Służba > Forum ochotników

Zmiany W Ksrg

(1/3) > >>

raf(firemans team kz II):
Słyszłem że w KSRG szykują się zmiany(podział jednostek będących w KSRG na kategorie czy coś takiego).Jeśli to prawda to prosze o informacje na ten temat.pozdro

SeniorSiara:
Witam.

Byłem ostatnio (w grudniu) na odprawie u komendanta wojewódzkiego i właśnie wspominał o zmianach.
Wprowadzają nową kategoryzacje, mocno przesadzoną i potrzebną tylko urzędnikom! Lepiej wzięli by się za szkolenia!
Ja bym się za mocno tym nie przejmował i robił swoje! ;)
 

Pedros:
Jeśli chodzi i o JOTy  (Jednostki Operacyjno Techniczne) i podział ich na kategorie to dotyczy on wszystkich jednostek OSP nie tylko tych w KSRG. Na stronie zarządu głównego znajdziesz wszelkie potrzebne informacje na ten temat.
Ja powiem tak – część rzeczy z tych wytycznych na pewno się przyda – a część nie. Ja np. popieram to że dana jednostka wyodrębnia JOT spośród  swoich członków i nadaje funkcje dowódców plutonu czy sekcji. Tacy wyróżnieni druhowie mogą wciągnąć się bardziej w pracę organizacyjną i dowodzenie odciążając naczelnika.
Podziały na kategorie też nie są złe ale pod warunkiem że będą przydzielane rzetelnie a nie „po znajomości”.
Natomiast co do wytycznych typu:  „Ratownictwo chemiczne lub ekologiczne w OSP” to życzę powodzenia...

Pozdrawiam,
Pedros
 

SenseY:
Jednostki OSP z KSRG nie powinny byc stowarzyszeniami.
Powinny funkcjonowac z funduszu panstwa a nie gminy. Koszty paliwa i tym podobne nie powinna kryc gmina tylko np PSP (oczywiscie pod warunkiem ze trzeba je zasilic w odpowiednie srodki pieniezne). Naczelnika OSP winien wybierac sposrod czlonkow tej strazy Komendant Powiatowy PSP. I naczelnik powinien jemu wlasnie podlegac. Gmina moze ale nie musi jej wtedy utrzymywac, przez co wojtowie i burmistrzowie przestana rzadzic na swoj dziwny sposób Ochotniczymi SP. Potrzebna jest gleboka reforma a nie za wszelka cene prubowanie naprawiac tego co nie dobre i robic jeszcze wiecej balaganu.

hunter:
z kategoryzacja to prawda.u nas zaczęły sie już inspekcje jednostek OSP z KSRG. dostalismy tabele do wypelnienia (podajcie maile to podeśle) w których nalezy wpisac dane dot. sprzetu, ratownikow, ich wieku i wykształcenia itd. jutro dowiem się czegoś wiecej bo o 17 tej mam inspekcje.pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej