Służba > Forum ochotników

Pieniądze Dla Osp

(1/4) > >>

Piotreq88:
Witam!!!

Chyba większość jednostek OSP ma problem z pieniędzmi na sprzęt jaki by chciało (ograniczony budżet).

Interesują mnie sposoby w jaki można zebrać środki na sprzęt.

P.S. Oprócz różnego rodzaju imprez organizowanych przez OSP


Pozdrawiam !!!  :D  ;)

Ajax:
Z całym szacunkiem, ale chyba to temat na Forum ochotników? I tak już robi się niezły galimatias. Będzie łatwiej i czytelniej. :)  

Piotreq88:
No niby tak .....

Ale chciałbym poznać pomysły zarówno ochotników jak i zawodowców ...


Także jest to kwestia sprzeczna, ale dzięki za uwagę.



Pozdrawiam !!!  :D  ;)

ksiwek:
Ale my przecież jesteśmy na forum ochotników i temat jest całkiem do rzeczy. Ja też chętnie dowiedziałbym się jak sobie radzą inni z kasą. U mnie sytuacja nie jest krytyczna. Na 5 jednostek OSP mamy 92 tysiące z budżetu gminy. Z tego  co roku moja jednostka (w KSRG) zużywa około 60%.  Poza tym szukamy gdzie indziej. W tym roku kupujemy zestaw PSP R-1 z 50% dopłatą PZU. Dwa lata temu wykonaliśmy karosację Jelcza z 50% dopłatą ZG ZOSP, 5000 dorzuciło PZU.  Jak na nasze warunki sporą kasę dorzuca Państwo w formie dotacji na KSRG. W naszym przypadku to kwota od 6.500 zł do 10.200 zł w różnych latach. No i ciągle składamy wnioski do Zarządu Wojewódzkiego o dofinansowanie zakupów. Od nich otrzymaliśmy za całkowitą odpłatnością pilarkę Jonsered, nożyco-rozpieracz Holmatro i Niagarę.  Dorzucili 50% do zakupu motopompy Tohatsu, 10 hełmów, 30 mundurów wyjściowych. Nie jest rewelacyjnie ale mozna jakoś żyć.  

bulon:
jak pozyskac srodki??

po pierwsze
"dobry ratownik"

jednostka musi byc prezna. nie mozna tam chlac, strazacy musza sie szkolic podzadnie wygldac i byc zgrana maszyna do ratowania.
cwiczenia, zawody. robic przy okazji bardzo duzo zdjec, nakrecic film.po co ? o tym zaraz.

po drugie
"dobry obywatel "
gdy juz jestescie super ratownikami mozecie zajac dzialalnoscia spoleczna:
-edukacja z akresu pierwszej pomocy spoleczenstwa lokalnego
-edukacja rolnikow o szkodliwosci palenia traw
-festyny na ktorych bedziecie organizowac pokay skutecznosci
-wyzwac sasiedna osp i wygrac z nimi pilke
-zdjecia !!
to sa przyklady moje z glowy na 5 sec.
 pamietac !! nie pomylic nigdy kolejnosci ! pierw ratownik potem spolecznik !

po trzecie
"public relations"
-papier firmowy z logiem jedsnsotki ( nowoczesne, olac stare jak ma 100 lat badz je zmodernizowac)
-wizytowka
-ofertowka- kilka stron na papierze firmowym opisujacy jednostke, jej cele, zamierzenie osigniecia, kilka porzadnych fotek i ladna okladka. tam sie chwalimy ile sie da ale bez przegiec
-piosenka:)
-strona WWW !! zrobiona nawet kosztem 500 zlotych u sredniej klasy fachowca. tam spisujemy wydarzenia, fotki filmik poradniki
na tej stronie mozemy tez napisac o spolecznosci lokalnej.

to wszytkie zbierze plony tylko wtedy gdy ubierzemy sie w mundur i pojdziemy do firmy i zaczniemy mowic o sobie jacy  jestesmy fajny i super. wyjazd do gdyni wawki czy krakowa  na dwa dni i polazic- to przyklad.

dotacje z UE- na pewno sa programy w ktorych mozecie wziac udial.


wyslac elegancjkie maile do fimr. milion sposobow dla katywnych i chetnych.

to sa oczywiscie tylko przyklady tego jak ja to widze.  wszytko zalezy od waszej inwencji i inicjatywy.

powodzenia
poszukajcie w goglach o public relations
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej