Autor Wątek: Problem z opiekunem!  (Przeczytany 5958 razy)

Offline michal998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • A 8 dnia Bóg stworzył strażaka!
    • OSP Konarzyny
Problem z opiekunem!
« dnia: Sierpień 05, 2008, 10:19:21 »
Bardzo chciałbym jeździć na zawody i na konkursy wiedzy pożarniczej ale nasz opiekun ma to w du... ! Rok temu dzień przed konkursami nas o tym poinformował i powiedział że mamy się nauczyć dystynkcji.
2 lata temu to jakoś jeszcze szło bo mieliśmy regularne  zbiórki i kiedy pojechaliśmy na konkurs ja miałem 4 miejsce w powiecie a mój kolega 3. A teraz naobiecywał że pojedziemy do PSP i że będziemy mieli zawody ze sprawności fizycznej. I nic! Dobrze że poznałem jednego strażaka w PSP to sam pojechałem tam i mi wszystko pokazał! Czy można go wymienić albo zmusić do "uczenia nas"? POMOCY!

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:44:27 »
 Zawsze Rada Drużyny może zwrócić się do Zarządu o zmianę Opiekuna. Trzeba to tylko dobrze umotywować i będzie OK.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline michal998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • A 8 dnia Bóg stworzył strażaka!
    • OSP Konarzyny
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:53:32 »
Zapomniałem dodać że to komendant osp! :huh:

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2008, 14:35:39 »
To masz mały problem, ale zawsze możecie spróbować zrobić, jak kolega Wons napisał.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2008, 23:56:57 »
Próbujcie go zmienić - jak to nic nie da to niech wasz dowódca zacznie porządnie się uczyć fachu i niech on Was szkoli, a zawody załatwiajcie przez starszych kumpli z remizy - jak im zależy na jednostce to pomogą.
Z tą nauką fachu miałem na myśli  naukę głównie teoretyczną, a nie wyjazdy na akcje itp., na praktykę przyjdzie czas ;)
pozdrawiam i powodzenia życzę :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline michal998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • A 8 dnia Bóg stworzył strażaka!
    • OSP Konarzyny
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2008, 07:42:44 »
Dzięki za porady postaram się coś z tym zrobić !

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2008, 08:33:39 »
A komendant to jedyna władza w OSP? Bez przesady, równie dobrze może wylecieć na zbity pysk ..  :rolleyes:
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline michal998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
  • A 8 dnia Bóg stworzył strażaka!
    • OSP Konarzyny
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2008, 10:42:19 »
Nie od razu wylecieć ale chyba mógł by wyznaczyć kogoś innego??

Offline Mala_figlarka_666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Mała Figlarka 666
    • Mój fbl :)
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2008, 17:01:00 »
Szczerze mówiąc, u nas jest coś podobengo, tylko tyle, że opiekun coś wie, coś potrafi, obiecuje, że będzie, a tu przychodzi czas np. OTWP, a my jak zwykle-nic... My nie mamy wyboru-nikt nie postawi się władzom, bo wiadomo, że nikt inny nie byłby opiekunem niż obecny opiekun...
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek- OSP RP.

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Problem z opiekunem!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2008, 23:52:04 »
Jak się domyślam chodzi nie o komendanta tylko o naczelnika OSP bo to dwie różne funkcje . Naczelnik odpowiada za całą OSP włącznie z młodzieżówką i pełni jednocześnie funkcję vice prezesa więc powinien wyznaczyć kogoś innego na opiekuna młodzieżówki bo znając życie zawsze mu coś ważniejszego wyskoczy . Bardzo ważna jest praca z młodzieżą lecz ważniejsza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego i to on musi wybierać priorytet . Poszukajcie sobie kogoś kto go zastąpi i zaproponujcie mu zmianę a on sam będzie zadowolony. Podstawowym dokumentem istnienia OSP jest Statut OSP i on mówi kogo i w jaki sposób można odwołać czy wykluczyć zachęcam do przeczytania zanim zaczniecie wyrzucanie życzę powodzenia .