Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Dyspozytorzy I Dyżurni Psk I Cpr

(1/35) > >>

pielgrzym:
W związku ze znacznym wzrostem ofert oprogramowania od firm tworzących oprogramowanie zwłaszcza dla CPR-ów a także doniesieniami o przygotowaniach ComputerLandu i Prokomu do "uszczęśliwienia" nas ich produktami które chcą stworzyć w ramach offsetu, proszę o wasze uwagi o programach na których pracujecie obecnie. Z osobistego doświadczenia znam kilka programów i śmiem twierdzić, że różnie bywa z ich jakością a największym mankamentem jest nieuwzględnianie uwag zgłaszanych przez dyspozytorów w firmach które programy stworzyły.
Pozdrawiam i czekam na wasze opinie, prosząc jednocześnie o niemieszanie do tematu ZZ i sporów na linii podział a ośmiogodzinni  :P bo tego mamy za dużo w pozostałych tematach. Prawda Sebo i Geddeonie  :D  

Seba:
padło moje imię więc czuje się zobowiązany coś napisać :)

Niestety do tematu wniose niewiele bo się tym po prostu nie zajmuje :( widziałem prezentacje Fenixa całkiem ładny bajer, mapy cyfrowe, GPS'y, sterowanie bramami drukarkami i bóg jeszcze wie czym :) .... super się prezentuje ale sądzę że u nas by to nigdy nie zagrało  

pielgrzym:
Seba dzięki za wyczucie tego co jest żartem  :D i dodatkowe udzielenie choć niewielkiej ale konkretnej informacji. Również i to mi się przydało, nie słyszałem jeszcze do tej pory o feniksie. Ale z chęcią poszukam i jego prezentacji (jak to mawia gorex: najlepiej w goglach :lol: ) Ja do tej pory sprawdzałem poniekąd na swojej skórze Capri-2 i programy Abakusa. Powiem tylko jedno najlepiej wszystko wygląda na prezentacjach  :P  bo jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
Dzięki wielkie za info
Pozdrawiam

Ajax:
Witam!
U mnie pracuje się na oprogramowaniu Abakusa tj. Ewid-99 ver.2.25 oraz SWD ST ver. 1.0.2.22. Oba programy pozostawiają wg. mnie wiele do życzenia. Tak po krótce:
- Ewid jest niestabilny, często się zawiesza trzeba korzystać z różnych obcji obsługi baz, żeby go przywrócić do używalności /o ile się wcześniej całkowicie nie rozsypie/. Pozatem szereg pkt. tam zawartych i okresleń znacznie już odbiega od realiów prowadzonych działań. W trakcie przechodzenia na Nowy Rok systematycznie od wielu lat "klęka" mimo postępowania zgodnie z instrukcją i zaleceniami.
- SWD jeden z najnowszych "wynalazków również ma nieraz problemy z transmisja danych i lubi się posypać. W obecnej wersji ktoś wprowadził do karty zdarzenia współrzędne geograficzne których w tym momencie nikt nie jest w stanie dokładnie podać /po co?/. Narazie nie posiadamy mapy cyfrowej /droga rzecz/ i statusów na pojazdach. Wszystko jest wprowadzane ręcznie. Przy 1 osobowej obsadzie PSK oczywiście po fakcie. Jeżeli do konkretnej OSP przyporządkujemy np. 2 syreny alarmowe DSP /Digitex/ powstaną jakby 2 jednostki o tej samej nazwie, usuwajac - usuniemy także możliwość alarmowania z pulpitu. Dysponując zastęp JRG automatycznie włącza się System Wyświetlania Alarmów /DWA Digitex/ co wprowadza bałagan, bo zastęp de fakto już wyjechał /nie ma czasu na wypełnianie rubryczek w karcie SWD - wydruk następuje zwykle po powrocie/. Jedna osoba nie jest w stanie obsługiwać SWD, przyjmować zgłoszenia, zapowiadać, dysponować, prowadzić korespondencję radiową i tel. oraz szukać nieraz niezbednych danych i powiadamiać inne służby oraz osoby, włączać różne np.noc - światła, otwierać bramy itd. Może jak będzie.... pełne oprogramowanie? Będzie ciut łatwiej, ale nie zmienia to faktu, że jest to może i dobry program tylko nie w małych PA i PSK, gdzie jest 1 osoba - wtedy wręcz działa odwrotnie - spowalnia i to znacznie.
- Jedno trzeba oddać, że pomoc techniczna z B-Białej zawsze, choć tel. /do 16/ i na stronie próbuje udzielić wsparcia tech.
Wydaje mi się również, że zawartych jest tam zbyt dużo danych nieraz i osobistych, ktore w przypadku "wycieku" z sieci nie powinny być jawne.
Wykorzystujemy jeszcze system identyfikacji nr. tel alarm. /Teles/ oraz nagrywanie rozmów tel.alarm. i rtf - PC Corsac /Slican/
To tak bardzo ogólnie tyle co mi się aktualnie nasuwa w tym temacie.
Służę ewent. szczegółami i innymi info. nt. sprzetu i służby.
Pozdrawiam! ;)  

mar1976:
w miarę poprawnie pracuje się na systemie COBRA

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej