Autor Wątek: 12 czy 24 opinie  (Przeczytany 82795 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:16:39 »
Decyzję z tego, co się orientuję  w tym względzie podejmuje KW. Bywa różnie, Ja też czekałem kilka m-cy na 24/ by nabrał nieco rozumu . :angry:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 07, 2012, 13:35:43 »
Witam !!
Mam pytanko czy ktoś z Was słyszał lub też widział na własne oczy pismo z KG dotyczące ujednolicenia czasu pracy na PSK. Ja dostałem wczoraj informacje od kolegi że takie pismo było.... czemu nikt nie wprowadza w życie, polecenia KG.
Pozdrawiam

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 02, 2012, 09:51:05 »
Witam !
Czy na forum jest ktoś z Dyżurnych PSK, MSK woj. mazowieckiego, ktorzy pracują w systemie 12/ 24, proszę o odp.
Jak długo w naszym woj. bedzie taki bałagan z tego co się orjetuje na 38 PSK, MSK tylko ok 10 pracuje na 12, pozostałe maja 24, może ruszylibysmy ten temat !!!!!!
Pozdrawiam i czekam na odzew.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 02, 2012, 12:02:12 »
Jestem dyżurnym z wielkopolski. U nas na 33 komendy 7 pracuje na 12. Nic nie da się z tym zrobić. Decyduje KM/P danej komendy. Zwracaliśmy się z tym do ZZ i nic z tego, a KW to nie interesuje. Takie życie .......
Pozdrawiam

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 02, 2012, 18:02:36 »
A znowu w pomorskim wszędzie są 12 z tego co wiem bo komendant wojewódzki nie zgadza się na inny system. Jest trochę prawdy w tym powiedzeniu że gdzie zaczyna się straż tam kończy się logika, bo w każdym folwarku inne zasady.

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 02, 2012, 19:15:25 »
Ciekaw jestem czy 01 pasował by ten system pracy, szczególnie gdy musieliby dojechac kilkanascie km przy dzisiejszych cenach paliw to po pierwsze, druga sprawa: czemu nikt nigdy nie zapyta dyżurnych w jakim systemie chca pracować, tylko podejmują decyzje bez wczesniejszych ustaleń..!!!!!!!
 :wall:

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 11, 2012, 22:17:38 »
Powoli próbujemy ruszyć system slużby na PSK w województwie lubelskim KP pracują na 12 a KM na 24. Pierwsze kroki to ankiety, potem rozmowa z KP i przez ZZ z KW zobaczymy co uda się wywalczyć. :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 11, 2012, 22:47:38 »
Powoli próbujemy ruszyć system slużby na PSK w województwie lubelskim KP pracują na 12 a KM na 24. Pierwsze kroki to ankiety, potem rozmowa z KP i przez ZZ z KW zobaczymy co uda się wywalczyć. :wall:
Nie do konca prawda co piszesz :P
bo nie wszystkie KM pracuja na 24 :) 2 na 24, 2 na 12.
Ale to KW nie daje zgody na zmaine systemu... i ich trzeba przekonac :) A cała incjatywa to ostatnie dni!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

PSK

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 12, 2012, 12:51:05 »
a które w lubelskim pracują na 24 poza KM w Lublinie? :pyt:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 12, 2012, 14:58:26 »
a które w lubelskim pracują na 24 poza KM w Lublinie? :pyt:
Biała Podlaska
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

CaCeK

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 13, 2012, 23:02:56 »
Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie dyżurnego po 20 godzinach służby, podczas której miał już około 7 - 10 zdarzeń i odbiera zgłoszenie o naprawdę poważnym zdarzeniu (lub przychodzi ulewa/wichura/śnieżyca i przyjmuje kolejne 30 - 40 zgłoszeń). Podejrzewam, że zapewne żaden z szanownych Panów nie będzie miał poważnych argumentów na to, że takowy Dyżurny jest w pełni wypoczęty i jego percepcja oraz zdolność logicznego myślenia nie różni się niczym od tej na początku służby. Nie interesują mnie tłumaczenia, że taka sytuacja się rzadko zdarza - może i tak ale nie wszędzie.
Poza tym jako zupełnie cywilny obywatel mówię "nie chcę" aby moje zgłoszenie odbierał, weryfikował i obsługiwał człowiek, który jest na stanowisku pracy od np. 22 godzin.
Według mnie jedyna możliwość pracy w cyklu 24/48 to obsada minimum 2 osobowa i zapewne jak piszecie o woj. lubelskim to we wskazanych komendach sądząc po ich wielkości takie obsady występują.

Ciekaw jestem czy 01 pasował by ten system pracy, szczególnie gdy musieliby dojechac kilkanascie km przy dzisiejszych cenach paliw to po pierwsze, ...
Podejrzewam, że  pewnie wielu pracownikom 8 godzinnym (w tym 01) dojeżdżającym min. 20 razy w miesiącu po kilkanaście kilometrów dziennie taki system by odpowiadał.

Poza tym musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach praca to przywilej a nie obowiązek i jak się komuś bardzo nie podoba to może zrezygnować (statystyki mówią, że pracownik w Polsce zmienia pracę średni 13 razy w czasie swojego życia) i się przebranżowić albo nie niech pozostanie w swoim żywiole i spróbuje popracować w call center zobaczymy jak będzie chętny do pracy w systemie 24/48 :)

PSK

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 14, 2012, 13:14:20 »
Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie dyżurnego po 20 godzinach służby, podczas której miał już około 7 - 10 zdarzeń i odbiera zgłoszenie o naprawdę poważnym zdarzeniu (lub przychodzi ulewa/wichura/śnieżyca i przyjmuje kolejne 30 - 40 zgłoszeń). Podejrzewam, że zapewne żaden z szanownych Panów nie będzie miał poważnych argumentów na to, że takowy Dyżurny jest w pełni wypoczęty i jego percepcja oraz zdolność logicznego myślenia nie różni się niczym od tej na początku służby. Nie interesują mnie tłumaczenia, że taka sytuacja się rzadko zdarza - może i tak ale nie wszędzie.
Poza tym jako zupełnie cywilny obywatel mówię "nie chcę" aby moje zgłoszenie odbierał, weryfikował i obsługiwał człowiek, który jest na stanowisku pracy od np. 22 godzin.
Według mnie jedyna możliwość pracy w cyklu 24/48 to obsada minimum 2 osobowa i zapewne jak piszecie o woj. lubelskim to we wskazanych komendach sądząc po ich wielkości takie obsady występują.

Ciekaw jestem czy 01 pasował by ten system pracy, szczególnie gdy musieliby dojechac kilkanascie km przy dzisiejszych cenach paliw to po pierwsze, ...
Podejrzewam, że  pewnie wielu pracownikom 8 godzinnym (w tym 01) dojeżdżającym min. 20 razy w miesiącu po kilkanaście kilometrów dziennie taki system by odpowiadał.

Poza tym musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach praca to przywilej a nie obowiązek i jak się komuś bardzo nie podoba to może zrezygnować (statystyki mówią, że pracownik w Polsce zmienia pracę średni 13 razy w czasie swojego życia) i się przebranżowić albo nie niech pozostanie w swoim żywiole i spróbuje popracować w call center zobaczymy jak będzie chętny do pracy w systemie 24/48 :)
Widzę, że ktoś próbuje nam tutaj wykład robić. Otóż PanieCaCek  przy obsadzie jednoosobowej SK są to komendy małe które mają do ok..700 wyjazdów w roku, to wychodzi ok. 2 zdarzenia na dobę,10 zdarzeń i więcej tak jak wspomniałeś może się zdarzyć podczas klęsk żywiołowych, wówczas jeżeli jeden nie radzi ściąga się dyspozycyjnego i jest nas dwóch taka jest procedura. Po drugie służąc 24 na dobę , jest wyznaczony pomocnik z podziału, który zastępuje podczas odpoczynku i można się dogadać kiedy można odpocząć. Wiem z własnego doświadczenia jak pracowałem wcześniej  12/24/48 przyjeżdżając na nocną służbę po pracowitym dniu np. na działce, nie mówiąc o tym, że być może inni mają inne zajęcia to szczerze mówiąc wówczas można być zmęczonym na służbie.

Poza tym jako zupełnie cywilny obywatel mówię "nie chcę" aby moje zgłoszenie odbierał, weryfikował i obsługiwał człowiek, który jest na stanowisku pracy od np. 22 godzin.

Ja też nie chciałbym aby mi się w żyłę wkuwała stara, ślepa  67 letnia pielęgniarka a  jak widać robi się tak by człowiekowi życie utrudnić.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 14, 2012, 15:29:13 »
Kolega CaCeK -  są dwa systemy służby w PSP:codzienny i zmianowy. My dyżurni chcemy "tylko" pracować tak jak podział bojowy. Być przyporządkowanym do jednej zmiany i nic więcej. Znać swojego d-cę zmiany,wiedzieć co mogę się po nim spodziewać na akcji. że TOBIE nie przeszkadza to iż strażak z podziału bojowego ratuje ludzi w 23-godzinie służby. On nie jest zmęczony. Pracuje moim zdaniem ciężej od dyżurnego fizycznie , dyżurny bardziej umysłowo. Tak jak piszesz 30 40 zdarzeń , to on jest wykończony. Twoje argumenty są po prostu słabe i nic więcej. Nam zmienili system pracy bo jest nas mało. Nie ruszają podziału bo będzie hałas.
Pozdrawiam

PSK

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 14, 2012, 15:55:39 »
My dyżurni chcemy "tylko" pracować tak jak podział bojowy. Być przyporządkowanym do jednej zmiany i nic więcej. Znać swojego d-cę zmiany,wiedzieć co mogę się po nim spodziewać na akcji.
Pozdrawiam
Z tym dowódca zmiany to chyba nie do końca. Dyżurni sa w wydziale operacyjnym i podlegają pod naczelnika wydziału(zarówno w 12 i 24 godz. systemie). Dowódca zmiany rządzi na podziale, a nie na SK.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 15, 2012, 09:30:10 »
Chodziło mi o to że jesteś na jednej zmianie d-ca zmiany rządzi na podziale a dyżurny w SK. Jesteś cały czas na jednej zmianie i współpracujesz tylko z jednym d-ca zmiany lub zastępcą.
Pozdrawiam

CaCeK

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 15, 2012, 18:17:01 »
...że TOBIE nie przeszkadza to iż strażak z podziału bojowego ratuje ludzi w 23-godzinie służby. On nie jest zmęczony. Pracuje moim zdaniem ciężej od dyżurnego fizycznie , dyżurny bardziej umysłowo. Tak jak piszesz 30 40 zdarzeń , to on jest wykończony.
Nigdzie nie napisałem, że system pracy na podziale bojowym jest według mnie dobry. Zgodzę się z Tobą, że pracują ciężej. Doszli do tego też w fabrykach i dlatego tam gdzie muszą pracować ciężko przez 24 godz. wprowadzili system 3 zmianowy 4 brygadowy. Może to jakaś propozycja dla nas. Poza tym szefa nie obchodzi co ty robisz przed służbą masz czas wolny, który powinieneś przeznaczyć w szczególności na odpoczynek przed pracą.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 16, 2012, 22:48:48 »
Od kilku lat pracuje przerobiłem wszystkie systemy 4 lata na PSK i tylko i wyłącznie 24/48 wchodzi w rachubę większość nas pracuje jako dyżurni z przymusu a nie własnej a nie przymuszonej woli a jak ogólnie wiadomo " z niewolnika niema pracownika"  koniec i kropka !!!! Na podział chętnie przejdę do bura też ale na stanowisko strażackie jak ja to mówi operacyjna lub prewencja  więcej mnie nie interesuje jasne no nie?? Nie wspmnę o dowództwie JRG  i KP to też bym reflektował:O

Saxo

  • Gość
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 28, 2012, 16:35:07 »
Powoli próbujemy ruszyć system slużby na PSK w województwie lubelskim KP pracują na 12 a KM na 24. Pierwsze kroki to ankiety, potem rozmowa z KP i przez ZZ z KW zobaczymy co uda się wywalczyć. :wall:

Ktoś wie jak tam się maja sprawy zmiany systemu pracy na SK w lubelskim ?

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 28, 2012, 22:32:55 »
Na poziomie powiatów pewnie nie ciekawie bo nasi włodarze mają nas daleko w nosie. Jak nie ruszy się coś od KW to czuję że będzie lipa. U nas 01 nie zgadza się twierdząc że to nie zgodne z prawem( rozporządzeni o czasie służby) ale jest moim zdaniem w błędzie i trzeba to zmienić. U nas nie zgodne z prawem a zapewne z ponad poła PSK (jednoosobowych) pracuje i tam można.....:(

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 02, 2012, 11:05:42 »
W mazowieckiem od 01.01.2013 wszystkie komendy (bez wyjątku) przechodzą na 12h system służby.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 02, 2012, 12:09:21 »
W mazowieckiem od 01.01.2013 wszystkie komendy (bez wyjątku) przechodzą na 12h system służby.

Oby się ten chory pomysł nie rozprzestrzenił na pozostałe województwa....a chłopakom z mazowieckiego współczuje

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 02, 2012, 13:27:59 »
W mazowieckiem od 01.01.2013 wszystkie komendy (bez wyjątku) przechodzą na 12h system służby.

Oby się ten chory pomysł nie rozprzestrzenił na pozostałe województwa....a chłopakom z mazowieckiego współczuje

Chory pomysł zawiadowców.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 02, 2012, 14:16:07 »
W mazowieckiem od 01.01.2013 wszystkie komendy (bez wyjątku) przechodzą na 12h system służby.

A skąd o tym wiesz??

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 02, 2012, 19:36:08 »
30.11.2012 w KM PSP w Radomiu odbyło się spotkanie dyżurnych operacyjnych powiatów woj. mazowieckiego z 01 tego samego województwa, na którym to właśnie padła taka informacja.

Małe sprostowanie do poprzedniej wiadomości.
Jeszcze jedną stroną na tym spotkaniu byli przedstawiciele CPR Radom i spotkanie dotyczyło m.in. współpracy CPR z PSP.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2012, 20:29:34 wysłana przez Butel »

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 12 czy 24 opinie
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 03, 2012, 18:00:38 »
Dzięki Butel za scalenie.