nie możesz znaleść nigoko. A po drugie to wszystko już z przyzwyczajenia - pracuję ponad 20 lat i od zawsze był problem ze znalezieniem kogoś na 10 minut więc musiałem się przyzwyczaić.
 

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2006, 18:59:12 wysłana przez marecki112 »

dragon

  • Gość
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 25, 2006, 19:41:31 »
nie znałem tego problemu,  gdyż zawsze było nas 2  na sk, a teraz jak doszedł telefon 112 i biurowcom linie się grzeją od łączenia, to jeden może tylko  ich telefony łaczyć a nie prowadzic działania

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:32:32 »
dragon ciesz się, że jest was 2 ^_^, tylko pomyśl w Polsce ile stanowisk jednoosobowych jest ?
Ten problem w znacznej mierze dotyczy SK III, IV i V  kategorii, bo w KCKR-ach, WSKR-ach i CPR-ach - tego problemu niema !
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 28, 2006, 08:33:24 »
Cytuj
Witam. Na Podkarpaciu pracujemy już tym system (chodzi oczywiście tylko o MSK/PSK) od 1 stycznia 2006r. czyli 9 miesiąc. System pracy sam w sobie nie jest zły

Jak mozna pisać że nie jest źle przecież jesteście  dwa razy częściej w pracy to podwaja koszty dojazdu jak ktoś nie jest miejscowy , a po za tym jak dotąd nie byliśmy ani pracownikami komend ani podziału choć trochę byliśmy zżyci ze swoją  zmianą to co teraz?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 20, 2006, 19:34:40 »
piotrfire
teraz też bedziesz miał zżycie tylko z większą ilością ludzi do czasu aż jrg też wejdzie na ten system !!
pozdrawiam
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 20, 2006, 21:49:12 »
To prawda, że gdzie dwóch rodaków dyskutuje tam są trzy różne zdania. W wielu tematach piszecie, że cztery zmiany uzdrowią sytuację, że cztery zmiany to jedyne wyjście, a jak chcą w końcu wprowadzić tą czwartą zmianę to się irytujecie. O co tu właściwie chodzi. Z tym zżyciem to też przesada. Teraz służba na SK jest tak rozregulowana, że dyżurny rzadko bywa na „swojej” zmianie.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 23, 2006, 12:02:27 »
Witam!
Cytuj
cztery zmiany uzdrowią sytuację,
Sytuacji nie uzdrowią napewno nawet 4 zmiany, system 12/24 itp. System, czy kolejna zmiana nic, lub niewiele na lepsze zmienią /jak nie gorsze/. Po prostu brak ludzi przy 40 godz./tyg. czasie służby nawet w rozliczeniu półrocznym. Zastępstwa na SK były i napewno jeszcze bez względu na wszystko będą. Pomyślcie...
Inna sprawa te "kolejki" do pełnienia tam służby ^_^, ale to inna <bajka> już wiele razy Tu w różnych wątkach opisywana.
Jakie rozsądne rozwiązanie :huh:
Pozdr.
Ps.Odnośnie umundurowania na służbie:
Cytuj
Na PSK siedzimy w koszarówce lub sztabówce
Z tego, co się doczytałem w niejasnych /jak zwykle/  przepisach - wiele raczej zależy od indywidualnej decyzji K-dta?
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2006, 12:09:06 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 26, 2006, 00:28:44 »
Ajax to, że SWD to bubel było wiadome już na początku, w okresie testowania. Uwagi jakie były kierowane pod jego adresem pozostawały bez echa. Ale wszystko da się załatwić, bo z tego programu korzysta nie tylko SK. Myślę, że masz jakiegoś informatyka na etacie niech on się tym zajmie. Przecież za coś bierze pieniądze. Po za tym fach strażacki pewnie zna i wie jakie są niedociągnięcia. Wystarczy tylko wprowadzić poprawki i wszystko będzie grało.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 27, 2006, 22:53:39 »
Koledzy dyżurni,widzę że rączki  opadają i wszyscy pokornie czekają na nowy system pracy,co niektórzy już się doczekali.
Może szefostwo związków zawodowych wypowiedziało by się jasno co myśli w tym temacie.
Pracuję na psk 20 lat i mówię jasno - wara od systemu 24/48.
Konieczność dodotkowych dojazdów( choć nie tylko) to najlepszy sposób żeby zobaczyć jak traktowani są ludzie  z SK.
Nie słyszłem,żeby dyżurny SK awansował na wyższe stanowisko.
To takie miejsce gdzie możesz tylko podpaść.
I co wy na to ,śmiało.......

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 28, 2006, 10:49:36 »
Zastanawiam się dlaczego tylko SK mają pracować 12 godzin ,czy motywem tej decyzji była troska o to byśmy się nie przepracowali czy złośliwość ? Wydaje mi się że to drugie? A tak wogóle to chciałbym wiedzieć kto wpadł na ten "genialny"  pomysł
ab alio exspectes, alteri quod feceris