Autor Wątek: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"  (Przeczytany 31156 razy)

Offline Adonis06

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 78
Odp: \\\"Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!\\\"
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 22, 2008, 20:26:10 »
To forum faktycznie schodzi na psy. Kol. Moderatorze zachowujecie sie jak władza radziecka ^_^ Czy jak pisze sie prawde to najlepiuej ją wymazać?

@ CZŁOWIEKU!!!!!
ZACZNIJ MYŚLEĆ!!! Przeczytaj, co nabazgrałeś i spróbuj to zrozumieć!!
Ostrzegam, że wszystkie Twoje posty tego typu będą usuwane bez tłumaczenia!!
Jeśli natomiast dalej nie będziesz reagował na ostrzeżenia moderatorów – Twoje konto zostanie USUNIĘTE!!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2008, 21:01:34 wysłana przez BOTmod »

Offline Adonis06

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 78
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 23, 2008, 16:15:16 »
Chłopie czego sie tak rzucasz. kierujesz tym pociagiem to kieruj poprawnie  
I rób co do ciebie nalezy. ^_^

Offline zoddali

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 161
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 23, 2008, 19:29:40 »
Adonis06 - pociągiem się nie kieruje; lecz się go prowadzi.

A jeśli Ci się ten pociąg nie podoba - wystarczy wysiąść i pojechać innym

Offline kolumb 112

 • Strażak Sam
 • *
 • Wiadomości: 278
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:26:15 »
Panowie, dla ostudzenia emocji czas choć na chwilę wrócić do merytorycznej dyskusji.
Kolego Geddeon, składam wyrazy uznania za odwagę, że po kilkunastu dniach pojawił się dostęp do pisma komentowanego przez Pana Przewodniczącego. Myślę jednak, że chyba nie będzie On już teraz zadowolony, bo wszyscy na świecie mogą zobaczyć, że:
Po pierwsze:
1/. "skończony idiota" według Pana Przewodniczącego to prawdopodobnie Komendant Główny PSP, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz
2/. Pismo dotyczy sytuacji kryzysowej - jest ustawa na ten temat ( "zerwanie więzi społecznych" itp....), a PSP jest służbą, która się do takiej sytuacji przygotowuje. Nic to pismo nie zmienia w naszych kompetencjach. Jest wypadek, nie ma karetki, jedziemy i ratujemy jak umiemy zgodnie z wytycznymi rat-med. KSRG i 24 procedurami. Przecież tak samo jak dzisiaj.

Po drugie: (po kolei odnoszę się do punktów zawartych w piśmie http://www.skpnszz.org/downloads/2008r/sierpien%202008/CPR%20PRM2.pdf)
pkt. 1) "równomierne rozmieszczenie ratowników medycznych" To przecież logiczne wykorzystanie kompetencji zawodowców medycznych. Lepiej mieć np. po jednym na zmianie, niż wszystkich trzech na jednej. W czym problem, przecież tak było w mojej JRG nawet bez tego pisma. Przecież jak nie ma pogotowia funkcję KMDR ma obowiązek sprawować dowódca, który jak myślę w zdecydowanej większości nie ma drugiego zawodu-ratownika medycznego. Jak ma takiego gościa na zmianie skuteczniej może zarządzać akcją. Czy to wymyślił „idiota”? Moim zdaniem raczej komentującemu się coś pomieszało. 
pkt. 2) Jak będą środki to się zrobi badania i kierowcy w PSP będą bardziej "uniwersalni". To się przecież przyda nie tylko w sytuacji kryzysowej... Dlaczego naszym ludziom żałować dodatkowych kwalifikacji jeżeli ktoś jeszcze za to zapłaci.
pkt. 3) Szczepienia strażaków na żółtaczkę i tężec to, według Pana Przewodniczącego, pomysły "skończonych idiotów" Szok!!!! Jaka tu dbałość o ludzi i ich zdrowie? Jaka?
pkt. 4) Do porozumienie trzeba dwojga - u nas pogotowie nie jest zainteresowane ani praktykami dla strażaków ( szkoda, bo mogło by być ciekawie) ani wykorzystaniem ratowników medycznych do pracy w karetkach. Firma prywatna, nie boi się strajku...
pkt. 5) To samo dotyczy wykorzystania kierowców PSP z uprawnieniami do kierowania poj. uprzywilejowanymi.
pkt. 6) W sytuacji kryzysowej jak ratownictwo medyczne nie da sobie rady, PSP będzie miała więcej zadań, przyda się więcej tlenu, który dajemy zresztą przy każdej okazji.
pkt.7) " doraźne zespoły ratownictwa medycznego." Ja to rozumiem tak: jest stan zagrożenia życia, nie ma karetki ( sytuacja kryzysowa), ludzie wzywają pomocy. Jedzie PSP z zestawem R- 1 i realizuje,  w razie potrzeby, nasze procedury (przypominam jest ich 24). Nie bada wyrostka robaczkowego ani nie robi operacji serca, bo to inny zakres kompetencji. A jak ludzie chcą karetki, to niech poczekają.... Jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby ofiara wypadku odmówiła zgody na opatrunek albo tlen, czekając na karetkę.
pkt. 8)  Uzupełnianie sprzętu medycznego to ważna sprawa. Nie ma na to oddzielnego budżetu, a jak liczba naszych interwencji rat-med się w sytuacji kryzysowej zwiększy, to nie wyrobimy. Niech nam wtedy  pogotowie odda  bandaże i opatrunki. Dla mnie to nie jest pomysł "skończonego idioty"....
pkt. 9) To przecież jest oczywiste, nie tylko w sytuacji kryzysowej. Dziwne, widocznie ten problem jest nie wszędzie rozwiązany.
pkt.10) Nie wiem, dlaczego akurat 300 kart, ale jak PSP w sytuacji kryzysowej będzie miała więcej zadań rat-med, to mogą się przydać i ich nie zabraknie.
pkt.11) Łączność pomiędzy ratownikami zawsze się przyda, ten problem trzeba rozwiązać, czy to pomysł „idioty”?
pkt.12) Z tego co wiem kilka dni temu PSP dawała namioty dla poszkodowanych przez wichurę. Czas bić na alarm Panie Przewodniczący, ostrzegać strażaków i poszkodowanych !! PSP wykorzystała wnioski i propozycje przedsięwzięć przedstawione przez " skończonych idiotów"!!!!!

Szanowny kolego Geddeon, pismo KG i tak bym zobaczył ( nie jest tajne - jak się obawiał jeden z dyskutantów ). Jak czytałem komentarz Pana Przewodniczącego to już czułem, że coś się nie zgadza. Teraz wiem  i wszyscy już wiedzą, jak daleko sięga manipulacja i niekompetencja. Przedstawione w internecie, bez oficjalnego wystąpienia do KG, prowokacyjne pytania o diagnozy lekarskie, o umieszczenie zestawu R-1 w samochodzie, komentarze o  konfliktach grup zawodowych i lokaucie, itp, służą, w moim przekonaniu, pozyskaniu taniej popularności wśród amatorów chamskich odzywek i spekulacji. Nie jest to dziwne, w końcu to strona związkowa. I nie dziwne, że kilkanaście dni nie było dostępu do pisma. Przewodniczący prawdopodobnie sprawdzał gorliwość swoich wyznawców, nie znających pisma, ale bezkrytycznie popierających opinie wodza. A że przy okazji osobistych napaści wylano wiadro pomyj na kogo się dało, to widocznie przyjęto taką metodę działania.
Nie zgadzam się jednak z pogardliwym stwierdzeniem Ryszard Grosset, że Robert O. nie jest w stanie obrazić Komenda Głównego i jego zastępców. Coś takiego tym bardziej kompromituje naszą formację i mundury które nosimy!!!!! To przecież mogą czytać wszyscy na świecie !!!

Chciałbym Panów Dyskutantów bardzo przeprosić, że zawracałem głowę sprawami merytorycznymi, a koledze sam_go obiecać, że już nie będę łamał jednomyślności na stronach związkowych. Na szczęście ratowniczy bank wiedzy to szerokie forum dyskusyjne...
Pozdrawiam serdecznie,   

Kolory są dla modów.bulon
   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2008, 21:05:52 wysłana przez bulon »

Offline sam_go

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.032
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:32:33 »
Wybacz ale twoje wypowiedzi z merytoryką mają tyle wspólnego, co żaba z gwiazdami. Dorabiasz chłopie ideologię do niefortunnego pierwszego postu i tyle. Wybiórczo wczytujesz się w pismo, interpretujesz tak jak Ci pasuje. Nawet wypowiedzi Pana Generała zacytowałeś wybiórczo, tak jak Ci pasowało. Czyżbyś nie doczytał (ewentualnie nie chciał doczytać) postu o nadinterpretacji?
Ja również miałem zastrzeżenia do 2 punktów pisma i o ich ocenę poprosiłem Pana Grosseta. Pozostałe są wypełniaczami, jak ktoś wcześniej napisał i zgadzam się z Tobą, że powinne funkcjonować już dawno - o czy zresztą wcześniej pisałem.
Mylisz pojęcia (wydaje mi się ze robisz to celowo) udzielenia pomocy medycznej przed przybyciem PR, a zamiast PR. Na szczęście większość piszących w tym wątku ma nieco inne zdanie niż Ty i właściwie odczytuje intencje zawarte w rzeczonym piśmie.
Cytuj
sam_go obiecać, że już nie będę łamał jednomyślności na stronach związkowych. Na szczęście ratowniczy bank wiedzy to szerokie forum dyskusyjne...
Nic mi nie musisz obiecać, bo tego od Ciebie nie oczekuję, proszę tylko abyś czytał ze zrozumieniem chociaż 3 wypowiedzi powyżej.

Offline bulon

 • Elitarny spamer :)
 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 2.526
 • Płeć: Mężczyzna
 • www.heartsaver.pl
  • Kursy pierwszej pomocy
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 23, 2008, 21:40:33 »
Cytuj
Mylisz pojęcia (wydaje mi się ze robisz to celowo) udzielenia pomocy medycznej przed przybyciem PR, a zamiast PR
czas przybycia pogotowia - nieokreslony-, czy to jest wystarczajace "przed" ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline observator

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 9
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 24, 2008, 00:23:39 »
Cytuj
Po pierwsze:
1/. "skończony idiota" według Pana Przewodniczącego to prawdopodobnie Komendant Główny PSP, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz
Wprawdzie w komentarzu to nie padło - ale kolumb112 musi  dobrze znać  swego pryncypała skoro od razu wskazał na niego. Ładnie to tak mówić o przełożonym - wstydź się kolumb112 !
Cytuj
Nie zgadzam się jednak z pogardliwym stwierdzeniem Ryszard Grosset, że Robert O. nie jest w stanie obrazić Komenda Głównego i jego zastępców. Coś takiego tym bardziej kompromituje naszą formację i mundury które nosimy!!!!! To przecież mogą czytać wszyscy na świecie !!!
Jedyne co kompromituje tą formację to [...]. **No niestety, ale ten fragment nie nadaje się do publikacji** dago


P.S. Do BOT bulon:
Cytuj
czas przybycia pogotowia - nieokreslony-, czy to jest wystarczajace "przed" ?
Jeśliby faktycznie strajkowali to czas nie byłby nieokreślony - tylko przyjazd byłby niemożliwy, niewykonalny - a więc nie odnosi się to do "przed" tylko do "zamiast". Wówczas z góry byłoby wiadomo że możemy liczyć tylko na siebie.


Regulamin 1.4 - pierwsze ostrzeżenie.bulon
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 01:29:42 wysłana przez dago »

Offline Geddeon

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.429
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 24, 2008, 00:56:02 »
Kolego kolumb 112 :
To nie była żadna odwaga (o czym piszesz z tak dużą ironią) tylko link do pisma zamieszczonego na stronie związkowej.. I nie jest ważne czy jest tajne czy nie. Dopóki na stronie gdzie był zamieszczony komentarz nie ukazało się oficjalnie komentowane pismo dopóty nie powinienem wypisywać jego treści. Gdyby to był mój komentarz to mogę Ci zaręczyć że jednocześnie dałbym link do pisma .

Tak jak wcześniej przypuszczałem nie chcesz naprawdę dostrzec właściwych intencji komentarza i tak jak przewidywałem nic nie pomoże przeczytanie tego pisma.

