Autor Wątek: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?  (Przeczytany 15193 razy)

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:58:04 »
Z tego co mi wiadomo to Jelcz GCBA 6/32 i SH-21 mogą mieć 3 osobową obsadę a w tym przypadku zarówno GCBA 6/32 jak i SH-21 miało 2 osobową obsadę. To za mało! Im więcej strażaków brałoby udział w tej akcji tym lepiej, nie potrzeba byłoby wycofywać się aby wymienić butle w aparatach ODO. Pozatym to nie jest tłumaczenie, że SH-21 nie mógł zostać sprawiony przez miejscowe utrudnienia! W takim przypadku wycina się drzewa (to jest kilkadziesiąt sekund roboty) a samochody przepycha się (o pomoc można było prosić gapiów, którzy napewno licznie zgromadzili się na miejscu). Dyżurny Punktu Alarmowego powinien od razu wysłać SH-21 i karetkę pogotowia ratunkowego do zabezpieczenia medycznego terenu działań. A poza tym powinno być więcej aparatów ODO i zapasowych butli z tlenem na każdym samochodzie.
A powodem wszystkiego są jak zwykle pieniądze i oszczędności! Jak zwykle również oszczędza się na bezpieczeństwie  :(  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2005, 09:17:08 »
no tak- ja tez uwazam ze im wiecej zestawow PSP R1 z tlenem tym lepiej ;)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 08, 2005, 12:26:05 »
Cytuj
to nie jest tłumaczenie, że SH-21 nie mógł zostać sprawiony przez miejscowe utrudnienia! W takim przypadku wycina się drzewa (to jest kilkadziesiąt sekund roboty) a samochody przepycha się (o pomoc można było prosić gapiów, którzy napewno licznie zgromadzili się na miejscu).
Pioter Ty chyba nie wiesz co mówisz, albo nie zdajesz sobie sprawy jak taka akcja wygląda na miejscu. Łatwo to się tylko mówi.

Cytuj
Dyżurny Punktu Alarmowego powinien od razu wysłać SH-21 i karetkę pogotowia ratunkowego do zabezpieczenia medycznego terenu działań.
Z tym Pogotowiem to nie wszędzie jest tak pięknie że na każdą akcję przyjadą. Najczęściej jest tak że przyjadą dopiero jak się coś komuś stanie.

Cytuj
A poza tym powinno być więcej aparatów ODO i zapasowych butli z tlenem na każdym samochodzie.
O tak tak - na tlenie to strażacy pracuja jak mróweczki ;) Butla z tlenem na pleckach i 1 strażak jest jak 2 strażaków :) ;)

 

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2008, 22:05:25 »
a ja mam takie pytanie dlaczego nie poproszono o  samochód który posiada zapas butli tlenowych i dodatkowe wsparcie,dlaczego podnośnik nie jechał w parze z GBA?
Xyz

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 08, 2008, 22:37:20 »
samochód z zapasem butli tlenowych?

opisz trochę ten samochód bo pierwszy raz o nim slyszę..  -_-
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2008, 14:46:48 »
w JRG nr 1 w Bielsku-Białej widziałem taki pojazd,wyposażony jest tylko iwyłoncznie w butle tlenowe,na swym wyposażeniu ma ich bodajże 24,
Xyz

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 09, 2008, 15:01:21 »
Cytuj
w butle tlenowe
jeżeli w butle tlenowe to może dla górników :huh:
Bo dla strażaków to raczej aparaty powietrzne :mellow:
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 09, 2008, 15:14:34 »
Nie ma to jak odgrzebać wątek po prawie 3 latach. W dodatku tak błędnym merytorycznie postem. Pumba - zajmij się samodokształcaniem - sporo czytaj, a pisanie zostaw innym.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Jelcz - Laskowice: Co Naprawdę Się Stało?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 09, 2008, 16:17:32 »
Ja myślę, że wątek zamkniemy. Sam go stworzyłem więc mogę. Chyba nie ma sensu go odgrzebywać...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl