Autor Wątek: Urząd Skarbowy  (Przeczytany 1467 razy)

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Urząd Skarbowy
« dnia: Styczeń 12, 2005, 23:56:31 »
Witam.

Dla Tych co zapomnieli lub niewiedzą.

Jest początek roku podatkowego i te OSP, które nie chcą co miesiac składać deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych CIT-2, powinny złożyć w swoich Urzędach Skarbowych OŚWIADCZENIE , że zgodnie z art.25 ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r o podatku dochodowym od osób prawnych o podatku dochodowym od osób prawnych.(tekst pierwotny: Dz. U. 1992 r. Nr 21 poz. 86)(tekst jednolity: Dz. U. 1993 r. Nr 106 poz. 482)(tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 54 poz. 654), (z późniejszymi zmianami), cały dochód przeznaczają na działalność statutową i są zwolnionieni od obowiązków wynikających z art.25 ust.1 cytowanej ustawy.

Złożenie takiego oświadczenia zwalnia OSP ze sporządzania comiesięcznych deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych CIT-2.

W zeszłym roku wzór takiego oswiadczenia był na stronie głównej Zwiazku OSP RP.

Oczywiscie oświadczenie składaja tylko te OSP, które faktycznie przeznaczają cały dochód na działalność statutową, nie prowadzą działalnosci gospodarczej, nie prowadzą handlu artykułami tytoniowymi, alkoholowymi, sprzętem elektronicznym i wyrobami z metali szlachetnych oraz nie wytwarzają tych wyrobów (Art.17 pkt.1a ppkt.1 cytowanej ustawy.)

Ponadto do końca marca trzeba złożyć zeznanie o osiagniętych dochodach (poniesionej stracie) przez płatnika podatku dochodowego od osób prawnych CIT-8.

Pozdrawiam brać strażacką.

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Urząd Skarbowy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2005, 15:24:03 »
Witam.
Kiedy upływa termin skladania???


pozdrawiam . grzesiek

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Urząd Skarbowy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2005, 15:41:25 »
Określa to Art.25 ust.5 Ustawy.

5. Podatnik, który złoży właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w formie pisemnej oświadczenie, że:
1) zaprzestał działalności albo
2) jest podatnikiem, o którym mowa w ust. 4, i nie osiąga przychodów z działalności wymienionej w art. 17 ust. 1a pkt 1 oraz nie dokonuje wydatków na cele inne niż określone w art. 17 ust. 1b
- jest zwolniony od obowiązków wynikających z ust. 1 od dnia złożenia tego oświadczenia. W przypadku zmiany stanu faktycznego uzasadniającego to zwolnienie podatnik, bez wezwania, jest obowiązany stosować przepisy ust. 1-4.


Deklaracje CIT-2 i zaliczki na podatek dochodowy  składa sie do 20 każdego miesiąca, za miesiac poprzedni.
Do 20 lutego za styczeń, do 20 marca za luty itd..., za grudzień deklaracji CIT-2 się nie składa.
Jazeli nie chcesz składać deklaracji za styczeń to zrób to jak najszybciej.
Ja w poprzednich latach składałem tak około 20 stycznia, w tym roku złożę w poniedziałek, tj. 17 stycznia.

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Urząd Skarbowy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2005, 23:02:50 »
Sorry.

Chyba troszeczkę wprowadziłem w błąd.

Znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, obowiazujaca od 01.01.2005r. Dz.U.2004.254.2533 z dnia 30.11.2004r. wprowadziła nowy zapis.

w art. 17:
a)    w ust. 1:
–        pkt 4d otrzymuje brzmienie:
"4d)          dochody jednostek organizacyjnych Ochotniczej Straży Pożarnej - w części przeznaczonej na cele statutowe; w tym zakresie jednostki te nie mają obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji podatkowej,",


Jeszcze raz przepraszam, ja oświadczenie złożyłem, ale chyba niepotrzebnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2005, 03:00:22 wysłana przez Straszak »