Nawet gen Ryszard Grosset goszczący od niedawna na tym forum miał wątpliwości co do kilku punktów, ale Tobie wszystko pasuje i elegancko i super merytorycznie wytłumaczyłeś punkt po punkcie o co tu chodzi.
Jestem doprawdy zdumiony i przytłoczony Twoim profesjonalizmem. Ba nawet czuję się wgnieciony w glebę.... i przydeptany.....
Najzabawniejsze jest takie stwierdzenie:
Cytuj
" doraźne zespoły ratownictwa medycznego." Ja to rozumiem tak:
Wszystko ok tylko czy autorzy tez tak myślą czy po prostu jeśli Ty tak rozumiesz to tak jest? I jesteś tego pewny, że o to chodziło ??
Kolejna merytoryczna sprawa:
Cytuj
"skończony idiota" według Pana Przewodniczącego to prawdopodobnie Komendant Główny PSP, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz
Przeczytałem raz jeszcze ten komentarz i nawet autor komentarza nie wskazał imiennie i tak dokładnie tego "skończonego idioty".
A Ty profesjonalnie i merytorycznie wskazałeś adresata tych słów chociaż  w oryginale jest to w formie pytania: "Bo jakim trzeba być SKOŃCZONYM IDIOTĄ, żeby wpaść na tak diabelski pomysł." .
Jako doradca był byś idealny. Nawet chyba sam KG tak by tego nie interpretował.
Ale od czego ma ta się takich podwładnych....

Cytuj
Pismo dotyczy sytuacji kryzysowej - jest ustawa na ten temat ( "zerwanie więzi społecznych" itp....), a PSP jest służbą, która się do takiej sytuacji przygotowuje. Nic to pismo nie zmienia w naszych kompetencjach. Jest wypadek, nie ma karetki, jedziemy i ratujemy jak umiemy zgodnie z wytycznymi rat-med. KSRG i 24 procedurami. Przecież tak samo jak dzisiaj.
W takim wypadku po cholere to pismo ???

A teraz pytam merytorycznie w chyba tylko w moim rozumowaniu (wytłuszczam druk żeby nie było mętliku):
Cytuj
pkt. 1) "równomierne rozmieszczenie ratowników medycznych" To przecież logiczne wykorzystanie kompetencji zawodowców medycznych. Lepiej mieć np. po jednym na zmianie, niż wszystkich trzech na jednej. W czym problem, przecież tak było w mojej JRG nawet bez tego pisma.
a w komentarzu brzmi to tak:
".........strażacy nie posiadają kwalifikacji do prowadzenia działań z zakresu pogotowia ratunkowego (zespołów ratownictwa medycznego). Istnieje kilkunastu lub kilkudziesięciu strażaków (w skali Kraju!), którzy ukończyli stosowne szkolenia zawodowe w zakresie ratownictwa medycznego – ale jako dodatkowe doskonalenie zawodowe nie zaś jako podstawę do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej."

I jak to jest w końcu : są  ratownicy medyczni posiadający uprawnienia zawodowe czy ich nie ma ??

Cytuj
pkt. 2) Jak będą środki to się zrobi badania i kierowcy w PSP będą bardziej "uniwersalni". To się przecież przyda nie tylko w sytuacji kryzysowej... Dlaczego naszym ludziom żałować dodatkowych kwalifikacji jeżeli ktoś jeszcze za to zapłaci.
w komentarzu było napisane: "Powstał nawet „chytruśny” plan zastępowania kierowców ratownictwa medycznego, kierowcami Państwowej Straży Pożarnej lub strażakami posiadającymi stosowne prawo jazdy. W tym celu wydano nawet zalecenie przeprowadzenia dodatkowych badań psychotechnicznych upoważniających do wydania upoważnienia prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Problem polega jednak na tym, że nasze (strażackie) przepisy regulujące to zagadnienie, są nie co inne niż w pogotowiu ratunkowym (czy też w ratownictwie medycznym)."
Więc faktycznie po co ludziom załować - nie widzę przeciwwskazań. Tylko pytanie dlaczego właśnie teraz i w jakim celu ?? Żeby podnieść kwalifikacje czy faktycznie żeby część z nas poszła jeździć do Pogotowia ??Czy nasze przepisy regulujące to zagadnienie, są nie co inne niż w pogotowiu ratunkowym ??
Cytuj
pkt. 3) Szczepienia strażaków na żółtaczkę i tężec to, według Pana Przewodniczącego, pomysły "skończonych idiotów" Szok!!!! Jaka tu dbałość o ludzi i ich zdrowie? Jaka?
Proszę merytorycznie wskazać gdzie to jest w komentarzu zawarte: że szczepienia to pomysł idiotów?? W komentarzu nie doczytałem (może przeoczyłem) nigdzie krytyki szczepień a jedynie informację o takim fakcie jak i o rozkładaniu rat.med równomiernie itd.
Nie wiem jak dla Ciebie kolego Kolumb 112 ale dla mnie to się nazywa troche inaczej.... a Ty to nazwiesz merytoryką....
Cytuj
pkt. 4) Do porozumienie trzeba dwojga - u nas pogotowie nie jest zainteresowane ani praktykami dla strażaków ( szkoda, bo mogło by być ciekawie)
Oj już parę lat temu słyszałem o takim pomyśle. Mogło być ciekawie bo ponoć (niczym nie potwierdzone, zasłyszane) że na takowe szkolenia mieliśmy uczęszczać z czasu wolnego co wzbudziło trochę nie smak związkowej i tej pewnie "mniej profesjonalnej" części strażaków. Ale na pogłoskach się skończyło.
Cytuj
pkt. 5) To samo dotyczy wykorzystania kierowców PSP z uprawnieniami do kierowania poj. uprzywilejowanymi.

Wybacz, ale czy to jest Twoja wypowiedź co do kwestii kierowania strażaków PSP do pracy w zespołach RM ?? Wybacz ale nie rozumiem o co Ci chodziło ?? Przedtem pisałeś że nie wierzysz żeby nasi przełożeni coś takiego wymyślili a teraz nie potrafię zrozumieć Twojej odpowiedzi (a raczej "dopowiedzi").
Nalezy więc znów powtórzyć pytanie: Czy nasze przepisy regulujące to zagadnienie, są nie co inne niż w pogotowiu ratunkowym ??
Cytuj
pkt. 6)
Możemy sobie darować..... wiemy o co chodzi. OK
Cytuj
pkt.7) " doraźne zespoły ratownictwa medycznego." Ja to rozumiem tak: jest stan zagrożenia życia, nie ma karetki ( sytuacja kryzysowa), ludzie wzywają pomocy. Jedzie PSP z zestawem R- 1 i realizuje,  w razie potrzeby, nasze procedury (przypominam jest ich 24). Nie bada wyrostka robaczkowego ani nie robi operacji serca, bo to inny zakres kompetencji. A jak ludzie chcą karetki, to niech poczekają.... Jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby ofiara wypadku odmówiła zgody na opatrunek albo tlen, czekając na karetkę.
Zrozum problem !!!!!!! Nie będzie karetki bo zakładamy, że jest strajk !!!!!!!!! I przestań udawać że nie rozumiesz i nie pisz "czekając na karetkę" bo takowa nie przyjedzie.....  
Tłumaczysz sobie to w tak dziwny sposób jakbyś nie rozumiał o co chodzi.... Nie będzie karetki !!!!
To być może właśnie Ty przyjedziesz tą karetką(jako ten "doraźny") i o ile  będzie to wypadek i obrażenia z którymi dasz sobie radę to co zrobisz gdy będziesz jednak musiał jechać do innego nagłego zdarzenia ??
Stąd się chyba wzięły pytania w komentarzu:
*Czy Komendant Główny PSP da gwarancję, że strażacy będą wyjeżdżać tylko
i wyłącznie do zdarzeń wypadkowych a nie do innych zgłoszeń nagłych lub wezwań domowych?
*Jak strażacy mają rozpoznać przysłowiowy ból brzucha od rozlanego wyrostka robaczkowego?
*Jak mają rozpoznawać inne schorzenia?
*Kto odpowie za błędne diagnozy?

Jezeli twierdzisz że tak jest jak napisałeś w pkt.7 to po cholerę całe zamieszanie ?? Po cholerę całe to pismo skoro przecież właśnie teraz tak działamy??
Cytuj
Jaka tu dbałość o ludzi i ich zdrowie? Jaka?
No właśnie jaka ?? Wymyślasz sobie urojone problemy ze szczepionkami, a nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie pisząc kolejne "merytoryczne" bzdury: " A jak ludzie chcą karetki, to niech poczekają.... " Na co ?? Przecież całe te pismo zakłada strajk ZRM więc skąd tę karetkę wyczarujesz ...... ??
Mam nadzieję że wreszcie złapiesz o co chodzi.
Jeżeli u Ciebie dbanie o ludzi zawęża się do pchania ich w takie przypadki bez odpowiedniego medycznego przygotowania to współczuję Twoim podwładnym....
I kolejne pytania które wg. Ciebie nie ma nic wspólnego z dbałością o ludzi....
W jaki sposób Komendant Główny PSP zabezpieczył strażaków od roszczeń cywilnych, które mogą wystąpić po przewiezieniu potencjalnego „pacjenta”?
Kto będzie odpowiadał, jeżeli nastąpi zejście chorego w wozie bojowym?
Kto pokryje koszty odszkodowawcze, w przypadku stwierdzenia, że powikłania u chorego nastąpiły w wyniku nie właściwego przewożenia?

I uwierz mi że tu nie chodzi o sytuacje ekstremalne, kiedy dla ratowania życia możemy przewieźć poszkodowanego nawet na koniu jak już pisałem wcześniej "na oklep"... Ty się cały czas tym tylko podpierasz i usiłujesz wmówić że związkowcy to szuje bo działają na szkodę społeczeństwa jednak nie dostrzegasz (bo nie chcesz) właściwego problemu w takich sytuacjach.
Za uszkodzony sprzęt odpowiadamy 3x pensja. Lekarze w Pogotowiu przeważnie są ubezpieczeni (dość wysoko) od błędnych decyzji.....
A co będzie jeśli faktycznie nastąpi sytuacja którą opisywał @lang :
Cytuj
- czy załogi Pogotowia Ratunkowego na każdej interwencji ratują życie ludzkie?
- co z interwencjami, w czasie których można mówić co najwyżej o zagrożeniu dla zdrowia? (prosty przykład - pacjent po wywrotce na rowerze, skręcona kostka, podejrzenie przemieszczenia stawu, konieczne prześwietlenie, transport do najbliższego szpitala np. GCBA, pacjent w pozycji siedzącej, pasów bezpieczeństwa brak, sytuacja na drodze wymaga gwałtownego hamowania, pacjent ląduje na rurze ze złamanym nosem i siekaczami na podłodze - kto będzie się tłumaczył?)
Zamiast dorabiać swoje ideologię odpowiedz na te pytania.
I przyjmij do wiadomości że realnie istnieje takie zagrożenie ze będziemy jeździli nie tylko do wypadków...
Podczas swojej ponad 15-letniej służby nie zdarzyło mi się (dzieki Bogu) żebym ja lub moi koledzy swoimi działaniami wyrządzili komuś krzywdę. Ale to dzieki ,moze nie tak jak w Twoim przypadku aż tak profesjonalnemu, ale bardzo dobremu przygotowaniu do wypełniania obowiązków, wielu godzin ćwiczeń lub wszelakich szkoleń i zdobytym już doświadczeniu. I chciałbym żeby tak pozostało. Bo o ile damy sobie radę podczas pomocy poszkodowanym w wypadkach czy pożarach do momentu przekazania pacjenta ZRM tak wiem że przy szerszym zakresie rozpoznawania zagrożeń życia i właściwego diagnozowania dolegliwości mogą być spore trudności....
Więc jeśli uważasz że takie pytania o nasze zabezpieczenia od ewentualnych roszczeń nie są z dbałości o strażaka ??
Cytuj
Teraz wiem  i wszyscy już wiedzą, jak daleko sięga manipulacja i niekompetencja. Przedstawione w internecie, bez oficjalnego wystąpienia do KG, prowokacyjne pytania o diagnozy lekarskie, o umieszczenie zestawu R-1 w samochodzie, komentarze o  konfliktach grup zawodowych i lokaucie, itp, służą, w moim przekonaniu, pozyskaniu taniej popularności wśród amatorów chamskich odzywek i spekulacji. Nie jest to dziwne, w końcu to strona związkowa.

Szanowny kolego kolumb 112
Teraz ja i inni (nie tak jak u Ciebie "wszyscy")zorientowali się jak daleko sięga twoja manipulacja, której chyba nie możesz dostrzec  lub po prostu nie chcesz. Zwykłe pytania o diagnozy i konfliktach grup zawodowych a już słowo "lokaucie" dla Ciebie są prowokacją. Nie każdy jednak jak Ty wierzy ślepo zwierzchnikom.  Idąc Twoim tokiem rozumowania merytoryki to wg. Ciebie związkowcy to amatorzy chamskich odzywek i spekulacji.
Gratuluję.  Każdy z moich kolegów (nie tylko chamskich związkowców) czytając ten tekst pisma jako pierwsze pytanie zadał :"Czy będziemy też musieli jeździć do wezwań do domu ??, "Jak będziemy przewozić poszkodowanych w Jelczu ?? " Co dziwne oni nawet nie widzieli komentarza na chamsko-spekulacyjnej stronie związkowej. No ale ja i oni nie są żadnymi profesjonalistami bo profesjonalista o takich pytań nie zadaje tylko cieszy się że będzie jak dr.Burski po mimo że nie ma przygotowania zawodowego.....
Chciałbym podziękować koledze za wreszcie szczere ujawnienie swoich prawdziwych intencji i nazwanie rzeczy po imieniu. Tak jak przewidziałem wcześniej przeczytanie tego pisma nic koledze nie dało a wręcz rozwiało wszystkie wątpliwości, które u innych się pojawiły. Posądzanie o manipulacje podczas bezsensownego odpowiadania na pytania i dorabianie własnych ideologii  i jest albo brakiem rozumienia tekstu albo celowym działaniem.

Jednak zaczynam podejrzewać że masz tyle wspólnego z podziałem co feministka z kobietą......
A jeśli się mylę...
No cóż nie każdy jest Mc Gyver - a (ZZ) chamstwo zawsze pozostanie chamstwem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- -
Dopisek:
PS. Jako amator chamskich odzywek i spekulacji muszę powiedzieć : "o k...a mać !! nie sądziłem ze tak długi post mi wyjdzie..... sorry ! Postawię Wam krople do oczu. :rolleyes: W dodatku od momentu rozpoczęcia pytania napisano 3 odpowiedzi..... 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 10:21:26 wysłana przez Geddeon »

Offline madmax29

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 2.455
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 26, 2008, 20:23:10 »
dyskusja obecnie się przeniosła do tematu: www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10540.20.html

Offline MIKO

 • Global Moderator
 • *
 • Wiadomości: 4.173
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 26, 2008, 21:34:17 »
Dyskusja uważam nigdzie się nie przeniosła – zamysłem moderatorów tego forum jest ją prowadzić w dwóch wątkach : jeśli można tak nazwać :” z podtekstem politycznym i związkowym tu” w dziale RatMed „ analizując czysto kwestie możliwości medycznych systemu ”  .

Prosił bym również by tak pozostało .

Pozdrawiam MIKO .

Offline Geddeon

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.429
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Państwowa Straż Pożarna szykuje się do strajku!"
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 27, 2008, 00:08:24 »
Chciałbym tylko zauważyć że kolega @kolumb112 "zasrał" jeden temat , nie dał żadnych "merytorycznych" odpowiedzi i przeszedł na inny temat i też go "obsrywa" i jedzie z tekstem
Cytuj
Nie gram strategicznie, jakbym grał zapisałbym się do ZZ i może zostałbym jakimś komendantem.
Super merytoryka !!!!!!
A zaraz :
Cytuj
Jak zauważyliście, w tym wątku trwają dyskusje merytoryczne, oparte na konkretach. Kombinujemy tutaj jak ratować ludzi.
No ciężko nie zauważyć te dyskusje merytoryczne @kolumba112 super konkrety i kombinowanie jak ratować ludzi.
Proszę niech ktoś mu wreszcie wyjaśni co to ta "merytoryka" znaczy, bo chłopiec .... przepraszam oficer (bądź co bądź) o czym wiele razy wspominał usłyszał gdzieś to słowo i ciągle go używa....
Cytując tego boCHatera:
Cytuj
To przecież mogą czytać wszyscy na świecie !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 00:10:14 wysłana przez Geddeon »