Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Niebezpieczna Chemia

(1/66) > >>

HAZMAT:
Co powiecie o utworzeniu rubryki poswięconej materiałom niebezpiecznym.
Szczerze powiem, że dobrze byłoby wymienić poglądy (ratownictwo chemiczne, materiały niebezpieczne, bioterroryzm, chemterroryzm, promieniotwórczość, materiały wybuchowe...i oczywiście przełożenie na działania :D
 

MIKE:
Cieszę sie że zaproponowałeś taki temat. Jednak żeby był on "praktyczny" powinni się włączyć osobnicy znający go dość dobrze. Sami wiemy że tak jak działania chemiczne są "obcykane" przez ratowników, tak zadania z zagrożeń biologicznych są dla nas jeszcze kosmosem.
Jak inaczej nazwać działania w strefie zamkniętej, "odkażanie" ratowników, gdy w tym samym czasie Pan wyznaczony ze służb porządowych wraz z inspektorem sanitarno - epidemiologicznym wsiada z podejrzanym przedmiotem zapakowanym w worek na śmieci i wyrusza przez miasto polonezem do WSSE przeprowadzić "skomplikowane" badania. Najpierw coś musi się zmienić w sferze dowodzenia i wydania czegoś co się nazywa procedurą...
Znam ten temat dość dobrze i wiem, że gdyby zdarzyło się coś takiego jak w Stanach po 11 września (Nie jak u nas - zamiast wąglika cukier puder), ktoś na pewno otworzyłby "PUSZKĘ PANDORA" (tekst z Seksmisji, hehe).
Cieszyłbym sie gdyby ktoś otworzył dyskusję nt. procedur, które posiadają jednostki powiatowe w zakresie postępowania z materiałem "podejrzanym biologicznie".  Może uda się coś pozmieniać chociaż w strukturach wewnętrznych naszych JRG.

Mateusz:
jestem za hazmat bardzo dobry pomysł  

HAZMAT:
Panowie!!! Czeka Nas więc wiele pracy!!!
 Jeżeli chodzio o procedury i ogólnie taktykę techniczno - chemiczną..to trzeba by na ten temat troche pogadać

Więcz za pozwoleniem i aprobatą "naczelnych forumowców" ogłaszam temat za otwarty. Wpisujcie swoje problemy i wnioski, nie tylko z akcji czysto
CUG - owskich. Pytajcie o wszelkie sprawy związane z:

1. ratownictwo techniczno - chemiczne
2. toksykologia
3. terroryzm chemiczny i biologiczny
4. prominiotwórczość i terroryzm radiologiczny
5. materiały wybuchowe i pirotechnika
6. i wszystkie inne trapiące was problemy

Pozdrawiam!!!

Mateusz:
a na te rubryki morzna liczyc????????

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej