Autor Wątek: Ślubowanie MDP  (Przeczytany 5477 razy)

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Ślubowanie MDP
« dnia: Sierpień 06, 2008, 22:26:13 »
Witam. Ślubowanie członków jest prowadzone w trakcie obozów MDP. Członkowie MDP składaja ślubowanie w własnych jednostkach ? Jeśli tak to jak wyglada ?

Offline Nikt5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2008, 20:58:02 »
U mnie wcale nie ma ślubowań.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2008, 21:10:53 »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2008, 13:21:39 »
Witam. Ślubowanie członków jest prowadzone w trakcie obozów MDP. Członkowie MDP składaja ślubowanie w własnych jednostkach ? Jeśli tak to jak wyglada ?

O ile dobrze pamiętam żadnych ślubować nie ma na obozach. Ja jak byłem w MDP śłubowałem dopiero po 4 latach jak tam wstąpiłem. A ślubowania w 99% jednostkach jest podczas jakiś wielkich uroczystości w moim przypadku 60 mojej jednostki. A teraz jak jest w OSP również nie miałem ślubowania ale tak jest wszędzie

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2008, 21:16:22 »
ślubowanie na członka MDP podczas obozów odbywa się na 100%. Byłem takiego nawet świadkiem 80 młodych ludzi składało ślubowanie. "A ślubowania w 99% jednostkach jest podczas jakiś wielkich uroczystości" Szczerze mówiąc u mnie w bliskim otoczeniu jest 6 jednostek osp, w każdej z nich jest drużyna MDP pare lat a o ślubowaniu nigdy nie bylo mowy a co dopiero o jego składaniu. Chce sie dowiedziec czy wszedzie tak jest ??

Offline Mala_figlarka_666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Mała Figlarka 666
    • Mój fbl :)
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2008, 16:53:00 »
Ja nie miałam ślubowania w MDP i osoby, które są dłużej ode mnie też nie miały. Nawet na 50leciu nie zrobili.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek- OSP RP.

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2008, 00:29:30 »
Ja nie miałam ślubowania w MDP i osoby, które są dłużej ode mnie też nie miały. Nawet na 50leciu nie zrobili.
Bo w Drużynach różnie bywa .Ślubowanie jest elementem który wzmacnia więź z drużyną i całą OSP sprawia że czujemy się za coś odpowiedzialni więc warto spróbować .

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2008, 16:19:00 »
Ślubowanie powinno być, ale wiem z doświadczenia że rzadko kto to robi, dowodem są nawet powyższe posty. Prawo nie nakazuje więc nie robią, ale jak najbardziej zgadzam się z Janem53 który dobrze wyjaśnił nam po co to ślubowanie.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2008, 23:23:26 »
 Problemem jest sama organizacja ślubowania. Powinno się odbyć uroczuście, na sztandar itp - ale kiedy? 4 maja każdego roku ? Na zebraniu sprawozdawczym czy kiedy? Ja kiedyś chciałem "z pompą" na rgionalnych przeglądach orkiestr OSP u nas w mieście, w pzrerwie, żeby nie blokować konkursów - ale nie dało rady, bo przerwa to przerwa inie da rady. Problem ślubowania upadł mimo kilku prób organizacji. Może za jakiś czas się uda
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline nuras12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2008, 15:17:22 »
No panowie jest regulamin MDP, który nakazuje składanie ślubowania wiec jest to obowiązek że członek MDP po okresie próbnym powinien złożyć ślubowanie. U nas wysyła sie adepta na obóz szkoleniowo - wypoczynkowy i tam w pierwszy dzień jest składane ślubowanie. Uroczyście na flagę związku.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2008, 16:36:44 »
Bez wątpienia, ślubowanie winno mieć uroczystą oprawę.
Nie można jednak przeginać i nie organizować ślubowania bo brak sposobnej uroczystości.
Ślubowanie MDP może się odbywać np. w trakcie walnego zebrania na sztandar jednostki. Jeżeli jednostka nie ma sztandaru można ślubować po prostu przed szykiem jednostki.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Gosia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2008, 20:30:29 »
W mojej jednostce ślubowanie odbywa sie zdecydowanie!! Przeważnie jest to co roku podczas Dnia Strażaka.. myśle ze powinno sie to organizowac bo zawsze jest to mile i niezapomniane przezycie dla takiego "młodzika" także zachęcam

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ślubowanie MDP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2008, 10:33:18 »
"zawsze jest to mile i niezapomniane przeżycie dla takiego "młodzika""  Zgadzam sie z tym  :mellow: Mając 14 lat składałem Ślubowanie na obozie, treść jego umocniła mnie i bardziej motywowała do dalszej i lepszej pracy w mdp ;) Będę się starał aby "młodzicy" przychodzący do naszej OSP mieli taką możliwość :)