Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Strzelający eternit mógł zaszkodzić strażakom

(1/5) > >>

barwa:

--- Cytuj ---- Akcję utrudniał fakt, że ściany magazynu, który ma drewnianą konstrukcję, są wyłożone od zewnątrz płytami z zawierającego eternit. Podczas gaszenia eternit strzelał i może to okazać się niebezpieczne dla ich zdrowia - powiedział rzecznik łódzkiej straży pożarnej Jacek Szeligowski.
--- Koniec cytatu ---

http://www.tvn24.pl/28385,1554899,0,1,kontakt_detal.html

I jak można prowadzić akcje w takich sytuacjach??

Raddemenes:
Jak wiadomo eternit posiada związki azbestu... a tej cholery nie udało się w stanie zapłonu ugasić nawet ciekłym azotem.... Tempratura ponad 2000 stopni...

salfk:
U nas dość populary jest eternit ale na dachach stodół. Też przewalone, jak trzeba gasić coś takiego. Przyłbice w hełmach, to czasem hurtem do wymiany trzeba.

BRAVEHEART:
Nadszedł czas wymiany eternitów (i chwała Bogu)... jeszcze można uzyskać zwrot nawet 50% kosztów takiej wymiany z Gminy...
 Problem w tym, że jak się jedzie przez polskę, to ze starego budownictwa co drugi dom i pomieszczenia gospodarcze mają dachy z tego dziadostwa... Ile tego jeszcze w Polsce jest ??? Sądzę, że setki tysięcy ton a może więcej? I jeszcze jedo gdzie to paskudztwo zutylizują? No bo chyba nie zatopią w Bałtyku?

MIKO:
Bardzo ciekawy temat i dość często Nas dotykający , fakt szybki w hełmach są do wymiany bardzo często , ostatni raz miałem taki przypadek kilka tygodni temu również w przypadku ścian starej przechowalni owoców . Tak na początek to na pewno AODO  i  często stosowane prądy rozproszone by wiązać wodą dym i pyły , tylko z tym jest problem,  bo trzeba blisko podejść . Więc proponuje poruszać się wzdłuż ścian kolejno gasząc i studząc ich fragmenty oczywiście tak by nie groziło nam przygniecenie przez nie .

Pozdrawiam MIKO

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej