Autor Wątek: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr  (Przeczytany 71358 razy)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 16, 2006, 22:04:22 »
Ajax - to dlaczego pracujesz w SK - przejdź na podział. Będziesz dobry to awansujesz...
Piszesz jakby stanowisko dyżurnego SK oznaczało zgorzkniałe oczekiwanie na emeryturę!!! Wiecej życia.
Pozdrawiam
 
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 16, 2006, 23:18:46 »
No chyba, że się zamienimy ;)
Swoją drogą nieźle się "rozbujałeś" na Tym forum - w dwa dni blisko 40 postów - nieźle :D
Nie przejmuj się jw. to tylko tak nawiasem. Ja już mam dosyć "spadam".
Pozdr.
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ceper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 16, 2006, 23:29:31 »
delete ............... co Ty chłopie wiesz o SK (zwłaszcza w ramach CPR)
siedziałes tam kiedyś ???  Jeśli tak to pewnie nie sam.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 02, 2006, 21:18:32 »
We wszelkich nowych projektach jak zwykle znowu w "łeb" - cóż  serdecznie decydentów zapraszam! <_<  Tyle narazie  nt. Przy okazji wyrazy uznania dla dyż. w dniu 28.01 - Nie zazdroszczę....
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 04, 2006, 12:50:21 »
dotarła już do was tabelka usług ABAKUSA ?? a zwłaszcza cennik i opłata miesięczna - w życiu dobrze jest się ustawić z wiatrem. :D
Śmieszy mnie zwłaszcza pomoc firmy podczas awarii i aktualizacje !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 18, 2006, 21:00:45 »
Tyle szumu ze "112" a teraz cisza nawet zaległości nieuregulowane (podpięcie wszystkich telefonów) ale dobrze mają Ci którzy odbierają mniej telefonów i mniej rejestrują i mniej wpisują w ewidencję !!! -_- :wacko:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 21, 2006, 09:52:31 »
Luz chłopaki, luz. Poczytajcie pierwszy post. A swoją drogą P/MSK to taki ni pies ni wydra - nito podział ni biuro. Robotę się wrzuca, bo mają całe 24h żeby ją zrobić (hehe) a przy nagrodach jest komu uciąć żeby jakiemuś naczelnikowi nie było za mało. Tylko jak się chce do sracza, to kto odbiera telefon? stażysta z podziału, czy komendant?  Współczuję i gratuluję.

Offline nans

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 24, 2006, 21:46:50 »
Mam pytanie do doświadczonych dyspozytorów, jestem świeżo po SA PSP i trafiła mi się fuch za dublera:(na moje nieszczęście...i mam małe pytanie odnośnie żartownisiów. Mamy właśnie takiego jednego co dzwoni juz od dłuższego czasu że skoczy z dachu i na szczęście tylko obiecuje, sytuacja powtarza się co jakiś czas. Dzwoniłem na Policję oni znają go nawet z imienia i nazwiska...gość ma nie pokolei w głowie. Chciałbym się doradzić kogoś kto ma większą styczność z takimi przypadkami. Za każdym razem jak bym miał dysponować zastępy do takich fałszywych akcji to nie źle podniósłbym statystykę wyjazdów. I oczywiście jak rozmawiać z taką osobą biorąc poprawki na rejestratory rozmów? Rozmowa czasami znim na uprzejmego trwa nawet parę minut...chciałbym się doradzić. Z góry za jakąś dobrą radę dziękuje...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 25, 2006, 11:59:15 »
Co jakiś czas trafiają się tzw. "trudne przypadki" ^_^. Ja osobiście proponowałbym zgłoszenie sprawy swoim przełożonym, aby wspólnie z Policją i innymi służbami - umieścić "gościa" na pewnien czas w odosbnieniu, bez klamek. Inna możliwość, jeżeli masz identyfikację nr. z którego dzwoni, opisać go sobie i na przyszlość ignorować. Brak zainteresowania skłoni, go być może do zaprzestania żartów. Ludzie tego typu nie tyle faktycznie chcą popełnić samobója, co wzbudzić pewną sensację i zainteresowanie własną - niedowartościowaną z jakiś powodów osobą :angry: Wdawanie się z Nim w dyskusje tel. wg. mnie tylko pogarsza sprawę - jemu m.in. o to przeciez również chodzi.
Może coś nt. więcej powiedzą Nasi kochani psychologowie z forum?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline nans

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 27, 2006, 08:56:13 »
Dziekuję za radę. Zastosuje się do ignorowania jego telefonów. Ze zgłoszeniem tego pacjenta do moich przełożonych raczej nic nie da ponieważ dzwoniłem na Policję w tej sprawie a tam od dyżurnego dowiedziałem się znają go nawet z imienia i nazwiska to że już był leczony w domu bez klamek. W sumie moim zdaniem powinni wprowadzić obowiązkową rejestrację telefonów komórkowych jak i numerów. W sumie będzie to pewne utrudnienie odnośnie sprzedaży telefonów ale czasami służbą ratowniczym ułatwiło by to sprawę.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 27, 2006, 19:33:41 »
nans a co z rynkiem wtórnym tam za parę groszy możesz kupić telefon komórkowy a zresztą co to da "europejskie" telefony gdy wyciągniesz SIM-a to i tak możesz wybrać numery alarmowe. ^_^ Ciekawe jest też to, że identyfikacja nic nie daje przy takim telefonie, na wyświetlaczu telefonu alarmowego wyświetli się numer nadajnika operatora, który załapał ten telefon. -_-
Co do tego Twojego trudnego przypadku niestety musisz odebrać ten telefon i wszystko w jak najlepszym wydaniu bo chodzi rejestrator i możesz potem mieć nieprzyjemności - pocieszaj się tym, że robisz to przez kilka razy w roku co mają powiedzieć etatowi dyżurni oni mają to na codzień. :wacko:
Zawsze z kulturą i zrozumieniem !! (a swoją drogą jak nieprzystosowany do środowiska to zamknąć go gdzie potrzeba) ^_^
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline nans

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 28, 2006, 06:57:55 »
W sumie co racja to racja. W koncu po ciezkiej wczorajszej sluzbie i po kilkudziesięciu naprawdę interesujących telefonów od tego pana x, Policja również tego nie wytrzymała i w końcu popchneła tą sprawę wyżej. Zapowiadało się że będziemy jeździć na każde jego wezwanie do skoku ale na szczeście byliśmy tylko raz. Potem były telefony że jest już w innej części miasta i zrobi to samo. Gościa powinni oddać na leczenie zamknięte ale jestem ciekaw jak uda się go złapać. Ale to już raczej nie nasze zmartwienie.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 15, 2006, 20:04:46 »
WYKAZ CZYNNOŚCI I PRAC ORAZ STOPNIE ICH SZKODLIWOŚCI, UZASADNIAJĄCE PRZYZNANIE DODATKU ZA SŁUŻBĘ W WARUNKACH SZKODLIWYCH DLA ZDROWIA LUB UCIĄŻLIWYCH
1. Do pierwszego stopnia szkodliwości zalicza się czynności i prace wykonywane:
1) w pomieszczeniach, w których jest konieczne stałe stosowanie sztucznego oświetlenia,
2) w warunkach narażenia na promieniowanie ultrafioletowe lub podczerwone,
3) na przestrzeniach otwartych lub w pomieszczeniach zamkniętych, w których utrzymuje się stale temperatura efektywna powyżej 25 stopni Celsjusza lub poniżej 10 stopni Celsjusza,
4) w warunkach narażenia na działanie dymów pożarowych lub substancji toksycznych nie kumulujących się w organizmie,
5) w warunkach narażenia na działanie pyłów nie wywołujących zwłóknienia tkanki płucnej,
6) w warunkach narażenia na wibrację ogólną,
7) w mokrym środowisku o względnej wilgotności powietrza 80%, w błocie lub bezpośrednim kontakcie z wodą.

2. Do drugiego stopnia szkodliwości zalicza się czynności i prace wykonywane:
1) w warunkach narażenia na hałas,
2) w warunkach nadmiernego obciążenia wysiłkiem fizycznym co najmniej 2 000 kcal dla mężczyzn i 1 200 kcal dla kobiet lub wymagające wymuszonej pozycji ciała,
3) w warunkach narażenia na działanie pyłów wywołujących zwłóknienie tkanki płucnej,
4) w warunkach narażenia na działanie dymów pożarowych lub substancji toksycznych kumulujących się w organizmie,
5) przy usuwaniu i wywozie nieczystości,
6) w warunkach narażenia na wibrację miejscową,
7) w pomieszczeniach specjalnych zagłębionych i półzagłębionych obwałowanych w warunkach niewłaściwej wentylacji i sztucznego oświetlenia.

3. Do trzeciego stopnia szkodliwości zalicza się czynności prace wykonywane:
1) w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące,
2) przy zabezpieczaniu, w związku z działaniem ratowniczym, gazów, paliw i materiałów wybuchowych,
3) przy urządzeniach elektroenergetycznych, znajdujących się pod napięciem powyżej 220 V,
4) w warunkach narażenia na działanie pól elektromagnetycznych wysokiej częstotliwości w zakresie od 0,1 do 300 000 MHz w strefie zagrożenia.

4. Do czwartego stopnia szkodliwości zalicza się czynności i prace wykonywane:
1) wewnątrz zbiorników, aparatów, kanałów, studni itp., których wykonywanie wymaga specjalnego zezwolenia i zabezpieczenia,
2) pod ziemią i wodą,
3) w kontakcie z materiałami zakaźnymi, chorymi zakaźnie ludźmi lub zwierzętami oraz zwłokami,
4) na wysokości powyżej 2 m i w wykopach poniżej 2 m, uznane za niebezpieczne w przepisach o bezpieczeństwie i higienie pracy,
5) w warunkach narażenia na działanie benzydyny, alfa- i beta-naftyloaminy, chlorku winylu, azbestu oraz innych czynników o analogicznym jak te substancje działaniu, jeśli zostanie to stwierdzone przez instytut medycyny pracy,
6) bezpośrednio przy usuwaniu awarii radiacyjnych i ich skutków.

5. Prace określone w ust. 1 pkt 4 i 5 oraz w ust. 2 pkt 1, 3 i 4 uważa się za wykonywane w warunkach szkodliwych dla zdrowia uzasadniających przyznanie dodatku, jeżeli w środowisku pracy przekroczone są najwyższe dopuszczalne stężenia i natężenia czynników szkodliwych dla zdrowia określone w odrębnych przepisach lub inne obowiązujące normy higieniczno-sanitarne.

6. Pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia, o których mowa w ust. 5, dokonywane są przez laboratoria Inspekcji Sanitarnej oraz inne laboratoria upoważnione przez właściwych terenowo wojewódzkich inspektorów sanitarnych.

7. Obowiązek dokonywania pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, o których mowa w ust. 5, nie dotyczy środowiska działań ratowniczo-gaśniczych.

8. W razie równoczesnego pełnienia służby w warunkach o różnym stopniu szkodliwości, przysługuje jeden dodatek, obliczony według najwyższego z występujących stopni szkodliwości.

znowu będzie problem z dyżurnymi aby zalczyć ich do trzeciego stopnia szkodliwości !! :wacko:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 15, 2006, 21:33:18 »
ciekawe. Gdzieś przeprowadzano na SK takie pomiary, czy też uznano, że istnieje przesłanka wymieniona w ust. 7? Tylko, że idąc dalej tym tropem, to należałoby uznać, że jednak dyspozytoro należy się 0,5%......
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 15, 2006, 21:40:41 »
nans:
Cytuj
Za każdym razem jak bym miał dysponować zastępy do takich fałszywych akcji to nie źle podniósłbym statystykę wyjazdów.
chyba byś sie ciężko pomylił, bo jak znam życie to azraz by Cię komendant wyregulował, za takie wyjazdy.
Z autopsji moge powiedziec, że ejst taka jedna kobieta w takim jednym miescie, ktora dzwoni od ok 10 lat (regularnie, codziennie, a nawret kilak razy dziannie) do MSK PSP, do SK Policji, do dyspozytorki pogotowia ratunkowego, która pisze do kancelarii sejmu, senatu, posłów, samorzadowców, że u niej w domu wydziela się promieniowanie, ze pies szczeka itd. Walczylismy z nią mocno, ale była lepsza, tak lepsza od wszystkich służb i organów państwa. jedyną rzecza jaką państwo polskie było w stanie zrobić upierdliwej babie (sorki, chorej) to wyłaczenie telefony stacjonarnego  :mellow:...nieźle co? od tylu lat dyzurni stanowisk kierowania wszystkich słuzb w tym miescie sa notorycznie nekani o róznych porach doby przez ta panią i nikt, dosłownie nikt nie jets w stanie nic jej zrobic!! :wacko:...a w sumie to się juz do niej nawet przyzwyczailismy
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 26, 2006, 12:38:18 »
Witam ponownie wszystkich na forum po dłuższym wolnym !!!
Jest projekt nowego rozporządzenia i dalej nikt nie docenia pracy na SK ( chyba tam nic się nie robi   tylko oglada TV i na necie siedzi ). Obowiązków przybywa (tworzy się CPR-y, Centra Zarzadzania Kryzysowego Starosty i to za darmo !!) z dnia na dzień a kasy nic więcej a tam na SK gdzie obsada jest 1-osobowa to już należy współczuć, sam musi wykonywać swoje obowiązki a i zlecone prace przez wyższych stopniem musi wykonywać a i niejednokrotnie informacje sporządzać. Potwierdzam byłem widziałem i napisałem ale po co i tak to nikogo nie interesuje u góry !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 26, 2006, 13:14:28 »
Witam wszystkich.

Jeśli chodzi o dyspozytorów i dyżurnych to bywinny to być osoby w pełni profesjonalnie wyszkoleni, stali - a nie jak w często sie to zdarza co słuzba inny skoczek z jrg. Cała organizacja i koordynacja zaczyna sie własnie od SK, CPR-ów itd. więc niech i oni mają warunki pozwalające ustabilizowac ich robotę. Na takie grupy powinno sie kłaść nacisk a można to zrobic restrukturyzujęc te wszystki  Panie Księgowe, Kasowe, Sekretarki które sa cały czas wysyłane na kolejne szkoły i kursy by zdobyc do klasera kolejny papierek, a przepraszam bardzo w jakich one pracuja warunkach szkodliwych, która z nich chodzi w mundurze..... więc z jakiej racji mają wszystkei przywileje?!
A jesli nik nigdy nie był na słuzbie w takim cpr albo sk to raczej nie wiele ma do powiedzenia, ja nie jestemze stanowiska ale kilka razy zdarzyło mi się miać słuzbe na sk i cpr, i to w nie jedym miesicie więc wiem jak to jest i z jaką odpowiedzialnością sie to wiąże bo nie tylko praca fizyczna  potrafi człowieka zmęczyć..., i wcale im nie zazdroszcze, więc chłopaki zlewajcie tych co mówią ze nic nie robicie, Niektórzy sa poprostu niereformowalni.



Pozdrawiam

Offline kolocz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 26, 2006, 15:27:13 »
Co do służby na PSK to miałbym (poza większą kasą oczywiście) jedno marzenie - żeby ktoś "na górze" doprecyzował przepisy prawa np. definicję miejscowego zagrożenia oraz katalog zadań PSP.  Żeby te wszystkie procedury pisał ktoś kto ma o tym pojęcie i odrobinę dobrej woli. To niby niewiele a jakie nierealne :-)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 26, 2006, 20:45:17 »
Dużo już konkretnych wypowiedzi nt. w róznych działach i tematach /rozmywa się/ jednak jak już pisałem wcześniej. Dyżurni są zbyt małą grupą w strukturach PSP i poszczególnych komendach -więc ich głos się niezbyt lub wcale liczy. Mają po prostu robić swoje i najlepiej nie mieć potrzeb, sugestii. :angry:
Odnośnie tzw. szkodliwości i pomiarów - kiedyś wspomniałem:
Cytuj
Chyba z 1,5 roku temu przeprowadzono jakieś badania-pomiary na moim PSK przez nieznaną mi firmę i stwierdzono, że praca przy przy 4 komputerach /monitorach/ i 3 rtf. stacjonarnych i 1 przenośnym iluś tam tel. w pomieszczeniu o pow. ok. 40 m2  nie stwarza żadnego realnego zagrożenia dla życia i zdrowia. Odpowiedzialność i stres już znacznie wcześniej doceniła odpowiednio KG nie przyznając % do emeryturki  jak na podziale  oraz ustalając grupy zaszeregowania!
Pozdr.
Ps. Wystawili nawet stosowne "papiery" więc wszystko na pozór ok.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 02, 2006, 20:57:08 »
Ajax ale chyba może człowieka trafić jak ktoś p....... że na SK nic się nie robi !!
A jeszcze bardziej boli jak usłyszysz to od osoby znającej temat (operacyjna i komendant)  :wacko:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 03, 2006, 01:27:56 »
zgodnie z prawem nie maczegoś takiego jak CPR !!! i nie wiadomo czy w ogle ta forma wejdzie w życie, bo PSP czekaja ciężkie czsy..
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 05, 2006, 08:12:26 »
2 dni i tyle "-" naraziłem sie  operacyjnej i komendantom - HeHe !! ^_^
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 05, 2006, 10:40:43 »
Jeśli niema w rozporządzeniu czegoś takiego???? jak CPR to można pracować na innej grupie zaszeregowania, albo mieć dodatek służbowy np: Naczelnika wydziału.
 

To są słowa Komendanta woj. Przytoczone na spotkaniu w komendzie Powiatowej. Trzeba docenić ta małą grupę ludzi????

 Wszystko zależy od Komendanta Powiatowego czy zauważa pracę dyżurnych CPR-ów.
To są nasze kochane ZZ.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 12, 2006, 19:04:01 »
Może ktoś z kolegów slyszał lub ma nowego Ewida_Pono kicha niesamowita! :angry
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 12, 2006, 19:17:16 »
Może ktoś z kolegów slyszał lub ma nowego Ewida_Pono kicha niesamowita! :angry
Nic nowego mi nie wiadomo, mimo że miałem kontakt z ludźmi z Abakusa w ubiegłym tygodniu. Pozdrawiam.
A na marginesie podobno Abakus odchodzi z łask:)