Autor Wątek: Jak korzystać z Flamisa  (Przeczytany 5332 razy)

Offline flamis

  • Moderator
  • *
  • Wiadomości: 295
  • Płeć: Mężczyzna
Jak korzystać z Flamisa
« dnia: Lipiec 01, 2008, 18:07:22 »
Co znajdziecie na Flamisie?

1)Na stronie głównej znajdziecie najczęściej oglądane filmy, polecane i godne obejrzenia filmy a także ostatnio oglądane filmy (wyświetlane w postaci nachodzących od góry zdjęć).

2)Sercem Flamisa jest zakładka FILMY na stronie głównej w głównym menu. Znajdziecie tam podzielone na kategorie filmy. Kategorii jest kilkanaście i w razie konieczności dodawane są nowe tak aby napływające filmy miały swoje miejsce i nie gubiły się w natłoku „różnych”, ale mogły być szybko znalezione. Jest to o tyle ważne ponieważ wrzucając wszystko do jednego miejsca komfort korzystania z portalu zostałby znacznie ograniczony.

3)Zakładka WRZUĆ FILM
Zasada działania i istnienia Flamisa jest bardzo prosta, można ją streścić w jednym zdaniu: filmoteka dla nas budowana przez nas. Omawiając to szczegółowiej, portal umożliwia wrzucanie własnych filmów przez każdego zarejestrowanego użytkownika. Rejestracja, wrzucanie i oglądanie filmów jest całkowicie bezpłatne. Aby wrzucić film wystarczy zarejestrować się na portalu podając nick hasło oraz swojego e-maila i zatwierdzić rejestrację. Portal nie robi weryfikacji adresów internetowych co znacznie przyspiesza i upraszcza rejestrację tak aby każdy poświęciwszy 3 minut mógł już pełnoprawnie korzystać ze strony. Dzięki rejestracji możecie oglądać najnowsze filmy sortować je wedle swego uznania, dodawać do ulubionych oraz wysyłać prywatne wiadomości zapraszając przyjaciół oraz co najważniejsze wrzucać swoje ulubione filmiki.

- Wrzuć film z dysku – jest to opcja, która umożliwia wrzucenie (uploadowanie) filmów z dysku komputera, na którym pracujemy na dysk serwera, na którym postawiono Flamisa.  Portal akceptuje filmy wielu formatów oto one: 3GP, 3GPP, ASF, AVI, DAT, FLV, MOV, MP4, MPG, MPEG, RM, WMV. Jeśli chodzi o wielkość pliku filmowego, który możecie wrzucić to została ona ograniczona do 200 MB mało to i dużo, na megaprodukcje na pewno za mało natomiast na instruktażowe filmy lub inne ciekawe materiały powinno wystarczyć, ewentualnie można materiał podzielić na kilka część i w taki sposób umieścić. Jest to już praktykowane, dzielenie filmu jest dosyć prostą czynnością którą można samemu wykonać posługując się programem znalezionym w sieci.

- Wrzuć link z YouTube, GoogleVideo, DailyMotion. - jeśli zobaczycie ciekawy według Was film  na jednym z wyżej wymienionych portali i chcielibyście aby znalazł się ten film na Flamisie wystarczy skopiować link i wkleić go w odpowiedniej zakładce. Jest to całkowicie legalne i często praktykowane na innych portalach, w miejscu gdzie jest Flamisowy odtwarzacz pojawi się odtwarzacz albo youtube albo google i filmik będzie oklejony znakiem wodnym portalu, z którego został wzięty.
Uwaga: linki z youtube nie mogą mieć formy www.pl.youtube.com/nazwa/
muszą być w formie pirwotnej akceptowalnej przez skrypt www.youtube.com/nazwa/

Podsumowanie:
Portal Flamis to nic innego jak darmowa zbiorowa biblioteka filmów dla strażaków, chętni mogą ją rozwijać i ubogacać. Reszta może po prostu korzystać z niej z czystej ciekawości lub doskonalić się i rozwijać.

Waldek